Keresés

Részletes keresés

Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5922

Én is észrevettem, hogy reklám, de persze ettől még lehet igaz, hogy neki segített.

Én most marhára nem reklámoznék, hanem érdekel, hogy valakinek van-e erről tapasztalata:

http://www.dietpharm.hu/termek/hialuron-direct-plus.html

 

Jól hangzik amit írnak, de nekem zavaros egy kicsit, hogy Kőrös-net meg Dietpharm meg Fidifarm meg Atlantic Grupa d.d., (ez utóbbiak horvátok), katalán hatóanyag gyártó és svájci gyógyszergyártási minőség.

És vajon szedhető-e porcerősítővel együtt?

_chillout_ Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5921

Kedves Bártfai Ildikó, köszönjük, reméljük, jól esett az ingyenreklám :-)

Előzmény: bibike65 (5920)
bibike65 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5920

 

Kollagén Lecitin és C-vitamin!!! Ha ezeket a termékeket eszed meg fognak szünni az izületi fájdalmak és nem mellékesen a szervezet zsírégető mechanizmusa is beindul!!! Egy tapasztalat a sok közzül: 

 

10 éve eszem igen nagy dózisban MINDEN NAP a kollagént, és ízületeimet az orvosi vizsgálatok szerint 30 éves állapotúra építettem vissza. 45 évesen a térdeimet 80 évesnek becsülték a sport terhelések miatt, és pár évet jósoltak a térdprotézisnek. Ennek már nyoma sincs, 55 évesen naponta 3.000 térdrúgást csinálok reggelente, ezen felül esténként együtt edzek, küzdök a csapatommal – kyokushin karate. A kollagén a bőrt is fiatalítja, ráncaim szinte egyáltalán nincsenek! 

Előzmény: hopeck (5915)
sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5919

Irtam!

sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5918

Sajnalom, hogy nem jelentkeztem, nagyon nehez elviselni ezt a meleget, probaltam pihenni.

Előzmény: Chopper63 (5916)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5917

Majdnem:::)))

 

Nálam esemény volt, most zárt ajtók, ablakok mögül lesem a szentjánosokat,

 

És mérgelődök térdem hajlíthatatlanságán. Jön az éj...jönnek a fájdalmak.

Előzmény: Chopper63 (5916)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5916

Szia kedves Chilli!!

 

Köszönöm szépen segitő válaszod,de én nem tudok még publikus mail cimre sem irni,mert én nem használok levelező programot,én csak webről levelezek!!

 

Tehát az én picinyke gépem,nem tud ezért megnyitni semmilyen levelező programot..

 

Ez van sajnos...

 

Sántakutyabarát..

 

Várom jelentkezz!!!!!!!!!!!!Csak úgy tudok neked segiteni!!

 

Mail cimemet megadtam..Nagyival szinte naponta levelezek azóta..

 

Chopi.

Előzmény: _chillout_ (5889)
hopeck Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5915

Sziasztok  ma volt orotpédián/sportovosi rendelésen,mert futás után fáj a térdem. Már sajnos mindent kipróbáltam,  cipőt váltottam,amit szakember választot ki nekem. Váltogattam a futo technikát,  nyújtottam elötte utánna ,de sajnos ugyanaz a fájdalom. a doki  az euflexxa injekciót ajánlotta, aminek elégé húzós az ára   illetve van egy olcsóbb változat nem tudom jól irom -e  Carlinom . 

Az euflexxa 19500 / ampula és 3 db kell / térd    a Carlinom  pedig 8500  és 4 db kell / térd..  valakinek van esetleg tapasztalata?   köszönöm.

Edina1972 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5914

Köszönöm szépen a választ és a bíztatást!A gyógytornász is mondta a vizi tornát,de még sebes a lábam,és addig nem lehet.Pénteken megyek egy másik gyógytornászhoz is,meglátom,hogy Ő mit mond.Jövő hét szerdán kontroll a dokinál.

