Keresés

Részletes keresés

ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 230

Ígértem, hogy rakok fel képet. Ez még a tavalyi formáció.

Idén volt fényezés, festés, függöny csere stb... :)

pisti.75 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 229

Amíg kicsik voltak a gyermekeink a miénk is hasonlóan volt megcsinálva, csak lábakon állt az ágyuk . Ha ketten mentünk így a tartó gerendán nem akadájoztak.

Előzmény: 505519570004 (227)
ehencsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 228

Sziasztok!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam a topikra, már nagyon hiányzott, hogy valaki átérezze, milyen sátras utánfutó (CT5-3 luxus) büszke használójának lenni J

Bár én nő vagyok és a műszaki részéhez nem nagyon értek (az a férjem reszortja), de a szépítgetést én is nagyon szeretem rajta.

Most éppen tatarozza a férjem és 2 hét múlva irány Horvátország!

Amint otthoni gépközelben leszek, rakok fel fényképet róla. Bár azok tavalyi fotók, ebben az évben nagyon sokat változott a kicsike. J

Üdv!

505519570004 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 227

Jó napot kívánok mindenkinek!

Nekünk vagy 20 évig volt Szkif-ünk. A hazai hatóságok végtelen mohósága miatt eladtuk és most sátrazunk. Ezt adóztassák meg, vagy kényszerítsék eredetvizsgára, meg műszaki vizsgára! De nem ezért írok.

A jármű belsejébe építettem fából egy rácsos szerkezetet és arra rétegelt lemezekből fedőlapokat, amelyik mindegyike körben a rácsos szerkezetre támaszkodott. Mégarra pedig a telőlapokkal azonos méretű szivacspárnák kerültek. Így a teljes felület használható lett fekvőhelyként. Egy egy fedőlap leemelésével pedig alulról ki lehetett szedni, vagy oda betenni valamit. Nem biztos, hogy eléggé értelmesen írtam le. Talán a fényképek segítenek a fogalmazási gyengeségemen. Nem volt rá szükség, de lehetséges volt a középső fedlapot félretenni, oda beállítani a kis asztalt és körbeülni úgy, hogy a lábaink a mélyedésbe kerültek.

Hátha megindítja valakinek az agyát.

   

Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 226
Mi 1 éve vettük a Bastei 351-et, most meg a Camptouristot. Igaz nagyon távolra nem mentünk, elég volt 400 km-ről hazahozni.
Előzmény: Piho (225)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 225

Egy hollandoktól behozott nem túlságosan ismert IT4000, nem mostani darab volt, mert ha jól emlékszem talán 1979-es gyártású.

Előzmény: Szakiss (224)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 224
Milyen lakó volt előtte?
Előzmény: Piho (223)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 223

Sátrasból igen.

Korábban lakókocsiztunk de az építkezés miatt meg kellett válnunk tőle sajnos. Aztán pár évet sátrazgattunk de tavaly elegem lett a laticelen való alvásból és kezdtem el nézegetni a sátrasokat, mivel ezt a kategóriát tudom viszonylag praktikusan tárolni a téli időszakban.

Előzmény: Szakiss (222)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 222
Akkor a fotós Camptourist már nem az első???
Előzmény: Piho (215)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 221
Szívesen! Kb 1,5-2 hét alatt jött meg a klubkártyám a 3 dobásom után. (rossz volt a nyomtatójuk) ha vmi info kell ott vannak a forumok. A fővezír GaborApa! Ha privát a dolog lehet egyből neki is vagy éppen másnak üzenni!
Had sokasodjunk!
Előzmény: pisti.75 (219)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 220
Bocs kempingmania.hu ;)
Előzmény: Szakiss (217)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 219

Én már sok kempingről írtam véleményt fotóval a kempinges topikba .Szerencsére elég sok kempingben megfordultunk már.

  És nagyon köszönöm az infót : Mert egy jó infó a pénznél is többet ér .

