Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.07.29 0 0 5469
létra, glett, festés ??????????????????,,
nem semmi vagy :)
Előzmény: Törölt nick (5465)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 5468
Holnap kezdem bejárósan a gyógytornát fizikót úszni meg a helyi uszoda marad.
Tegnap tömegközlekedtem először a műtét - 2 hónap - óta.
Egész nap talpaltam a városban. Jól bírtam.
Reméljük így marad.
bela2200 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5467

Műtét után három hónappal üzemszerű létrázás, mennyezetglettelés?
Komoly? Vagy én értettem félre valamit?

Nagyon nem kellene még esned egyet, akármilyen fitt és fiatal vagy még !

Előzmény: Törölt nick (5465)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5466

Műtét után három hónappal üzemszerű létrázás, mennyezetglettelés?
Komoly? Vagy én értettem félre valamit?

Nagyon nem kellene még esned egyet, akármilyen fitt és fiatal vagy még !

Előzmény: Törölt nick (5465)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5464
Szia.
Dr. Kováts Krisztina neurológus adjunktust keresd a Péterfy neurológián!
Profi, és nagyon kedves. Nekem sokat segített.
Előzmény: Bola1970 (5463)
Bola1970 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5463
Sziasztok!Régóta olvasgatom ezt az oldalt és úgy döntöttem bekapcsolódom közétek hátha eltudtok látni egy-két jó tanáccsal.Az MR-i többszörös porckorong kopást kb4 a nyaki szakaszon egy gerincferdülésem,derék és ágyéki szakaszon szintén porckorong kopások egy sérvféleségem kétoldali csípőkopásom.Ezek mellé évenkénti többszöri idegbecsípődések ami iszonyat fájdalmakkal jár nem beszélve körülbelül január óta tartó szinte minden éjszaka,3-4helyen a csigolyák között iszonyatosan fáj nagyon sokszor megfordulok mert annyira nyom, fáj.A gyógytornáról annyit a nyakamat jobb ha nem tornásztatom mert mindig fájdalomcsillapító a vége mert nekem iszonyat fejfájásom van tőle.A háti szakaszra nagyon kellene a nyújtó gyakorlatok de egy hét torna után már menni sem tudok a bal oldalamon illetve lábamon.Sokszor már inkább eltűröm a fájdalmakat többnyire csak a nyaki fájdalmakra illetve az abból eredő iszonyat fejfájásra használok indometacinum kupot mert az erős gyógyszereket már nem bírja a refluxos gyomrom.Hát röviden ennyit,várom segítségeteket!
real_geri Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5462
köszi!
Előzmény: _Csilla_* (5458)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5460
Az ágyban nyujtózkodást nekem is javasolta a gyógytornász. Ha jól emlékszem azért jó, mert "felébreszti" a vérkeringést egy kicsit az izületek, porcok környékén.
Előzmény: real_geri (5457)
_Csilla_* Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5458
Nekem MBTm van már másfél éve, sok mindenre jó, de önmagában gerincsérvre nem.

Az MBT a talp izomzatának edzésére lett kifejlesztve mindenféle talpbetét helyett, mivel a talp izomzat a cipőben elkorcsosul, ebből pedig a teljes helytelen testartás és az egyéb mozgásszervi problémák adódnak, pl idő elötti kopások, az izmok kényszerhasználata és helytelen terhelése. Megelőzési céllal ajánlják.

Az MBT egy instabil rendszer ami járás közben a talpon kívül arra a kb 200 izomcsoportra tud hatni ami alapból a kétlábonjárásban részt vesz. Mivel a legtöbb gerinci porcbetegség instabilitást okoz, az MBT idő előtti használata nem szerencsés.

Nekem is volt időszak, amikor könnyebbnek éreztem a járást benne, de volt amikor az izmok sokkal gyorsabb elfáradásához, túlterheléséhez vezetett. (kb egy óra után már feszült az összes hátizmom, pedig akkor már egész nap talpon tudtam lenni lapos cipőben, korai volt - ma már nem érzem a hátam ha abban a cipőben járkálok.)

