Keresés

Részletes keresés

AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10040

Üdv Kerozingőzös!

 

Örülök, hogy felkeltettem az éreklődésedet! Egyébként leleplezem magam előtted, én vagyok a Te oldaladon a háborgó Csillag Zolika (mert, hogy ez a polgári nevem....)! Még nem jártam a Kenyeri tarcsi reptéren, csak tervezem, mivel alig 30 km-re lakom tőle! Egyébként az újrahasznosítás felől azért vannak aggályaim, mert a terület szigorúan védett! Ugyan nem értem, hogy hogyan a pék faxában, de az Őrségi Nemzeti Park része valamiféle mohás tölgy miatt( bocs a pongyola megfogalmazás miatt, de engem biológiából jobban érdekel az emberi test, mint a gyapjas vagy mohás vagy milyen tölgy.....)! Egyébként ezt én is csak internetes hírforrásokból tudom, hogy nem kevés EU lóvé lett felhasználva ezen tölgyes kutatására, tehát esély egyenlő a zéróval szerintem, hogy ott mostanában C17-ről bármi is kihullhatna desszant dobás címszó alatt! Ha gondolod látogassuk meg együtt eme ojjektumot! E-mail: csillda@freemail.hu itt egyeztethetünk!

Szerintem számunkra a bekeretezett rész az érdekes....és azon belül a bekeretezett a még érdekesebb!

Intravénás üdvözlettel AmbulanceZoli

Előzmény: kerozingozos (10039)
kerozingozos Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10039

Szia! Ritka látogató vagyok ezen a fórumon, de Kenyeri az engem is érdekel. Megletta a HÁP? Guglin én is néztem már a területet, és a "pályától" keletre, mintha egy bunker rejtőzne, de a méretei miatt lehet, hogy csak egy védett ex-fegyvertároló ?! Mindenestre érdekes egy hely, örülnék ha megosztanád a tapasztalataidat!

 

Mostanság, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy újra kap funkciót a repülőtér, mivel a C-17-esekkel gyakorolni kellenne a deszant dobást, erre konkrét igény is megfogalmazódott már. Meredekebb fikcióként a tábori üzem is gyakorolható lenne ismét, hiszen a típus képes rá... ezzeh mondjuk alapos tereprendezés kellene...

 

A témába vágó olvasnivaló:

MH Pápa Bázisrepülőtér és Heavy Airlift Wing

Alacsonyan szállnak az indulatok?

Előzmény: AmbulanceZoli (10020)
likovcsán Creative Commons License 2010.12.14 0 0 10038
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10037

1976 júniusán vonultam Pestre majd újonckiképzésre a Kossuth laktanya lakója lettem 4 hónapig.RH müszerészségre oktattak.Miel ez az eredeti szakmám sőt előzőleg is a katonaságnál használt rádiókkal foglalkoztam a munkahelyemen igy sok újat nem tudtak mutatni.Az a 4 hónap tarkitva konyhamunkával,őrséggel,alakival arra kevés,hogy pl. egy kazánfütőt müszerésszé képezzenek ki.Ha meg eredetileg is értett hozzá akkor tul sok.Az a laktanya akkor új volt és széditően hasonlitott a zánkai úttörövárosra.Talán tipusterv alapján épült.

Akár jó hely is lehetett volna de a kiképzők tettek róla,hogy ne legyen az.

Előzmény: Volt tüzér (10036)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10036

Bővebben?

Előzmény: Törölt nick (10034)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10035

Én Pest m.-i vagyok és innen ment a sok pk. a Hajdú m.i kaps.-ra.

Előzmény: Volt tüzér (10031)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10034

Én is voltam a Kossuth lakója kopaszként 1976 nyarán.

Előzmény: Volt tüzér (10033)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10033

Hú az nekem nagyon messze van. Olyan messzire nem is látok el az utóbbi időben. Ráadásul 1981-ben voltam ott utoljára a Kossuth laktanyában tanulni.

Előzmény: Törölt nick (10032)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10032

Nem,Hajdú megye.Derecen.

Előzmény: Volt tüzér (10031)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10031

Fejér megyéről beszélsz?

Ha ugyanarra gondolunk, akkor nem közlekedési osztályvezető volt, hanem közlekedés-igazgatási alosztályvezető.

