Keresés

Részletes keresés

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10052

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10051)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10051

Devecser mellett is talaltam HM objektumot, kihaltnak tünik, löszerraktarfelenek, beszuras nem sikerül

radar-nyh Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10050

Bocsánat, a beillesztés soha nem akar ezen a listán sikerülni.

-d-

Előzmény: radar-nyh (10049)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10049

 

 

 

Minden tisztelt Listatagnak, áldott, békés boldog Karácsonyt kívánok!

                                  

-d-  Nyíregyházáról                                      

schlumberger Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10048

Ezzel a témával tessék szíves lenni megvárni a jobb idők (ez nem politikai állásfoglalás, kizárólag meteorológiai szakkifejezés!) beköszöntét kishazánkban. Mondjuk március-április, mondom én, mert már volt tekintélyes helyről induló kezdeményezés, de mire végigment a gépezeten, leesett a hó.  És ez nem a hó baja. És ez nem a hó baja.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10046)
schlumberger Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10047

Hát van magának lelke? A jobboldali képen látszik, milyen farkasordító havas hideg van, maga, hadsz elvtárs, meg meztelenül parádéztatja a mikulás elvtársnőket. Akik lehet, hogy civilben kétgyermekes családanyák.  Én meg sem néztem, hogy ebben az imprilista farksordító hidegben hogyan meredezik a csalaádanya elvtársnő mikulások bimbója, mert mingyárt eszembe jut, hogy más dolgok a hidegben hogy összemennek.

Ennek szellemében kívánok a magam nevében minden jót, egíssíget, boldogságot!

Előzmény: hadsz (10043)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10046

Volt anno Sagvaron a taszari repternek is ugynevezett hadmüveleleti, tartalek, fantom, kinek hogy tetszik reptere.

Ott allitolag volt tartalek HAP, ezert nem kizart hogy a Kenyerinek is lehetett.

Boldog karacsonyt mindekinek!

.Guriga. Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10045

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem lenne, hogy tudtok Miskolcon olyan volt katonai létesítményt ami alkalmas nem engedélyköteles léglövészetre??

Válaszokat köszönöm.

Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10044

Nem tetszenek. Egyiküknek sincs szakálla. Vagy legalábbis nem látszik. :)

Egyébiránt csatlakozom az előttem szólóhoz.

Előzmény: hadsz (10043)
hadsz Creative Commons License 2010.12.23 -1 0 10043

Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumtársnak!

 

nagypolc Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10042

kerozingozos Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10041

Szia Zoli:)

 

 

Én is arra a részre gondoltam, amit megjelöltél a térképen. A közös felderítés érdekel, mail megy majd:)

 

Deszant dobás... nekem picit gyanús hogy a hamarosan kijelölésre kerülő alacsony légifolyosók közül az egyik pont a volt reptér felett van (itt megnézheted, válts műhold nézetre:

http://galatech.hu/pg/dir/GMairsp/map_arch_Military-low-corridors_sav2010-10-28_Kecsk-elott.htm

 

üdv: Feri

Előzmény: AmbulanceZoli (10040)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10040

Üdv Kerozingőzös!

 

Örülök, hogy felkeltettem az éreklődésedet! Egyébként leleplezem magam előtted, én vagyok a Te oldaladon a háborgó Csillag Zolika (mert, hogy ez a polgári nevem....)! Még nem jártam a Kenyeri tarcsi reptéren, csak tervezem, mivel alig 30 km-re lakom tőle! Egyébként az újrahasznosítás felől azért vannak aggályaim, mert a terület szigorúan védett! Ugyan nem értem, hogy hogyan a pék faxában, de az Őrségi Nemzeti Park része valamiféle mohás tölgy miatt( bocs a pongyola megfogalmazás miatt, de engem biológiából jobban érdekel az emberi test, mint a gyapjas vagy mohás vagy milyen tölgy.....)! Egyébként ezt én is csak internetes hírforrásokból tudom, hogy nem kevés EU lóvé lett felhasználva ezen tölgyes kutatására, tehát esély egyenlő a zéróval szerintem, hogy ott mostanában C17-ről bármi is kihullhatna desszant dobás címszó alatt! Ha gondolod látogassuk meg együtt eme ojjektumot! E-mail: csillda@freemail.hu itt egyeztethetünk!

