Keresés

Részletes keresés

kristaly02 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5504
Szia!

Igen haza lehet menni a hétvégékre, de bent is maradhatsz. Ha a 20.-ikai hosszúhétvége is beleesne a kezelésedbe, akkor szólok: összevont munkaszüneti napokon is haza lehet menni. Révén kezelés nincs. Kivéve a sima szombat-vasárnapot, akkor a bentmaradottaknak Pl: vidékike akiknek nincs értelme 2 napért hazaingázni - tartanak szombaton délelőtt egy csoportos gyógytornát. De ennyi.
A kiesett kezeléseket - pl a 20.-ai hosszúhétvégénél csütörtök péntek - NEM PÓTOLJÁK!!!
Előzmény: real_geri (5502)
real_geri Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5502
pijama-t utálom, 1db-om van, amit a műtétkor vettem :)
így nyárra azért a tréningruha erős lenne, laza rövidgatya remélem jó, de ha meglesz a dátum kifaggatom őket.
hétvégén ülünk és nézzük egymást, vagy haza lehet menni? pl kistarcsán ki volt írva hogy megszűnt a hazajárás.
Előzmény: kristaly02 (5501)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5501
Mindent vigyél amit egy kórházba vinnél. Csak számolj pluszba sportruhát tréningruhát. Mert az ORFI-ban egész nap a kezelésekre rohangálsz és abban kell lenni. Nem pizsamában.
Míg bent vagy semmiért nem fizetsz. A vizes kezelésekért sem.
Az orfi melletti Lukács gyógyfürdőbe Orfis betegként sem mehetsz be csak ha rendes belépőt veszel. A vizes kezelésekre az Orfi saját "kis"medencéjébe kerül sor. Olyan kicsi, hogy úszni nem lehet benne.
Előzmény: real_geri (5500)
real_geri Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5500
jam és míg bent vagyok, kezelésekért, fürdőért kell fizetni?
Előzmény: kristaly02 (5498)
real_geri Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5499
köszi

és akkor vinni kell fürdőgatyát, köntöst, tornázós ruhát (stílusosan most rövidgatya) meg pizsit is?

kész túrabatyu :)
Előzmény: kristaly02 (5498)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5498
Nem tudom melyik ORFI-s részre kerülsz. Én az I-es reuma rehab osztályt ismerem.
Ők szakmailag emberileg nagyon jók.
Az állapotok a magyar eü színvonal szerintiek, a kaja elég rossz.
Pénzt úgytudom csak a kezelőorvosnak adnak a kúra végén.
A szobák 2-8 ágyasak elég nagy a szórás. Az hogy ki mikor kerül be a doki jóindulatán múlik meg a kapcsolatokon.
Előzmény: real_geri (5497)
real_geri Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5497
ma kiraktak táppénzre megint, miután úgy érzem, mintha kavics lenne a derekamban. azt mondták, az nem jó

előjegyeztek az orfiba, most már beadtam a derekam. majd telefonálnak, mikorra lesz

ORFI-s tapasztalokat kérek :) mit vigyek, mit ne, pénz, stb
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5496
Nézd vissza az eddigi hozzászólásaimat megtudod.
Előzmény: _Csilla_* (5493)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5495
Mozgásszervi tünetek voltak, ami mögött kiderítette a doktornő akit ajánlottam neked, hogy gerincsérv.
A reumatológusok is jók, de ha neurológiai tüneteid is vannak akkor jobb a neurológus, és ő profi.
Előzmény: Bola1970 (5494)
Bola1970 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5494
Szia!Bocsi hogy ilyen későn válaszolok!Köszönöm hogy ajánlottál egy neurológust mert aki nekem régen volt elment a kórházból és senki nem tudta megmondani hová ment de ez már kb. két éve.Azóta voltam másiknál de az azt mondta ez nem neurológiai ügy .Mondjuk én evvel nem értek egyet igaz nem vagyok orvos.Azóta reumatológiára járok kisebb nagyobb sikerrel el injekcióznak és ennyi.Azt nem is említettem hogy nem csak a háti gerincem fáj minden éjjel hanem ennél még rosszabb a bal forgóm ágyékom és lábam akár melyik oldalamra fekszem ez minden éjjel így megy.Ha nem vagyok nem érzed tolakodásnak neked milyen problémáid vannak?
Előzmény: kristaly02 (5464)
_Csilla_* Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5493
nem akarok orvos lenni :)
bár ahhoz hogy a saját állapotom megértsem nem is kell :)

