Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

acca59 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 39275

Bocsi, elket az eladó motor.

Előzmény: Tarzan86 (39247)
acca59 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 39274

Sziasztok 

Van egy kubota 400-as motorom

Szerintetek bele lehet épéteni a cassalini yedába?Már oly értelemben hogy forgalomba helyezhető legyen.

Tetszi ez a Ydea http://www.jofogas.hu/pest/Cassalini_Ydea_mopedauto_motor_es_valto_nelkul_46563323.htm?first=1

Lawicska Creative Commons License 2016.04.01 -2 1 39273

Értem köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (39272)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 1 39272

OK.komám!

Megnéztem a jogszabályt amit Oljeg feltett és mindjárt a leíró,értelmező rész elején benne van a 

a kért infó:

-saját jogodon is kérelmezheted,mert FOGYT-ra jogosult vagy,ha a háziorvos az "Orvosi Beutaló és Javaslatot kiadja.

-ha valami okból nem értene egyet a "személyes " vezetéssel,akkor is alanyi jogon kérelmezheted,hozzátartózói közreműködéssel/a fogyatékos személyre tekintettel,más személy/

-aztán ha saját jogon igényled az érvényes jogsid birtokában,és később úgy döntesz,hogy "mégis jobb ha más vezet" azt bármikor megteheted,ahogy én is....Mielőbb adjátok be ,mert így cca 6 hónap ,mire ebből utalvány lesz....

Sok sikert! 

Előzmény: Lawicska (39271)
Lawicska Creative Commons License 2016.04.01 -3 1 39271

Elsősorban az lenne a kérdésem oljeg12 hozzád vagy a többiekhez hogy mindenképp kell e érvényes vezetői engedély a 4 kerekű segédmotor az az mopedautó támogatás igényléséhez?

Vagy ha nekem nincs akkor beadhatjuk e úgy hogy pl.édesapám szállít a mopedautóval?

Előzmény: oljeg12 (39264)
Lawicska Creative Commons License 2016.04.01 -1 1 39270

Köszönöm szépen a részletes információt.

Melóztam most értem haza.

Mail ment előre is köszönöm.

 

Amúgy beszéltem érdiekkel de nem eszik olyan forrón a kását,nem fogok az 1 ajánlatba belemenni.Ezért is írtam ide.

 

Előzmény: Törölt nick (39269)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 1 39269

Bár küldtem egy privit a részletekkel,de azért a tisztesség úgy kívánja ,hogy ítt is essék róla szó.

Tehát a kereskedő "benyeli a 600 ef-es utalványt visszaélve azzal,hogy csak nála elehet beváltani."Nos nem így működik.Veszel egy mopedautót kapsz róla számlát melyben részletezve van a bruttó vételárXXX összeg, abból Utalvány 600 ef kp xxx ft,átvettem vevő aláírás,majd a kereskedő lehívja a pénzt a minisztérium egyszámlájáról és pl kifizeti még a régi tulajt...stb ahogy részletesen levezettem neked a mi esetünket.Tehát csak a kialkudott díj jár/járt neki a közreműködésért.

üdv

Előzmény: oljeg12 (39266)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 1 39268

Nem-nem simán beadhatjátok,ha a nejed igényjogosult!a mienk is 2004 évjáratú 2013-ban

tizedik éves jármű volt.Erre nem vonatkozik az 5 éves limit! 

üdv

 

Előzmény: oljeg12 (39266)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 1 39267

Ebben a kategóriában nincs időkorlát,érvényes okmányokkal rendelkező járműre beválthatja az erre jogosult kereskedés/az átadás folyamán tisztázza,hogy a jármű "korábbi életében" nem vették -e utalványra,mert csak egyszer "lőhető" el az állami támogatás/,ha igen csak kp-re vehető meg.

Előzmény: Törölt nick (39262)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 39266

Egy kicsit kezdtem lelkesedni, hogy a feleségem nevére beadnánk az igénylést. De mikor megnéztem néhány hirdetést, le is mondtam róla.

Én nem tudok annyi pénzt áldozni rá, hogy a 600 000 Ft feletti összeget kiegészítsem egy 5 évnél nem idősebb mopedautó vásárlására. Szerintem azt a 600 000 Ft-ot a kereskedő simán elnyeli, visszaélve azzal, hogy csak nála lehet beváltani az utalványt.

