Keresés

Részletes keresés

szbalogh Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5769
Nekem is ez volna a problémám. Mert ha terveztetek meg minden akkor a gatyám is rámegy. Viszont Siókémény a 3850-ben azt írja, hogy a kéményseprő mondja meg, hogy jó-e vagy nem.
Láttam valahol 20eFt-ért 2m 150-es összetoldhatós szigetelt csövet. Abból 60 lenne a kémény + ami kell még alkatrész és 10e a kéményseprő. Így nem olyan vészes összeg lenne egy rendes kémény.
Előzmény: baldone (5768)
baldone Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5768
Még egy kérdés!
Hogyan fogjak neki! Ugy értem hogy milyen hatóságoknál kell bejelenteni ha szerelt kéméynt szeretnék?vagy csak beépítem és kihivom a kéményseprőt aki átveszi nekem?

A kémény mérete gondolom kanfallótól függ! Szóval előszőr annak az adatait kell kiderítenem!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Előzmény: siokemeny (5764)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5764
Szerelt kéményt csak készen vehetsz, bár van olyan itt a fórumon aki csinált magának, csak nem tudom a kéményseprőkkel hogyan vetette át, mivel a seprők kérik az Építőipari Műszaki Engedélyt.

Meg kell mondanod, hogy milyen átmérőjű, milyen anyagú, milyen magas, milyen vastag szigetelésű legyen, valamint, hogy a bekötőidom átmérője mekkora legyen és milyen magasan helyezkedjen el, és a koromzsákajtó a bekötőidomhoz képest hány fokkal legyen elfordítva.

A szerelt kéményt rá kell ültetni egy konzolra, majd méterenként megfogatni a falhoz. Az éghető anyagoktól való előírt minimális biztonsági távolságot a gyártó cég adja meg, mely a kémény adatlapján kell, hogy szerepeljen.
Előzmény: baldone (5760)
baldone Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5760
Még egy kérdés!A szerelt kéményt is tervezeteti kell? Vagy megadom az adatokat és megmondják mekkora kell?
Mehet közvetlenül a már meglévő kémény mellett? Mennyit kell elhagyni a fa szerkezettől?
Előzmény: baldone (5757)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5759
Mondjuk ha megveszem a csövet akkor már csinálhatok új szerelt kéményt is ha csak a kéményseprűnek kell átvenni az nem vészes árban. Úgy az ácsot úsznám meg. De azt meg hogy szigeteljem le a padláson meg a tetőn kívül? Valaki csinált már ilyet?
Előzmény: szbalogh (5758)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5758
Kéménykiégetés: Az ezermesterben ez is le van írva, olyan hangnemben, mintha bárki megcsinálhatná magának :)) Ha finom korom van lerakódva az robbanhat is. Tudom mert vegyész vagyok, aktívszén is berobbanhat ha porlik.

A cím nem jött meg, sz.balogh@gmail.com ide küldted?/küldjed!

3850: Na akkor az lesz, hogy elhívom az ács ismerősömet. Ha Ő igent mond, akkor visszabontom és kiegyenesítem, a bélésen még gondolkodom. Tegnap azt olvastam valahol, hogy fatüzelésre nagyon jó a béleletlen téglakémény is. Viszont a szigetelést minimum megcsinálom. Ha nem vagyon a fúrás akkor azt is kieszközölöm :)
Még egy kérdés. Láttam egy házon ilyen 14-es kéményt a tető síkja felett is leszigeteltek és be is burkolták valami alu vagy bádog lemezzel. Ezt is érdemes akkor gondolom megcsinálni.?!
Ja és a tetősík fölé 1m-el nyúlik a kiszemelt kémény. A bekötés 2.09 méter magasan lesz. Ha kinti levegőellátás lesz a kandallónak (zárt tűzterű) akkor a levegőellátő cső kinti nyílása és a kémény teteje között kell mérni a hasznos magasságot? Mert akkor majdnem annyi vagy annyi lesz, mint a kémény teteje az alaptól, 6,5m. Ezeket azért írtam, hogy elég magas-e ez így? Mert ha már újrarakom akkor magasabbra is csinálhatnám. Csináljam magasabbra? Vagy hagyjam így elhúzásosan és magasítsam meg?

Köszi a tanácsokat !
Előzmény: siokemeny (5754)
baldone Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5757
hmmm elolvastam!

