Keresés

Részletes keresés

J1ellenor Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5760
Ja!földről,kézből, sehonnan nem eszik,akármit eldobsz,nem veheti fel mert jön a pofon(inkább tartson tőlem minthogy kinyirják,bár vigyázni kell,hogy ne féljen,csak tartson! Nem mindegy! Csak a sajátjából, 1 vagy max 2 embert fogad el "főnöknek" a roti nehezebb dió mert csak 1et(sokáig tartott amíg engem is elfogadott fater mellé!)(ez alatt azt értem,hogy nekem is szótfogadtak tudok nekik enni adni,tudom uszítani meg ilyenek,meg visszahívni ami a legfontosabbak közé tartozik! Viszont más nem tudott nekik enni adni,és "parancsolni". ) A vizet szintén,csak egy edénybe,ha futni mentünk a kulacsomból lefetyelt,(nem nyalogatta össze)!  Okosabbak mint az emberek,és hűségesebbek ösztönből,parancsból,a tanúltak alapján cselekszenek,nem meggondolatlanságból,vagányságból ökörségből, kényszerből stb. Nem csapnak be,nem támadnak meg hátúlrol,csak tisztelni kell őket,figyelni rájuk (amit ők éreznek is) mert ugye nem szobacirkálók,és a képzett kutya (egy majdnem) fegyver,csak nem mindegy milyen kézben van ugye.....
Előzmény: tunderlala-3 (5758)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5759

Sziasztok!A kutya nem  a vezény szavakból tanúl,hanem (ami szintén nagyon fontos!) a hangszínből amit te mondasz neki,ehhez párosítja a (biztos észre vetted már néha ebeknél,hogy összekeverik amit mondasz)szavaidat,MEG amit mutatsz neki!!! Inkább ezek együttesére  reagál és nem csak a vezényszavakra.! Nem érti mit mondasz,hanem a hangszínedet figyeli. Arra figyel,hogy amit mondasz azt, milyen hangszínnel ejted ki és mit mutatsz neki. A németjuhász rendőrkutya volt bár csak 2 hónapig,(és mind a két szülője is,) és nem lett "rendesen" betanítva vettük 80-e ft-ért törzskönyvel (93ban,de sajna 2006ban a roti,2008ban a németjuhász elpusztult) A  rotweilerrel szerencsénk volt mert 4 hónaposan szintén törzskönvel,de ingyen került hozzánk mert gyerekek kerűltek az udvarra,és féltek,hogy a blöki fellöki őket,( egyik kutya sem bántott soha senkit,csak vezényszóra,mert ilyen is volt,horgászatnál a réti négerek vinni akarták a botokat fatertol,csak a blökk ott skubizta őket a bokorból,mikor már közel voltak pisszegtem neki egyet és mondtam,hogy fogd csibész :) (egy mordulás sem volt,amig nem szóltam neki) 2 átúszta a tavat a másik 2 kapott egy pár fülest és könyörögtek,hogy ne engedjük közel a blökit ez a németjuhász volt ők baltával jöttek 4(ez jellemző a vinettukra)én meg kutyával!! A roti otthon rémísztgette a betolakodókat. Ja és éjszaka ne hagyd elengedve az udvaron,csak kenellbe,mert le sem tudják fújni gázsprajjal,(és megmérgezni sem) folyamatosan ugat

(az ugatásra mindíg ki kell nézni,hogy a kutya tudja, fontos amit csinál és te figyelsz rá és mindíg jelez,ha gáz van),amit nem szeretnek és inkább ott hagyják a házat.

Előzmény: tunderlala-3 (5757)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5758

rotweiler,és egy németjuhász )

Banyek, nem vagy kispályás, a frász kitörne tőlük!:DDD

Előzmény: J1ellenor (5756)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5757

Na ez az, amit nagyon szeretnék megtanítani neki majd, a kaja.....mert nekem is az a frászom, amiről írtál, a barátnőm kutyáját is megmérgezték.:(((

Szóval, hogy földről nem eszünk, csak tányérból, így talán kivédhető a dolog....meg valami "jelszóra" is meg akarom tanítani majd, ami véletlenül sem az "egyél", "eszik", "ehetsz" szó lesz, hanem valami totál baromság, amit nem tudhat kitalálni senki, szóval egy szó, amit ha hall, akkor tudja, hogy akkor ehet csak. Remélem, sikerül majd, mert mi totál analfabéták vagyunk, sosem volt még kutyánk, de kutyasuliba feltétlenül fogunk menni vele, nem csak miatta, hanem, hogy mi is tanuljunk...