Na ő volt az egyik oka, hogy idő előtt nyugdíjba mentem.

Előzmény: Törölt nick (10030)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10030

A megyei kapitányotok nagyon rendes fiú,itt nálunk kezdte őrspk.-ként.Előtte vadászpilóta volt!A hivatalezető hölgy pedig szintén nálunk volt közlekedési osztályezető.

Előzmény: Volt tüzér (10028)
fater.lajos Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10029

Ma 9 óra körül RR*** rendszámú fehér Skodával parkoltak a járdán és a buszmegállóban. Azért írtam *-okat, mert nekik is vannak JOGAIK!

Egyéb iránt meg ezt a fórumot, ezek szerint nem olvassák, vagy nem érdekli Őket.

Magyarul, így is, meg úgy is, szarnak ránk...

Előzmény: radar-nyh (10026)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10028

Az, hogy felállok a járdára vagy a buszöbölbe traffipaxozni, az csak a zsarukra vonatkozik, a fináncokra nem. Ez az "oda állok, ahová akarok" egyébként is csak a szolgálati feladatokra vonatkozik. Ha felkapcsolja a kéklámpáját, akkor oda áll, ahová akar. De azt nem hiszem, hogy ott a munkahely előtt olyan nagyon forogna a kocsi tetején a kéklámpa. Pláne a saját autóikon nem. Ha lenne Debrecenben valami tökös közlekedési főnök, az hamar rendre tudná őket szoktatni. Vagy esetleg egy közlekedéssel kicsit megfertőzött főnökük.

Egyébként van egy megoldás. Lefényképezni a szabálytalan helyen otthagyott gépkocsikat, és a megsértett KRESZ pontot mellékelve levélben megküldeni a főnökségüknek. Ha lehet, egyenesen az országos parancsnokságra. Ha a sokadik levél megy, akkor megunják. Természetesen nem kell az elérési adatokat is mellékelni, mert akkor könnyedén tudnak rúgni egyet a "feljelentőn".

Van egy weblap is, ahová a bunkó módon parkoló kocsikat szokták felrakni reklámozás céljából. Na az ilyennek ott is helye van. Nem hiszem, hogy előbb - utóbb ne menne híre.

Előzmény: t-72 (10027)
t-72 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10027

Elvileg már szabad olyan helyre állniuk, ahová nekünk nem. Mikor a rendőrök a buszmegből vagy a járdáról mértek, akkor ugye feljelentgették őket és most már megállhatnak mindenhol, kivéve ahol akadályozzák a forgalmat és balesetveszélyt idéznek elő. Gyors módosították a törvényt. Vagy ez csak a rendőrökre vonatkozik? Én úgy tudom, hogy nem.

Előzmény: fater.lajos (10024)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10026

"Milyen az a parancsnok, aki ezt a mindennap látott törvénysértést eltűri?"

 

 

Tisztelt Barátom erre mondják, hogy madarat tolláról.......,

 

-d-

Előzmény: fater.lajos (10024)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10025

Szia!

Üdvözöllek Földi, de kicsi a világ!

Igaz, még Veled személyesen nem találkoztam, de ami késik, az elmúlik. :-)

Nem csak a Dózsa György utcán teszik ezt, hanem a szomszédos Őszőlő utcán is, ahol, a jobb oldalban megállni tilos tábla van.

Úgy látom Te is a környéken laksz, vagy sokat jársz arra.

Nekem a 70.sz. alatt van érdekeltségem, bár nem ott lakunk.

-d-

Előzmény: fater.lajos (10024)
fater.lajos Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10024

Falubelim!

A Dózsa György utcán van egy épületük. A névre szóló festéses (tudod, ott az autó oldalán, hogy biztosan tudd kié a kocsi...) autójukkal simán beparkolnak a buszmegállóba, vagy szembe beállnak a saját kapujukba. Autó félig a buszmegállóban, másik fele a járdán. Szembe a kapubejárókba meg a maszek kocsikkal. A gazda meg káromkodhat. Milyen az a parancsnok, aki ezt a mindennap látott törvénysértést eltűri?

Ezeken az autókon még soha nem láttam kerékbilincset, vagy mikulás csomagot. Ók az egyenlőbbek az egyenlők között.

