Keresés

Részletes keresés

Kulicz Creative Commons License 2014.03.08 0 0 16065

Én szintén

Előzmény: Törölt nick (16061)
kovás zoli Creative Commons License 2014.03.08 0 0 16064

Jo estét

 

Érdeklödnék a nektár és a pinot noir szölök iránt.Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi

sti100 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 16063

tud valaki adni nekem pölöskei muskotály oltványt. néhány tíz db.

esztergom vagy putnok környékén, esetleg posta.

 csak rezisztensben gondolkodom, mert hetekig nem tudok kimenni pont amikor kéne....

illetve hasonló fajokat várok.

inkább fehér, inkább muskotályos. lényeg a peronoszpóra ellenállás.

1 parcellám ürers, idővel a többit is cserélem erre.

 

Priviben!!! nem vagyok fenn fórumon.

TINTUS Creative Commons License 2014.03.08 0 0 16062

Sziasztok.

képek a 2009-ben ültetett suvenirról, írtam, hogy jóindulattal ceruza vastagságuak a hajtások - 4 hajtás közül a kettő gyehenna nagyon azzal nincs mit kezdeni. A másik kettőt milyen magasra hagyjam meg illetve vágjam vissza őket valamennyi szemre? Vagy csak egyet hagyjak meg?

 Egyébbként a többi kordonba levő tőke erős.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.08 0 0 16061

Mivel azt írja, hogy 4 hajtás és fürt, akkor úgy gondolom, hogy nem tavaly ültette. Ha igen, akkor hibázott, mert az ültetés évében nem szabad ennyi hajtást és fürtöt hagyni. Én csak 1 hajtást (fürtöt semmit) szoktam hagyni addig, amíg fel nem megy a drótra.

Előzmény: Kulicz (16059)
régimaszek Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16060

SZIA,köszi hogy írsz, vérdió csemetét keresek,a kohaplant,lerarakatok kínálatában van. De az is lényeges mennyire messze vagyunk egymástól.én nógrád megyében lakom,balassagyarmattól 20km-re. az átadás átvétel szempontjából írom. van egy fórumozó egy másik topikban,de neki is igérték mára a kertészetben de nem kaptak

Előzmény: miglinc (16058)
Kulicz Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16059

Hát, a fénykép sokat segítene. Nem írtad hány éves a tőke. Én úgy gondolom, hogy egy fiatal tőkén viszonylag sok/4/ vesszőt és fürtöt hagytál és ezáltal nem tudott megerősödni. Így látatlanba azt mondom, hogy két szemre vissza kéne metszeni, abból idén két erős vessző növekedne, amivel már lehetne kezdeni valamit. Azért tudálékoskodok, mert nekem is vannak Suvenír tőkéim és azt tapasztalom, hogy nem viszik túlzásba a növekedést. Ez természetesen függ a talajtól, stb. de fajta tulajdonság is lehet. De az is lehet, hogy az oltványnak, mikor vásároltad fejletlen volt/relatíve/ a gyökere és még nem tudott megfelelően kifejlődni. A trágyázás természetesen segíthet, de csak akkor, ha a tőke fel tudja venni a tápanyagot a fejlett gyökérzetével.

Előzmény: TINTUS (16053)
miglinc Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16058

Szia!

Felvidékről vagyok,miben segíthetek?

Előzmény: régimaszek (16046)
Falusi1 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16057

Igen sajnos még májusban is.

Előzmény: Zalancelot (16055)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 16056

Egyet meghagyhatsz.

Előzmény: TINTUS (16053)
Zalancelot Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16055

Én még várnék.

Talajmenti fagy még hegyvidéken is előfordulhat.

Előzmény: kovás zoli (16052)
budai2 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16054

nekem tévedésből 3 tő suvenir szőlőm van (kettőt akartam venni, de egy másikra felcimkézett oltvány is suvenir lett).
Nagyon nem egyformán fejlődnek, alapvetően a trágya és vízellátás különbözőségei szerint. No meg a föld különbözőségei szerint.
Én hagytam őket amúgy vadasan, metszés nélkül 3 évig, kordonon. (automatikus szálvesszőzés). Meglehetősen sok lett e termés, annyira, hogy a mostani metszésnél 70-80 százalékős ritkítást csinálok, mert a sok termés miatt legyengült a fürtők minősége, az íz elkezdett közelíteni a víz íze felé.
Adnék egy linket (németül, de az ábra a fontos), hogy a metszés drasztikusságárl legyen valamiféle normativ elképzelésed.
Azt javaslom, hogy Te is hagyd magára egy évig a tőkét, max annyit, hogy a lehető legteljesebb benapozottság valósuljon meg. Erősödik a gyökérzet a sok meghagyott levél hatására, meg a tőke is erősödik.

