Keresés

Részletes keresés

cheereck Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45815
jó idő volt :)
Előzmény: lustica (45811)
cheereck Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45814
szia, nagyon aranyos a kutyus, egy észrevétel: így a kép alapján elég nagynak tűnik nekem a hasa, kapott már féreghajtót?
Előzmény: n.angela (45801)
lustica Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45813

Szia!

 

Igazából nem értem az ok-okozat összefüggést. Van egy retrievered, aki kan és még gondolkodik is...

Ilyen korban már érzik a tüzelő szukákat, tüzelési időszak pedig beindult. Így ha nem tenyészkutyáról van szó, akkor egy töketlenítés lehet segítene.

Miért meglepő, hogy séta után másnap már ismét meglép? Minden nap szükségük van sétára, és megfelelő foglalkozásra. Ez nem csak annyit jelent, hogy lefuttatod naponta 2-3 km-t, hanem agyilag lefárasztod feladatokkal. Enélkül persze, hogy unatkozik. és ha megteheti elmegy szétnézni.

Drótkerítés nem sokat ér, ezt kanoknál tudomásul kell venni, kirágják, átmásznak felette. Beton alap+fém/fa, csak ez tekinthető biztosnak.

Előzmény: _Vitya_ (45802)
loostris Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45812
Még mindig gazdit keres!!! Kérlek segítsetek!!!


lustica Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45811

Tegnap mi is kinéztünk a Vértesbe. Meg lehetett fagyni, bár kutyákat nem zavarta.

Kira-Mara páros most volt kint először ebben a felállásban:-)

 

lustica Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45810

Szia!

 

Rögtön jobban néz ki:-)))

A 1.5-es helyiség nagy neki, hogy befűtse. Egy felnőtt kutya testméreténél nagyobb helyet nem tud befűteni a testhőjével, így alaposan béleljétek ki neki a kamrában a kosarát.

Előzmény: n.angela (45806)
vv42 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45809
Sziasztok!

A Magyar Labrador Retriever Klub, dummy tréning napot szervez: 2010 március 21-én vasárnap, Babatpusztán,klub és nem klubtagok részére.

Ha még nem próbáltad de kiváncsi vagy hogy dolgozik dummyval a kutyád,vagy már te is tréningezel,de szivesen gyakorolnál másokkal együtt is,akkor téged is várunk szeretettel.

A tréninget Kökény Rita vezeti.

Bővebb infót a jelentkezési határidőről stb-ről, a klub honlapján, a hírek menüpontra kattitva találsz http://labradorklub.hu/

Remélem minél többőtökkel találkozhatunk,és egy remek napot tölthetünk egymás és kutyáink társaságában.

Viktor
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45808

Jaj, de cuki! Látom, rendesen fújt a szél!

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokan vannak a tavon...

Bodza is járt a hóban, sőt, csúszkáztunk is, ő volt a csúszka-visszahozás felelős --> www.bodzakutya.blogspot.com --> galéria! :D

 

Előzmény: DonDiego08 (45800)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45807

Sziasztok!

 

Hoztam én is pár havas képet Dömiről:

 

 

 

n.angela Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45806
Jó reggelt!

Ez a láda, amiben aludt egy műanyag kád, amiben annó a fiamat fürdettük, amikor még baba volt ... Simán kilép belőle, nem annyira magas neki.

A melléképület sajnos nem fűtött helyiség, és pisilni, kakilni is csak ott tud éjszaka. Viszont a házba nem akarom beszoktatni, hisz azért van nagy udvarunk, neki ott lesz a helye. Iszonyat büdös lett reggelre, mert az előszobában aludt ma éjjel...
Majd beszerzek vagy építek neki kutyaházat...

Szép napot mindenkinek!
Előzmény: czaltikgyörgyi (45803)
Topi328 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 45805

Fogadd őszinte részvétemet. SZép kort élt, de a legjobb az lenne, ha mindig velünk lehetnének.

Előzmény: lustica (45781)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45804
Igen Maya valóban Kirára hasonlít inkább. Természete is olyan sztem. Amint leülök egyből a nyakamban van:))))))))) Igazi szeretetgombóc:)
Előzmény: lustica (45791)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45803

Szia!

 

Jó kis neve lett,de szerintem az Alma is szép név!

Édesen fekszik!

Ez valami láda amiben van?Hogyan megy oda bele?

Fűtött a helyiség ahová bezárjátok?Reggelre nem kakil be?Pisi?

 

A 3 nap még nagyon kevés,azért van az ajtónál,mert veletek akar lenni.Mindig.