Előzmény: Szakiss (217)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 218

A legkézenfekvőbb megoldás a háromdobásos dolog!

Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 217

kempingmania.com

 

több variáció létezik ;)

 

A gyorsabb egyszerűen kifizeted a tagdíjat az évre és kész. Az éves díj 4000 Ft. 

 

 

a legolcsóbb: "van 3 dobásod akció!"

 

Dobj nekünk három kempingről némi információt és pár fényképet!

Viszonzásként ajándékba kapod a Kempingmánia Klubkártyát, amivel azután egész évben különböző kedvezményeket vehetsz igénybe a családoddal együtt.

Információiddal segítesz kempingező társaidnak is, és a kempingeknek is.
A kempingezőknek jó, ha tudják, mire számíthatnak egy olyan helyen ahol esetleg még nem jártak.
A kempingvezetőknek pedig jó, ha visszajelzést kapnak a vendégektől.

A beküldésnél a szöveg mezőben írj legalább 5-6 saját mondatot, tehát ne a kemping honlapjáról vagy más weboldalról másolt szöveget. Nem nagy dolog csak leírod, hogy hogyan érezted magad, szerinted milyen a kemping. Miért választottad? Miket láttál a környéken.
Mi az, ami tetszett, és (ha van ilyen) mi az, amin feltétlenül kéne javítani.
Kiknek ajánlanád (gyermekeseknek vagy inkább idősebbeknek).
Mit érdemes megnézni/kipróbálni a közelben?
Vagy bármilyen infót, ami eszedbe jut arról a kempingezésről.

Küldj mellé minimum 3 db fényképet, amit abban a kempingben készítettél. 
Az sem baj, ha a fotóidon a sátrad/lakód van rajta, vagy a családod. 
Ne zavarjon, ha úgy érzed, hogy amit írnál az csak a Te szubjektív véleményed. Hidd el, sokaknak ez is érdekes lehet!

Előzmény: pisti.75 (216)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 216

Engem érdekel a tagság . Hol lehet belépni ??? mennyi a tagsági?? STB

Előzmény: Szakiss (214)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 215

Klubtagságom már évek óta van az ACSI-nál.

Azonban mivel a kedvenc helyünk B.akali és oda is lenne kedvezmény a Kempingmániás tagsággal így nagyon valószínű a tagság.  

Előzmény: Szakiss (214)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 214

Köszi a választ, kipróbázom majd, lemérem milyen nagy ponyva kellene és beszerzem.

 

(látom máshol is regisztráltál)

 

Ha esetleg belépsz klubtagnak lehet kedvezményesen kempingezni. Az extra nagy kedvezmény pl: Egerszalók thermál kemping 1250 Ft / éjszaka 2 felnőttnek mindennel együtt  ;)  Ifa, áram, medence használat,

 

 

Előzmény: Piho (213)
Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 213

Nem volt közte semminemű távtartó és az volt a tapasztalatom, hogy a szél teljesen külön mozgatta mindkét ponyvát, sőt úgy tűnt, mintha alá tudna fújni. A másodlagos ponyvát gumikötéllel húzattam le csak olyan pont feszülősen de semmiképen nem  spanolósan. A távtartást magam sem értem hogyan gondolják a tisztelt kollégák ugyanis a ponyvaanyagot nem lehet úgy megfeszíteni, hogy ne érjen össze az alatta lévővel ha az alátámasztás a sátortartó váz fölé esik, mert a vége az lesz, hogy a sátor váza látja kárát. Egyébként a másodlagos ponyva a hőből is le vett jócskán saccra kb 8-10C°. Szerintem 8-10 napos nyaralás alatt nem tud úgy befülledni (kizárt dolog) hogy tönkre menjen a sátorponyva. Ha meg mégis valahol alá jut a csapadék akkor lekap az eső elállta után az esővédő és pár óra alatt teljesen kiszárad az anyag.

Előzmény: Szakiss (212)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 212

Szia Piho!