Ennek az ábráit nézdd meg:
http://www.obstzentrum.de/images/stories/File/sortenlisten/tafeltraubensorten_bayerisches_obstzentrum.pdf

Előzmény: TINTUS (16053)
TINTUS Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16053

Van egy tő suvenir szölőm ,( továbbra is elég vékonyka)  4 tőből indult vesszeje van kb még  ceruza vastagságuk sincs.

 

Oké kicsit kiszedem körülötte a földet kislapáttal és adok neki marhatrágyát. De metszéskor ebből a 4 vesszőből mennyit hagyjak meg ?Lehet, hogy jobb lenne még inkább visszavágni  közel a tőhöz?

 

Tavaly kíváncsiság miatt 1-1 fürtöt hagytunk kinevelni vesszőként -megjegyzem finom a gyümölcse-.

 

Kordonosok a szőlőim és szálvesszős a művelés.

Ha szükséges holnap csinálok képet a suvenirról.

Előzmény: kovás zoli (16052)
kovás zoli Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16052

Jo Estét mindenkinek

 

Érdeklödnék hogy az öszi telepitésemet ki lehet e szerintetek takarni Vagy mégvérjak vele?

GENOM_66 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 16051

Pécsi Kutató néhány tételét ittam korábban, az ő déli fekvésük nem tipikusan savkimélő. Pontos számokra már nem emlékszem, de 5 körüli savakat emlegettek mustkorukban, augusztus közepe környéki szüretekből (ezek olyan 2007-9 körül lehettek). Bevallottan csak savpótlással készült ezekben az években. Nekem akkor még így is lágynak tűnt. Tolnában könnyen lehet lehet, hogy szebb arcát mutatja. Persze aki ezeket a parfümös borokat szereti, gyakram nem is haragszik meg ha szolídabbak a savak...

Előzmény: csite (16049)
Falusi1 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16050

atp kérlek jelentkezz, mert néhány tőkén a vesszőket (C. Sauvignon) csak neked hagytam meg!

Előzmény: Falusi1 (16022)
csite Creative Commons License 2014.03.05 0 0 16049

Pont tegnap ittam pár pohárnyit a Tolna Borház 2013-s Jázminjából. Vállalható, de nem innám szívesen, talán az ottonel muskotályhoz tudnám hasonlítani, de annál ez sokkal vastagabb volt, és kesernyésebb, a savai rendben voltak.

Előzmény: GENOM_66 (16042)
yotti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16048
Köszönöm szépen ezt a részletes választ.
Előzmény: Kulicz (16047)
Kulicz Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16047

A válasz nem egyszerű. Más a fagytűrés mély nyugalom és később a kényszernyugalom idején. Sok függ a vesszők beérésétől, mennyire volt terhelve a tőke. Fiatal, vagy idős a tőke, milyen a tőkeforma magassága, stb. Általánosságban elmondható, hogy a csemege szőlők rügyei fagyérzékenyebbek a borszőlőkénél.

Nálam 2012-ben a februári -24 fok néhány fajtánál részleges fagykárt okozott. Más években a -15 fokot fel sem vették. Én azt tapasztaltam, hogy a decemberi, januári fagyok általában nem tesznek nagy kárt. Akkor van gond, ha egy enyhe időszak után a szőlő kimozdul a mély nyugalmi állapotából és kap egy -20 fok hideget. Ilyenkor nem bírnak sokat a rügyek. A bosszantó az, hogy először a rügyek azon része fagy el, ami a termést hozná, csak ez után szenvednek kárt a  mellékrügyek, melyek csak hajtást nevelnek.

Bizonyos fajták igen fagyérzékenyek: Pannonia kincse, Cardinal, Afuz Ali, Kismis Moldavszkij, Favorit, saját tapasztalatom szerint. A Crimson és Thompson Seedles is tövig fagyott nálam 2012-ben, most kezdenek magukhoz térni.

Viszonylagosan fagytűrőek nálam: Palatina, Teréz, Csaba gyöngye, és főleg a Fehér és Piros Saszlák, ezek még sosem fagytak el és a Hamburgi muskotály sem!

