Keresés

Részletes keresés

emese8 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 1908

Szia Fanni.

 

Mi 14.én indulunk szintén Bécsbol. Itt ugy olvastam hogy kötelező oltás nincs. De azért mi tegnap beadattuk a Hepatitiszt és a Tifuszt. Mivel az máshova is hasznis lehet. 

 

Üdv:  Emese

Előzmény: fanni.s (1905)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.30 0 1 1907

Szia!

 

Néhány ATM és POS terminál valóban csak a dombornyomott kártyát fogadja el, szóval meg lehet szívni.

Amúgy ha kártyával fizetsz, akkor általában 5%-ot felszámolnak pluszban. A helyi bankok ennyit kérnek a terminál használatáért.

Ha ATM-ből veszel fel, akkor is plusz ennyit leemelnek a számládról, amire figyelmeztet is az automata.

 

Z

Előzmény: David_86 (1906)
David_86 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 1906

Sziasztok! Valahol azt olvastam, hogy csak dombornyomott bankkártyát fogadnak el Tanzániában. Ez igaz lehet?

fanni.s Creative Commons License 2018.01.29 0 0 1905

Sziasztok :) De jó hogy Rátok találtam. Én hirtelen felintulásból utaznék szintén Bécsből szintén február 12, viszont az oltások kapcsán tudnátok segíteni? Elég idő ennyivel előtte, egyáltalán mik azok amik tényleg fontosak? Ha ezen a kérdéskörön túl vagyok, jöhet a program szervezés :) szuper hogy itt vagytok, és köszönöm ha segítetek a válaszotokkal. Fanni

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.29 0 1 1904

Szia!

 

Mi a sziget megismerő túrákat szintén Aishán keresztül intézzük.

A szigeten kb magyarországi árakkal kell számolni.

 

Az árapály naponta fél-másfél órával tolódik, szóval napról napra változik, hogy mikor milyen a vízállás.

 

Üdv,

Zoli

 

 

 

 

Előzmény: emese8 (1902)
emese8 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1903

Szia ;) 

 

Köszi hogy irtál.

Mi is Bécsből indulunk. Mi Jambianin leszünk elöször. Onnan szeretnénk a déli részt bejárni. Ha szabad tudni nagyábol milyen áron van az a 2 napos Safari? Máshova is mentek Aishával kirándulni? 

Esetleg tudnál irni vmi elérhetőséget hozzá? 

Ti oltattátok magatokat? 

 

Üdv: Emese

Előzmény: Ildikóka68 (1901)
emese8 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1902

Szia Zoli

 

Köszi a választ. Jambianin kezdünk a Blue Earth Beach Bungalow-ba 6 napot. Ez alatt szetetnénk kicsit a déli részt bejárni , megismerni. Aztán pár nap a város és a végén egy hét Nungwi. Ti is szerveztek kirándulásokat vagy csak buvákodást? 

Nagyábol milyen árakra lehet számolni a szigeten? 

Jambianon kb mi az az időköz amikor nem igazán lehet fürdeni? 

 

Üdv: Emese

Előzmény: Zanzibár Zoli (1897)
Ildikóka68 Creative Commons License 2018.01.27 0 1 1901

Szia! Én és a férjem február 13-22 között Zanzibáron leszünk. 02.12-én indulunk Bécsből.Kiwengván lesz a szállásunk.

Nagyon sok infot kaptam Aishától a programokkal kapcsolatosan.Terveink szerint 02.15-02.16 megyünk 2 napos Safarira az Ő szervezésében.Nagyon kedves , keresd fel nyugodtan.Üdv.,

Előzmény: emese8 (1886)
Gabor1123 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1900

Szia

 

Köszönöm szépen,megoldódott. Bár nem akartam oltást,de problémát a határon még kevésbé,ezért beadattam. A doktornő szerint sem előírás,de rendszeresen van probléma a hiányából. Az ott szokásos borravalóról tudna valaki valamit mondani? Pl transzfer,taxi,a hotelben a londiner (ha van) stb... Nekik mennyit szokás,illik adni?

Előzmény: gordon93 (1899)
gordon93 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1899

Szia,.. a Budai  Oltóközpont és Magánorvosi Centrum  Fehérvári út 87-89. nagyon kedves, közvetlen doktornő van, aki minden hasznos tudnivalót elmond  és javaslatokkal is ellát.  Az oltások ára náluk is annyiba kerül, mint a Nemzetközi Oltóközpontban.

