Keresés

Részletes keresés

X polgártárs Creative Commons License 2021.09.03 -1 0 38159

portugéza és Szervezkedőtől is kérdezem: a busticket4.me szabad helyeket jelző adatait mennyire vegyem komolyan?

Podgorica és Cetinje között pld. 4 szabad helyet jelez jövő hétvégére.

 

Hajót sikerült találni CR és Virpazar közé.

Előzmény: portugéza (38056)
rgranc Creative Commons License 2021.09.02 -1 0 38158

Még annyi: egyetlen helyen (Barban) aludtunk két éjszakát, mindenhol máshol csak egyet-egyet, sehol nem volt vele gond, nincsenek a "szombattól szombatig turnusok".

A booking.com-on foglaltam minden szállást (airbnb-n szoktam normálisan inkább, de úgy látom, Montenegróban az nem megy annyira, booking olcsóbbnak tűnt és nagyobb volt a kínálat), valamilyen szinten mindenhol ment a kommunikáció angolul.

Előzmény: rgranc (38157)
rgranc Creative Commons License 2021.09.02 -1 1 38157

Sziasztok, én is írok rövid beszámolót: 4 tizenéves gyerekkel aktív, de költséghatékony nyaralást csináltunk, a 8 nap fele volt a tengerparton, fele a hegyekben

(3 éve wizzairrel mentünk oda nyaralni, Budvában voltunk egy hetet, de a harmadik napon már megkérdezték, hogy "tényleg itt leszünk végig?", ott azután béreltünk 2 napra egy kocsit :D )

 

A 8 napba így belefért bő fél nap nap Durmitor (a panorámaút Pluzsine felől Zsabljakig, a Crno Jezero és a Tara hídja), 1 nap a Mrtvica-szurdok (36-38 fokban az eleje kis halál, utána árnyékol a sziklafal, és a folyóvíz simán iható, bár jéghideg), félig körbeautóztuk a Shkodrai-tavat, kipróbáltuk a homokos strandot (Ulcinj Velika Plaza és Kotornál a Plavi Horizon) és a kavicsosat is (a Valdanos koszos volt, de a Perazica Do-t őszintén imádtuk, ott nem a "kiépített" strandon fürödtünk, hanem az örökre félbehagyott építkezés előtt, ahol kicsit nagyobbak a kövek, de cserébe a gyerekek 3 órán át ki se jöttek a búvárszemüveggel és pipával a vízből, annyi volt a látnivaló), megnéztük Ulcinj, Budva és Kotor óvárosát és Stari Bart (utóbbi nem feltétlenül éri meg a belépőt, akármilyen olcsó), az Ostrog kolostort (Montenegró egyik (ha nem "a") legnagyobb zarándokhelye, ennek megfelelően mi turisták abszolút kisebbségben voltunk, és érdekes is volt nézni a vallási hevületet), valamint az utolsó nap kipróbáltuk együtt a Tara folyón a raftingot is (ez kicsit rontotta a "takarékos" minősítését a nyaralásnak, de megérte!).

 

Tinédzserekkel erősen ajánlom mindenkinek, hogy ne csak a tengerpartra koncentráljon, hanem - akár mi - az oda- és/vagy visszaúton álljon meg 1-1 napra a hegyekben, nagyon szép helyek vannak ott is!

slayerfan Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38156

Herceg noviban a parkolási lehetőségekről érdeklődöm.

Az óváros (véres torony) és tőle keletre 1-2km belül tudnátok mutatni ahol többnyire találni? 5eu/nap? Vannak automaták? Kezeli a papirpénzt?

A kinézett apartmannak nincsen saját parkolója. Nem szeretek így foglalni, de jó adottságokkal rendelkezik.

Szeptember 20tól talán lesz hely. 

 

Köszönöm!!

:)

Joza70 Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38155

Nem ez volt a kérdés. Hogy jót vagy rosszat csináltak nem az én dolgom eldönteni.  Jó nyaralást mindenkinek aki még előtte áll. :)

Előzmény: SVSanya (38148)
SVSanya Creative Commons License 2021.08.30 0 0 38154

Bocsánat!

 

helyesen "engedtek"

 

és "Barátokat"

 

Hibás a billentyűzetem! :)

Előzmény: SVSanya (38153)
SVSanya Creative Commons License 2021.08.30 -1 0 38153

....nem csak oltottat emgedtek be!!!!