Ez a cipő a járás helyes koordinálásának segítésére lett kifejlesztve, sajnos nem helyettesíti a szakszerű és az aktuális állapotodnak megfelelő tornát.

Bár nem tudom hogy neked épp milyen az állapotod, az első lépés még MBT előtt az kéne hogy legyen, hogy minél kevesebb gerincet érő terheléssel erősíteni az izmaid, úszás és talajon végezhető torna.
Előzmény: real_geri (5454)
real_geri Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5457
igen, reggel nyújtózkodni az ágyban, mint a macska mikor kel :)
felkelve pár laza átmozgató nyújtó gyakorlat, és ennyi, hogy az izmok bemelegedjenek
és egy óra múlva lehet tornázni.

a TENS bőrön át végzett elektromos idegstimuláció, kb fizikoterápia.
jó izommozgatásra, fájdalom csillapításra, stb
http://www.tens.hu/
Előzmény: Törölt nick (5456)
real_geri Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5454
mbt-ről mesélj majd! sok + - terjed róla
Előzmény: Törölt nick (5448)
real_geri Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5453
igyekszem rendszeresen, de nem sikerül, inkább 6nap/hét
de az alapokat (nyújtás, átmozgatás) megteszem napi 2x, csak a nagyobb torna nem sikerül mindig. dolgozni is kell. napi 2,5 óra a munkába járás + 8 óra a munka, reggel 30 perc TENS kezelés, min. 1 óra séta amit soha nem hagyok ki (van hogy 1,5 óra, 5-8km) gyorsan elmegy a nap így.
Előzmény: Törölt nick (5452)
real_geri Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5451
én jobban örülnék ha továbbra is Szilárdka és Mártika végezné ezt a melót, nem én :)
Előzmény: Törölt nick (5450)
real_geri Creative Commons License 2009.07.24 0 0 5449
szerdán délután, mikor jött a rosszabbodás, és szombatra mondták a hidegfrontot, mondtam, hogy az nem úgy lesz
Éjjel kiderült a viharban, tényleg nem egészen úgy van :)
Előzmény: Törölt nick (5448)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 5447
Tegnap voltam 8 hetes. Ennek örömére 4-5 kg.-t egyenlőtlenül elosztva cipeltem, 2 hónap után először buszra szálltam és elmentem két hónap után először úszni.
1 óra alatt 400 métert mellúszásban. Az első félóra úszás elég vacak volt, utána könnyebben ment.
Majd busszal megint haza. Este 10 re mire vége lett a napnak, bizony megfájdult a hátam. Nem a csavar, nem a csigolya, hanem a mellette levő hátizom meg lesugárzott mindkét lábamba...
Ma már kutya bajom. De rájöttem: CIPELÉS ELFELEJTVE, és az még nem megy hogy buszozok gyalogolok és cipelek meg úszok egy nap alatt..
Na ezek a tapasztalatok. Jövő héten megint megyek úszni. Muszáj szokni a terhelést: ősztől munkaképesnek kell(ene) lennem.
real_geri Creative Commons License 2009.07.23 0 0 5446
tegnap délután megjött a "fájás" :(
k.... front. 1 óra alatt elkezdett fájni, most már egész emberi. Péntekre már esőt mondanak.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5445
Sziasztok mindenkinek, gyönyörű szép napot kívánok, és fájdalom menteset.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5444
Szia!
Én is úgy szoktam, mindig mikor baj van, mindent megigérek, és utána mikor elmúlt elfelejtem,és akkor megint mikor fáj akkor fogadkozom. Szerintem az agyunkat is át kellene állítani a megszokott dolgokról, hogy ne úgy csináljuk, mint régen mindent.
Előzmény: Kata-flan (5437)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 5443
Szia!
Örülök, hogy rendben vagy.
Előzmény: kristaly02 (5422)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5442

Emelgetni én is emelek és nem 2 kg-t (eleve a mosópor 6 kg-s:P), azaz szintén szegek előírásokat, mert ha mindent betartanék, akkor ki se mozdulnék a lakásból.:P Hogy ki mennyit bír, azt magának kell megtapasztalnia. Én úgy kb. 1/2 év után nyúltam a 6 kg-os egységhez és nem lett problémám.