Előzmény: oljeg12 (39264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 1 39265

Igazad van,maga a jogszabály rendkivül talán feleslegesen is részletes,bár többféle élethelyzetre szól, tehát azoknak akit érint fontos!Ha annak idején valaki felhívta volna a figyelmemet/ne add be a használt gk-ra mert sanszosan elutasítják,fenntartva a kisgyerekeseknek,munkába járó fogyatékosoknak/akkor, nem két elutasítás után adtam volna be a "segédmotoros járműnek minösülő három vagy négy kerekű járműre" amit gond nélkül megadtak....No remélem a cimborának is menni fog.

üdv 

Előzmény: oljeg12 (39264)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 39264

Itt van a jogszabály, amiben benne van minden. Sőt még több is mint ami az embert érdekelheti. Annyira részletesen írják le, hogy az ember belefárad, mire megtalálja azokat a részeket, ami őt érinti. Ezért jobb ha egy olyan valakitől kap az ember tájékoztatást, aki már végig csinálta és tapasztalatból tudja a dolgokat. A jogszabály böngészgetése, pedig maradjon meg megerősítésnek.

http://moped-auto.hu/informaciok/mozgaskorlatozottak.html

 

Előzmény: Törölt nick (39262)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 0 39263

Természetesen,jó műszaki állapotú rendszámos,magyar okmányokkal rendelkező mopedautóról volt szó!

Tehát a vizsga nélküli,némi felújítást,javítást ,még rendszámozást kivánó jármű az más "tészta"...

Előzmény: Törölt nick (39262)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -15 0 39262

Nos, sem a telefon nem csörgött,sem emil nem jött.Leírom ide,legalább köztudomásúvá vállik:

Tehát gépjármű vásárlására főleg mozgásszervi fogyatékosoknak állami támogatás vehető igénybe:

-új gk vásárlására /max 900 ef+banki hitel felvétele kötelező/nem elég a saját megtakarítás,korábbi jármű eladása stb a vételár kiegészitésére.

-használt gk vásárlására/max 600 ef, 5 éves lehet+ a fenti kötelező hitelfeltételek+a bank kapja meg az utalványodat és épiti be a hitelszerződésbe.

-"segédmotoros járműnek minösülő három vagy négykerekű jármű" ebbe tartozik a mopedautó

600 ef max,nincs kötelező hitelfelvétel,az utalványt/határozatot/ neked kézbesitík,amit átadsz

a kereskedőnek,ezt érvényesití ,váltja be a minisztérium egyszámlájáról+ ha több a vételár mint a 600 ef akkor a felettes részt te rendezed egyénileg.

Tehát aki mopedautóban gondolkodik annak ez a célravezető megoldás.Simán megkaptam,amíg a használt gk-ra kértük,mindig elutasították!! Arra nagy a sorállás!

Aztán van még a z "átalakítási támogatás" max 90 ef /ha átalakítás szükséges,kézi berendezés,átpedálozás stb/ na ez még egy nagy varázslat,erre akkora sorállás volt,hogy kétszer is elutasították végül kp-re egy lakatossal megcsináltattam  

Visszatérve a mopedautó megvásárlására:

-Vagy megveszed a meglévő kinálatból a telepen

-egyénileg felkutatod és megbeszéled a tulajjal,hogy vállalja a telepre

a saját lábon,vagy trérelen,utánfutón a beszállítást,célszerű egy élőre megbeszélt napon

amikor mindenki ott van előző tulaj+vevő+kereskedő  és kiegészitve egy műszaki átvizsgálással/hiszen a cég nevére kerül,tehát nem mindegy ,hogy mit ad el+mit veszel/próbák/ és 

átíraítás a saját nevedre/helyi okm irodában a cég intézi/,szerződések,elszámolások/a régi tulajnak kifizetés,illetve egyeztetés,ha megjön az utalvány ára akkor kapja meg esetleg a többit stb/+utalvány elfogadás,beszámítás,kb 2-3 órát vett igénybe.

Remélem neked is így fog történni.

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (39261)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -14 0 39261

Közbe észleltem,hogy publikus az emiled, ezért küldtem egy privit,telefonszámokkal a gyorsítás szándékával.....Bár nekem elmondta volna valaki annak idején.

üdv

Előzmény: Törölt nick (39260)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -14 0 39260

Elnézést a néhány elütésért,betűhibáért .de siettem a beírással hátha el tudlak még időben érni.