Ezekhez képest a rendőrség egy kultúrált társaság, annak ellenére, hogy még van mit fejlődniük.

Előzmény: radar-nyh (10005)
t-72 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10023

Én csak azt nem értem az egészben, ha a biztonsági őr tudta, hogy hónapok óta fosztogatnak, akkor miért nem szólt senkinek, miért nem történt semmi?

Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10022

Egy tartalék, füves repülőtéren csak akkor érdemes keresni bármit is, ha azt rendszeresen használták tartaléknak. Akkor a szélére esetleg építettek különféle épületeket. Da ha a szovjet elvtársak Bölcske melletti tartalék repülőterét megnézed, akkor ott az ideiglenesen ott állomásozó birkákon kívül nem sok mindent találsz.

Előzmény: AmbulanceZoli (10020)
HG4I Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10021

D., öreg barátom!

 

Ne bosszantsd magadat, árt az egészségednek!

 

Tudod: a Földön az IQ állandó, de egyre többen osztozunk rajta.....

 

:P

 

 

Előzmény: radar-nyh (10018)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10020

Egy tartalék füves reptéren keressek földalatti HÁP-ot vagy sem? Konkrétan a Kenyeri reptérre gondolok (Pápa tartalék)! Megyek a jövő héten, gugli-n sokminden tök jól látszik, arra is lenne tippem, hogy melyik lehet az! Ha valakinek van konkrét infója akkor azt megköszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10019

Ne is törődj vele.Engem egy máshonnan simán örökre szó nélkül kitiltottak csak azért mert valmelyik jankóval nem értettem egyet és ennek hangot merészeltem adni természetesen kultúrált módon.Valahogy nem foglalkoztat az öngyilkosság gondolata... :-))

Előzmény: radar-nyh (10018)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10018

Uraim!

 

Ezennel megkövetek mindenkit, akit zavart, ill. felháborított kedves Barátom, Sch.-val folytatott "privát" levelezésem. Bocsánat.

Írom mindezeket azért, mert most kaptam egy levelet magán címemre, egy freemailről, hogy "offoljátok a topikot".

Szép magyar kifejezés. Gratulálok!

 

T. Ismeretlen Levélküldő!

Én igen sok pénzt fizetek havonta (nem önszántamból, hanem azért, hogy alvállalkozóként dolgozhassak egy bp.-i cégnek) az internettért az UPC-nek.

Azt nem tudom, Te honnan és mennyiért kiabálsz, de az biztos, hogy az én pénzemből dotálják, a Te olcsó szórakozásodat, amit Te annyira féltesz! Szégyelje magát az a FÓRUM, amelyik nem bír el ennyi mellékest, és megtelik. Ha a Te freemailos fiókod nem bírja, nyiss egy g-mail-t, annak korlátlan a tárhelye.

 

Ne írj "off-olj", ha tudod??!!, fogalmazd meg MAGYARÚL! - itt élsz, nem Floridában.

 

Bocsánatot kérek mindenkitől, akit zavart csevegésünk!

 

-d-

Előzmény: radar-nyh (10016)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10017

Atyavilág! Hát az már valóban Távol-Kelet.

Előzmény: schlumberger (10015)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10016

Sőtt, az üveghegyen, ahol a kurtafarkú kismalac túr. :-))

Vagy még azon is túl.

Előzmény: schlumberger (10015)
schlumberger Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10015

Az bizony! Én Szamosszegen születtem, az még Mátészalkán is túl van! :-)))))))

Előzmény: Volt tüzér (10014)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10014

Hát igen. Az már tényleg a Távol-Kelet. :)

Előzmény: schlumberger (10013)
schlumberger Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10013

Kell már szerveznem egy távolkeleti utat... Amikor nem családi, hanem rádiós dolgok lesznek. Legalább 3 nap :-) Palinál alszom.

Előzmény: radar-nyh (10012)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10012

-mellette-

 

... és megisszuk! :-)

Előzmény: schlumberger (10011)
schlumberger Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10011

De Simon Gyuszi se lakik messze onnan

Ott meg csak kap az ember egy pohár italt az unokabátyjától :-) Neked meg kollégád volt :-) te se maradnál szomjan :-)

Előzmény: schlumberger (10009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!