A harapdálás normális,de ő már 3 hónapos,szóval ha nem akarod,hogy a későbbiekben is csinálja,akkor azonnal hagyd ott és fejezd be vele a játékot amikor harap.Vagy koppints az orrára,és mondd:NEM!

_Vitya_ Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45802

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy mi lehet a megoldás arra, hogy a 10 hónapos kan labradorunk  folyton- folyvást a szökést választja?!

Arról nem is beszélve, hogy mindent tönkre tesz addig, több fa, tuja, kerti lámpa, villanykapcsoló, stb van a számláján, de ez csak 2. zémú kérdés most.

A szökés ellen védekezés céljából a kerítés (drót kerítés) többször meg lett erősítve, s egy "villanyos kutya pásztor" is be lett szerezve, de az sem ér neki túl sokat.

Volt tetten érve, bűntetve, bezárva keneljébe (amit szintén lemarotizált), de minhiába. Hosszú délutáni séták után is (hogy ne lehessen mozgás hiányát felhozni  indokként) másnap elment. Aztán megint gondol egyet és megy.  igaz nem megy messzire csak az utcában köröz.

 

Kezdünk kifogyni az ötletekből, ezért érdeklődnék, hogy mit lehet ilyenkor tenni?

Kinőni biztosan nem fogja, látva az apját.

 

Köszi előre is segítséget a kutya nevében is.

 

Üdv

Vitya

 

 

n.angela Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45801
Köszönöm a tanácsokat!

Megfürdettük délután, és meglepően jól bírta a fürdetést. Meg sem moccant a tus alatt. :-)
Éjszakára bent hagyjuk, nehogy megfázzon...

A melléképület, ahol alszik, nem nagy (max.1,5x1,5 m). Viszont az ajtót be kell rá zárni, különben nagyon befúj a hideg.. azt pedig nem szereti a kutya (gondolom egyik kutya sem szereti).

Állatorvos holnap jön házhoz megnézni és beoltani.

Íme Smokie (ez lett végül a neve):


DonDiego08 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45800

Sziasztok!

 

Ma lementünk a Balcsira egy kicsit csúszkálni. Diego haláli jófej volt. Tőlünk nem messze hokizott pár ember. Természetesen Diego kiszúrta, hogy valami fekete izét ütögetnek a jégen, ami csúszik. Nem is kellett neki több, azonnal odarohant, és a kis lütyő felkapta a korongot és teli vigyorral rohant hozzám!!! :) Sajnos annyira magával ragadott a pillanat, hogy a kezemben lévő fényképezőgéppel 1 db képet sem csináltam. Közelben mindenki csak nevetni tudott ezen a kis zabálni való kis "dögön", nagyon jó volt. Természetesen a korongot visszakapták, mi meg tovább mentünk. Későbbiekben már készültek fotók, amiket a honlapunkon meg is tudtok tekinteni:

 

www.dondiego.hu

 

További kellemes estét kívánunk mindenkinek!
Petya&Diego

lustica Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45799

Khm, ezt most találtam:-D

 

http://users.atw.hu/livelygolden/kepek/galeria/calom/11.JPG

 

A vérgoldenek harapnak...

u.i1: a kölyöm még él:-D

u.i.2: nem az anyját csesztette így.

lustica Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45798

Szia!

 

Babasampon jó, ahogy Gabi írta:-)

 

Ha 3 napja van nálatok, akkor még nem szokta meg a helyet, bizonytalan. Mivel nem 8 hetes korban lett elhozva, így több idő lesz az átállás, mint normál esetben, így az első 2 hét igazából az ismerkedés időszaka, tisztázni kell vele, mit csinálhat és mit nem.

 

Ilyen idős korban - ha nagyobb helységről van szó - akkor olyan 10-15 fokos legyen mindenképp. Azalatt megfázhat. Vagy legyen egy kutyaház, amit be tud magának fűteni.

 

Mindenesetre mivel ilyen idősen 2 hetente oltást kell kapnia (első 5 oltást min. ), állatorvost a héten jó lenne majd felkeresnetek, ő elmondja majd az alap dolgokat az egészségével kapcsolatban!

Előzmény: n.angela (45795)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45797
az enyem a mai napig harapdalja a karom,de hamar megtanulta,hogy ne okozzon fajdalmat,..Azert neha elgondolkozom rajta,mikor csocsalja a kezem,hogy ha olyanja lenne,egyetlen harapassal eltorhetne....:)
Előzmény: n.angela (45793)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45796
igy elsore jo a babasampon,de arra vigyazz,hogy szemebe,fulebe ne menjen viz kozvetlenul.Inkabb csak nedves ruhaval torold meg. Es alaposan szarogasd meg
Előzmény: n.angela (45795)
n.angela Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45795
Szia!

