Keresés

Részletes keresés

Apaxp Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20802

A cosmofent nálam az ablak és a takarólemez ill. az ablak és a párkány csatlakozásnál használták. Elvileg pvc ragasztó, kikeményedik és ugyanolyan mintha egyben lenne a két rész.

Előzmény: batagy (20801)
batagy Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20801

A Flexifoam már megérkezett közben, nálam van (6 palack). Normál menetes pisztolyos formátum. Vettem hozzá a biztonság kedvéért tisztítót is egy egy pisztolyt, de a pisztolyra valószínű nem lesz szükség, mivel ilyen van az ablakosoknak is. A címkén áll: a hab hőmérsékletének +10 +30 fok közöttinek kell lennie, a felületnek +5 és +35 fok közöttinek. Kb rés 70%-át kell kitölteni. 2015 márciusig érvényes a flakon. Kissé kockázatos lesz annyiból, hogy az ablakosok még nem dolgoztak ilyennel ezelőtt, tehát nincs tapasztalat. Akitől a habot vettem, az sem adott még el belőle. Érdekes, hogy ennyire nem elterjedt. Remélem nem okozunk vele több gondot, mint hasznot.

 

 

"Bevallom őszintén: a Cosmofenről most hallok először. A Sziloplaszt termékcsaládot viszont ismerem, bár rég használtam már. Mit szeretnél róla tudni?  Mire használnád?"

Sokat nem tudok róla, egy másik fórumon ajánlotta egy ablakbeépítő. Egész pontosan így szólt a szövegkörnyezet, amit valakinek a beépítésre általánosságban javasolt:

 

"Pánttakarók, furattakarók és vízréstakarók kerüljenek fel. Ha lesz párkány az illesztéseknél Cosmofen -nel húzzák ki, ne szilóval. Üvegeken címkével jelölve van az oldal, azt elvileg nem lehet összekeverni, meg nem is mindig kell kivenni.

Kívül tömítsék ki rendesen a hézagokat, panelnál a víz hamar utat talál. Hirtelen ennyi."

 

Azóta annyit derítettem ki, a jelenlegi ablakos egyeztetett a mi beépítőnkkel, hogy ez valami műgyanta cucc. Az volt elsőre a véleményük, hogy a purhabra ezt nem érdemes rákenni, mert akkor a takaróléc nem fog úgy tapadni, elvesztheti a rugalmasságát. De az eredeti szövegíró lehet hogy nem erre gondolt, hanem hogy a párkánynál kell csak használni, vagy az illesztéseknél. Szóval nem tudok sokat.

 

"RAL beépítés lesz, vagy csak PUR habot használnak majd?"

RAL beépítés biztos nem lesz, mert azt sem tudom mi az. Ilyenről nem esett szó. Ez egy panel.

Előzmény: Petya79 (20800)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20800

"Kicsit többet rendeltem továbbá, ha netán többet kellene kinyomni belőle (mivel nem annyira dagad)."

Azt azért tudnod kell, hogy mivel nem igazán keletkezik majd felesleg, ezért adott nyílászáróra vetítve
közel azonos lesz a kiadóssága, mint egy normál habnak. De persze nem árt, ha biztosra megy az ember, 1-2 plusz flakonon nem múlik semmi.

"Azt írja hogy PE, PP, PTFE típusú műanyagokhoz nem használható, ugye az ablak nem ilyen?"

Nem, az ablak alapanyaga PVC. A fent sorolt műanyagoknak nagyon rossz a tapadása, egyik PUR hab sem tapad meg a felületén.

"Más: Cosmofen versus Sziloplast-tal kapcsolatban van véleményed?"

Bevallom őszintén: a Cosmofenről most hallok először. A Sziloplaszt termékcsaládot viszont ismerem, bár rég használtam már. Mit szeretnél róla tudni?  Mire használnád?

"Viszont remélem emiatt nem lép fel olyan, hogy a kevés tágulás miatt esetleg nem terjed be mindenhová a hab, ahová kellene. "

Ha nekem megy, akkor egy ablakbeépítéssel foglalkozó vállalkozásnak sem kellene, hogy gondot okozzon. :-)
RAL beépítés lesz, vagy csak PUR habot használnak majd?

