Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bandikaR5 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 302

Sziasztok!

Csak szólni szeretnék, hogyha valaki esetleg riasztóvásárláson gondolkodik, kártyás Piranha riasztót (802SA) még véletlenül se válasszon! Nekem 2 hétig volt a kocsimban, ezalatt mindent tönkre vágott, amihez hozzá volt kötve. Aztán beraktak egy másikat - az ugyanolyan szar volt...

Most végül Caesarom van, ez viszont príma nagyon. Szóval vigyázzatok, h mit vesztek!

thegabesz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 301

Sziasztok!

Meghülyült a riasztó a kocsiban. SPAL AS-80, az a probléma hogy letiltotta a motort is, nem lehet beindítani. hiába kihúztam mindent a kis dobozból.. nem tudja valaki hogy lehet kikapcsolni? vagy van valami dokumentáció?  

Ollah Creative Commons License 2005.01.24 0 0 300
Köszi!
Előzmény: Kispofi (299)
Kispofi Creative Commons License 2005.01.16 0 0 299
Próbáld a forgalmazónál www.setech.hu
Előzmény: Ollah (298)
Ollah Creative Commons License 2005.01.15 0 0 298
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hol találok használati útmutatót Metamax 2000 riasztóhoz? Keresőben nem találok semmit. A típusa M751A.
Előre is köszi!
ZEMA Creative Commons License 2005.01.12 0 0 297
Én mindig Lőrincen vettem.....A Caesar-osoktól(Egressy u.)......most kiköltöztek a Nagykörösi út 201 -be(még nem voltam ott..remélem uaz a gárda)...volt amikor nem volt raktáron de 1-2 nap alatt keritettek...hogy ki a közvetlen importőr azt nem tom.....
Előzmény: RS_Krisse (295)
zosza Creative Commons License 2005.01.10 0 0 296

Halihó mindenkinek !!

 

Új fiú vagyok köztetek, bár már egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat. Megbízható beszerelőműhelyt keresek Érd, Diósd, Budaörs, Ercsi, Százhalombatta környezetében. Ha viszonylag olcsó (kb 30000Ft), de jó riasztót is ajánlanátok, nagyon megköszönném.

A VI-SEC Bt.-ről  Érden hallott már valaki?

Segítségeteket köszönöm!!

RS_Krisse Creative Commons License 2005.01.10 0 0 295

ZEMA, ki forgalmazza ezeket a Vision modulokat ?

Mi a hejzet hömérséklet változás ügyben?

Előzmény: ZEMA (289)
RS_Krisse Creative Commons License 2005.01.09 0 0 294
Ugylátszik, az esö/hó problémát meg tudták oldani, az én radarom egy noname orosz cucc, és magán a modulon van egy "dozsgy" kapcsolo, ezt bekapcsolva, ha a külsö tér fojamatos mozgást érzékel, nem ad jelzés. Persze ezzel jár, hogy ha az auto mellé lépsz, pár mp késéssel ad csak jelzést, teljesen jol müködik, soha nem pittyeg akár esik, akár a ho csuszik le a szélvédön. (meglehet, van benne valami ojasmi is , hogy "esö" üzemmodban csak nagyobb kiterjedésü tárgyakat érzékel, nekem fojamatosan ott van, és ha beállitom egy adott hömérsékleten akkor hibátlanul müködik, csak aztán jön  a tél ! A hömérséklet kompenzálást nem voltak képesek megoldani. Gondolom csak azért, hogy semmi ne legyen már, ami tökéletes. Vakriasztást nekem az elmult 4 év alatt még nem produkált.
Előzmény: ZEMA (289)
Malden Creative Commons License 2005.01.09 0 0 293

Sziasztok!

 

Nekem olyan risztóm van, ami (elméletileg) Cobra koppintmány, és a Nye-Sy -ék gyártották 10-15 évvel ezelőtt. Tökéletes az ultrahangos belső tér védelme, vakriasztásom még sosem volt.

 

Van még rajtam kívül itt valakinek ilyenje?

(Olyan gondom van, hogy nem tudom, hol kell átállítani szaggatottról folymatosra a riasztás jelzést.)

 

Aki tud, segítsen lécci!

