Keresés

Részletes keresés

csakvirág Creative Commons License 2016.06.02 -8 3 17425

Kedves Ági!

Igen,én is látom a mínuszokat... Úgy gondolom, nem is azzal van baj, ha valaki arra kattint. Lehetőség van erre is arra is,-és egyikre sem. 

Ha a plusz-ra kattintunk, akkor írunk...., megköszönjük az információt, segítünk Egymásnak.....!

 

Ez egy fórum, pont az a lényege, h. Emberi Hangon, de meg tudjunk nyilvánulni, ki tudjuk fejteni a véleményünket.

 

Viszont én sem olvastam olyan hozzászólásokat, h. de én... és kifejtené az Illető, h. miért nem ért egyet, mit gondol másként.

Ha a mínusz jelet klikkelő ember vállalná Önmagát, a saját véleményét, akkor megállná a helyét egy fórumon.!

 

De így, ezen módon, h. csak mínuszt nyom, sem okfejtés, se semmi, ez gyámoltalan, gyáva, nem őszinte, vállalhatatlan magatartásra utal!!! 

 

Legyen ez az Ő szégyene!

 

Kedves Ruth!

Sztm. is letelt a 3 hét, de reméljük, h. Ircsinek olyan szerencséje volt, h. maradhatott még! :) Visszajön telis-tele pozitivitással,energiával, kirobbanó formában! :)

 

Szép estét kívánok Mindenkinek! :)

csakvirág

 

csakvirág Creative Commons License 2016.06.02 -6 2 17424

Kedves Sorstársaim!

 

Azért írom le a történetemet, h. mások NE essenek olyan hibába, mint én. 

 

Májusban megtörtént a felülvizsgálatom, akkor írtam is, teljesen Emberi módon zajlott az egész. Ma megkaptam a HATÁROZATOT, de hibáztam,-és ezért tovább kell mennem nekem is. :((

 

Amikor a két vaskos nyomtatványt kitöltöttem,majd v.küldtem,volt egy olyan kérdés, h. : jelenleg m.viszonyban áll-e? Igen - nem. Még éppen néhány napig m.viszonyban álltam, ezért x-et tettem, h. igen.

Mellékeltem egy levelet, amiben leírtam a Hatóság felé, h. táppénzt már nem kapok és .... néhány nap múltával megszűnik a m.viszonyom. Volt egy NYILATKOZATOM, amit a Főnökömmel írtunk, közös megegyezéssel, ennek a fénymásolatát is elküldtem. Kevés volt!!! :((

Másképp kellett volna cselekednem, nem így!

 

Az ÖEK számszerűsítve van, tehát a komplex f.vizsgálaton határoztak, megkaptam a xx %-ot, de jelen pillanatban nem érek vele semmit.Egy ilyen buta hiba miatt, amit elkövettem. :(( 

 

Arra kérek M.kit, ha bizonytalan a nyomtatvány kitöltésével, bármely részével, bizonytalan egyéb más, az állapotunkkal kapcsolatos kérdésben, legyen okosabb, mint én voltam, és menjen a biztosra, keresse meg a Szakértő Asszonyt!!

 

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

Én most kértem Julianna segítségét a fellebbezésben, nekem ez jogi fellebbezés lesz u.úgy II. fok. Csak bízva bízni tudok abban, h. segítséggel, de második nekifutásra már sikerülni fog....

Addig a saját hibám miatt még rágódhatok néhány hétig, hónapig...

 

Ne kövessetek el ilyen hibát, hiszen van is szakértő segítségünk, bármi kétely merül fel, keressétek Juliannát!!

 

Parányi hibán, de elcsúsztam első fokon...

 

Szorítsatok nekem, h. a fellebbezés sikert hozzon. 

 

Szép estét kívánok Mindenkinek!

csakvirág

 

 

words about future Creative Commons License 2016.06.02 0 3 17423

1.

 

 

https://www.onyf.hu/hu/425-ügyintézés/gyakori-kérdések/adategyeztetési-eljárás.html

 

"A hivatalból történő adategyezetés az 1955-1959. között született korosztályokhoz tartozó érintett biztosított/volt biztosítottakkal 2014. augusztus 25-ével kezdődött meg, ebben a körben országosan mintegy 400 ezer fővel történik meg az egyeztetés.