Egyébként emelésnél arra tanítottak, hogy lábhajlítással közelítsek a tárgy felé és azzal együtt álljak fel, vagyis ne hajolásból emeljek, hanem nyújtott felsőtesttel.

Előzmény: Törölt nick (5441)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 5440

Elvileg a 2-2 kg a maximum.

Tényleg nem kell súlyt cipelni, az nem nekünk való, ha lehet kerüld el!

Szerencsére és nőből vagyok, egy férjel és két felnőtt kölökkel megáldva, így nekem ez nem olyan kellemetlen, mint egy pasinak, s bevallom, élek, illetve vissza is élek eme szigorú előírással.:-)

Előzmény: Törölt nick (5439)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5438
Lehet a front, de lehet a szimpla megerőltetéstől is hogy sztrájkol a szervezet.
Nekem ma volt az első olyan takarításom ( porszívózás ) ami után most először a műtét óta nem éreztem azt hogy fájna, nyilallna stb...
Alakul. Remélem.
Jövő héten leszek nyolcadik hetes, megvan az új uszodabérletem : megpróbálok addig is elkezdeni újra úszni... igaz május elején a műtét előtt úsztam utoljára, de megpróbálom.
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5437

Szerintem is front lesz, meg annak a jele, hogy még nem szokta a szervezeted a hosszabb ülést, na meg egy laza figyelmeztetés, hogy a piacon egyelőre 1-1kg-t cipelünk a 2 kezünkben (később meg 2-2 kg-t).

Szóval van benne egy jó kis megerőltetés is abban a szúrkálásban.

 

Ma én is szúrásokat érzek, miután a telken 1 nagy bokor kiírtása után a földben maradt gyökereket kihuzigáltam, ami meló ugye nem gerincműtöttnek való.Azóta én is sokat fekszem és remélem holnapra elmúlik - el szokott. És ma is megfogadtam, hogy máskor ilyet nem csinálok, csak az a kérdés, hogy betartom e.:P

Előzmény: Törölt nick (5435)
real_geri Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5436
szerintem csak a front. legalábbis reméljük :)
Előzmény: Törölt nick (5435)
real_geri Creative Commons License 2009.07.19 0 0 5434
ez a tegnapi idő nem volt igazán kellemes, most meg a szél a fejemnek...
De azért ki lehetett bírni :)
20 perc alatt 20 fok lefele. nem semmi.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5433
Sziasztok!
Nagyon szép, kellemes szombati napot mindenkinek.
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5432

Ez igazán jó hír.:-)

 

Egyébként ülőmunkát végzek és nem érzem, így nekem fontos, hogy ne a kripli gerincemen üljek egész nap.

Előzmény: real_geri (5431)
real_geri Creative Commons License 2009.07.18 0 0 5431
1 nap (2x80km után) azt kell mondjam, jobb lett a párna. pedig még front is van.
lehet, nem hülyeség.
kevesebbet szurt vezetés közben.
Előzmény: Kata-flan (5430)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5430
Ja, hátpárnám is az a gyári van, de az tök jó, mert az ember beállítja oda, ahol homorítania kell a gerincnek és halál kényelmes.
Előzmény: real_geri (5428)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5429
"Kezelt" kuncsaft vagyok, holnap már a beutálásért megyek aug. 6-tól. Most nem kellett háziorvosi papír.
Előzmény: real_geri (5428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!