Kandallóhoz is jó a szerelt kémény?
Könnyű szerkezets Fa házunk van!
Én miből tudom megállapítani hogy a kéményembe beköthető e egy kandalló?
mindenképpen szerelt kéményt szeretnék mert az olvasottak alapján talán könnyebben kivitelezhető!
Előzmény: siokemeny (5756)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5756
Ilyen hülye kéményseprők járnak arrafele???

Én ilyen esetben ingyenesen kimegyek tanácsadni, még csak kiszállási díjat sem számolok fel.

Egy kéménybe nem köthetsz két különböző tüzelési módú készüléket! Szigorúan tilos!

A kandallóhoz mindenképpen kell egy új kéményt építened.

Olvasd el Te is a 3850-es hsz-t!

Előzmény: baldone (5755)
baldone Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5755
Szia!

A kéményseprő nem rég volt megkérdeztem tőle de köpni nyelni nemtudott, azt mondta hívjam fel a főnőkőt ő tud infót mondani... a főnőke meg azt mondta hogy X összegbe fog kerülni a vizsgálat!:(
Ugyhogy elő kerestem a ház tervrajzait és abban ezek az adatok szerepelnek!
5.5 m magas a kémény ha jól olvastam!

A kombi kazán is maradna mert az adja a melegvizet is!
Elhelyezést tekintve a kazán a fürdőben van és a fal másik felére lenne építve a kandalló!
Sima kandalló lenne nem vízteres!

És én hogy tudom megállapítani hogy milyen a kéményem?

Előre is köszi az infót!
Előzmény: siokemeny (5749)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5754
A kémény kiégetését bízd szakemberre! Nem is írom le hogyan csináld, mert veszélyes szakma. Könnyen szétrepedhet az intenzív hőtől a kémény, ha nem jól csinálják. Főleg az öngyulladás a veszélyes, mert az alulról kezd égni. Na ott lenne hő rendesen.

A kéménytisztító fahasábot próbáld azért először ki, várj az elégetése után egy hetet, aztán kotortasd végig a kéményt. Ha akkor is maradt benne kátrány, akkor lehet, hogy csak a kiégetés segíthet.

A kéménymarós elérhetőséget már tegnap átküldtem. Nem ment át?
Előzmény: szbalogh (5752)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5753
Úgy gondolod, hogy falaznál egy új kéményt és bélelnéd? Olvasd el a 3850-es hsz-t.
Előzmény: szbalogh (5751)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5752

Most olvastam az Ezermesterben (http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=231) hogy egyszerűen le kell égetni a kéményből a kormot. Nekem nagyon jó a huzat a kéményben, addig nem kell aggódnom amíg így van? A tavalyi kátrányt is le lehet égetni? Vagy először próbáljam ki a tisztítófát? Mi van ha begyullad a kátrány az egész kéményben? Nagy bajt csinálhat? :((

Már most teljesen össze vagyok kavarodva :)

Siókémény majd küldd a címet lécci!

Köszönöm!

Ja a kéményseprőről meg annyit, hogy úgy csöngett be hogy hol a gázkémény? Nagyot nézett, hogy nem azzal fűtünk :) Viszont felhívta a figyelmemet, hogy a kazán kéményén (ez a harnadik kémény a házban, 27x14 :) cseréljem ki a tisztítóajtót. És képzeljétek sikerült vennem tüzépen beton ajtót, 1700Ft volt :) Rögtön vettem 2-t.

Előzmény: szbalogh (5751)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5751
Tényleg és mi van akkor ha megveszem a vascsövet, veszek hozzá kondenzgyűjtőt, tisztítónyílásokat, T-idomot és egy új helyre állítom fel a házban de úgy hogy a padláson a gerendáktól biztos távolságba kerüljön. Az anyagköltségen kívül mit kell fizetni és kinek? Kell egyáltalán?
Előzmény: siokemeny (5749)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5750

Jaja, tavaly begyulladt a kályhacsőben a kátrány. Kifújt a kályhaajtón egy nagy pamacsot. A zománcozott 115-ös cső könyökébe lepotyogott és begyulladt, kintről sárgán izzott a cső. Utána szétszedtem és kitisztítottam. Egy 16l-es vödör 3/4-ig lett a kátránnyal. A bekötésnél is volt bőven a kéményben.