Előzmény: batagy (20798)
batagy Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20799

"Az alacsony tágulású habot egy kezdőnek is sokkal könnyebb adagolni, de a profik munkáját is megkönnyíti. Ami a lényeg: mivel kevésbé tágul, be lehet úgy dolgozni, hogy ne kelljen levágni a kikeményedett purhab külső, "megkérgesedett" részét (ami bizonyos esetekben tilos, vagy legalábbis nem célszerű)."

 

Értem. Viszont remélem emiatt nem lép fel olyan, hogy a kevés tágulás miatt esetleg nem terjed be mindenhová a hab, ahová kellene. Az ablakos cég az elmondás alapján még nem dolgozott ilyennel, de ezt nem a beépítő mondta, hanem a "kereskedő". (De eléggé szakértőnek tűnik ő is). Viszont nagyon tetszett neki is a leírás alapján. Hát meglátjuk majd.

Előzmény: Petya79 (20795)
batagy Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20798

Igen, már közben én is rájöttem, hogy a Click & Fix csak a formátumra vonatkozik. De ez rövidre lett zárva, mert a boltban eleve csak a normál menetes pisztolyhab verzió (nem a Click & Fix verzió) van a Flexifoam-ból, így az lett rendelve.

 

Illetve nincs a Flexifoamból téli verzió sem, és 4 évszakos sem, tehát a nyári van csak.

 

Az ablakos vette volna, de három partnerüknél is nézték, de egyik helyen sem volt elérhető a Flexifoam. Ezért aztán én találtam, tulajdonképpen csak egy helyen elérhető, ahogy kerestem.

 

Kicsit többet rendeltem továbbá, ha netán többet kellene kinyomni belőle (mivel nem annyira dagad).

 

Azt írja hogy PE, PP, PTFE típusú műanyagokhoz nem használható, ugye az ablak nem ilyen?

 

A pisztoly formátumra rákérdezek még az ablakosnál.

 

Más: Cosmofen versus Sziloplast-tal kapcsolatban van véleményed?

Előzmény: Petya79 (20794)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20797

A Schüco 82 vagy Gealan m9000?

Petya79 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20796

Érdekes, hogy az alábbi linken szerepel egy mondat: "Fagypont alatt is felhasználható"

 

A Soudal flexifoam-ban nincs téli formula, a 5-35 fok között használható.

Előzmény: batagy (20790)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20795

"Az alacsony tágulású purhabnak van még más előnye is a normál "dagadó" habhoz viszonyítva? Jobb az alacsony dagadású?"

Az alacsony tágulású habot egy kezdőnek is sokkal könnyebb adagolni, de a profik munkáját is megkönnyíti. Ami a lényeg: mivel kevésbé tágul, be lehet úgy dolgozni, hogy ne kelljen levágni a kikeményedett purhab külső, "megkérgesedett" részét (ami bizonyos esetekben tilos, vagy legalábbis nem célszerű).

Előzmény: batagy (20789)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20794

"No, most hogy napközben 10 fok körül alakul, illetve éjjel már fagy is várható, akkor mégis a téli habot vegyük?"

A teljes kötési idő 20 fokos hőmérsékleten 2-3 óra. 10 fokon biztosan elnyúlik ez az időtartam, de nem gondolom, hogy ennek a többszöröse lenne. Ha bizonytalan vagy, hívd fel nyugodtan bármelyik gyártó technikusát, ők készségesen válaszolnak a kérdéseidre.

 

"...úgy néz ki rám testálódik ez, merthogy a Soudal Click and Fix-et vennénk, ami nem alap, így valszeg nekem kell megvenni."

Vigyázz! A Click & Fix nem maga a purhab, hanem a Soudal bajonettzáras szabadalma. A Click & Fix-es rögzítésű PUR habok csak az ehhez alkalmas Soudal Click & Fix pisztollyal használhatók. Ha Te vennéd a purhabot - aminek szerintem nem sok értelme van -, akkor célszerűbb lenne a klasszikus menetes pisztolyhabot venned, mert nem biztos, hogy a beépítőknél lesz Click & Fix pisztoly.

"A jövő héten annyiból változik az időjárás, hogy éjjel nem lesz vagy, viszont esősebb lesz. Szóval téli hab a javasolt?"

Ha biztosra akarsz menni, vehetsz téli/4 évszakos habot, de mégegyszer: ennek leginkább 4-5 fokos hőmérséklet alatt indokolt a használata.

Előzmény: batagy (20788)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20793

Köszi!

 

Én is ezt furcsáltam.