Előzmény: J1ellenor (5756)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5756

Sziasztok!Tanítsátok be az  ebet,és semmit nem kell előle elzárni(vagy tanítassátok ha nehezen kezelhető,bár ahhoz is kell a gazda)persze a megfelelő korban.. Nekem csak eleinte csinált rosszat,a végére meg a nyitott kapun sem kergette meg a macskát,csak ugatta úgy,hogy egyhelyben toporzékolt a nyitott kapuban.:) ja megmérgezni sem tudták... az utcában lévő (3 kutyát kivéve,ebből 2 az enyém)összes ebet megmérgezték és feltörték a házakat másnapra. Csak  a saját edényéből hajlandó enni,inni,és kézből sem eszik, akármit dobálhatnak neki nem eszi meg(bár párszor kapott,mert eleinte reptibe kapta el a csirkecombot),és csak fatertól,és tőlem fogad el kaját de csak akkor kezdi enni amikor rászólunk(az alapokohoz pár vezényszót kellett neki megtanítani,és a megfelelő hangszínnel rászólni és már csinálja is,vagy nem..rotweiler,és egy németjuhász )

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5755

De az látszik hogy a turbó-forgó kefe hatékony cucc.
Tényleg az, csak az már az én fülemnek is sok (bár hangulattól is függ:)), úgyhogy nem túl gyakran használom, na mondjuk lehet, hogy a kutty miatt majd többet kell, bár most egyelőre úgy vagyok vele, hogy a hálószobákból, ahol szőnyeg van, ki lesz tiltva, oda nem mehet, na mondjuk nem tudom, ez mennyire lesz  megvalósítható, mert a gyerekek biztosan nyitva fogják felejteni az ajtót, sosem szoktuk zárni az ajtókat....

 

Viszont ,lop-csal.hazudik.
Ezen nagyon röhögtem, köszi!:DD Azon a hosszún kívül amit írtál mi a neve, mondjuk amivel megpróbáljátok visszahívni?:)))

 

Mindent visz ami nincs lebetonozva.(szárítoról a ruha,polcról a papucs,s a cipők.stb)

Ajajjj, erre már én is gondoltam, hogy fogok én jövőre a jó időben majd kintre teregetni???:O :S :))) Lehet, majd a ruhaszárítónak kell egy elkerített helyet csinálni, ahová a kutty nem fér majd oda.:p Vagy majd a fedett teraszra is csináltatok egy felhúzható fregolit.:D

A rengeteg cipőről, papucsról ne is beszéljünk, amivel a terasz tele van, nemrégen vettem nekik klassz fenyő cipőtartó állványt, de már gondoltam rá, hogy ez sem lesz jó, valami zárt szekrény kéne asszem....:D

 

 

 

 

Előzmény: bohókása (5754)
bohókása Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5754
Tanuljuk mit tud az új szipákoló.
De az látszik hogy a turbó-forgó kefe hatékony cucc.
Beagle,nem egyszerü jószág. Viszont szeretetre méltó.
Szökős de mi örizzük.Viszont ,lop-csal.hazudik.

Mindent visz ami nincs lebetonozva.(szárítoról a ruha,polcról a papucs,s a cipők.stb)
Előzmény: tunderlala-3 (5750)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5753
Nah, tessék, az uccsó hsz. pont az övé ott, még 03-án írt pont neked, erre te meg itt hiányolod....:D
Előzmény: nagya2 (5751)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5752
A mániásba szokott írni, meg a mosógépesbe olykor....amúgy elképzeltem én is, mi lehet nála, néha szinte hadiállapotnak tűnik, tényleg....:O :))
Előzmény: nagya2 (5751)
nagya2 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5751

Hali!!

Hiányolom a Hangszóros hozzászólásait!!!

Csak nincs baj az éjszakai rézkommandosok miatt??

Üdv Nagya

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5750

És turbókefe nélkül nem szedi ki? Én a csajaim extra hosszú hajszálait is kiporszívózom a sima fejjel...na mondjuk kicsit trükközök, mert úgy szoktam, hogy a kefét kiengedve hagyom, és az még rásegít azért.

 

Köszi, okt. végén, nov. elején hozzuk haza.:)

Beagle jó márka:))), de nem szökős? LÁnyom kis barátnőjének van ilyen kutyája, nemrégen is 2 hét keresés után egy menhelyen találták meg a szomszéd faluban.:(

Előzmény: bohókása (5749)
bohókása Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5749
Igen ,a turbó kefe az kikapta a szőrőket rendesen.
A gép sem gyenge tákolmány ,főleg az elődjéhez képest( samsung).
Grat a jövőbeni papucsrágóhoz.
A mienk beagle márkáju.
Előzmény: tunderlala-3 (5748)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5748

MÁrmint turbókefével brutál? Mert alapból azért ENNYIRE nem mondanám brutálnak.:)))

 

Szőrrel hogy bírkózott meg? Nálunk is lesz hamarosan egy skót juhász bébi.:)