 

 

Szabyka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 292
Köszi szépen!!!
Előzmény: ZEMA (288)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.06 0 0 291

Több mint 10 éve ezek a radarok vannak/voltak a kocsimban..és ha hiszed hanem..egyetlen egy vakriasztás sem volt a radar  miatt( ütés érzékelő okozott a kipuffogok miatt vak riasztást ).... évi 1x 2x amikor megszólalt akkor sajna télleg hiányzott valamelyik ablakom:(....... ami a lehutolsonál viszont észre vettem ami teljesen csökkenthati másiknál a vakriasztást ha van..... körbe fóliáztattam a kocsit(elötte lévő kocsijaim mindegyike foliázott volt).... de  ezen a fólián nem szol át a radar..tehát csak lehuzott ablaknál jelzi a kocsi környékét.....

 

biztos lehetne tökéletesiteni....azt nem mondom hogy nem.:)

Előzmény: hqp (290)
hqp Creative Commons License 2005.01.05 0 0 290

Hát igen, az esőben füttyögést el is felejtettem megemlíteni.. :)

Az biztos, hogy egyik megoldást sem szabad a gyári t..ig feltekert állapotban berakni, illik kicsit csavargatni. Tulajdonképpen lehet, hogy inkább a központokon kéne kicsit okosítani, pl. ha mondjuk 15mp-en belül csak egy jelzés van, akkor nem riaszt. Ez a lakásriasztóknál egész jól bevált módszer.

Ennek ellenére én egy olyan rádiófrekvencián működő eszközzel, ami tucatnyi másik rádiós alkalmazással osztja meg a sávot, nem vagyok igazán kibékülve...

 

Előzmény: ZEMA (289)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.05 0 0 289

Vision 2 zónás radarok nagyon megbízhatoak ha jól vannak beállitva...egy negativumuk ha coupe(ferde hátso szélvédö miatt)  autokba van berakva erős esözéskor a külsö tér figyelő rész miatt csipoghat folyamatosan, ennek megoldására vagy egy kis billenő kapcsoloval tilthatod a 2. szintet..vagy eleve olyan riasztohoz kötöd(pl. SPAL) aminél a távkapcsolorol tiltható.....

 

Nekem az ultrahangokkal volt negativ tapasztalatom az elmult 10 év alatt beszereltekkel.... hőmérséklet ingadozásnál vak riasztást okoz az összes piacon lévő sajna..ha kicsit érzéketlenebbre rakod akkor ez elkerülhető, bár akkor van amikor valos riasztásnál később funkcionál v. a fejtámla miatt kitakart rész növekszik.....

Előzmény: hqp (284)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.05 0 0 288
Szabyka:..igen korlátlanul bővitheted....a negatív szintes kimenet simán elbír több opcionális cuccot..hiszen azoknak elhanyagolhato az áram felvétele....
Előzmény: Szabyka (286)
RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.31 0 0 287

Köszi a véleményt. Én is hasonloan látom a problémát.

Azthiszem, egyenlöre megprobálkozok ezzel a Cobrával, majd kellö mennyiségü tapasztalatszerzés után, végsö megoldásként maradhat az ultra bövités.

 

Érdekes, nekem szeméj szerint az ultrák több téves riasztást inditottak (rendszerint tüzö napon, amikor melegszik az auto belseje) mint a jelenlegi radarom. Söt, a jelenlegi radarom még nem inditott egyer sem (tudomásom szerint), bár mint emlitettem vannak vele problémák. A nyári honapokban pedig akkora a "gömb" mint azt szeretném.

Előzmény: hqp (284)
Szabyka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 286

Szoval a ceasar honlapjan latom, hogy lehet.

Nos még egy kérdés! A korlátlanul bővíthető azt jelent iugy, hogy pl lehet nekem bent egy automata ablakemelom, egy ultrahangom, meg  pl egy pagerem is ????

Előzmény: Szabyka (285)
Szabyka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 285
Skacik! A Ceasar 204 is bővíthető ablakemelővel ???
hqp Creative Commons License 2004.12.30 0 0 284

Nekem a radarokkal több bajom is van, az eddig kezembe került példányok mindegyike primitív RF résszel volt megoldva, emiatt a hőstabilitásuk egyenlő a nullával (mászkál az érzékenysége és a hatótávolsága). A másik baj az a 2.4GHz-es működési tartomány, sajnos wireless hálózati eszközök, vezeték nélküli videós eszközök stb. közelében előfordulhat zavarás, ami előbb-utóbb eléri a közelben lakók ingerküszöbét..... Ennek ellenére használható, de szvsz az ultrahang lényegesen korrektebb eszköz, természetesen csak beltérre. Hogy a kocsi körül mivel lehetne igazán jó védelmet kialakítani, arra nekem sincs jobb ötletem, de gondolkodni fogok rajta.