Szerintem számunkra a bekeretezett rész az érdekes....és azon belül a bekeretezett a még érdekesebb!

Intravénás üdvözlettel AmbulanceZoli

Előzmény: kerozingozos (10039)
kerozingozos Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10039

Szia! Ritka látogató vagyok ezen a fórumon, de Kenyeri az engem is érdekel. Megletta a HÁP? Guglin én is néztem már a területet, és a "pályától" keletre, mintha egy bunker rejtőzne, de a méretei miatt lehet, hogy csak egy védett ex-fegyvertároló ?! Mindenestre érdekes egy hely, örülnék ha megosztanád a tapasztalataidat!

 

Mostanság, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy újra kap funkciót a repülőtér, mivel a C-17-esekkel gyakorolni kellenne a deszant dobást, erre konkrét igény is megfogalmazódott már. Meredekebb fikcióként a tábori üzem is gyakorolható lenne ismét, hiszen a típus képes rá... ezzeh mondjuk alapos tereprendezés kellene...

 

A témába vágó olvasnivaló:

MH Pápa Bázisrepülőtér és Heavy Airlift Wing

Alacsonyan szállnak az indulatok?

Előzmény: AmbulanceZoli (10020)
likovcsán Creative Commons License 2010.12.14 0 0 10038
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10037

1976 júniusán vonultam Pestre majd újonckiképzésre a Kossuth laktanya lakója lettem 4 hónapig.RH müszerészségre oktattak.Miel ez az eredeti szakmám sőt előzőleg is a katonaságnál használt rádiókkal foglalkoztam a munkahelyemen igy sok újat nem tudtak mutatni.Az a 4 hónap tarkitva konyhamunkával,őrséggel,alakival arra kevés,hogy pl. egy kazánfütőt müszerésszé képezzenek ki.Ha meg eredetileg is értett hozzá akkor tul sok.Az a laktanya akkor új volt és széditően hasonlitott a zánkai úttörövárosra.Talán tipusterv alapján épült.

Akár jó hely is lehetett volna de a kiképzők tettek róla,hogy ne legyen az.

Előzmény: Volt tüzér (10036)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10036

Bővebben?

Előzmény: Törölt nick (10034)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10035

Én Pest m.-i vagyok és innen ment a sok pk. a Hajdú m.i kaps.-ra.

Előzmény: Volt tüzér (10031)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10034

Én is voltam a Kossuth lakója kopaszként 1976 nyarán.

Előzmény: Volt tüzér (10033)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10033

Hú az nekem nagyon messze van. Olyan messzire nem is látok el az utóbbi időben. Ráadásul 1981-ben voltam ott utoljára a Kossuth laktanyában tanulni.

Előzmény: Törölt nick (10032)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10032

Nem,Hajdú megye.Derecen.

Előzmény: Volt tüzér (10031)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10031

Fejér megyéről beszélsz?

Ha ugyanarra gondolunk, akkor nem közlekedési osztályvezető volt, hanem közlekedés-igazgatási alosztályvezető.

Na ő volt az egyik oka, hogy idő előtt nyugdíjba mentem.

Előzmény: Törölt nick (10030)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10030

A megyei kapitányotok nagyon rendes fiú,itt nálunk kezdte őrspk.-ként.Előtte vadászpilóta volt!A hivatalezető hölgy pedig szintén nálunk volt közlekedési osztályezető.

Előzmény: Volt tüzér (10028)
fater.lajos Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10029

Ma 9 óra körül RR*** rendszámú fehér Skodával parkoltak a járdán és a buszmegállóban. Azért írtam *-okat, mert nekik is vannak JOGAIK!