Vonalas számon korlátlanúl vissza tudlak hívni általánydíjjas vonalunk van.

üdv

Előzmény: Törölt nick (39258)
bananatree Creative Commons License 2016.04.01 -2 2 39259

>rozsdára forrasztani nagyon nehéz.

kell rá egy kis forrasztóvíz (meg persze előtte pici kapargatás)

http://www.argep.hu/trend/FORR/Forrasztoviz.html

a Conrad-os kupak belsejében van ecset is, amivel igen könnyű felvinni

 

Előzmény: oregsas (39252)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 -14 0 39258

A komplex folyamatról részletes infót tudok adni,magam is így vásároltam......................Beleértve a rokkantak támogatását/utalvány/ ügyintézést is.A használt gk-ra valóban vonatkozik a Max 5 éve előírás+ kötelező hitelfelvétel is terheli ami nagyon kedvezőtlen kamat stb terheli.,De a mopedautó nem ez a kategoria" hanem a segédmotoros járműnek minösűlő három vagy négykerekű jármű," önálló kategóia az értékhatára szintén max 600 ef.Jóval kedvezőbb arány az elfogadásra,mint a használt gk-ra vonatkozó utalvány kérelmezésére.ott nagy a verseny!Valóban kell egy az utalvány beváltására vonatkozó kereskedés bevonása.A mi esetünkben az erdetileg magánszemély birtokába lévő mopedautót  "átfutatta a készleten" majd immáron a cég birtokába került járművet átírva,biztosítást megkötve adata át a telephelyen.Nagyjából az egész manőver

cca 100 ef -be került a vételáron felül.A kérelem beadásával nagyon siess ,mert hamarosan lejár

a htárídő és csak negyed,félévente lehet kérelmezni!Ha több mindenre vagy kiványcsi egy privát emilt küld,tudunk telefonon konzultálni!

Sok sikert!

Előzmény: Lawicska (39256)
Tarzan86 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 39257

Szia mi lenne az ára?

Előzmény: szanatip (39255)
Lawicska Creative Commons License 2016.04.01 -7 1 39256

Ma felhívom őket és rákérdezek a dologra.Ha sikerülne jóval fiatalabb járgányt tudnék venni +600e ftal.

Előzmény: Bakancs4 (39254)
szanatip Creative Commons License 2016.04.01 -1 1 39255

Van egy működöképessen kiépített Z 402-es kubutám külföldi papírokkal!

Üdv

Előzmény: Tarzan86 (39239)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 39254

Azt nem tudom hogy ehhez a 600e ft hoz mindenképp kell e hitelt felvennem?

 

Én úgy tudom mindenképpen bankot kell bevonni a játékba .

Az érdi kereskedés reklámozza folyamatosan , hogy nála beváltható a mozgássérült utalvány mopedautóra . Ők többször adtak el így járgányt , meg kell próbálkozni náluk .

Hallottam olyanról aki kéz alól tudott (normál) autót a támogatással , mert valahogy bevontak vaalmi autókereskedést -- rajta ment keresztül adásvétel tisztes sápért .

De ezek csak kóbor hallucinációk a részemről : ezzel a dologgal soha semennyire nem foglalkoztam .

Bakancs4 Creative Commons License 2016.03.31 0 1 39253

Én is forrasztásra gondoltam , de valami olyan formában , hogy egy kis vezetéket (vezetékpárt)  forrasztanék az izzóra és valahol a lámpán kívül oldanám meg a csatlakoztatást . Az igazán pedáns autós (én nem vagyok az , nagyon nem ) készít ugyanilyet tartaléknak is .

Előzmény: oregsas (39252)
oregsas Creative Commons License 2016.03.31 0 0 39252

Valószínű a forrasztás  lesz nálam is a megoldás , bár ezt akartam a végére hagyni . Túl sok a műanyag benne. Legközelebb lefényképezem , olyan mint a nyáklap csak vastag 2mm-es lemezekből és fel van szegecselve egy műanyag vázra . Az új izzóra tudok forrasztani és a nyáknak olyan pontjára , ahol még nem túl rozsdás és onnan dróttal kötöm össze. Tudod rozsdára forrasztani nagyon nehéz.