Idén száraz bükkel tüzelek. Ennek csak begyújtáskor van kis ideig füstje.

Hogy távolítsam el? Nem baj ha a belső vakolás is lepotyog vele? Már próbáltam tavaly is és ez történt.

 

Előzmény: siokemeny (5745)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5749
Üdv!

Hívd ki a kéményseprőket, vagy nézd meg a kéményt saját magad, mert az általad leírtak ellentmondanak egymásnak: 14x14 centis falazatba milyen Schiedel samottcső fér bele? Nincs olyan kis átmérőjű samottcső!

"Valamint hogy van e valami meghatározás hogy mekkora a legkisebb távolságban amiben nem lehet a gázkazán(kombi kazán) és a kandalló!" - ezt a kérdést nem teljesen értem...

A gázkazánt végérvényesen megszüntetnéd, leszedetnéd, és csak a kandallóval fűtenél? Milyen kandallót szeretnél? Víztereset, vagy simát? Milyen ma
Előzmény: baldone (5741)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5748
Üdv!

Hívd ki a kéményseprőket, vagy nézd meg a kéményt saját magad, mert az általad leírtak ellentmondanak egymásnak: 14x14 centis falazatba milyen Schiedel samottcső fér bele? Nincs olyan kis átmérőjű samottcső!

"Valamint hogy van e valami meghatározás hogy mekkora a legkisebb távolságban amiben nem lehet a gázkazán(kombi kazán) és a kandalló!" - ezt a kérdést nem teljesen értem...

A gázkazánt végérvényesen megszüntetnéd, leszedetnéd, és csak a kandallóval fűtenél? Milyen kandallót szeretnél? Víztereset, vagy simát? Milyen magas a kéményed?
Előzmény: baldone (5741)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5747
Nem kéne beszólogatni! A céghez semmi közöm, úgyhogy az irónikus megjegyzéseidet tartogasd meg magadnak!!!
Előzmény: Törölt nick (5740)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5746
A kályhád füstcsöve 15 centis, ugye?

Sima falazott kéménybe vízteres kályhát nem szabad kötni. Figyelgesd a felső tisztítóajtónál a kémény belső felületét. Amint csillogni kezd, elindult a kátrányosodás és halad majd szépen lefelé.

Milyen magas a kéményed?

Sokat számít a megfelelő égési levegő utánpótlás is. Írtad, hogy amióta hidegebb van azóta nem működik rendesen. Mivel hidegebb időben a kialakuló hőmérséklet-különbség (ezáltal nagyobb sűrűségkülönbség) miatt a huzat is nagyobb, valószínű, hogy a ritkább szellőztetés miatt nem kap elég levegőt a kályha. Mindenképpen tegyél be egy légbeeresztőt!

A két 90 fokos idom is soknak tűnik. 45 fokos idomokkal kell játszani!

A kéménymarás költségéről nem tudok mit mondani. Ez egy fehérvári cég, aki csinált kéményfelújításokat társasházakban, onnan tudom az elérhetőségüket. Átküldöm priviben.
Előzmény: h610 (5737)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5745
Ha porlik akkor az valószínűleg a tavalyi. Ha idei lenne, az ragadós szurokszerű anyag lenne.

Mindenképpen el kell távolítani, mielőtt begyullad!
Előzmény: szbalogh (5735)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5744
Egy kémény belső szerkezetének végig azonosnak kell lennie. Nem teheted meg, hogy csak a felső részt béleled, mert akkor ha folyik a kátrány, az a béléscsövön lefolyik, és ahol a béléscsőnek vége rögtön el kezdi áztatni a falazatot.
Előzmény: szbalogh (5734)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5743
12 centi légrést el kell hagynod. Lesz (van) itt olyan okostojás, aki a szakmához nem sokat ért, de osztja bőven az észt, csak nem tanácsolom, hogy rá hallgass.

Mindig a legrosszabb esetből kell kiindulni, például a kátrányosodás miatti esetleges kéménytűzből, nem pedig abból, hogy mennyire melegszik fel a kémény külső felülete sima tüzelés során.
Előzmény: szbalogh (5733)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5742

Na akkor kipróbálom a betétet és majd meglátom hogy működik ;)

Mindenesetre megcsinálom a szigetelést ahogy javasoltad, leszedhetőre fémhuzallal :)))

Mekkora kőzetgyapot kell rá? 2-3cm elég vagy vastagabb legyen?