Egyéb iránt meg ezt a fórumot, ezek szerint nem olvassák, vagy nem érdekli Őket.

Magyarul, így is, meg úgy is, szarnak ránk...

Előzmény: radar-nyh (10026)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10028

Az, hogy felállok a járdára vagy a buszöbölbe traffipaxozni, az csak a zsarukra vonatkozik, a fináncokra nem. Ez az "oda állok, ahová akarok" egyébként is csak a szolgálati feladatokra vonatkozik. Ha felkapcsolja a kéklámpáját, akkor oda áll, ahová akar. De azt nem hiszem, hogy ott a munkahely előtt olyan nagyon forogna a kocsi tetején a kéklámpa. Pláne a saját autóikon nem. Ha lenne Debrecenben valami tökös közlekedési főnök, az hamar rendre tudná őket szoktatni. Vagy esetleg egy közlekedéssel kicsit megfertőzött főnökük.

Egyébként van egy megoldás. Lefényképezni a szabálytalan helyen otthagyott gépkocsikat, és a megsértett KRESZ pontot mellékelve levélben megküldeni a főnökségüknek. Ha lehet, egyenesen az országos parancsnokságra. Ha a sokadik levél megy, akkor megunják. Természetesen nem kell az elérési adatokat is mellékelni, mert akkor könnyedén tudnak rúgni egyet a "feljelentőn".

Van egy weblap is, ahová a bunkó módon parkoló kocsikat szokták felrakni reklámozás céljából. Na az ilyennek ott is helye van. Nem hiszem, hogy előbb - utóbb ne menne híre.

Előzmény: t-72 (10027)
t-72 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10027

Elvileg már szabad olyan helyre állniuk, ahová nekünk nem. Mikor a rendőrök a buszmegből vagy a járdáról mértek, akkor ugye feljelentgették őket és most már megállhatnak mindenhol, kivéve ahol akadályozzák a forgalmat és balesetveszélyt idéznek elő. Gyors módosították a törvényt. Vagy ez csak a rendőrökre vonatkozik? Én úgy tudom, hogy nem.

Előzmény: fater.lajos (10024)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10026

"Milyen az a parancsnok, aki ezt a mindennap látott törvénysértést eltűri?"

 

 

Tisztelt Barátom erre mondják, hogy madarat tolláról.......,

 

-d-

Előzmény: fater.lajos (10024)
radar-nyh Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10025

Szia!

Üdvözöllek Földi, de kicsi a világ!

Igaz, még Veled személyesen nem találkoztam, de ami késik, az elmúlik. :-)

Nem csak a Dózsa György utcán teszik ezt, hanem a szomszédos Őszőlő utcán is, ahol, a jobb oldalban megállni tilos tábla van.

Úgy látom Te is a környéken laksz, vagy sokat jársz arra.

Nekem a 70.sz. alatt van érdekeltségem, bár nem ott lakunk.

-d-

Előzmény: fater.lajos (10024)
fater.lajos Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10024

Falubelim!

A Dózsa György utcán van egy épületük. A névre szóló festéses (tudod, ott az autó oldalán, hogy biztosan tudd kié a kocsi...) autójukkal simán beparkolnak a buszmegállóba, vagy szembe beállnak a saját kapujukba. Autó félig a buszmegállóban, másik fele a járdán. Szembe a kapubejárókba meg a maszek kocsikkal. A gazda meg káromkodhat. Milyen az a parancsnok, aki ezt a mindennap látott törvénysértést eltűri?

Ezeken az autókon még soha nem láttam kerékbilincset, vagy mikulás csomagot. Ók az egyenlőbbek az egyenlők között.

Ezekhez képest a rendőrség egy kultúrált társaság, annak ellenére, hogy még van mit fejlődniük.

Előzmény: radar-nyh (10005)
t-72 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10023

Én csak azt nem értem az egészben, ha a biztonsági őr tudta, hogy hónapok óta fosztogatnak, akkor miért nem szólt senkinek, miért nem történt semmi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!