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5913

ja és még izé..

ha nem lett volna szó róla: vizitorna

vizben sokkal jobban hajlik és mozog a láb, könnyebb gyakorlatokat végezni, akár guggolás, ilyesmi

gyulladt térdnek meleg viz nem tesz jót, akkor hideg vizben

ezek jutottak most eszembe 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5912

részemről mikor még nem tudtam biciklizni, akkor egy ismerősömmel meghosszabbittattam a szobabicó nyeregtartó rúdját és úgy már át tudtam tekerni és igy szobabicóztam, ez is valami, legalább terheltem és eröltettem a térdem / ez még a 2. műtét előtt volt

 

a második műtét után ezekkel nem volt gond, hajlott, egy idő után meg nyugodtan teremkerékpározgattam 

 

akart irni valaki emailt, kérdezni dolgokat, ide irhat, a saját tapasztalataim alapján szivesen válaszolok, amire tudok:

l.balays@gmail.com

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5911

sportkórházban gyógytorna, a torna nem fájhat! ha fájt szóltam, mi van és cserélték a gyakorlatot de nem kinoztak feleslegesen

gyógytornász és gyógytornász között is nagy különbség van

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5910

sziasztok

 

kicsit le vagyok maradva..

 

edina, csináld amit tudsz, de agyon ne kinozd magad, van olyan, hogy altatásban bemozgatás, a netről ismerek olyat akinek ezt csinálták és sokkal jobb volt már közvetlenül utána is, saját lábon ment haza...stb.

 

nekem is kész tortúra volt a gyógytorna, de miután csodadoki újra megműtött, utána alig vártam a tornákat

Előzmény: Edina1972 (5904)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5909

Köszönöm a bíztatást!Este tornáztam egyedül,és hát Én is a párnámba ordítotam,és sírtam.Nagyon kegyetlen...De nem adom fel!A gyógytornász nagyon kedves,minden gyakorlat után bíztat.A biciklizés sajnos nem sikerült,ma átállítom az ülést,hátha az segít.Azt mondta a gyógytornász vegyem kicsit rövidebbre.A lábamat lógatni kell ahol csak tudom,hogy a gravitáció segítsen behajlítani.Azt hittem műtét után 2 hónappal az egész térd dolog egy rossz emlék lesz.Hát tévedtem...A másik lábammal 10 éve úgy volt.Szerintem ez az új protokoll nem igazán jó.3 hétig mankó,még a lábamat is kézzel kellett emelgetni.Más kórházban a Hamstring inas betegek már a kórházban ráállhatnak.Vagy lehet,hogy a sérülés összetettsége miatt tapadtam így le?(keresztszalag,porc,részleges oldalszalag,II.fokú chondromalacia).Nem tudom mindegy is,nem adom fel!!!Még ha küzdelmes lesz is!

_chillout_ Creative Commons License 2015.06.17 0 0 5908

Edina, sajnos sérülésnél az ágynyugalom miatt esélyes a letapadás. Nálam is megtörtént, először az ún "kinesiotape"-pel próbálkoztak, de az nagyon fájt (bár nagyon hatékony volt), ezután minden alkalommal - heti 2x - a gyógytornász kézzel oldotta a letapadásokat és nagyon szépen látszott az eredmény. A sérüléshez képest sehol nem volt ez a fájdalom.

A letapadt izom felszabadításánál sírdogáltam kicsit, de más miatt. 

Előzmény: Edina1972 (5904)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5907

Edina!!!

 

:::((((Nekem cefet nagy letapadásom van. Bizony ne egyszer sírva jöttem el a gyógytornáról. A lányom vitt-hozott- hát elhiheted, hogy nem volt neki öröm mámor látni az anyját krokodilkönnyekkel a szemében. De tudtam, hogy jót akar a gyógytornászom.

A rehabon is meggyötörtek- kevés eredményt produkáltam-,egy bivalyerős 185 cm magas nő volt a  gyógytornászom, de volt benne egy nagy adag gyöngédség is. VOLT. A torna után. Mert végezte a dolgát. Akkor is, ha nekem fájdalmat kellett okoznia. 

 

A masszázs nem segítene??