 

A hatályos nyugdíjtörvény szerint erre a korcsoportra 2016. december 31-ig kell megindítani az eljárásokat.

 

Az eljárások megindítására az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság főigazgatója által jóváhagyott ütemezés szerint kerül sor. Az ütemezés alapján születési évenként, ezen belül pedig TAJ szám szerinti sorrendben történik a hivatalból történő adategyeztetési ügyek indítása.

 

Az egyes korcsoportok lakóhely szerinti megoszlása eltérő, ennek megfelelően a már kiértesített korcsoportok is megyénként eltérő módon alakulnak.

Van olyan megye, ahol már elkezdődtek az 1958-ban születettekkel az eljárások, van olyan megye, ahol az 1957-ben, vagy 1958-ban született biztosítottakkal/volt biztosítottakkal vannak folyamatban az eljárások."

 

 

 

2. 

 

2016. március 02.

 

"A vonatkozó rendelkezések [1997. évi LXXXI. törvény (Tny.) 96/C. § (2) bekezdésének b) pontja] értelmében nem kell hivatalból megindítani az adategyeztetési eljárást, ha az ügyfél részére saját jogú nyugdíjat, korhatár előtti öregségi nyugdíjat, korhatár előtti ellátást, szolgálati járandóságot, átmeneti bányászjáradékot, balettművészeti életjáradékot, vagy más, szolgálati idő alapján kiszámított ellátást állapítottak meg. Arra vonatkozóan, hogy a megállapításnak mikor kellett megtörténnie, a Tny. szabályt nem tartalmaz, így ez a rendelkezés nem szűkíthető le kizárólag a 2009. december 31-ét követően megállapított ellátásokra, mint kizáró feltételre - ellentétben az a) pont szerinti feltétellel, ahol a Tny. egyértelműen kimondja, hogy kizárólag a 2009. december 31-ét követő időponttól kiadott, szolgálati idő megállapítására vonatkozó határozattal rendelkező ügyfél esetében nem indítható meg hivatalból az adategyeztetés.

 

Mivel az Ön részére korábban megállapított rokkantsági nyugdíj megfelel a Tny. 96/C. § (2) bekezdés b) pontjában foglalt feltételnek nincs helye hivatalból történő adategyeztetésnek, az eljárás megindítására kizárólag az Ön által Ügyfélkapun keresztül benyújtott kérelem alapján van lehetőség."

words about future Creative Commons License 2016.06.02 -4 3 17422

Kedves Ruth!

 

Nagy a csönd ezen a téren...Lecsökkentették az ügyintézők számát, további leépítésről is lehetett hallani, meg a 3 éven belüli beolvasztásról...Remélem, nem állították le az adategyeztetést és folytatódik tovább, ha lassabban is!

 

Előzmény: Ruth22 (17420)
Ruth22 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 17421

Kedves Sorstársak,

Ircsit a Mátrában a mókusok elé vetették, vagy ráhúzhatott 1-2 hetet? Nekem úgy tűnik, mintha régen elment volna. Ki tud róla?

Körömrágás folyamatban.

Szeretettel: Ruth

Ruth22 Creative Commons License 2016.06.02 0 1 17420

Kedves WAF,

nekem akkor küldték, - és egyeztettünk, - mikor 2008-ban megállapították a rokkant-nyugdíjamat. Azóta semmi, és körülöttem senkinek aki rokkant, vagy rehabos.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: words about future (17419)
words about future Creative Commons License 2016.06.02 -4 4 17419

https://www.onyf.hu/hu/hivatal/sajtókapcsolat/sajtóanyagok/1497-adategyeztetési-eljárás.html

 

"Adategyeztetési eljárás

 

2015. március 19.

 

 

Sajtóanyag a nyugdíjbiztosítási nyilvántartás hivatalból induló adategyeztetéséről

Budapest, 2014. augusztus 25.