Előzmény: Gabor1123 (1896)
gordon93 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1898

Szia,.. a Diamonds la Gemma hotelben leszünk március 14-től 24-ig.  A hotel valóban annyira jó, mint a Tripadvisoron jellemzik? Milyen időjárásra számíthatunk?, - előzetesben erről  az időszakról még jó , nem esős időjárást olvastunk?! A hotellel és kirándulásokkal  kapcsolatban bármilyen javaslatot, véleményt szívesen elfogadok. A hotelben a GABOR magyar származású? Köszönöm,..üdv,..Viola

Előzmény: tomassos (1895)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.25 0 1 1897

 

A fővárosban újabban elég jól váltják az eurót is, de a part mentén továbbra sem.

A dollár elfogadott fizetőeszköz, szinte bárhol fizethetsz vele, euroval nem, vagy ha elfogadják, akkor nagyon rossz árfolyamon számolnak vele.

 

Hol fogtok lakni? A magyar bázis a sziget déli részén van.

 

Amúgy ez a mi bázisunk, tehát búvárkodással kapcsolatban is nyugodtan fordulj hozzám :)

 

Zoli

Előzmény: emese8 (1891)
Gabor1123 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1896

Ezt olvastam én is,sőt ,olyan oldalt is találtam,ahol kifejezetten nem ajánlják. Mivel már csak 5 napom van az indulásig,gondolom nincs sok értelme rohanni utána. Ami nyugtalanít igazából,hogy miközben minnél több infót próbáltam összeszedni a szigetről,több helyen is azt olvastam hogy kötelező. Főleg hogy lesz 4,5 órám Etiópiában. http://www.taa.go.tz/index.php/traveller-guides/health-requirements itt ugye azt írják hogy ez csak 24 órás vagy hosszabb ott tartózkodás esetén szükséges. Szóval nem tudom mi lehet a valóság,ha valaki pár héten belül járt arra esetleg,remélem leírja mit tapasztalt.

Előzmény: tomassos (1894)
tomassos Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1895

Nagyon nem a legjobb, pont az esős évszakra esik.

https://www.expertafrica.com/zanzibar/weather-and-climate

Március első fele talán még jó lehet, de ezt előre megmondani...

Inkább február, ha megoldható. A hotel viszont tuti választás, az egyik kedvencem Zanzibáron.

Előzmény: seamaster72 (1893)
tomassos Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1894

Hivatalosan nem kell oltás, ha nem fertőzött országból érkezel.

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/afrika?tanzania

Viszont a szúnyogok elleni védekezésre figyelj oda, használjátok erősen a rovarriasztókat.

Ha van időd, adasd be a sárgaláz elleni oltást, 10 évig védettséget ad.

Előzmény: Gabor1123 (1892)
seamaster72 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1893

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni hogy március első felében vagy április első felében érdemes utazni zanzibárra, tengerparthoz ( La gemma del est hotel) az időjárás szemponjából: esős, hőfok stb.

Gabor1123 Creative Commons License 2018.01.24 -1 0 1892

Sziasztok

Van valakinek friss tapasztalata a beutazással kapcsolatban? Hirtelen elhatározásbl foglaltam kb egy hete és hétfőn utazom.

Sárgaláz oltás nélkül, 4,5 órás etiópiai átszállással. Mindenhol azt látom (olvastam már a foglalás előtt is) hogy az oltás nem kötelező. Viszont érdeklődtem az ottan tiszteletbeli konzulnál,aki azt válaszolta hogy kell az oltás. Szóval mi az esélye hogy Zanzibáron csak a repteret látom és hazaküldenek? Tud valaki biztosat?

Előre is köszönöm

emese8 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1891

Szia! 

 

Köszi a linket, mindenképp kinyomtatjuk majd. 

Szerinted mindenképp dollár a jo vagy lehet vinni eurot is? 

Előzmény: HGeri8 (1887)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.23 0 0 1890

Szia!

 

Íme :)

 

https://www.divetimezanzibar.com/magyar/

 

 

Zoli

 

Előzmény: Majklbacsi (1888)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.23 0 0 1889

Szia HGeri8!

 

Szerintem a 65 USD egyáltalán nem sok, ha van benne ebéd is.

 

Vezetés: Egész Afrikában úgy vezetnek, hogy nem a szabályokat követik, hanem odafigyelnek egymásra. Én szeretek itt vezetni. Robogóval a városban kissé stresszes lehet az elején, de a part közelében teljesen rendben van :)

 

z

Előzmény: HGeri8 (1887)
Majklbacsi Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1888

Szia Zoli!

 

Olvastam, hogy van egy magyar búvárbázis is Zanzibáron. November végén megyünk a feleségemmel. Megírnád a honlapjukat? Merülnénk párat a kirándulások közt.

HGeri8 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1887

Zoli, nagyon köszi a választ. Bevállaljuk a transzfert mindenképp. Arra is gondoltam, hogy a blue safarit tesszük a "költözés" napjára, és akkor ahhoz kérek 2 transzfert Jambianiból és Nungwiba.

 

A Blue Safarira rátérve, a weboldalán 65 dollár a túra ára fejenként, ez megfelelő ár vagy érdemesebb beach boyoktól foglalni?

