Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14464
Például ez is az:

http://www.hansgrohe.hu/page_03.php?k=28

de ennél komolyabbakat (nagyobbakat) képesek rászerelni átfolyós készülékekre, aztán ráfogják, hogy azért nem jó, mert kinai a panel. :))
Előzmény: Teaway (14462)
Teaway Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14463

Legyen szép, békés, áldott Karácsonyotok; járja át a szeretet az otthonotokat;

terítse be az ünnepi asztalt sokféle finomság, majd ugyanez töltse meg pocijaitokat!!!

Teaway Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14462
mi az a zuhanypenel??
Előzmény: enginer (14459)
enginer Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14461
Ha jól csinálod, akkor nem szabad, hogy hangja legyen. :))
(El kell találni, meg olyan szelep is kell aminek nincs hangja.)

Előzmény: kicsiati (14460)
kicsiati Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14460
Ha folytom a készülékbe bemenő hideg vizet, akor iszonyatosan megemelkedik a hangja. Nagyon elkezd zúgni.
Előzmény: enginer (14459)
enginer Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14459

Kádnál csak az a megoldás van, hogy a készülékbe bemenő hidegvizet folytod. :(

Ezek a készülékek nem bírnak annyit, (csak 11-13l/perc).

Valamelyik nap láttam egy egész "lakótelepet", ahol még zuhanypanelek is voltak ilyen átfolyós készülékekre kötve. :))

Ott is probléma volt, hogy már a kádnál is felléptek az általad is jelzett "ha nagyon kinyitom a csapot, akkor csak langyos, vagy kézmeleg víz jön" szindróma.

A zuhanypanelt, még egyik sem próbálta, csak a csapokat!!!

Majd jön a meglepetés. :))

 

Előzmény: kicsiati (14458)
kicsiati Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14458

Üdv!

 

Most üzemeltük be az új fűtésünket, egy 55nm-es házban (radiátorok, Saunier Duval Renova Star F 24 E zárt égésterű kazánnal).

Mivel a házat jelenleg csak hétvégén lakjuk, így 10 fokot álítottam be a termosztáton a köztes, nem lakott időre.

A kazánt hány fokra érdemes beállítani? Most 3-on megy ami 60-65 fokra melegíti a vizet. Hogy lesz gazdaságosabb a fűtés, ha lejebb veszem a vízhőfokot, vagy ha így hagyom.

Valamint elég sok gáz fogyott az egy hét alatt (55m3), pedig a hőfok csak 12-18 között volt a házban. Ennek lehet az az oka, hogy hidegek voltak a falak?

 

 

A másik kérdésem, hogy hiába van benne a vízkorlátozó, ha teljesen megengedem a melegvizet, akkor nem jön olyan meleg víz ami kisebb mennyiségnél. Szóval, ha nagyon kinyitom a csapot, akkor csak langyos, vagy kézmeleg víz jön.

A mosdónál megoldottam, mert zártam a sarokszelepen, de a kádnál nem tudok zárni.

Mi a megoldás?

 

Fontos lenne a válaszotok!

 

Köszi!

remote access Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14457

Örülök, hogy sikerült. A kondi dolgon azért tágra nyílt a szemem. Én is gondoltam rá, de végiggondolva nem tartottam valószinűnek, hogy az okozná nálam a bajt ezért nem is mértem, cseréltem ki. No majd a jövő héten megnézem mivel most egy kölcsönkapott szivattyúval megy a rendszerem. Ilyen kondit biztos  kapsz olyan villamossági boltban ahol mosógép és egyéb háztartási géphez is árulnak alkatrészt.

 

Üdv:RA

 

Mindenkinek boldog karácsonyt !

Előzmény: drv (14454)
enginer Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14456
Kellemes karácsonyt kívánok én is mindenkinek.
xcross Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14455
Hello mindenkinek,