 

B. U. É. K. mindenkinek !

Kispofi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 283
Zárt terű autóknál jobbnak tartom az ultrahangot, mi már rengeteget szívtunk a radarokkal. Ha a külső körre is szükséged van azt viszont csak radaros térvédelemmel tudod megoldani. Szerintem az jó ötlet ha a kettőt összeházasítod, de a változó hatótáv az megmarad.
Előzmény: RS_Krisse (279)
HTT Creative Commons License 2004.12.29 0 0 282

Halihó

 

Ha meg lehet állapítani a központról a típust (általában meg lehet), akkor az alapján van esély, hogy lehet hozzá távvezérlőt venni a forgalmazótól, ha megtalálod, hogy ki az. Ez persze nem minden esetben igaz, meg van olyan is, hogy két távvezérlő annyiba kerül, mint egy új riasztó mindenestől :o)

 

Teo >

Előzmény: bxzolee (281)
bxzolee Creative Commons License 2004.12.29 0 0 281
sziasztok.

lenne egy kérdésem hozzátok.
nemrég vettem egy citroen bx-et és van benne riasztó csak nincs meg a távkapcsoloja.ahol veszi a jelet már megtaláltam a belsőtérben.
lehet hozzá csináltatni vezérlőt??ha igen mennyi lehet az ára??
RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.29 0 0 280

Auch der Radar-Sensor 5262 ist temperaturkompensiert, denn ohne diese Technik ändert sich die Größe des Radarfelds in Abhängigkeit von der Temperatur.

 

Ez eddig csudajol hangzik, kérdés csupán, hogy hogyan müködik a valoságban?

 

Tudod, hogy mi az a Lage-Sensor ?

Egy szot nem értek németül.

RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.29 0 0 279

Esetleg neked lenne valami jo ötleted?

Lenne itt még ez a seco-larm, SLI-259A Micowave senzor erre is mondják, hogy jo.

OK, én elfogadom, hogy valamejest változzon, de az mégsem franko, hgy télen lehuzott ablaknál meg tudjam fogni a váltokart.

Lehet, hogy kéne kombinálnom a radart egy ultrahanggal?

A külsöre mindenképpen szükségem van, az ultrákat meg egyébbként sem szeretem.

Előzmény: Kispofi (278)
Kispofi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 278

A Cobra riasztókat most a Török Audió forgalmazza http://www.autohifiszakuzlet.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=&AMX=&FKAT=6&AKAT=126&TID=2737 

Itt megveheted a radarodat, de eddig még én sem találkoztam olyan radaros térvédelemmel aminek a hatótávolsága mindig állandó lenne.

Előzmény: RS_Krisse (277)
RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.28 0 0 277

Még mindig a kétkörös radart keresem.

 

Állitolag a Cobra, a legkevésbé érzékeny a változásra.

Tudja esetleg valaki, hogy Bp & környékén ki forgalmaz Cobra.t ?

A neten nem találtam rá infot.

Előzmény: HTT (261)
hqp Creative Commons License 2004.12.26 0 0 276

 

http://www.zeroelektronic.hu

 

Ha bovebben is erdekel, irj az emilemre: pp@zeroelektronic.hu

Udv

 

                  HQP

 

 

Előzmény: wadam (271)
Szabyka Creative Commons License 2004.12.26 0 0 275

Én innent : katt ide ... néztem ki magamnak riasztót!

Elég olcsóak(ha nem a legolcsóbbak)

Codeperfect Euro ...

Van valakinek tapasztalata vele ?

Kispofi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 274
Konkrét autótípus esetén konkrét árat tudok mondani beszereléssel együtt. Az hogy volt már benne riasztól, nem mindig teszi olcsóbbá, egyszerűbbé a következő beszerelését.
Előzmény: wadam (271)
drMinit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 273
Bp.-n "minden második sarkon" szerelnek be riasztókat.
Ha továbbra is érdekel, talán én is tudok segíteni.
Előzmény: wadam (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!