 

Főleg barátpkat!

Előzmény: szervezkedő (38151)
pannonj Creative Commons License 2021.08.29 -1 0 38152

Üdv! Barcs -Okucsány-Banja-Luka -Mostár - Herceg Novi útvonalon volt valaki mostanában! Tapasztalatát megosztaná.Köszönöm!

szervezkedő Creative Commons License 2021.08.29 0 1 38151

Jót vagy rosszat csináltak?

Beengedték a sok oltottat, akik minden tünet nélkül képesek fertőzni.

...és tessék!

 

:-))))

Előzmény: SVSanya (38148)
portugéza Creative Commons License 2021.08.28 -1 0 38150

Köszi a részletes beszámolót. Akkor eggyel több Montenegró rajongó. :)

 

"Mintha egy másik országban járnánk!"

 

Az első utamon is ez fogott meg, viszonylag kis területen, sok szempontból eltérő régiók vannak.

Változatos, ingergazdag nyaralást lehet megszervezni.

 

"Külföldiek számára nem egy nagyon felkapott desztináció,"

 

Covid előtt egyre inkább megismerték a "nyugati" turisták is, de nem lepték el annyira, mint HR-t, és sokfelől jöttek, nem domináltak pl. a németek vagy mások sem. Néhány helyre koncentrálódtak: Kotori-öböl, Budva, Zabljak. Kotorban a napi 1-2 (vagy akár 3) óceánjáró ontotta a több ezer turistát öt kontinensről. Budva: buliközpont, Tivat: luxuskikötő, Herceg Novi: közel HR-hez. Az utóbbi években egyre több ny-európai városból indult közvetlen szezonális repülőjárat. A kelet-európaiaknak már bevettebb célpontja az ország, a régi időkre is tekintettel. Ex-szovjet országokból érkezők főleg Budván koncentrálódtak (ott sok orosz lakos is van).

Előzmény: mindenki senkije (38128)
slayerfan Creative Commons License 2021.08.27 0 1 38149

Nagyon szépen köszönöm Nektek!

Respect!

:)

SVSanya Creative Commons License 2021.08.27 -1 1 38148

Sziasztok!

 

Július első hetében voltunk Ulcinjban!

Tényleg senki nem törődött a COVID-dal.

Napi 20-22 új beteg, összesen 5-600 fő!

 

Ennek eredményeként, most https://www.ijzcg.me/me/novosti/covid-19-presjek-stanja-26-avgust-2021-godine

 

Akkor jól csinálták, vagy nem?

Előzmény: Joza70 (38147)
Joza70 Creative Commons License 2021.08.27 -2 1 38147

Szia!

Mi 21-én a  jöttünk haza, de bizton állíthatom, hogy annyi korlátozás volt, hogy a zárt terekben, boltokban, gyógyszertárban stb volt kötelező a maszk használata , ennek ellenére az  eladókon és a vásárlókon vagy volt maszk vagy nem. Volt aki betartotta volt aki nem. Az utcán, strandon, éttermek teraszain szabadon lehetett tartózkodni maszk nélkül. Ez sztem most sincs másképp.Tehát semmi hiszti, semmi pánik , hanem béke és nyugalom. Esküszöm a covid szinte törlődött a tudatunkból arra az időre míg ott tartózkodtunk. Az ember haza sem akar jönni ebbe a manipulációba amit itt nyomnak. Ha a beutazási feltételeknek megfeleltek, akkor ne késlekedjetek, hanem menjetek amíg lehet, mert hamar lejár a vírus szabadsága és zár minden.

 Az alábbi csoportban naprakész információkat kapsz az éppen kint tartózkodóktól.

 

https://www.facebook.com/groups/177271666016262

 

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?montenegro

 

Jó nyaralást!

Előzmény: slayerfan (38145)
mindenki senkije Creative Commons License 2021.08.27 0 2 38146

Nem tudom, sehonnan. Ezeket majd ott megtapasztalod. Nekem nem tűnik annyira szabálykövető országnak :D maszkot az emberek 5%-a ha viselt, sokat mondok. Még beltéren sem nagyon, ha betévedsz egy plázába (csak hát minek), akkor ott szólnak érte. Mindegy, legyen az ember zsebében és ha kell, felveszi, nem kell ezen görcsölni.