Érdeklődve olvasom a topicot és érzem,hogy okosodom. :)) Az emelkedő gázárak miatt kezd foglalkoztatni a kérdés,hogy az én fűtésem vajon gazdaságos-e. 130m2 -es családi házat fűtök, 38-as porotherm, hőszigetelt ablakok, a tavalyi éves fogyasztásom 2800m3 volt, melegvízzel, főzéssel együtt 21-22 fokot tartva. Most hogy elkezdtem nézegetni a napi fogyasztásom 10-14m3 hőmérséklettőlfüggően. Ez kb korrekt?
Egy viessmann vitopend 100 (21 KW) és vitocell 100(120literes) kazánt ill melegvíztárolót használok, az eredeti vitotrol 100 termosztátom feladta a harcot,így most cseréltem le egy honeywell c907-re ami szépen működik,az egyetlen gondom, hogy a kazán soha nem éri el a beállított 60 fokos vizet, még az 50-et se nagyon. A Ciklusidő 3 (20 percenként kapcsol) a min kapcsolási idő 1perc. Hőingadozás nincs a házban, csak a fórumon olvasottak hatására kezdtem el nézegetni. Ez gond lehet hosszútávon?
Előre is köszi a válaszokat.

drv Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14454

remote access:koszi!!

 

ugy tunik megoldodott. En is kitekertem azt a csavart a szivattyun. Miutan elindul a kazan (es rendesen eg a lang) akkor jol forgott azran egy kis ido mulva elaludt a gaz es tenyleg nem forgott. A tengelyben volt egy csavarhuzonak valo res. Csavarhuzoval megforgatva a tengelyt nagyon konnyen jart. Ezutan megneztem a kondit a motornal es ugy tunik az adta meg magat. Kimerni nem tudom mert itthon nincs olyan muszerem de kicsereltem egy hasonlora atmenetileg es most mar magyon frankon mukodik. Jarattam vagy 20 percet es vegig teljes erovel egett a gaz.

 

Koszonom a segitseget!:-). Esetleg meg annyit hogy hol lehet kapni ilyen motorkondit (a szivattyu grundfos)?

 

udv:drv

ui: kellemes karacsonyt

janijani Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14453

Kellemes karácsonyt kívánok én is mindenkinek.

 

 

Nekem így szokott jelentkezni a V 4-nél  a probléma amikor már a vízkő nagyon leszűkíti a hőcserélőben a víz útját. Ilyenkor szétszedem és háztartási sósavval kisavazom.

 

 

Aztán lehet bármi más oka is pl dugulás a csőrendszerben akárhol,leginkább valami szűrőnél ha van ilyen beépítve.

Előzmény: akibacsi (14449)
whity Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14452

Sziasztok,

Mindenkinek hálás köszönet a sok infóért. Most így karácson pillanataiban nem is terhelnék senkit tovább, de majd utána! :)

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok

 

whity

 

akibacsi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14451
Igen, köszi. Ezt a választ már megkaptam egy éve, amikor az első télen próbáltam életet lehetni belé fűtésügyileg. Tavaly költöztünk, a kazán adottság.
A fűtés akkor összejött (a termosztát volt rosszul beállítva) és azóta szolgál. Felkészítettek már akkor rá, hogy ez a cirkó felejtős, de hátha van valami banális megoldás (szűrőt tisztítani, légteleníteni, mittomén.) Nulladik körben, szerelő előtt.
Előzmény: remote access (14450)
remote access Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14450
Amit erről a kazánról itt olvastam hát... talán egy nagyobb összeget magadhoz veszel és beszerzel egy jobbat. Komolyra fordítva ez a tipus nem túl hosszú élettartamú, biztos lehet javítani de kérdés érdemes-e.
Előzmény: akibacsi (14449)
akibacsi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14449
Sziasztok!

Egyrészt Boldog Karácsonyt! :-)

Másrészt meg sajnos van egy szakmai kérdésem:
Chiao Beretta kombi cirkó van itthon, és az utóbbi néhány napban jelentősen lecsökkent a melegvíznyomás az egész lakásban. Csinál melegvizet a cirkó, de nagyon gyengén jön a csapokból.

Lehet ezt orvosolni házilag valahogy?

köszi

akibacsi
MZ/Y Creative Commons License 2006.12.24 0 0 14448
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Teaway Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14447
További csőinfók fellelhetők a gyártó oldalán: link
demend Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14446

Szia.

Szerintem nagyobb likat hagyjál,hátha be kell még vezetni az alapodon később valamit!!Enni nem kér azt jól elvan ott magában.

 

időt és pénzt spórólsz meg ha majd nem kell széjjel vésetni az alapot,mert kéne egy vízcső máshonnan is,vagy kitudja.

Szóval most nem kerül többe ha beraksz még a 125-s  mellé egy 50 es lefolyó cső darabot.