 

Még egy utolsó kérdésem lenne, nem hallottam túl jókat a vezetésről Zanzibáron. Azért robogóval el lehet lenni, ha nem megyünk forgalmasabb részre? Gondolok itt arra, hogy a déli részt bejárjánk vele (Jozani erdő, Dongwe, Paje, Jambiani és Kizimkazi útvonalon).

 

Emese, én is kinyomtattam, itt a fórumon találtam ezt a linket, "Visa Application Forms".
https://www.immigration.go.tz/index.php/en/download/forms

 

 

emese8 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 1886

Sziasztok! 

 

Február 14 és márc. 6 között Zanzibáron leszünk. Jambianin, Stone Town, és Nungwin lesz a szállásunk. Szeretnénk elég időt hagyni pihenni , de mindenképp meg akarjuk ismerni a szigetet. Szívesen vennék ötleteket, tanácsokat, merre mit mikor érdemes megnézni. Esetleg fix taxist bérelni? 

 

Olvasgattam több forumot, de szinte mindenhol a dollárt irják. Eurot nem is érdemes vinni? 

 

Aztán irták hogy jobb ha előre ki van nyomtatva a vízum kérő lap. Esetleg ha vki tudna linket küldeni. 

 

Köszi előre is mindenkinek a segítséget :) 

 

Emese

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.21 0 1 1885

Szia!

 

Egy Jambiani - Nungwi kocsival is 1,5-2 óra, dala dalával szerintem 4 óra is lehet, és elég kényelmetlen. Elég tökös csávónak gondolom magam, de én nem vállalnám be az utat...

 

A 70 dollár soknak tűnhet, de aki elvisz, az háztól házig visz, valamint vissza is kell mennie, így 120-140 kilométert vezet. Az üzemanyag költsége ebből kb. 25 dollár.

 

A szigeten nincs malária, így ha nem mész szafarira a kontinensre, akkor teljesen felesleges a gyógyszer.

 

Remélem segítettem :)

 

Zoli

Előzmény: HGeri8 (1884)
HGeri8 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1884

Sziasztok! Mi január végén megyünk, úgy osztuttuk el, hogy 3 nap Jambiani, 4 nap Nungwi, 3 nap Stone Town, utóbbiról mennénk a Blue Safarira és a Prison Island túrára is. Hol érdemes lefoglalni a túrákat? Érdemes neten előre vagy jobb helyben?

 

Jambiani környékéről hogy lehet eljutni Nungwiba? Ahogy néztem, taxival kb 70 dollár, míg daladalával csak Stone town-on keresztül, így elég sok időt elvesz az út. Menetrend gondolom nincs, nagyjából milyen gyakran járnak?

 

Az oltásokról és a gyógyszerekről végigolvastam ezt és más fórumot is, elég ellentmondásos információkat találtam. Mi a sárgaláz elleni oltást nem adattuk be, remélhetőleg nem is fogják kérni. Elvileg, ha nem tartózkodsz 12 óránál többet sárgaláz veszélyes ország tranzitjában, akkor nem szükséges.

Viszont a malária gyógyszert nem tudom eldönteni. Elég rosszakat hallottam róla, így nem tervezzük szedni, lehet rá szükség így január végén? Köszi előre is a hozzászólásokat.

Krildi68 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1883

Köszi szépen a választ .  Jó hír , mert mi Angliából megyünk :-)

Előzmény: Zanzibár Zoli (1881)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.14 0 1 1882

Bocs, a kép lemaradt...

Előzmény: Zanzibár Zoli (1881)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.14 0 1 1881

Szia!

 

Angol csatlakozók vannak. Íme egy kép.

 

Ha szeretsz alkudozni, akkor foghatsz a reptéren :). 50 usd körül van egy út.

Ha inkább nem, akkor foglalj előre, vagy kérj a szállodától segítséget!

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: Krildi68 (1880)
Krildi68 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1880

Sziasztok,  Januárban megyünk Zanzibárba és bár sok infot olvastam itt , van 2 kérdésem.  Milyen átalakító szükséges a konnektorhoz , amerikai vagy valami más ?  Taxit találunk a reptéren vagy előre kell erről gondoskodni ?  Köszi a választ.

Stefan0115 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1879

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy megy valaki január 20-30kozott nungwi-ba nyaralni?Mi ott leszünk!

Valaki tud esetleg olyan "irodát" ahol foglalt kirándulást és megbízható,vagy egyszerűen a Beachboyoknál érdeklodjek programok után?!Blue Safari,Fűszer túra,mnemba sziget,Teknős park(az pont nem messze lesz tőlünk Nungwiba) horgaszat,börtön sziget,Stone town,Jozani erdő !Ezen kívül hova érdemes még ellàtogatni?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!