Régen az MZ motor kormányában a szofitaizzót is be kellett forrasztanom , ott is örök gond volt a jó érintkezés.

Előzmény: WooDoo (39251)
WooDoo Creative Commons License 2016.03.31 0 0 39251

Ónnal nem lehet befuttatni az érintkezőket?

 

Az elektroműszerész barátom kontakspray helyett valami régi petróleum tartalmú csavarlazítót használ.

 

A hideg zsíroldó is elég agresszív anyag, alumíniumra szoktam használni, de biztosan megmarja a rezet is.

 

Egyszer nekem is volt valami megoldhatatlan érintkezési hibám az egyik indexnél, a végén mérgemben ráforrasztottam a vezetékeket az izzóra..:)

Előzmény: oregsas (39249)
Lawicska Creative Commons License 2016.03.31 -8 1 39250

Sziasztok.

 

Jó hogy még pénz a számlán nem vettem semmi járgányt.Ugyanis a napokban kutakodtam és elvileg 90% hogy én is megkapom a rokkantaknak járó(sajna én is az vagyok) használt autó támogatást 600e ft-ot.Fogyatékossági támogatást ban részesülök.Ha jól értelmeztem akkor a járgány 5 évnél nem lehet idősebb.Azt nem tudom hogy ehhez a 600e ft hoz mindenképp kell e hitelt felvennem?

És Magyarországon újonnan üzembe helyezett mopedautó lehet csak 5 évnél nem lehet idősebb vagy akár kintről hozott is lehet csak 5 évnél ne legyen idősebb?

Na és a fő kérdés ha meg is kapom hol tudok venni járgányt ahol beváltják?

Aixam érdekel csak más nem.

Ha jól tudom magánembertől ez nem lehetséges?

Nagyon jó lenne aki esetleg így jutott mopedautóhoz megosztaná velem akár itt akár mailben.

 

Köszönöm.

oregsas Creative Commons License 2016.03.31 0 0 39249

Ez a videó elképesztően látványos volt. Egyet sajnálok , a bemutatóhoz nem az én rozzant autómat kérték fel alanynak .

Mivel mi többnyire nem a NASA.-nál vagyunk , ezért tőletek kérek valami használható ötletet az autóm hátsó lámpájának rozsdátlanítására. A foncsort alumíniumfóliával javítottam, de az érintkezőkkel  ,   nem tudtam mit kezdeni . Néhány éve befújtam rézsrpay-vel  , de nem volt hatásos . Most megcsiszoltam és befújtam kontaktsrpay-vel , ez sem használt . Végül sodrott rézdrótot szorítottam az égő és a foglalat közé , de ez sem az igazi . Van valami bevált sufnis ötletetek? A célom , hogy a lámpák teljes fényerővel égjenek.

Bocsi ! A rozsdaoldót kifelejtettem , az is volt.

 

Előzmény: WooDoo (39246)
oljeg12 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 39248

Érdekesnek találtam ezt a felület tisztítási eljárást és rá kerestem a netten. Láttam másik videókat is róla. És láttam egy csomó hozzászólást is, amit a Crome böngésző fordító funkciójával olvasgattam. Vannak kételkedők is és vannak elismeréssel nyilatkozók is. Az egyik hozzászólásban találtam egy linket és ott írnak egy rövid ismertetőt. A fordítást képként tudtam csak lementeni, amit megpróbálok ide be illeszteni, ha sikerül.  Ja és itt a link ahol a különböző vélemények vannak.

http://hackaday.com/2016/03/17/laser-removes-rust-like-magic/

 

 

 

Előzmény: WooDoo (39246)
Tarzan86 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 39247

Szia és mi lenne az ára? Müködöképes? Mennyi km van benne?

Előzmény: acca59 (39242)
WooDoo Creative Commons License 2016.03.30 0 1 39246

Jó ideje lézerrel hegesztetem a vékonyfalú alkatrészeket, lézerrel vágjuk az acél lemezeket, de lézeres felülettisztító gépet most láttam először. Nem kell kínlódni a szemcseszóróval, ami rossz kezekben nagy kárt tud okozni. Ez az 1000W-os lézer gyönyörűen leszedi a rozsdát, a régi festéket, és közben nem teszi tönkre a vékony lemezeket, vagy a műanyag alkatrészeket.

 

https://www.facebook.com/ScienceNaturePage/videos/799474420184818/?pnref=story

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!