 

Az 1997. évi LXXXI. törvény 96/B. §- alapján 2014. augusztus 25-től kezdődően  a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervek hivatalból indított eljárások keretében megkezdik  a nyugdíjbiztosítás nyilvántartás adatainak egyeztetését és a szolgálati idő, jogosultsági idő igazolását a biztosított, volt biztosított biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyaira és kereseteire vonatkozóan.

 

Ez azt jelenti, hogy egy új szolgáltatás keretében minden biztosított, volt biztosított személy a lakóhelye szerinti megyei nyugdíjbiztosítási igazgatóságtól először egy előzetes tájékoztató levelet kap a hivatalból történő adategyeztetés megkezdéséről, az eljárással kapcsolatos tudnivalókról. Ezt követően a hivatal küld egy részletes kimutatást azokról a szolgálati idő és kereseti adatokról, amelyet az elmúlt évtizedekben a munkáltatók bejelentése alapján a nyugdíjbiztosító a központi elektronikus rendszerében tárolt és amely minden egyes személyre vonatkozóan elkülönülten tartalmazza a     majdani öregségi nyugdíjnál figyelembe vehető szolgálati idő és kereseti adatokat.

 

A kimutatás tartalma: a biztosításban töltött időszakok, egyéb szolgálati idők, nők esetén a nők kedvezményes nyugdíjához figyelembe vehető jogosultsági idők, a foglalkoztatók adatai, az 1987. december 31-ét követő időszakra vonatkozó nyugdíjjárulék-köteles kereset, jövedelem, az 1987. december 31-ét követő időszakra vonatkozóan a foglalkoztató által levont, befizetett nyugdíjjárulék, illetve azok a szolgálati időnek minősülő időszakok, amelyek után nem történt járulék-, illetve nyugdíjjárulék-fizetés, de a nyugdíj megállapításánál figyelembe vehetők.

 

Eddig is volt lehetősége mindenkinek jóval a nyugdíjkorhatár betöltése előtt megismerni a róla nyilvántartott adatokat a nyugdíjbiztosítás nyilvántartásából, mert ezt a jogszabályok lehetővé tették, de azok az eljárások mindig az ügyfél kérelmére indultak.

 

2013-tól kezdődően már az említett új jogszabály szerint lehet kérelmezni a nyilvántartás adatainak egyeztetését és a szolgálati idő igazolását.

 

A hivatalból történő eljárások lényege, hogy nem kell kérelmezni, hanem a hivatal gyűjti össze a saját elektronikus nyilvántartásából egyénenként és értesíti az ügyfelet, hogy rá vonatkozóan milyen szolgálati időket és kereseti adatokat tart nyilván a foglalkoztatók adatszolgáltatásai alapján.

 

Az első ütemben az 1955-1959. között születettekkel fog megtörténni az adategyeztetés.

 

Az első korosztályt követően kerül sor az 1960. évben vagy azt követően született biztosítottak, volt biztosítottakkal történő adategyeztetésére. Egy ötéves korcsoport kiértesítésére két év áll rendelkezésre.

 

Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság"

 

 

Kérdésem: Tudtok-e információt arról, hol tart jelenleg  a folyamat (melyik korosztály került eddig sorra)?

                 Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.02 -4 3 17418

Újra megerősítelek , megint azt mondom , hogy egyetértek veled , bár akad itt néhány  bujkáló gyáva , titokban , ok nélkül mínuszt nyomkodó nem éppen közénk való rokkantnak álcázott akárki . Én ütésálló vagyok !                                                 Szeretettel és tisztelettel gondolok Rád is ...  

Előzmény: words about future (17416)
words about future Creative Commons License 2016.06.02 -4 5 17417

https://www.onyf.hu/hu/113-dokumentum/ügyintézési-tájékoztatók/megállapodások.html

 

 

A nyugdíj összege elsősorban a megszerzett szolgálati időtől, valamint az ún. átlagszámítási időszak (1988.01.01-től a nyugdíjazásig terjedő időszak) alatt elért nyugdíjjárulék-köteles keresetek, jövedelmek alapján számított átlagkereset összegétől függ.

 

Aki nem áll biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyban, vagy rá a biztosítás nem terjed ki, illetve, ha valakinek a biztosítása szünetel (pl. fizetés nélküli szabadság miatt), megállapodást köthet a nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő, illetve az ehhez kapcsolódó figyelembe vehető jövedelem megszerzése céljából. .