 

Gondolom a ponyva a vízállósága miatt lett rátéve. Nem fülled be? Közvetlenül rajta volt vagy volt közte légrés?

 

Nekem is kellene rátenni, de úgy ajánlották hogy min 5-10 cm légrés legyen a 2 ponyva között, mert befülled...

Előzmény: Piho (210)
Szakiss Creative Commons License 2014.06.17 0 0 211

Sziasztok!

 

Itt még új vagyok, nemrég vettem egy Camptourist CT6-2W-t, egy lakókocsi mellé.  A lakókocsis fórumban szoktam inkább írogatni, vagy a kempingmánián.

 

Ha esetleg vki késztetést érez a retró érzésre, de nem akar vásárolni nálam lehet bérelni :)

 

http://olx.hu/hirdetes/4-szemelyes-satras-utanfuto-kiado-berelheto-kolcsonozheto-ID2fY8P.html

 

 

Mi most voltunk Bogácson 1 hétig, pünkösd vasárnap mentünk le, volt még hely. Lassan készül a csúszda is, ha minden igaz talán hó végére meglesz. A Camptourist most vizsgázott, úgyhogy még csak összeállítva volt, kipróbálva nem (arra ott a lakókocsi)  :)

 

Valakinek esetleg nincs elfekvőben eladó műanyag dísztárcsája??? Az amit a 4 db kerékanyára kell rápattintani.

 

Szép napot kívánok mindenkinek:

Szakiss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piho Creative Commons License 2014.06.17 0 0 210

A CT5-3-al megtörtént az első teljes próba:

 

    

 

  

 

és hogy ne kelljen mindig az elejét emelve tolnom a futót, szombaton beépítettem egy orrkereket is.

 

fox888 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 209

Még az összeszokás fázisában vagyunk, de jó úton haladunk a siker felé! Köszönöm szépen!

Előzmény: Piho (208)
Piho Creative Commons License 2014.06.14 0 0 208

Ezek szerint "magadévá" tetted fizikailag is a Campikát? Szívből gratulálok az új szerzeményedhez.

Előzmény: fox888 (207)
fox888 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 207

Nekem is sikerült a papírmunkát rendben elintéznem.

Megvolt az első éles teszt is. Igaz csak az udvaron, de egész jól sikerült!

Előzmény: pisti.75 (206)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 206

Nos túl vagyok a vizsgáztatáson . ( 10490-ft ) Jöhet a találkozó !

Előzmény: pisti.75 (199)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 205

Nekünk nagyon megfelelnek , mi minden évben ott töltünk egy- egy hosszú hétvégét.

Inkább attol félek hogy nem lesz annyi hely .Bogácson még pince látogatást is lehet tervezni .

Előzmény: fox888 (204)
fox888 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 204

Amik át vannak húzva a felsorolásban, azok valamiért nem feleltek meg nektek?

Valahol gyűjthetnénk listát az ajánlott helyekről.

Előzmény: pisti.75 (200)
Senior55 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 203

A vizes bázisú lépcsőlakk (padlólakk) gyorsan szárad, 2 óra műlva porszáraz, 12 óra múlva már terhelhető és szagtalan. A (sós)vizet a legjobban a csónaklakk bírja. A csónaklakkot higíts fel 20% lakkbenzinnel és így nagyon mélyen beszívódik. Egy bökkenő azért van, büdös marad legalább 2 hétig.

Előzmény: Piho (202)
Piho Creative Commons License 2014.06.12 0 0 202

A hátoldali bevonatra én is valami nagy nedvességtűrő lakkra gondoltam a beszerelés előtt de lehet, hogy a színét is be kellene vonni lakkal. 

Előzmény: Bujazliz (201)
Bujazliz Creative Commons License 2014.06.12 0 0 201

Én a CT-3-asomnál vízálló rétegelt lemez használtam, de vízbázisú lépcső és parkettalakkot használtam a bevonására (átlátszó, vízálló, kopásálló, rugalmas).

Előzmény: Piho (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!