Előzmény: bohókása (5746)
bohókása Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5747
Kérek behúzni egy strigulát Elektrolux ZCX 6440
Bkása
Előzmény: Törölt nick (5671)
bohókása Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5746
Megvettem a HCX 6440 est .A hangja az elég brutális. Tegnap volt porszívozva az előddel, az uj elégrendesen után dolgozott neki.
Előzmény: Lacivill (5742)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5745
alap tartozék
Előzmény: bohókása (5744)
bohókása Creative Commons License 2009.10.05 0 0 5744
Köszi.
Ja még annyi kérdésem lenne hogy a turbó kefe széria tartozék hozzá vagy választható opció.
Időnként beszalad Alsópolclakó Papucsrágó SZőr Vilmos, és mint neve mutatja rengeteg szőrt otfelejt.
Jó lenne tökéletesen kiszedni a szőnyegből látogatása emlékét.
Bkása
Előzmény: tunderlala-3 (5743)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5743

Igen, bocsánat, siettem, de látom, már meg van.:p :)

A célnak szerintem tökéletesen megfelel, jól szív, jól szűr, nem kell porzsákot venni bele, szóval ár-érték arányban azt hiszem tényleg a lehető legjobb...lehet fokozni, de minek, inkább másra költsd a pénzt.:)

Előzmény: bohókása (5739)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5742
Mi az elödjét használjuk, nagyon bejött, van egy lista, hogy e topik alapján hányan használják, és ajánlják, olvass vissza picit.
Előzmény: bohókása (5741)
bohókása Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5741
Köszi, megvan.
Ugy látszik minden ht gép megmakacsolta magát. Porszívót cseréljük. Öreg és már nem akarjuk ujra felszerelni pótalkatrészekkel.
Tényleg jó választás ez a tipus?
Bkása
Előzmény: Lacivill (5740)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5740
Előzmény: bohókása (5739)
bohókása Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5739
Próbálok rákeresni erre a porszívóra de nem jön elő semmi.
Nem segít a gugli a zxc6440 re csak téged adott ki.
Ugyanolyan kinokra kell szerszám mint Amazonialnak.
Kérlek segíts megvilágosodnom .
Bkása
Előzmény: tunderlala-3 (5720)
Krepuska Creative Commons License 2009.10.04 0 0 5737
Köszi, de sajnos ott sincs...
Előzmény: tunderlala-3 (5726)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5736
Nem ismerem, de mért vennél egy senki által nem ajánlottat, ha itt egy tipusról vagy 30-an állitják, hogy jó. A porzsák totál pénzkidobás, egyszerűen kisebb porral ürithető ez a megoldás.
Előzmény: Amazonial (5734)
Amazonial Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5735
Bocsi, elírtam ZE355!
Amazonial Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5734

Köszönöm a segítséget.

Most két eletrolux között gondolkodom, az egyik a topicporszívó, amit ajánlottál, a másikat egy boltban ajánlották ZE335 a neve. Ez porzsákos és kb. 5ezerrel drágább.

Nekem eddig csak porzsákos porszívom volt, és nem volt vele probléma, így nem tudom összehasonlítani a porzsák nélkülivel. Szerinted?

Előre is köszönöm!

robicsek Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5732
van valakinek ilyesmi iRobot? (http://www.artu.hu/, pl).
ugyanis most épp lejáro lufthanzás mérföldjeimből akár vehetnék is ilyet, repjegyet venni a mai árak mellett ugysincs értelme-
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5731

Jaja, ez a víztározónál készült, egy rövid szakaszon ilyen....aztán körben földút végig, én annyira nem vagyok oda érte, na de mindent a családért.;) :D

 

Annyira elveszik a kacskaringóiban a por, hogy gondolod nem kell a végére egy hepa szűrő? Azért én tennék bele, biztos ami biztos...

Előzmény: J1ellenor (5730)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.03 0 0 5730
Sziasztok! Nem akarok szűrőt venni,és a különbségekröl is tudok(mármint ,hogy mi a különbség a 12-13 között,csak érdekelt volna,hogy a dyson mit használ általában,vagy esetleg ez is típusfüggő mint máshol esetleg ártól is függ-e, pl hogy csak a "drágább" gépeikbe van ez az"olcsóbbakba" meg másmilyen van. Meg ilyenek,de azért nagyon köszönöm!! A náluk lévő legolcsóbbakba nem hepa van csak valami hasonló szűrő,de azt sem tudom milyen. Mégegyszer köszi!) Nagyon aranyosak:))) A beton is megbocsájtható nekik(mert ugye azt mondtad,hogy a kicsi lány nem szereti azt,inkább erdős, esetleg kavicsos talajt szeret ő is.)
Előzmény: tunderlala-3 (5728)
Hangszoros Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5729
Az elöbb láttam a Fönix TV-én a reklámot : A Corába holnap Philips porszivó 9999Ft.Mire észbekaptam már tovatünt, igy nem tudom a számát

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!