 

Vonatkozó jogszabály: A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 34. §

 

Megállapodást belföldi nagykorú, nem nyugdíjas személy köthet.

 

Megállapodás legkorábban annak a hónapnak az első napjától köthető, amely hónapban a megállapodás megkötését kezdeményezték.

 

A megállapodás megkötését követően a nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettséget havonta - a tárgyhónapot követő hó 12. napjáig - kell teljesíteni.

 

Mivel a megállapodás megkötése önkéntes, így a mindenkor aktuális havi befizetés elmulasztása a megállapodás megszűnését vonja maga után.

 

A megállapodás megkötésénél a nyugdíjjárulék-fizetés alapja a megállapodást kötő személy által meghatározott jövedelem, amely legalább a megállapodás megkötése napján érvényes minimálbér összege. A minimálbér összege 2016. január 1-jétől havi 111.000 forint. Megállapodás esetén a nyugdíjjárulék mértéke 34 %.

 

 

Példák a fizetendő összeg megállapítására:

minimálbér alapján megkötött megállapodás esetén 111.000 * 34% = 37.740 forint.

120.000 forint választott összeg esetén 120.000 * 34% = 40.800 forint.

Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a megállapodás mind a szolgálati időre, mind a nyugdíj alapjául szolgáló keresetre együttesen vonatkozik.

 

 

Nem köthet megállapodást az a személy, aki

  • biztosítással járó jogviszonyban áll és biztosítása nem szünetel,
  • egy olyan országban minősül munkavégzés alapján biztosítottnak, amely vonatkozásában az Európai Uniós koordinációs rendeletek alkalmazandók, vagy amely országgal Magyarország szociális biztonsági tárgyú egyezményt kötött.

Aki úgy köt, vagy úgy tart fenn megállapodást Magyarországon, hogy azzal párhuzamosan mégis egy másik országban dolgozik és ott az alapján biztosítottnak is minősül, annak a megállapodás alapján történő jogszerűtlen járulékfizetése alapján nem lesz magyar szolgálati ideje.

 

A megállapodások megkötésére vonatkozó további információ a www.onyf.hu/hu oldalon azÜgyintézés/Ügyintézési tájékoztatók /megállapodások menüpontban található.

 

 

Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság"

 

words about future Creative Commons License 2016.06.02 -4 4 17416

Ibi és Ági (valamint a nyugdíjguru által olvasottak) segítettek a megoldásban...Én csak összefoglaltam...Így együtt jutottunk el a sokakat foglalkoztató kérdés megválaszolásához. Köszönöm, hogy segítettek.

 

 

Előzmény: andras46 (17415)
andras46 Creative Commons License 2016.06.02 0 3 17415
Tisztelt Words about future! Szeretném megköszönni a lelkiismeretes számunkra is érthető tájékoztatását nevemben és betegtársaim nevében is!
judit59 Creative Commons License 2016.06.01 0 3 17414

 Köszönjük szépen..kívánok Neked minden jót  W a f.!

Előzmény: words about future (17412)
judit59 Creative Commons License 2016.06.01 0 3 17413

 Köszönöm szépen.....csakvirág.. én is szeretettel  gondolok Rád     sokat köszönhetek Neked puszi

Előzmény: csakvirág (17394)
words about future Creative Commons License 2016.06.01 -4 5 17412

Szintén szorítunk a II. fokra készülőknek. Igazságos elbírálást, minden jót!

judit59 Creative Commons License 2016.06.01 0 4 17411

Kedves otthonülő ! Köszönöm szépen kedves soraid..természetesen mindent megírok a történéseket és majd az eredményt is.Szép estét kívánok Mindenkinek! Üdv:Judit

 

Előzmény: otthonülő (17405)
words about future Creative Commons License 2016.06.01 -4 3 17410

Nem tudni, hogyan dönt majd a Bizottság, szigorodtak a feltételek, de próbáld meg! Sok sikert!

Előzmény: lilaakác2 (17398)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2016.06.01 0 4 17409

Kedves lilaakác2!

