Keresés

Részletes keresés

Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34203

Nálam csak a kúra kb. 30. napján jött ez, valszeg addigra már telítődtem a doxival.

Előzmény: Jesurun under Lyme (34201)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34202

Végülis ez leégés, csak sebes lesz a bőröd, vérzik, hámlik, fáj. Más toxikus hatást nem lehet érezni, csak ez a jelenség hivatalos elnevezése. Az a baj, hogy az így megsérült sebes, hámló bőr utána még érzékenyebb lesz, már kevesebb napfény mellett is. De teljesen rendbejött a bőröm, nem lett semmi maradandó, csak amíg tart, addig kellemetlen (nem is szép, meg nem is jó érzés :) )

Előzmény: hornet599 (34200)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34201

nalam iszonyu szajszarazsag volt legszomj, es nagyon szarul voltam...... az cask a kisebbik resze h a borod megeg, az meg nem lenne veszes, de az is masmilyen, nem olyan mint amikor leegsz.

Nalam az segitett h arra gondoltam h bepanikoltam, es meg kell nyugodnom, mert kulonben abba kell hagyni a ab kurat - ez volt az elso, es nagyon nem akartam volna abbahagyni, ezerrel meg akartam gyogyulni.

Es cask a kezfejem es az arcom egett meg egy kicsit, kb egy ora napon tartozkodas alatt.....

A doxy ilyen, azzal nagyon kell vigyazni ilyen nagy mennyisegeknel

Előzmény: hornet599 (34200)
hornet599 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34200

Milyen ez a fototoxicitás? Annyi, hogy leégsz a naptól, vagy vannak egyéb tünetek is mellette? Szerencsére az utóbbi néhány hétben nem kellett tartanom ettől, milyen gyönyörű nyálkás, ködös, sötét időnk volt :D De ma mintha picit áttűzne a nap a felhőkön...

Előzmény: Nitttta (34199)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34199

Nekem is volt fototoxicitás tőle..aki most szed tetraciklint, vigyázzon, mert bár nem sok ereje van a napnak, de süt, és ez csalóka, lehet, hogy már ez is elég a leégéshez. Én februárban égtem le vele, még nem voltak nagy melegek..

Előzmény: Jesurun under Lyme (34198)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.12.14 0 1 34198

3-ik hetemet kezdem: egy halom ab ma reggel, majdnem elfelejtettem az azithromycint! Hetfo van.

 

Kozben eszembe jutott h a sok ab-tol szokott lenni nekem is szajszarazsag, meg neha vmi goboc-fele is a torkomban cask en szoktam foglalkozni vele......

 

Ja es a doxy-tol volt allergias jellegu tuneteim - de azok mergezesi tunetek voltak inkabb, amikor kimentem napra, es a feny hatasara - az komoly volt, 3 napig tartott, majdnem abbahagytam de aztan elmult. Kitartas!

Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34197

Bosszantó. Lehetett volna olyan rugalmas, hogy nyomtat egyet, semeddig nem tart.

Előzmény: lencsilány76 (34196)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34196

Szia!

Bementem a kórházba az MR leletemért az előbb és közölték, hogy már a postázóban van. Ha reggel megyek, oda tudták volna adni. Most várhatok míg ezen a 20 km-én ideér a posta, gondolom péntek előtt biztos nem.:( A neurológus meg tudta volna nézni a gépén, de nem volt humorom várni rá, amúgy is egy flegma dög. Most várhatom a postást!

Előzmény: Nitttta (34194)
hornet599 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34195

Ezt azt hiszem, érdemes elolvasni:

 

http://www.akademiai.com/doi/pdf/10.1556/1886.2015.00031

 

A publikáció Sápi Évától Stevia kivonat borreliára gyakorolt hatásosságáról! Megdöbbentő az eredmény, de sajnos csak laborban vizsgálták.

Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34194

Ezt még kibírom, csak már fura, mert emlékeimben nekem is úgy élt, hogy én ezt jobban bírtam eddig.

Anyun csodálkozom, neki zokszó nélkül megy a napi 3 Klion, semmi mellékhatás..

Előzmény: boxerkutya (34193)
boxerkutya Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34193

Ha nem múlik hagyd abba. Nekem korábban semmi gondot nem okozott újabban ,viszont nagyon kiütött. Okát nem tudom. Az AB -ra koncentrálj csak !

Előzmény: Nitttta (34192)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34192

Nyár óta nem szedtem már a Tinidazolt, aztán ma végső elkeseredésemben elkezdtem ezt is, úgyis most van ideje. Nekem, akinek sosem fáj a fejem, ma nagyon durván. Már el is felejtettem, hogy ettől ilyen sz@rul lehet lenni..

Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34191

Nekem a p100 afzelii nem akar Igm-ből Igg-be váltani (pedig ha átváltana, akkor ráadásul már több pontot is érne :D ). Nem tudom, ezek a dolgok mivel befolyásolhatóak, állítólag a Varga gombával pl. igen, dehát azt nem tudtam tolerálni, most nem szedem. Fogalmam sincs, hogy később még próbálkozzak-e vele azért, így még nem ajándékoztam el.

Előzmény: boxerkutya (34189)
boxerkutya Creative Commons License 2015.12.14 0 2 34190

little, ne már !

Előzmény: Törölt nick (34188)
boxerkutya Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34189

Nekem a p100 5 év után váltott IGG-re ,az IGM OSPC  1 éve van meg ,de ez  nem akar váltani. Egy rokonomnak egy fél év alatt átváltott ugyanez az OSPC . 1 éve volt egy kúrája, azóta nem szed semmit, tünete nincs.

Előzmény: Nitttta (34187)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 -2 0 34188

Nóra, érdekes, hogy nálad is fogászati kezelés utáni AB-re indult be. Nálam pontosan ugyanez történt majd' két éve!!!

 

Szia masnal is ezek tortentek : Baby 5 nap ampicillin utan . Tudogyuszi ,

                                                  Xyni                                      tuszos mandulara.

                                                  Dondoleg                             yersiniara .

De had ne soroljam little 2012.ben leirta  de neki sem hittetek el

Az antibiotikum aktivalja a borreliat onnantol varjatok hogy egyszer talan meg is oli ugyanaz az antibio, meg sokat kell tanulnotok belole mire rajottok a megoldasra .

En meggyogyultam mert megtalaltam a kulcsot hozza. Jolanka.

                                                  

Előzmény: hornet599 (34176)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34187

Bózsik ezt úgy magyarázta, hogy ez a baktérium olyan szinten kicselezi az immunrendszert, hogy még az Igg-re való átváltás is problémás, a krónikus fertőzés emiatt újra meg újra Igm-ben jelenik meg sok esetben. 

Előzmény: Cuba Libre_77 (33866)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34186

Szia! Bízom benne, hogy ünnepekig még felnézel és ezt olvasod. Anyu is ezeket kapta - a Duomox kivételével -, de kisebb adagban. Klion napi 3. Én a Duomoxot anno 3x1-es adagban. Szóval ez jó nagy adag, de ha jól emlékszem, van köztünk olyan, aki ezt így szedte. Nyugodtan beszedheted ezt így, és ne félj a hosszú kúrától. Ezek egyébként nagyon hatékony gyógyszerek.

2 éve vannak tüneteim, ami nem lenne sok idő még. Ha a fertőzés elérte már az 1 évet, akkortól számít krónikusnak, azt hiszem, valahogy így van. Elvileg ennek így könnyebben kéne gyógyulnia, mintha már húsz éves fertőzésről beszélnénk, DE nem feltétlenül, mert ebben a betegségben semmi nem logikus. Kérdés az is, hogy maga a fertőzés nem lappang-e benned már régebben, csak valami miatt 1,5 éve kerültek felszínre a tünetek.  Ezt sajnos sosem tudhatja pontosan az ember, mert évtizedekig lehet tünetmentes akár.

 

Hogy ki hány kúrától, mennyi idő alatt lesz tünetmentes, egyénfüggő, nem lehet megjósolni, még annak ismeretében sem, hogy mikor fertőződött, mert minden immunrendszer más, és sajnos ez a kulcsfontosságú. S van, aki hiába is erősíti az immunrendszerét ezer féle vitaminnal, kiegészítőkkel, míg a másik embernél viszonylag hamar bekövetkezik a tünetmentesség. Miért ne lehetnél ez utóbbi - kitartást, ne tarts a kúrától, mindannyian végigcsináltunk több kúrát - én már a hatodikat csinálom, ettől nem lett semmi bajom, a gyomromnak kutya baja.

Előzmény: Cuba Libre_77 (34119)
hornet599 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 34185

brucella teszt van a synlabban is!

Előzmény: Jesurun under Lyme (34178)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.13 0 1 34184

Nóra, igyál minél több folyadékot, a fájdalmak akkor enyhülni fognak,legalábbis az izomgörcsök,izületi jellegűek. Ha az ásványvizbe teszel l-aszkorbinsavat/liposzomás aszkorbinsav,pl.Nature cookta.http://www.naturecookta.hu/aszkorbinsav// , akkor a hisztaminos tünetek is csökkennek, akár 30%-kal, napi 2000-3000 mg aszkorbinsav fogyasztása esetén. /Hisztaminos tünetek egyénenként változnak, pl. fejfájás, szivritmuszavar, emésztési panaszok, kiütések, stb./. b12-jó ködös agyra, de kezdetben fokozódhat is a tünet, mert erősen méregtelenit is, de később mérséklődik a köd. 