Cefet elkeseredett voltam- a hétvégére hazajöttem a rehabról-  és a műtét után 1 hónappal még egy centire sem tudtam az ágyon-  ott tornásztunk- megemelni a műtött lábamat. - Ne fekve emelgesd!- tanácsolta a vejem. És megpróbáltam állva, a járókeretbe kapaszkodva. És hamarosan megszűnt a gondom a lábemeléssel.

A hajlítás egyelőre reménytelennek tűnik..De én 71 vagyok...Búcsúzom a kerékpártól...:::(((

 

kitartást! Türelmet...

Előzmény: Edina1972 (5904)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5906

Még valami Edina1972.

 

Ha elakadnál az otthoni dolgokban,irj..

Megirom Neked pl a térd kalácsot hogyan tudod te magad is segiteni,sikeresen elkezdjen mozogni,vagy ha van kérdésed..irj!!

 

Ahogyan tőlem telik..segitek.

 

Chopi.

Előzmény: Edina1972 (5904)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5905

Szerbusz..

 

Nekem frankón,és konkrétan..

 

Mindent KÉZZEL téptek,szabaditottak fel..Már amit lehetett..és amit tudtak!!

 

TÉRD KALÁCS,IZMOKAT AMIKET IRSZ STB..

 

Majd A 6. MŰTÉT TENNÉ TALÁN ÚGY HELYRE A LÁBAM ,TALÁN MAJD HASZNÁLHATÓ LEGYEN..valaha az életben..

 

VAGY BEBUKOM,ÉS NEM JÖN ÖSSZE..NÁLAM KÉT ESÉLYES..KÖZÉP ÚT..NINCS..

 

Én is itthon kinlódok vele,egyedül már egy ideje..

 

Ne add fel..túl lehet élni..sok orditással,kinnal...

 

Meg kell gyógyulj..muszáj..

Itt ennél a teamnál ez kitétel!!!

 

Csak nekem nem maradandóak a dolgok..

Elfelejti megjegyezni,valaha meddig is hajlott már a lelkem..

 

CHOPI.

Előzmény: Edina1972 (5904)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5904

Hát túléltem a mai napot!Ezennel felírom életem legrosszabb napjai közé!Sajnos a térdkalácsom keveset mozog,és mellette a térd belső oldalán,letapadt az izom.A combizmom ennél nem lehetne gyengébb.Hajlítás terhelten a gyógytorna kezdetén 20 fok,a végén 90 fok.Ezt a letapadást fel kell tépni akármilyen fájdalmas is.Ma már csak jegelnem kell,de a holnapi naptól rettegek.Itthon egyedül gyakorlok,hétfőn megyek legközelebb.Ha nem boldogulok,akkor pénteken is megyek.Valakinek volt ilyen esetleg?

 

Nikke Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5903

Nem passzolom (de inkább igen), csak az a gyanúm, hogy kiesek abból a körből, akiknek még jó eséllyel megcsinálják. Leginkább az igen fiatal és sovánka pipiket szeretik így széttrancsírozni. :-))

De majd a doki megmondja.

 

Szerintem a térdprotkóval hamarabb járóképessé válik az ember lánya. Úgy tűnik a mozaikplasztika se egy túl gyors és könnyű megoldás. Erről gombóc tudna mesélni...

 

 

Előzmény: _chillout_ (5896)
Nikke Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5902

Chopipi! :-)

Azt hiszem nem tesz nekünk jót a meleg, pedig azt hihetné az ember, hogy ősszel-télen a hidegben dermedtebbek az ízületek, de úgy néz ki, hogy ez itt most nem így működik. Ha a csodavárás nem működik, csak kell tenni valamit.

 

Előzmény: Chopper63 (5893)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5901

Köszi a választ!

Február végéig nem kíméltem, utána is használtam egészen a műtétig, néhány órás kirándulások, bringázások erejéig.

Szeretnék még kérdezni pár dolgot Tőled, írhatnék esetleg privátban?