3 napja van nálunk. Nem tudom pontosan mikor lett elválasztva az anyjától.
A tenyésztő nem fürdette meg, mielőtt nekünk adta.
Sajnos elég gyér az információm a kutyu előéletéről :S

A kijelölt helye melléképületben van, első nap rázártuk az ajtót éjszakára, hogy ne fázzon meg, mivel nincs kutyaajtó felszerelve.

Köszönöm a válaszod :)

U.I.: Ha nincs itthon kutyasampon, mivel moshatom meg helyette? Elegendő a tiszta víz? (esetleg házi szappan, babasampon?)
Előzmény: lustica (45794)
lustica Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45794

Szia!

 

Már a multkorira akartam írni:

Valószínűleg a rászáradt könnytől és kosztól ilyen a szeme! Tenyésztő megfürdette, mielőtt odaadta nektek az alomból kiszakítás után?

Vigyétek be, jól mossátok át kölyökkutyának való samponnal a szőrt, fejét óvatosan, inkább csak tiszta vízzel. Utána alapos törölgetés, és maradjon bent lakásban pár óráig, míg megszárad. Ezzel le tudtok szedni minden nem odavaló "dolgot".

 

Kölyök kézharapdálása normális, egymással így játszanak. Azt kell megtanulnia, hogy addig mehet el, amíg neked nem fáj (nálam Whity mind a mai napig megfogja a kezem és húz el, ha olyan kedve van, de óvatosan, vigyázva:-)) Amint túllépte a határt, játék vége, rászólni. Meg fogja tanulni.

 

Előéletéről mit lehet tudni? mennyire volt szocializálva? Honnan való? Mikor választották el az anyjától?

Ezek mind olyan  kérdések, amik befolyásolhatják a pici természetét. Ez megmagyarázhatja, miért nem jön az ajtótól. Valamiért ott biztonságban érzezheti magát, illetve az is lehet hogy fázik, és ott mivel jön ki a meleg, odabújik. Háza hol van? Mennyire meleg neki?

Mennyi ideje van nálatok?

 

Neten számos cikk lelhető fel, retrieveres is kifejezetten, szóval lehet keresgélni és olvasgatni bőven:-)

Előzmény: n.angela (45793)
n.angela Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45793
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy normális viselkedés-e egy 3 hónapos labradortól az, ha a gazdi kezét harapja?

Amit eddig olvastam fórumokon, blogokon, neten, mindenhol azt olvastam, hogy barátságos, játékos kedvű a Labrador Retriever.
A mi kutyánk ellenben mintha valami baja lenne. Nem nagyon tágít a bejárati ajtónktól, vagy ha el is jön onnan utánunk, pár perc, és perecel vissza, ott rágcsálja a gumi-macit vagy a labdát.

Hóba nem nagyon akar menni, és ha megsimogatom, megharapja a kezemet. Nem vadul, de harapdálja...

Ez azért van, mert még kicsi? Vagy tényleg valami baja lehet. Azelőtt nem volt még soha kutyám (sajnos :( pedig mindig is szerettem volna...), így nem sok tapasztalattal rendelkezem e téren.

Előre is köszönöm a válaszokat!



(még mindig nincs állandó neve. Egyelőre Almának szólítjuk, de szerintem nem illik rá)
molera Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45792

sziasztok

 

lustica fogadd őszinte részvétem:-((nagyon szép kort élt meg

 

én hoztam pár friss Bella fotót, bár talán a rizses diéta a vonalainak nem tett túl jót, de az a lényeg, hogy a pocakja rendben legyen. amúgy már jól van teljesen:-)))

 

Bella kutya:-)

 

 

 

 

 

egy Dalma kutya:-))

további szép napot mindenkinek!!

lustica Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45791

Csak képzelődőm, vagy tényleg tiszta anyja ez a kutya?:-)

 

Tesóját láttam ősszel, ő mondjuk nagyon más típus volt, mint Maya.

Előzmény: Tapi&Maya (45789)
lustica Creative Commons License 2010.01.31 0 0 45790
Köszi mindenkinek...
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.01.30 0 0 45789
Pár kép csak úgy! A mai kora reggeli hancúrról.
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.01.30 0 0 45788
Nagyon sajnálom:(
Előzmény: lustica (45781)
gb. Creative Commons License 2010.01.30 0 0 45787
tolem is.o.r.
Előzmény: lustica (45781)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.30 0 0 45786
könnyeim.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!