Sokan mondják, hogy a szauna az egyik legjobb nekünk,a méregtelenités miatt. Ha nem ok a szived,akkor az infraszauna.

Nekem ugyanezek a tüneteim, mint neked. 

Előzmény: Egedi Nóra (34180)
Döndöleg Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34183

Nekem szuper reumatológusom volt, csomó mindent nézetett nekem az ÁNTSZ-nél. Miután reaktív ízületi gyulladásra gyanakodott, ez meg is állta a helyét. Hamarosan gépről írok bővebben erről, ha szeretnétek. Úgy derült ki nálam a yersinia is.

Előzmény: lencsilány76 (34181)
Cuba Libre_77 Creative Commons License 2015.12.13 -1 0 34182

Szia Happysmile!

 

 

Kezdjük itt a tapasztalatcserét, aztán majd meglátjuk. Lehet most eltűnök egy időre, mert nem akarok a témával foglalkozni az ünnepek alatt, próbálok töltekezni, és nem a betegségről olvasni napi szinten. Legkésőbb január elején visszatérek, írok ide majd vmit. 

 

Üdv:

CL

Előzmény: happysmile (34170)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34181

Nem teszteltek, a doktornőnek jutott eszébe. Én most mindenképp ki akarom deríteni melyik teszteket lehet a háziorvostól kicsikarni. Már az is valami, hogy az ember tudja mivel áll szemben.

 

Egyszer csinálunk egy csoportos foglalkozást nálam!:D

Előzmény: Jesurun under Lyme (34178)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34180

Akkor te elég régi motoros vagy sajnos. Még nem találkoztam és beszéltem olynannal ekinek ugyanigy indult el a dolog. Szomorú a dolog. Te most hogy állsz? AB szedsz? Javulás? Nekem ma elég furcsa napom van a fájdalom mondjuk elviselhető de a testszerte egő és mászkáló fájdalom megőrjít, minden végtagom, arcom fejem olyan furcsán létezik ma, nem éreztem még ilyen nem tudom eldünteni hogy mi van komolyan, és ez megőrjít, meg az hogy folyamatos. mindegy is holnap lesz másik :D tünet.

Előzmény: hornet599 (34176)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34179

:D 

Előzmény: Döndöleg (34175)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34178

teged hol vizsgaltak be burcellara?

istenhegyi klinikan?

 

en sokszor gondolkodom azon h ki kene deriteni a tarsfertozeseket, aztan meg lebeszelem magamat h felesleges erolkodes, utana rajovok hogy megis jo lenne, aztan megse....

ezen a vonalon nem tudom h mi lenne a jo, csak a borreliara koncentralni, mert messze az a legkomplikaltabb es a tobbi tarsfertozes kiirtodik a borreliaval, vagy elkezdeni kutatni h vajon milyen franya fertozeseim lehetnek meg ezen kivul.....

Mindenesetre a nyers kecsketejbe nem haltam bele, nem kaptam malta-laz betegseget tole, ez volt a fo energiaforrasom tobb even at, a sajat kecskeim teje..... Azert nem cserelnem el azokat az eveket, amikor ultem a domboldalon, neztem a szemkozti erdot, hallgattam a madarakat es persze a kecskeimet is a zselicben...... ja es a kutyaim allandoan dorgolodztek hozzam, es mellem fekudtek le.

 

Előzmény: lencsilány76 (34172)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34177

Okézsoké!:D

Előzmény: Döndöleg (34175)
hornet599 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34176

Nóra, érdekes, hogy nálad is fogászati kezelés utáni AB-re indult be. Nálam pontosan ugyanez történt majd' két éve!!! Gyökérkezelés után augmentin 5 napig, majd kb egy hétre rá azt hittem, meghalok. Sürgősségi, semmi... Onnantól indult ez a vonal - előtte mondjuk én szenvedtem 7évig krónikus gyomor-bélpanaszokkal, amiknek nem találták az okát. Azóta kiderült, hogy ez is összefüggésben van a lyme-al nálam.

Előzmény: Egedi Nóra (34145)
Döndöleg Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34175

Itt vagyok, itt vagyok épp a tyúkól takarítást guglizom :D.

Látsz?

Előzmény: lencsilány76 (34169)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 34174

Ráadásul a múltkor a saját hozzászólásom mellett nyomtam meg, de akkor sem jöttem rá, hogy mi az?:)

Előzmény: lencsilány76 (34173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!