Nehéz megmondani, hogy mennyi százalékot adnak a betegségeidre, de mire vársz? Add be a leszázalékolási kérelmet, Nincs mit vesztened!Közben vizsgáltasd ki magad alaposan, legyenek újabb leleteid, mire szakértői vizsgálatra kerül sor.

Hajrá!

Előzmény: lilaakác2 (17381)
csakvirág Creative Commons License 2016.06.01 -4 4 17408

Kedves Fórumozó Társaim!

 

Itt vannak, ezt vártuk, jöttek a jó hírek! :)

 

Judit is,- és Otthonülő is fel tudott állni, felálltak és továbbmentek, harcolnak a Maguk Igazáért! Ez jó hír, örüljünk neki Együtt!!:))))Gondoljunk Rájuk és szorítsunk Értük! (is)

 

Kedves Otthonülő!

Hihetetlen öröm, boldogság olvasni a soraidat, ahogyan "visszatértél",-és újra Önmagad Vagy! Őszintén gratulálok Neked,-és emellett természetesen drukkolok a II. fokért!!:)

 

Kedves Judit!

Szintén nagyon örülök, h. megerősödtél, döntöttél,- és továbbmentél! Jövő kedden nagyon nagyon szurkolunk Neked! :))

 

Szép estét kívánok Mindenkinek! :)

csakvirág

words about future Creative Commons License 2016.06.01 -4 4 17407

Lehetőségek a jelenleg hatályos törvények szerint és az adott korosztályra vonatkoztatva:

 

a.

 

Az Mmtv. 38/C. és 38/D. §-sa, a a 33. § (6) bek.


"rokkantsági ellátásban és rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha
a) az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban
esedékes, vagy rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha
a) az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban
esedékes, vagy
b) a 33. § (6) bekezdése szerinti
felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam
az 5 évet nem haladja meg, a rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzése nélkül az ellátás változatlan
összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt.

 

 

 

b. 

 

https://www.nyugdijguru.hu/elveszett-paradicsom/a-nyugdijkorhatar-betoltese-elotti-teendokrol

 

Azok számára, akik 1955. január 1. után születtek, ... az ő esetükben a 2012. január 1. után megállapított rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás összege jellemzően olyan alacsony, hogy az általános szabályok szerint számított nyugdíjuk valószínűleg magasabb lesz, mint az ellátásuk összege. Az ilyen személyeknek tehát mindenképpen be kell adniuk az általános szabályok szerint a nyugdíjigényüket.

 

Hasonlóképpen annak a személynek, aki rehabilitációs ellátásban részesül, az általános szabályok szerint kell benyújtania a nyugdíjigényét az öregségi nyugdíjkorhatára betöltésével.

Előzmény: Irén Konc (17382)
otthonülő Creative Commons License 2016.06.01 0 2 17406

Tisztelt Bernáthné Székely Julianna Szakértőasszony!

Ezúton szeretném Önnek megköszönni, hogy önzetlenül, komoly szakmai felkészültséggel, tanácsokkal segített nekem eligazodni a jogi útvesztőkben!

 

Kedves Betegtársak!

Ha bármiben bizonytalanok vagytok, bizalommal forduljatok Szakértőasszonyhoz, aki önzetlenül tájékoztat, segít Nektek.

otthonülő Creative Commons License 2016.06.01 0 4 17405

Kedves Judit59!

Őszintén, tiszta szívből szorítok, hogy a II. fok meghozza a Számodra kedvező döntést!!!!

 

Kérlek, írd majd meg, hogy milyen tapasztalatod van a II. fokú felülvizsgálatról.   Hasonló cipőben járunk.., csak Te előbb lépsz.

 

A felülvizsgálatig a körülményekhez képest nyugodt, szép napokat kívánok!

Előzmény: judit59 (17392)
otthonülő Creative Commons License 2016.06.01 0 3 17404

Kedves mithogyan!