 

 

Előzmény: whity (14440)
Teaway Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14445
Így van, ráadásul ezek a narancssárga csatornacsövek és idomok kemény polivinil-kloridból készülnek, az agresszív talajokkal és a szennyvízben előforduló mikroorganizmusokkal szemben ellenállóak, vmint gyökér-benövéssel szemben védettek.
Előzmény: Lacivill (14443)
Teaway Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14444

KA PVC (szürke) lefolyócső (épületen belüli) 60 fokig

KG PVC (narancssárga) csatornacső (épületen kívüli és belüli is) 60 fokig

 

Előzmény: janijani (14442)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14443

A narancsszinű az merevebb, földbe csak olyat illik fektetni....

125-ös cső az jó átvezetésnek.

Előzmény: whity (14440)
janijani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14442

Ja és biztos ami biztos alapon beraktam egy tisztítóidomot,ez nekem a garázsban van a padlószint felett de sose kellett tisztítani.

Piros vagy szürke?

Nekem csak szürke van,de azóta láttam én is az üzletekben a pirosat. Szvsz semmi különbség,talán más gyártja?

Előzmény: janijani (14441)
janijani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14441

Nem tudom hogy kell,csak azt hogy én hogyan csináltam.

A betonba nagyobb lyukon lett áthúzva a 110-es cső és a hézag malterral lett betömködve az épület külső oldala felől.Bebetonozni is biztos jó csak ha egyszer bontani kell valamiért szívás van.

Előzmény: whity (14440)
whity Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14440

Sziasztok,

 

Lassan kezdek el építkezni, és már előre elnézést kérek ha sok hü... kérdést fogok feltenni.

Rögtön így az alapozásnál merűl fel az első kérdésem:

Mi a különbség a szürke és a piros 110es lefolyócsö között?

Illevte mikor az alapon átvezetem majd a lefolyó csövet, azt egy az egybe betonozam be vagy a 110 es csövet egy 120asb huzzam bele az alapon át?

Köszike

td cdx Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14439
Nem a gázszámlád lesz 75%-al kevesebb, hanem a szigetelt falakon távozó hőveszteség. Ha jól emlékszem az 30% körüli, és annak a 75%-a.
Ha valamit elírtam javítsatok ki!
Előzmény: janijani (14435)
LAcat Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14438
Szia,
kösz a válaszokat, viszonyítási alapnak jók. Egyébként én is tudom hogy a 30-as falak ra még kellene szigetelés, de sajna ezen a nyáron csak az ablakok fértek bele a költségvetésbe.
Inkább az érdekelne hogy adott körülmények között hogyan tudnám optimálisabban járatni a kazánt? Magasabb teljesítményen de többet kapcsolgatva, vagy minimális teljesítményen de folyamatosan? Ha nagyon visszaveszem a minimum értéket, már nehezenbben gyújt, de folyamatosan megy. Itt valaki írta hogy a nagyon kis teljesítményen rossz a hatásfok és jobban oxidálódik a kazán. (SD KLZ 30, öntöttvas tűztér)
Viszont szerintem a fogyasztás nem sokat változik. Ja, és 40 fok víz a minimum, az alá nem megy a kazán, azon meg ilyen hőmérséklet áll be. (az ídőjáráskövetővel).
Zárjam le félig a radiátorokat és emeljem a fűtővíz hőfokát?
Az emeleti radiátorokra esetleg rakok termoszelepet, az beszerzés alatt....
Az 0.8-1 m3/óra átlagban nem sokat változik, akármit csinálok.
Előzmény: monyesz (14432)
janijani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14437

Ha megengedik az ágak gyüjtését akkor már véletlenül is közékerülhet néhány kidőlt fatörzs is.

A fatörzsek meg könnyen kidőlnek ha elvágják a tövét.

Amíg anyóka a hátán vitte a gyüjtögetett rőzsét a földesúr is megengedte de szekérrel már nem biztos hogy szabad volt.

Előzmény: Marcesz (14434)
remote access Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14436
Keresd meg a terület gazdáját, erdészetét, általában adnak engedélyt gyüjtögetésre, még fizetni sem kell legtöbbször, természetesen tarvágásról nem lehet szó.
Előzmény: Törölt nick (14430)
janijani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 14435

A Nikecell honlapján van egy táblázat miszerint B 30-as falazatra 8 cm EPS szigetelést ajánlanak és 75% a megtakarítás.

Gondolom hőmennyiségre értik,de az meg erősen összefügg a gázszámlával.

Előzmény: monyesz (14432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!