ettől függetlenül orvos és orvos közt is van különbség és ezek szerint a tied sokkal jobb lehet mint akikkel én találkoztam :)

esetleg van időd kifejteni, hogy mi volt az a sok minden amivel a hét év alatt próbálkoztál? nem muszáj itt és most, akár e-mailben is jó :)
Előzmény: kristaly02 (5492)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5492
Nem vitatom a jószándékodat, de: 2002-ben lett a gerincsérvem és az első műtétem, és most 2009-ben operáltak másodszorra mert kiújult.
Ezalatt a hét év alatt ami Magyarországon elérhető azt megvettem kipróbáltam...
és naponta tornázom egyénileg összeállított menet szerint plusz hetente úszom már 7 éve...
Mégis műtötték újra.
És nem azért mert én nem tettem meg érte mindent.
És nem szedtem soha semmi fájdalomcsillapítót. A gyomrom miatt. Csak az infúziókat azt is csak félévente.
Szóval mondom nem vitatom a jószándékod, de ne akarj orvos helyett orvos lenni.
( A kezelőorvosom - aki ismer- azt mondta nyugodt lehetek mert szerinte megtettem mindent ) Bocs: neki hiszek, mert ismer és látta a 7 éves kálváriám.
Előzmény: _Csilla_* (5491)
_Csilla_* Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5491
Ez számomra ismerős...az izmok elmerevedése, a görcsös védekezés arra, hogy túl van terhelve

ahogy javul úgy akarod többet használni, csak azt felejted el, hogy az izmaid nincsenek abban az állapotban amiben voltak...
bocsi a feltételezésért, de gondolom amikor pihenteted vagy pihentetted, akkor nem volt tudatos edzés... (edzés alatt értsd az állapotodnak megfelelő tudatos terhelést)
és itt mindenki maga tudja hány napot feküdt fájdalommal és a reménnyel, hogy majd kiheverem... vagy az állapotából kifolyólag tiltás vagy kényszer alatt...

én akkor estem pofára mikor kijöttem másodszor a kórházból és két hónap után is csak feküdni tudtam leginkább - magától már nem jött helyre...
aztán tanultam egy új gyógytornát és meglepő eredményes lettem két hét alatt... sajna nem minden szakember tudja hogyan is működünk éppen abban az állapotban amiben vagyunk - van hogy az állapotot sem akarják felismerni... :)

ja és azért hajtogatom hogy izmok - pedig ugye a porccal van a baj - ...mert a mozgásszervrendszer másik fontos alkotórésze és ha az izületnek gondja van általában az izomzat sincs a toppon :)


az izmok ugyanis ha nem használjuk őket három nap után elkezdenek veszíteni az erejükből...

bocsi az oktatásért, de meggyőződésem, hogy éveket spóroltam volna meg magamnak, ha mindent amit ma tudok korábban tudom meg :)
Előzmény: kristaly02 (5489)
_Csilla_* Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5490
Bocs, hogy bele szólok, engem végül is nem műtöttek...

de tessék elfelejteni azt, hogy a spondylosis és arthrosis nem javítható...

meg talán azt a hozzáállást is amit "Kata-flan" mond, hogy az orvos által adott bogyótól várjuk a javulást és a megoldást.

Azt tapasztalatból tudom, mennyit tehet értünk az orvos...de ha folyamatos javulást akartok azért nektek magatoknak kell tenni és egy csöppet bonyolultabb mint az, hogy beveszünk néha egy aranyos vegyi anyagokat tartalmazó tablettát, vagy kapunk egy injekciót
bocsi, kiábrándító vagyok tudom :))
de én másfél éve folyamatosan javulok és bár ez az én problémámra volt megoldás meg egy nekem működő módszerről van szó, de az alapok mindenkinek ott vannak és az elvvel sincs semmi baj. Sőt a műtét sem sokat változtatott rajta...
Izmaitok még nektek is megvannak, csak lehet mégrosszabb állapotban mint voltak és nem mindegy a több száz közül melyikre gyúrunk és mikor, hogyan... sőt a porcotok is ugyanazzokkal az anyagokkal kenődik és épül.