Előzmény: slayerfan (38145)
slayerfan Creative Commons License 2021.08.27 -2 0 38145

Köszi!

Helyi szabályokról honnan értesüljek?

Egy két nemrégi cikkben leírják,  hogy kültéri maszkviselés kötelező...

Ez komoly?

A strandon is?

Előzmény: mindenki senkije (38142)
klogg Creative Commons License 2021.08.26 0 0 38144

Én nagyon remélem, hogy ha jönnek is szigorítások, azok nem a beoltottak beutazására fognak vonatkozni (3 hét múlva mennénk, beoltva), hanem legfeljebb az országon belüli maszkhasználatra, tömegrendezvény látogatásra meg effélékre. Tömegbulik nagyon nem érdekelnek, de az óvárosokba engedjenek be, meg a vendéglőkbe, meg a strandokra (ha maszkkal, hát akkor maszkkal, leszarom), azon kívül úgyis a természeti látnivalókra koncentrálnánk inkább. A szállás mindenesetre természetesen lemondható négy nappal előtte, de már eléggé beleéltem magam... :). Bosznián keresztül mennénk-jönnénk, hogy meddig tart, nem érdekel, nincs kisgyerek, nem sietek sehova, vezetni meg szeretek (határon várakozni persze nem, de úgy vettem ki a korábbiakból, hogy az úgyis lutri, tenni ellene meg úgyse lehet kábé semmit, hacsak nem eleve a kis határátlépőket célozza meg az ember).

Előzmény: szervezkedő (38141)
mindenki senkije Creative Commons License 2021.08.26 -2 0 38143

Dehát ott a booking, csak keresni kell. Én is egy bőséges találati listából szűrtem le végül ezeket. (illetve a még jobbakat el is vitték az orrom elől, addig vacakoltam)

Előzmény: szervezkedő (38140)
mindenki senkije Creative Commons License 2021.08.26 0 0 38142

Szerintem ne itt kérdezgess, meg ne is a háziaknál, mert nem ennek lesz jelentősége. A hivatalos infók az adott országok konzuli szolgálatainál lesznek olvashatóak, naprakészen, azt kell!

 

Javaslom, vigyél magaddal mindent, amid csak van. App is és nyomtass is, abból baj nem lehet. És minél kevesebbszer lépd át a különféle országhatárokat.

 

A kis kirándulásokat pedig célszerű kora reggelre időzíteni és akkor kisebb az esély arra, hogy a kirándulás egy bizonyos hányadát dugóban ülve fogod tölteni + lesz (?) parkolóhelyed is.

Előzmény: slayerfan (38138)
szervezkedő Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 38141

Én teljesen beleszédültem, ahogy olvastam hogy honnan hová, merre, majd vissza, meg fel, milliónyi határátlépéssel.

 

Folyamatos lesz a szigorítás- szerintem, ami már el is kezdődött. Figyeld az adott országok koronás oldalát, amit belinkelt portugeza nem rég és onnan naprakészen tudsz tájékozódni az adott állapotokról. Aki menni akart, annak célszerű lett volna eddig. Hogy mi lesz hetek múlva, azt meg senki se tudja!!!!!!

 

Én a legegyszerűbb utvonalat választva, a legkevesebb határátlépésre törekedve tervezném az utazást.

Előzmény: slayerfan (38139)
szervezkedő Creative Commons License 2021.08.26 0 0 38140

Szuper!

Így más is ide/oda talál!

 

Előzmény: mindenki senkije (38131)
slayerfan Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 38139

Háziakra ráírok, foglalás ügyben, mennyire necces?

Se booking se egyéb irodán keresztül.

Határokon mit kérhetnek lefelé (letenye, neum, cavtat)?

Visszalátogatva Dubrovnikba ?

Vissza haza (cavtat, neum, letenye)?

 

Köszi!

Előzmény: slayerfan (38138)
slayerfan Creative Commons License 2021.08.26 -1 0 38138

Sziasztok!

Pár kérdéssel fordulok hozzátok, remélem nem lesz túl fárasztó :)

Még nem voltunk Montenegróban. Horvátba kb 10x.