Dehogynem törődök "monológoddal"!  Csatlakozom Waf-hoz, és Csakvirág-hoz. Olyan szépen leírták az élet értelmét, és hogy minden nap, minden  percében kell  valami szépet, jót találni, meglátni.   Köszönöm Nekik!!! Saját magamból kiindulva tudom, hogy ez nem könnyű, nem egyszerű. Voltam padlón, gödör legmélyén, éjszakákat nem aludtam ostoba "agyalásaim" miatt.  Igen, ostobaság volt, mert az éjszaka közepén úgysem tudok semmin változtatni, semmit megoldani, csak annyit értem el vele, hogy nagyon fáradt voltam reggel, a vérnyomásom az egekben.

Igen, borzasztó nap volt az is, mikor elolvastam, hogy B2 minősítést kaptam. Két nap kellett, hogy valamennyire rendet tegyek a fejemben, és ebben sokat segített Családom, és Csakvirág is! Hálával, köszönettel  tartozom Nekik!!

 

Fellebbezek II. fokon. Igenis felveszem a harcot az igazságtalan döntés ellen.

 

Mithogyan kedves, igenis járjál terápiára, beszélgess sokat Családoddal, ismerőseiddel, pszichológussal, pszichiáterrel.  Vagy akár velem is.  E-mailom nyilvános.

 

Szépen kérlek, ne gondolkodj előre 2 évet!! Ezzel ne keserítsd meg a mindennapjaidat, ne tedd tönkre idegrendszered!!  Ezzel nem azt akarom mondani, hogy - ahogy esik, úgy puffan - de mivel nem látunk a jövőbe, így ne a negatív gondolatok  irányítsák életedet a következő felülvizsgálatig!

 

Jókívánságaidat köszönöm szépen.

 

Neked is a legjobbakat kívánom szeretettel!

 

 

Előzmény: mithogyan (17369)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 2 17403

Kedves w.a.f!A jogi tehetetlenség keseríti el az embereket,illetve lassan átfordul dühbe,aminek nem lesz jó vége a gazemberek részéről.A személyes sérelmeim mellett a betegtársaim sérelmei is nyomják a vállam,nem tudok szó és írás nélkül elmenni ezen terhek alatt.A magam részéről vígjátékokkal,zenével kompenzálom a nyomást.Amikor a társadalom leveti magáról ezt az igát,mindenki gyógyulásnak indul!Köszönöm a kívánságokat,minden jót kívánok Neked és a Betegtársaknak!Szeretettel!  Egy kárörömöt tudok megosztani!Parkolókártyám még nincs,de már három mikuláscsomagot kaptam a kórházunknál,a legutóbbit hétfőn.

Előzmény: words about future (17402)
words about future Creative Commons License 2016.06.01 -4 3 17402

Kedves Medvegyilkos!

 

Sokszor vagyok én is csalódott, elkeseredett, dühös, de ha mindig ezt mélyíteném, a bajokat súlykolnám, akkor ezzel senkinek sem teszek jót, magamnak végképp nem. Az ember csak higgadt állapotban tud józanul gondolkodni, mérlegelni. Sem a düh, sem a harag nem jó tanácsadó!

 

Ha nem látom meg azt a jót, hogy igenis vannak jó emberek, segítőkészek, van remény kilábalni nehéz helyzetekből, betegségekből, akkor mindenkire csak rávetülne a reménytelenség, kilátástalanság érzése.

Ezt nem engedhetem meg magamnak és senkinek sem tenne jót, mikor amúgy is maga alatt van a fele társadalom. Abban is hiszek, hogy egyszer kárpótolnak majd minket az elszenvedett igazságtalanság miatt - lehetőleg még életünkben.

 

Azért örülnék, ha kevés öröm is van, de tudnánk olvasni ezekről is. Ha írnátok ilyesmiről!

 

Kívánok Neked  is jó egészséget, lelki nyugalmat, sorsod jobbrafordulását, hogy örülhess és haragod legyen a múlté.

 

Üdvözlettel:

                  W.A.F.