Előzmény: yotti (16044)
régimaszek Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16046

SZiasztok ,mindenkinek!van valaki a fórum társak közül aki felvidékről szlovákiából ír? segítségre volna szükségem,vérdió csemete beszerzésben.cím van csak helyismeret nincs.

kovás zoli Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16045

Jo estét

 

Köszönöm a választ,Esteleg valaki foglakozik nektár vagy pinot noir szölökel??Öszel telepitetem mindegyikböl.kinek mi a véleménye?már végigolvastam mindent amit a neten irnak roluk.Tapasztalatokra lennék kiváncsi.Minden érdekel.Elöre is köszi.Mindenkinek jo metszést

Előzmény: Mukibá (16041)
yotti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16044
Üdv!
Szeretném megkérdezni,hogy a csemegeszőlő rügyeinek mekkora a fagytűrése,tehát mekkora minusz fokban fagyhat meg?
SASA1949 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16043

Köszönöm a választ  !  Megpróbálok szerezni  

Előzmény: GENOM_66 (16042)
GENOM_66 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16042

A jázmint a pécsi Kutató nemesítette kb. 10 éve. Rezisztens, permetezni nem kell. Belőle készült bort párszor kóstoltam, nekem túlzottan, parfümösen muskotályos, de ez nyilván ízlés kérdése. Viszont kis túlzással nem lehet elég korán szedni, hogy a savai ne lágyúljanak le. Egyébként is igen korai érésű. Néhány környékbeli termelő próbálkozgat vele, talán a Hársék Szajkon, ők biztosan tudnak több részletet róla.

Előzmény: SASA1949 (16036)
Mukibá Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16041

Nem ,de én a rezes, kénes ,olajosat használom. szerintem az jobb megoldás.

Előzmény: kovás zoli (16040)
kovás zoli Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16040

Sziasztok szölösgazdák

 

 Egy olyan kérdésem lenne hogy kén alapu lemosopermetett kaptam .Nem gond ha azzal permetezem az othello szölöm?Ha jol tudom akkor csak leveles állapotban árt a kén az othellonak nem?Ilyenkor nem árt neki nem?

budai2 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16039

Muscat bleu.

Nem elírás, Így a helyes és nem a blue. Francia nyelvű közegből (Svájc) terjedt és terjed, kék színű, muskotályos, kb  a palatinával (ugyancsak muskotályos) egy időben érik. Lisztharmatra toleráns (akárcsak a palatina), és minimális magja van csak.

Nekem még nincs, de szeretnék mielőbb fehér és kék muskotályos szőlőt tenni egy tálba az asztalra, ezért kérem, ha valakinek már van, és a metszésen még nem jutott túl, jelezze. Kérni szeretnék néhány leeső vesszőt. Természetesen küldenék felbélyegzett válaszborítékot, esetleg cserébe palatina vesszőt, vagy bujtott, egy éves palatina tőkét (csak egy van belőle).

Előre is köszönöm.

Más. Igértem valakinek crimson magnélküli vesszőt. Megkaptam a címet, egy-két napon belül postázom.



Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16038

Addigra már felmelegszik annyira a talaj és a levegő, hogy biztonsággal ki lehet ültetni. Lehet előbb is, csak akkor fel kell csirkézni

Előzmény: Kulicz (16031)
Sündisznóó Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16037

Szép napot mindenkinek!

 

1., Lenne pár nagyon egyszerű kérdésem, szőlőt telepítettem még 2012 őszén, támrendszert tervezek hozzá, a kérdés arra irányul, hogy ernyő művelés esetén (csupán 100 tőről van szó, 15-20 méteres sorokban) milyen huzaltávolságokkal érdemes dolgozni?

 

2., Kékszőlőt zúzás, 9-12 nap erjesztés, "préselés" után ha acéltartályba teszem és fejtés után átteszem egy új (beavatott) tölgyfahordóba az jó ötlet e? vagy ne szórakozzak és préselés után rakjak kapásból a fahordóba a "mustot"?

 

köszönöm előre is a választ :)

 

 

SASA1949 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16036

Kedves  Collegák  !!  A tisztelet teljes kérdéseim        ki   ismeri  a Jázmin   illetve  a Ferdinánd Lesepsz  fajtákat ?  A  Ferdinándot  Mathiasz  alkotta .Elöre is  köszönöm a választ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!