Amúgy azért mondom, hogy a kopás vagy torzulás nem maradandó, mert nekem az 1 évvel későbbi MR gyönyörűen hozza, hogy a deformált, ideget nyomó porckorong visszahúzódott. Mivel rugalmas anyagról van szó és mint emberi szervezet hihetetlen regenerálódó képességgel rendelkezünk, ez a részünk is képes regenerálódni...törekszik az eredeti egészséges és jól működő állapotába :))
csak teremtsd meg a megfelelő feltételeket :)

A terhet le kell venni az ízületről - a mellette lévő kis és nagyizmokat ki kell fejleszteni - és mozgatni is kell, mivel attól termelődnek természetes úton az építő anyagai
Amúgy sajna nekem az orvosom amikor megkérdeztem, hogy tessék mondani ha el van kopva nem lehetne építeni? - porcépítőről gondolom mindenki hallott - az orvos csak megvonta a vállát és kifejtette hogy hiszen azt ők csak a térd kattogásánál tartják eredményesnek... márpedig ha jól tudom nem csak a térdben vannak ízületeink... de azért kérésre felírt porcépítőt, amit nem támogat a TB és 5x annyi hatóanyag mennyiség javallott belőle 3 hónapig, mint ami egy vény nélkül kapható készítményben van. Szóval ha az elején nem is megy annyit mozgatni, hogy magának termelje ki ezeket az anyagokat az izület, akkor legalább lehet külső forrásból pótolni.

huh... már megint sokat beszélek... :)
tudnék még, ha érdekel valakit...:P :s :)


Előzmény: real_geri (5483)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5489
Hali!

Frontoknál nekem is rosszabb? nyillalgat meg zsibbad, és merevebb is.
Érdekes a séta jól megy az ülés eddig jobban ment, most sokkal hamarabb elmerevedik.... pedig ahogy javul úgy kéne egyre jobban bírnia az ülést.. nem?
real_geri Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5487
hmmmm, hasonló.
alap fájdalom nincs, csak szúrások, nyilallások, és kicsi mozgástér szűkülés.
bár hidegfront is van atommódon. (fejemen érzem)
Előzmény: Törölt nick (5486)
Kata-flan Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5485
2 t-vel a mellett.:P
Előzmény: Kata-flan (5484)
Kata-flan Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5484

A kopások is okozhatnak ilyet, de szerintem ez utóhatás és naná, hogy váratlanul jön. Egyszer csak majd azt veszed észre, hogy a fronton kívül semmi különös jele nincs annak, hogy újból összerakták a gerincedet.:-)

Azért tessék figyelni arra, hogy ne erőltesd meg magad, és főleg ne hajolgass a régi módon!

A súlyod egyébként olyannormálisnak mondható, egy pasi meg ne legyen mélynövésű, és a férfinép arról ismersznek meg, hogy nehezebben viselik, ha egy kicsit kriplik és ezért sirdogálnak.:-)

Én már csak tudom 1 férj és 2 felnőtt 185 cm-s fiú mellet.:P

Előzmény: real_geri (5483)
real_geri Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5483
igen? ilyen "váratlan" és előzménytelen módon így tud rosszabbodni?
eddig is volt hullámzás, de mondjuk 10-es skálán mérve a 2-4 közt ingadozott, egész júliusban ami a 4. hónap volt a műtéttől.
most meg jó 5-6-os is van amit érzek. nincs az az állandó égő fájdalom, ami előtte volt, de a "farokcsonti" rész fáj, zsibbad, és bizonyos mozdulatokra szúr egy durvát.

Mondjuk azt mondták előre, hogy az MR által feltárt spondylosis és arthrosis nem javítható, csak azt nem tudom, hogy ez okozza-e vagy a műtét maradéka, vagy mi? a hegesedésre gondolni sem merek.

(szép, 185cm-es valamikor 110 de már csak 95 kilós "állat" és itt sírdogál)
Előzmény: Kata-flan (5482)
Kata-flan Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5482

Van visszaesés, nyugi!

Velem is előfordult, hogy alig bírtam kikelni az ágyból.

Azért, ha 2-3 napig nem múlik, mars vissza a dokihoz, majd ad valami bogyót!