 

 

Előzmény: Törölt nick (17401)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 17401

Kedves w.a.f!Egy mai devizás olvasat!:Végigjártam az igazamat keresve, a magyar igazságszolgáltatás összes stációját, beleértve a Kúriát is, mondanom sem kell eredménytelenül! Hát az összes felmenőm, akik bírák, sőt főszolgabírók is voltak egy jobb világban, azóta is egyfolytában forognak a sírjukban. Ha Ön, Miniszterelnök úr elolvasná az ítéleteket, vagy jelen lett volna a másodfokú tárgyalásnál, azt hitte volna, hogy egy időutazásban vesz részt és a Tanú híres bírósági tárgyalási jelenetébe csöppent. Lehet, hogy az én ügyemet képviselő bírák diplomás emberek, de, hogy az értelmiségi léthez semmi közük, az biztos. Egy valódi értelmiségi inkább feláll az aktuális székéből, de nem hajt végre az esküjével ellentétes utasítást! Ennél már csak az, az igazán ijesztőbb verzió, hogy ha tényleg ennyire futja a tudásukból. Volt ilyen érzésem is a tárgyalásokon. Na, ezzel a jogi gépezettel készítették elő a bennünket „megmentő” gyalázatos 2014. XL. törvényt, amivel kimondták a Parlamentben szavazó, gerinctelen, vagy még nagyobb szégyent jelentő, felkészületlen képviselők közreműködésével, százezrek kilakoltatási parancsát! Igen azt, mert a végeredményt illetően semmivel sem másabb, különb, mint a Rákosi érában kitelepítettek, elüldözött arisztokraták, vagy a kulákok kisemmizése. Hát ezt tényleg nem gondoltam volna, hogy annak az Orbán Viktornak a hathatós közreműködésével leszek életemben másodszor is földönfutó, aki szakállas, lázadó, igazságot kereső és osztó Bibó kollégistaként egy demokratikusabb, tisztességesebb, igazságosabb társadalom képét vázolta fel a beszédeiben. Én sokáig hittem is Önnek!     Facebook:https://www.facebook.com/notes/csan%C3%A1dy-lili/lev%C3%A9l-orb%C3%A1n-viktornak-magyarorsz%C3%A1g-minisztereln%C3%B6k%C3%A9nek/1010691162344527?pnref=story

Nyugodtan vonatkoztatható a rokitörvényre!

Előzmény: words about future (17395)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 1 17400

Köszönöm!

További jó fórumozást, üdv.

words about future Creative Commons License 2016.06.01 -4 2 17399

Kedves Csakvirág!

 

Nincs miért elnézést kérni. 

 

Én is azt szeretném, hogy ha nehéz is a helyzetünk, de próbáljunk lelki nyugalmat találni!  Erre törekszem!

 

Jó egészséget és minden jót Neked is és Mindenkinek!

 

 

Előzmény: csakvirág (17374)
lilaakác2 Creative Commons License 2016.06.01 0 3 17398

:) Nagyon igazad van.17 éve én is le voltam  /már/ százalékolva...eljutottam olyan mélypontra, amikor azt mondtam, hogy vagy talpraállok vagy meghalok.Az előbbit választottam...kb.úgy gondolkozva, amiket leírtál.Most fizikai betegségeim, műtéteim vannak...4 éve elkezdődtek a betegségek és nincs megállás.De muszály felülkerekedni a dolgokon, mégha nehéz is.

Előzmény: words about future (17395)
csakvirág Creative Commons License 2016.06.01 -4 1 17397

Kedves W A F!

 

Nagyon egybefogottan, összeszedetten, őszintén, pozitívan, tapasztaltan, empatikusan fogalmaztál. (Most is.)

Köszönöm Neked én is! :)

Jó egészséget, szép napot kívánva! :)

csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.06.01 -4 2 17396

Kedves Mithogyan!

 

Nagyon örülök, h. bejelentkeztél terápiára, csak beszéld,beszéld,-és beszéld ki Magadból....

Hidd el a Te Gyermekeidnek,-és Unokáidnak olyan, de olyan NAGY szükségük van Rád!!! El sem hinnéd mekkora!!! :))

 

A Család Áldás!

 

Próbáld az apró, kicsi dolgokban meglátni, megtalálni a szépet, az örömöt, a jót,meg lehet, hidd el meg lehet!! Őszintén,-és tiszta szívemből kívánom, h. ne még egy kicsit szeress élni, hanem, szeress élni!!,- és azt nagyon sokáig!

Ha van rá lehetőséged, írj a terápia után, jobban érzed-e Magad! :)

Szeretettel gondolok Rád! :)

csakvirág

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!