110-es 10kW-nak? Kandalló vagy kazán?

Az én kandallóbetétemnek 30x40cm lesz a tűztérnyílása. Elvileg 1/8 -1/15 arány lehet a kéménykeresztmetszet/tűztérnyílás, nekem 6.1 ha 14x14-el számolok a kéménynél. Remélem elég is lesz ha kinyitom az ajtót :/

Előzmény: Törölt nick (5740)
baldone Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5741
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy honnan tudhatom meg hogy a meglévő kéményembe beköthető e egy kandalló! Jelenleg gázfűtés van a kéménybe kötve, de ezt szeretnénk lecserélni egy kandallóra! A ház tervei között csak ennyit találtam a kéményről! Idézem: "..Tömör, nagy szilárdságú I. osztályú km. téglából 14/14 cm-es kürtőmérettel, SCHIEDEL béléscsővel..."

Valamint hogy van e valami meghatározás hogy mekkora a legkisebb távolságban amiben nem lehet a gázkazán(kombi kazán) és a kandalló!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Sanyi
h610 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5737
siokemeny, mit szólnál, ha az általam leírt helyzettel szembesülnél egy ellenőrzéskor? (Ráadásul nincs légbevezetőm a fokozott légzárású ablakok mellett..) Keressem a kéményeseket, vagy várjam, amíg jönnek? A kéménymarás mennyire költséges technológia? Küldd el nekem is kérlek az elérhetőséget.

Béleltetni egyszerűen nem tudok, mert a kémény belső átmérője már most is alacsonyabb a füstcső átmérőjénél, marni is kellene.

Azon gondolkozom, hogy szigetelem a kéményt a padláson kőzetgyapottal, esetleg módosítom a bekötést 45 fok-ra, száraz akáccal tüzelek, időnként eltüzelek egy-egy tisztítóhasábot. Aztán az elkerülhetetlennek tartott kátrányosodás első jeleire elbontom az egész kéményt és arrébb, a kandallókályha középvonalában egy szerelt kéményt létesíttetek. Ez ésszerű megoldásnak tűnik a helyzetemben?
Előzmény: siokemeny (5731)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5736
  • "Tűzveszély elkerülése céljából az épület födémje és a tető faszerkezete a kéménytől legalább 12 cm-re legyen.
  • A kéményelhúzást nem szabad csorbázattal falazni. "
  •  

    Na ezekből nálunk egy se állja meg a helyét :((

    Előzmény: szbalogh (5735)
    szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5735

    Ja meg belekukkantottam a belsejébe a kályhás kéménynek. Tiszta kátrány. Most azt nem tudom, hogy a tavalyi vizes fától, vagy már idén is rárakódott egy csomó...

    Ha lerakódik a kátrány akkor az száraz vagy nedves? Ez most porlik.

    Ha lekaparom akkor a kémény belsejeének vakolása is lejön. Az nagy baj?

    Előzmény: szbalogh (5734)
    szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5734

    Na most felmentem megnéztem. A padló szintjétől 6,3 méter ha a tető fölötti rész legalább 90cm. A gerendázatot szerintem majd meg tudja oldani egy ács. A saválló cső pedig 40-50 ezer Ft lesz kb. (150-es 8-9 ezer/m)

    Ezt esetleg meg lehet úgy oldani, hogy csak a bekötés és az az fölötti rész legyen becsövezve? Úgy elég lenne 4,5 méternyi cső

    Előzmény: szbalogh (5733)
    szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5733
    Még annyit kérdeznék, hogy milyen közel lehet a gerendához a kémény?
    Köszi!
    Előzmény: siokemeny (5731)
    szbalogh Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5732
    Hű köszi szépen a tanácsot meg a nevet is! ;)
    Előzmény: siokemeny (5731)
    siokemeny Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5731
    Üdv!

    Födémig bontsd vissza, a maradékot marasd fel akár 18-as átmérőre is (attól függően a kandalló füstcsöve mekkora) az alsó részt béleltesd ki, a felsőt meg folytasd szerelt szigetelt fémkéményként, vagy csak simán falazott-béleltként. A kéménymarásról küldök egy nevet privátba.

    A szigetelés sosem árt, sőt... Sokat javít a huzaton, ezáltal rengeteg dolgot kiküszöböl.
    Előzmény: szbalogh (5729)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!