Előzmény: real_geri (5481)
real_geri Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5481
valami történt a napokban a derekammal :(
múlt hét vége felé kezdett fájogatni. gondoltam, a szokásos hétvégi gebasz. + fogorvosnál is jártam.
hétvégén volt torna, túra, pihi és fürdő is.
mára még rosszabb lett :( haza kellett jöjjek a melóból.
bizsereg, nyilall, és ha tornáztatom, ropog mint a fene. illetve érzem, hogy a mozgástere leszűkült.

kicsit be vagyok most rezelve, és ideges is vagyok.
bár front van, tudom, de ez most erősebb
sziporka66 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 5480

Az itteni MBT boltban fél áron vannak a cipők és a szandálok!

Nem tudom, hogy a más városban vannak ezek az  akciók, aki venni akar vagy tervezi, most érdemes, lenne megkérdeznie.

Nem mindegy! Mindenkinek jó vásárlást! :-)))

 

Kata-flan Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5479

Segít. És, ha nincs deréktámaszod, legalább egy kispárnát tegyél a derekad mögé, azaz probálj homorítani.

Egyébként én is ülőmunkát végzek és nincs semmi gondom, igaz a műtét után 5 hónapot voltam itthon és azalatt jó kis rehabilitációs csemegéket (nappali kórház, fürdőjegy, masszírozás) kiharcoltam magamnak. És még amit betartok, hogy óránként 1,5 óránként felállok és kószálok 10 percet, amin azért nem csodálkoznak, mert bagózók, meg naponta megy a reggeli torna és az 1 óra séta.

Előzmény: kristaly02 (5478)
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5478
Köszönöm szépen az infókat, fogok magamnak venni.
Munkahelyen mégicsak ülni kell 8 órát, és ha ez segít ülni, akkor már oké.
Kata-flan Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5477

Hali!

Az Arany János utcai metrómegállóvel szemben a Bajcsy Zs. úton az Omkerben kapsz. 2500 pénz körül van 1 db, és félbehajtható a cipeléshez, meg mosható. Már majdnem 1 éves használat után semmi károsodása nincs, nem kopott el és nem ment tönkre. Amióta műtöttek csak ilyenen ülök és tényleg a levegőben van a gerinc feletti fenékrész. És ott vettem a deréktámaszt is az autóba, az is dögjó, a Lidl-ben pedig 1/2 éve tök véletlenül egy komplett háttámaszt valami 2000 Ft-os áron, ami a rendes gerincvonalra van kialakítva, ezt használom itthon a karosszékben.

Szóval költöttem magamra.:P

Előzmény: kristaly02 (5475)
real_geri Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5476
kata-flan írta #5379-ben
http://www.omker.hu/hu/search/?q=p%E1rna&hol=termekekben

én a sajátomat vágtam ki ilyenre :)

---

más: hétvégére megint rossz a derekam, ez lassan trend :( de most valahol a bal medencecsont környékén fáj, illetve görcsöl az izom, nem is a gerincem. mint az ülőideg problémánál (piriformis)
a gerincem az csak finoman szúrkál, ahogy szokta.
kristaly02 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5475
Helló!

Tegnap megint voltam úszni. 9 hetes gerinc-csavarozottan.
Már a hátúszás is egész jól megy, az eddigi mellúszás mellett.
Ha minden oké ősztől mennék dolgozni... csak még necces hogy bírok majd 8 órát ülni.

Anno ide írt valaki - ha jól tudom - egy párnáról amit a székre kell tenni és akkor az ülés nem a gerinccsigolyát hanem a combizomokat terheli meg.
Tud róla valaki valamit? Hol kapható mi a neve mennyibe kerül?
bela2200 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5474
Az ülés papírforma szerint is jobban terheli a gerincet, mint az állás vagy a járkálás.
Előzmény: Törölt nick (5472)
real_geri Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5473
létrán állni a hátizmoknak több munka, mint a földön, bár erősíteni jó :)
Előzmény: Törölt nick (5472)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 5471
Hát Te tudod. Valószínűleg a gyerekem lehetnél, annyival fiatalabb vagy, meg gyakorlott létramászó, de nekem lelkemre kötötte az öreg ideggyógyász doki, hogy egy fél évig veszettül óvjam magamat mindenféle eséstől. Annyira, hogy pl. a lépcsőn is mindig kéznél legyen a kapaszkodási lehetőség.
Előzmény: Törölt nick (5470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!