 

Párom ma kapta az első oltást, Pfizer. Másodikat szeptember 15én kapja (3 hétre rá). Szeptember 16án már be szabad utazni? Nem kell plussz 14 nap? (Kialakuló teljes védettség a második dózis után 14 nap).

 

Magyarból" a horvát határon enter cro nélkül átengednek? Elvégre nem ott lesz a szállás, Herceg Noviba tervezem.

A hazai védettségi igazolvány felmutatása elég a határokon (letenye, neum, cavtat utáni)?

Pluszba muszáj telefonos app vagy EU-s kártya (vagymi)? Mutatni kell az orvostól kapott oltási igazolás? Elég a magyar vagy kell mindenképp angolt kérni? Ezt nem kért a párom, második oltásnál utólag adnak, ha kér?

 

A cél Herceg Novi lenne és onnan hol fel Dubrovnikig és le Kotorig.

Herceg Novibol fel Dubrovnikba szintúgy enter cro nélkül beengednek?

 

Nyilván minden hirtelen változhat. 

Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastatok, azt meg pláne, ha válaszokat is kapok!!

Respect!

:) 

Bombyna Creative Commons License 2021.08.24 -1 0 38137

Én is revolut szerintem verhetetlen.Tök jó hogy nem kell pénzváltót keresgélnem.

Előzmény: totopad (38135)
policecars Creative Commons License 2021.08.23 0 0 38136

Nekem bejött a Wise, mondjuk kp-t csak Prágában vettem ki eddig. Már nem emlékszem, annó miért erre tettem a voksom :)

Előzmény: totopad (38135)
totopad Creative Commons License 2021.08.23 0 0 38135

A wise inkább transferekre jó, nagyobb valuta váltására.

Mi is revolute-ot használunk utazáskor. 

Előzmény: policecars (38134)
policecars Creative Commons License 2021.08.23 -1 0 38134

A Wise-ot miért nem ajánlod?

Előzmény: mindenki senkije (38133)
mindenki senkije Creative Commons License 2021.08.23 0 1 38133

Ezt miért nem a bankodtól kérdezed meg?!?

Egyébként szerintem eladási, hogy melyik napi, az bizonytalan, mert előfordul, hogy késve érkezik meg a terhelés vagy valami, de teljesen mindegy, mert 1-2-3 forintokról van szó

De ahogy mondtam, revolut kártyát kell használni!

Előzmény: T1.T1 (38132)
T1.T1 Creative Commons License 2021.08.23 -1 0 38132

Sziasztok!

Tegnap sikeresen érkeztünk egyik helyen sem kértek semmit coviddal kapcsolatban.

 

Annyi kérdésem lenne, ha OTP MasterCarddal szeretnék fizetni boltban, aktuális napi árfolyamhoz képest hogyan fog váltani a bank? 

mindenki senkije Creative Commons License 2021.08.22 -1 1 38131

Zlatibor, na igen, nagyon szép helyszín, természetesen meg-megálltunk ott is :)

Viszont utazás közben jelentős késésben voltunk, így azért esett a festői :D Cacakra a választás, többek között, mert

 

- későn is gond nélkül be tudtam (volna) csekkolni

- olcsó volt

- volt a közelben étterem

- reggel volt a közelben kávéző

- volt a közelben közért (reggeli vásárlás) és benzinkút
- zárt helyen tudtam parkolni (tetőbox!!!)

 

Nem volt cél, hogy a városban gyönyörködjek, tényleg csak ezek a praktikus okok

 

Ulcinj:

 

http://www.booking.com/Share-Tur2mU

 

Tivat:

 

http://www.booking.com/Share-Qe2wqu

 

A képek egyik esetben sem hazudnak!

 

Ja igen, dohányosok! Cigit ne vigyetek, az is sokkal olcsóbb kinn, ha szívni akartok :D

Előzmény: szervezkedő (38130)
szervezkedő Creative Commons License 2021.08.22 -1 0 38130

Konkrétumok!!!!

Hol vannak a konkrétumok?

 

Čačaki szállás, az ulcinji és a másik apartmanok linkjei?

 

Csak hogy jövőre is megtaláld!

 

:-)))

 

Egyébként én ha már megállnék, elgurulnék Zlatiborig vagy inkább Nova varoš előtt a tóparton.

Előzmény: mindenki senkije (38128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!