Amúgy korrekt a cég akit választottam, már a sokadig variálták át az ajánlatot a kérésemre!

Remélem a végén az eredmény is tökéletes lesz!

 

Már csak ez az egy Low-e zavar/zavart!

 

 

 

 

Előzmény: kiss_atti (20792)
kiss_atti Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20792

nem tudom a választ a kérdésedre,

 

de "illetlenség" háromrétegű üvegezést egy Low-E-vel megajánlani ...

:-(((

Előzmény: Forze Zoltán (20791)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20791

 

A lowE réteg kb. mennyivel emelheti reálisan az árat?

Azaz 1 m2 low E régeg mibe kerülhet?

 

A jelenlegi ajánlatom 4-16ag-4-16ag - 4Lowe.

Érdemes kérni még egy Low-e réteget?

Mi lehet annak a felára?

 

Köszönet

batagy Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20790

Most nézem, hogy a Soudal Flexifoam Click & Fix-ből nincsen külön téli verzió!

 

Érdekes, hogy az alábbi linken szerepel egy mondat: "Fagypont alatt is felhasználható"

http://www.neosil.hu/katalogus/termekcsoportok/purhabok/szerelo/kezi/soudal-teli-purhab-750ml

 

Míg ugyanez a mondat a Soudal hivatalos honlapján pont hiányzik:

http://soudal.hu/profi-purhabok/item/725-flexifoam

 

Akkor ez most használható mostanában?

 

Tudja valaki, hol lehet ezt kapni, Budapesten, kiskereskedelemben?

 

http://www.neosil.hu/katalogus/termekcsoportok/purhabok/szerelo/kezi/soudal-teli-purhab-750ml

Előzmény: batagy (20788)
batagy Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20789

Az alacsony tágulású purhabnak van még más előnye is a normál "dagadó" habhoz viszonyítva? Jobb az alacsony dagadású?

Előzmény: Petya79 (20776)
batagy Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20788

No, most hogy napközben 10 fok körül alakul, illetve éjjel már fagy is várható, akkor mégis a téli habot vegyük? Amúgy nyilván ez az ablakos dolga lenne, csak úgy néz ki rám testálódik ez, merthogy a Soudal Click and Fix-et vennénk, ami nem alap, így valszeg nekem kell megvenni.

 

De sajnos valszeg ezen a héten még mindig nem jönnek, mert az erkélyajtóba az üveget még nem kapta meg a gyár. A többi ablak már le van szállítva. A jövő héten annyiból változik az időjárás, hogy éjjel nem lesz vagy, viszont esősebb lesz. Szóval téli hab a javasolt?

 

 

Előzmény: Petya79 (20776)
lustice Creative Commons License 2014.10.25 0 0 20787

A tetteseket, a kivitelezőt már agyonlőtted?

Előzmény: sabrinho (20786)
sabrinho Creative Commons License 2014.10.25 0 0 20786

Magamban abszolút nem, az illetékes szakember te vagy. Mivel a feleségem abban a ludas, hogy a beépítéskor nem észrevételeztük a hibát, magam szívesen orvoslom, privát segítséget kérek hozzá.

Előzmény: Törölt nick (20785)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 20785

Látni kellene, hogy pontosan miről is van szó... Ha nem vagy magadban biztos, inkább keress egy szakembert, ő talán majd megoldja a problémádat.

Előzmény: sabrinho (20783)
lustice Creative Commons License 2014.10.25 0 0 20784

Eddig hogyan működött? vagy ez egy új cucc?

Előzmény: sabrinho (20783)
sabrinho Creative Commons License 2014.10.25 0 0 20783

Az a baj, hogy nem csak a nyelv fogadóját, hanem az egész (tehát a reteszelés fogadóját is) kell ahhoz lejjebb tenni, hogy jó legyen. Van a szerkezeten pár imbusz fejű, plusz pár csillagfejű csavar, illetve a retesz fogadója műanyag házának helye bele is van vésve a tokba. Akkor az egészet szereljem le, véssem lejjebb a retesz fogadó helyét, stb?

Előzmény: Törölt nick (20782)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 20782

Tedd lejebb a nyelv fogadóját, azt ahova bekattan, a tokon találod, ha finombeállítással, vagy àtékeléssel nem lehet megoldani, akkor ez a "megoldás".

Előzmény: sabrinho (20781)
sabrinho Creative Commons License 2014.10.24 0 0 20781

Sziasztok!