Előzmény: Arzeen03 (5876)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5900

Edina, azt, amire válaszoltál, Nikkének írtam, neked eggyel alatza válaszoltam egy biztatót :-)

Előzmény: Edina1972 (5897)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5899

Kedves NagyonI!Köszönöm a bíztatást!Igazad van,egyfolytában az internetet bújom!

Előzmény: NagyonI (5898)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5898

Edina!! Ha csak bíztatót vársz, itt és MOST hagyd abba az olvasást!! A haJítógéppel vagy a rehabos gyógytornászommal én is tudtam többet:::(((De ez paSSZÍV...Aktívan - ma mondta  GYÓGYOM: 60 fok:::(((((

Ami csak a járáshoz lesz éppen elég...És fáj, ha egy picit is többet terhelem, mint azt Térd őfelsége akarja. De nem szól, hogy eddig, s ne tovább!! Szar ügy a térd ügy. De te fiatal vagy!!!! És ez nagyon sokat számít!!!! Nagyon!!!

 

Kis fájdalomra számíthatsz.,Én bevettem egy fájdalom csillapítót..A rehabon a gyógytornászom hozta a fődr engedélyével. Sokat nem jelentett a csillapító, inkább a HIT.... Mert hit nélkül se gyógyulni, sem  élni nem lehet:::)

Előzmény: Edina1972 (5894)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5897

Egyenlőre nem opció...II.fokú chondromalaciát talált műtét közben,mély nagy kiterjedésű.Annyit mondott,hogy ha nem fáj,akkor addig nem javasol műtétet.Ha lehetséges lesz későbbiekben,gyógyulás után,hyoluronsavat ad bele.

 

_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5896

Akkor te a mozaikplasztikát passzolod? Vagy már nem is opció? :-(

Előzmény: Nikke (5892)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5895

Szia, nem kell aggódnod, a biciklipedál áthajtásához legalább 110 fok kell. Egyrészt. Másrészt a passzív hajlítás köszönőviszonyban sincs az aktívval. Térdgéppel (kézzel, segítséggel) sokkal előbb megy a hajlítás, mint izomerőből. Jó lesz ez :-)

Előzmény: Edina1972 (5894)
Edina1972 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5894

Sziasztok!Május 20-ánmegműtött Dr.Abkarovits Fehérváron keresztszalaggal.Hamstring-inas eljárással (megnégyszerezett semitendinosus ín).3 hétig csak mankóznom lehetett a lábamat sem emelhettem csak kézzel.A merevítő éjjel nappal rajtam volt.90 fokig lehetett hajlítani géppel.Most 3,5 hetesen 100 foknál tartok,holnap kezdem a gyógytornát,sajnos előbb nem volt hely.Megjegyzem csütörtökön írták fel.Itthon már nem kell hordani a merevítőt.Önszorgalomból megpróbáltam szobabiciklizni,és nem ment.Sajnos nem tudom behajlítani a lábam...Nem értem,a géppel hogy megy 100 fok.Ha tudtok Nekem valami bíztatót írni szívesen fogadom.Eléggé elkeseredte,holnap biztos vért izzadok gyógytornán.

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5893

Jaj Nikke!!!

 

De sajnálom a lábikódat....

 

Szerintem meg van rövidülve a lábadban az inszalag..sok olyan dolgot leirsz ami nekem is van..a többi csak plussz..

 

Jaj aggódok érted...nem jó irányba halad a lábad gyógyulása..

 

Jó tudom Chillinek válaszoltál..én azt kérdeztem,mindenki hogy van..

 

Elszomorit nagyon,hogy nem vagy jól..

mintha egyre többen lennénk,valahogy akiknek nem javul a lábunk..

 

Vagy rosszul látom??

 

Javulást kivánok mindenkinek..

 

Nikke nagyon szoritok neked..Ismeretlenül is sokat jutsz eszembe..meg mind,akik betegek vagytok lábikóitokkal..

 

Tarts ki..meg kell gyógyulj!!!Mindenkinek meg kell gyógyulni!!!

 

Chopi.

 

 

Előzmény: Nikke (5892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!