 

Roto vasalatos Rehau ajtónál, ha a kilincs nyelve kb. 0,5 cm-rel lejjeb van, mint ahová be kellene ugrania, mi a megoldás? Az ajtó nagyjából párhuzamos a tokkal, és többet emelni sem lehet már a pántokon (a "kefe" alig ér a küszöbhöz, és felül sincs sok hely).

lustice Creative Commons License 2014.10.23 0 0 20780

Bocs. Szoktál mailt nézni? A söröd meg már lassan elfogy ::)) Ha van több példányod szívesen elmennék megnézni. ( hátha tanulnék valamit)

Előzmény: _Pityesz_ (20775)
batagy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20779

Ok, értem!

 

Köszi!

 

Az előbb kimaradt egy szó, a "Megnyugtatást!" helyett azt akartam írni hogy "Köszi a megnyugtatást!", nem tudom hogyan maradt le az első szó! :)

 

Előzmény: Petya79 (20778)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20778

Nyáron a hőtágulásból adódó feszültség kiegyenlítése (a hab összenyomódása), télen pedig az összehúzódásból adódó nagyobb "rés" tökéletes tömítése (a hab eredeti alakjának visszanyerése). Bizonyos mértékben a normál habok is rugalmasak, de az új generációs rugalmas habok nagyobb mértékű dilatációt is képesek áthidalni.

Előzmény: batagy (20777)
batagy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20777

Megnyugtatást!

 

A rugalmas tulajdonságnak mi a lényege a PUR hab esetén, ablakbeépítés szemszögéből?

Előzmény: Petya79 (20776)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20776

Ez csak két kiragadott példa, több gyártónak is van hasonló tulajdonságú rugalmas habja. Amúgy nem feltétlen kell rugalmasnak lennie, "egyszerűbb" alacsony tágulású habok közt is találsz jó hangszigetelő képességűt (58-60 dB). Persze vannak kiemelkedően jó hangszigetelők is, például a Zwaluw NBS Flex-Foam B2 (63 dB).

A "normál" PUR habok felhasználási hőmérséklete jellemzően +5 és +30°C közötti. Némelyiknél +2°C az alsó határ, de ilyen külső hőmérsékletnél már nem érdemes kockáztatni, célszerűbb eleve téli habbal készülni. Azzal viszont számolnod kell, hogy fagypont alatti hőmérsékletnél egyre gyengébb lesz a hab kiadóssága, és lassabb a kőtési idő is. Elő- és utónedvesítésre nincs lehetőséged. Ha a tél beállta előtt építteted be a nyílászáróid, akkor megkíméled magad ezektől a problémáktól.
November elején általában azért nem jellemzőek a fagyok, legfeljebb csak éjszaka. Sőt, tavaly +8 és +17°C közötti volt az átlaghőmérséklet, úgyhogy nem hiszem, hogy emiatt aggódnod kellene.

Előzmény: batagy (20773)
_Pityesz_ Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20775

Szerintem a fischer ragasztóhabja is jó lehet neked. Azt még a rovarok sem szeretik állítólag. 1800ft körül van egy 750es flaska.

Előzmény: batagy (20773)
batagy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20774

"De,van kifejezetten  hangszigetelő purhab is.

Csak avval ne építs be ablakot!

Arra nem alkalmas."

 

Üdv!

Már egyszer kérdeztem (a #20592-ban), de mégegyszer kérdem akkor? Pontosan miért nem alkalmas ez a hangszigetelő purhab a beépítésre? Mi az alapja a kijelentésednek, ár-vonzata, vagy bármi más műszaki-fizikai oka?

 

Kösz!

Előzmény: ganser (20590)
batagy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 20773

Sziasztok!

 

Visszatérve a hanggátlós purhabra.

Most hogy jönnek már a hidegek (okt 30 vagy nov 3-i héten lenne beépítve az ablak), mire kell figyelni a beépítéskor?

 

Ez a két purhab merült föl eddig (köszönet Petya79-nek):

Hanno:

http://www.profifuga.hu/HANNO-Rugalmas-purhab/2/2/17

 

Soudal:

http://soudal.hu/profi-purhabok/item/725-flexifoam

 

Az évszakra is figyelni kell nem? Ezek jók az ilyen őszi napokra, 10-15 fok hőmérsékletre nappal? Van ebből évszak szerinti hab?

Előzmény: Petya79 (20586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!