Keresés

Részletes keresés

Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.11.10 0 0 8563

,,Ne légy naív, mindíg elvtársak váltják egymást, mégpedig illetékesek. Hol éltél az elmúlt 20-64 évben?"

 

Akkor miért félsz az újaktol? Lehet, hogy régi ismerősök, haverok...

Előzmény: kovacsgyula44 (8561)
Hobby-kutas Creative Commons License 2009.11.10 0 0 8562

Sajnos nekem nem sikerült letölteni. Szeretném lmésolni és apámmal együtt megnézni, aki ott volt. Kérem segítsen, aki tud.

Üdv.: SzJ

Előzmény: Hpasp (8449)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 8561

Dodó!

off

   Ne légy naív, mindíg elvtársak váltják egymást, mégpedig illetékesek. Hol éltél az elmúlt 20-64 évben?

on

 gyulla

Előzmény: Gecmarek Dodó (8560)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.11.07 0 0 8560

,,Új elvtársak jönnek jövőre, szerintem a volt kiegnek vége, és akkor nekünk is annyi."

 

Az elmúlt 8 évben Urak voltak??? Az ilyen ,,urak" lopták el az órámat! Ez a kisebbik baj. Benne volt az országom a szülőföldem is! Patkányok!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (8558)
Ricky Hawk Creative Commons License 2009.11.05 0 0 8559

Kedves Gyula!

Sajnálnám, ha a dolgok olyan irányba fordulnának.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 8558

Ricky Hawk!

  A Tapolcai Tüzérek Baráti Körének egy összejövetelén az Anna völgyben ferhor-ék kezdeményezésére kaptam a minisztertől (Juhász) úgynevezett arany oroszlán érdemrendet. Nem a miniszter adta át, de egy nagyon illetékes elvtárs. Az átadás után kihívtam, sétálgassunk egy kicsit a medence körül, ugyanis a pécsi kieg ki volt jelölve elidegenítésre. Felsoroltam indokaimat, megértette, kivették a listáról. Két éve megint felkerült, most az mentete meg, hogy oda került a tubesi radarral kapcsolatos tájékoztató iroda. Új elvtársak jönnek jövőre, szerintem a volt kiegnek vége, és akkor nekünk is annyi.

 gyula

Előzmény: Ricky Hawk (8557)
Ricky Hawk Creative Commons License 2009.11.03 0 0 8557

Kedves Gyula!

Bocsáss meg, nem tudtam, hogyan szólítsalak. Semmiképpen nem úgy, hogy tiszteletlen legyek.

Örülök, hogy Pécsen sikerült legalább ennyit elérnetek.

Tapolcán is megérdemelnék az ott élő katonák, hogy legyen egy hely, ahol összejöhetnének, s a messziről odavetődőknek peidg legyen hova betérni.

Az emléktábla avatással összekötött találkozón H. G. jóvoltából egy remekre sikeredett kiállítás is látható volt.

Milyen jó is lenne, ha valaki felkeresné egykori szolgálata helyszínét, akkor egy állandó kiállításon visszaköszönnének az akkoriban használatos eszközök, talán néhány kép, s ha még az állvány is látható lenne a haditechnikai parkban, az teljessé tenné - kinek- kinek az emlékezést.

E céloknak tökéletesen megfelelne a volt helyőrségi klub, szerényebb körülmények között a látogató épület is.

Váci Mihály sorai jutnak eszembe:

"...nem elég a jóra vágyni,

a jót akarni kell!

S nem elég akarni,

de tenni, tenni kell."

Két szervezet van, amely többet tehetne ez ügyben, mint az egyes polgárok: a Tapolcai Honvéd Kulturális Egyesület, és a Tapolca És Környéke Honvéd Bajtársi Egyesület.

Reméljük, eredménnyel járnak.

Előzmény: kovacsgyula44 (8556)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 8556

Ricky Hawk!

   Baszottul megtisztelő. ez a "Tisztelt Kovács Gyula Úr!" Van elég bajom Árpapa által rámragasztott "Gyula bátyám"- mal is. "gyula!" ha lehetne. Lehet több "l"-el is.

   A folyamatosan változó összetételű katonai felső vezetés bűne, hogy nem volt következetes a helyőrségi művelődési otthonok sorsának rendezésében az alakulatok felszámolása során. A Kulturális Szolgáltató Kht. kénye-kedve szerinti szubjektív döntések eredménye a klubok sorsa. Számtalan példa bizonyítja, hogy önállóan, vagy az önkormányzattal közösen a helyőrségben megmaradt szervezet (nyá. klub, Baráti Kör, Kulturális Egyesület) képes üzemeltetni a klubot, vagy annak egy részét. Pécs, Tapolca nem volt szimpatikus az adott szituációban, ott állnak a klubok kihasználatlanul, állagmegóvásukról őrzésükről sem gondoskodik senki. Nekünk itt Pécsett az a szerencsénk, hogy a toborzó iroda befogadott bennünket, van egy akkora szinházterme mint a tapolcai klubé, de étterem nem kapcsolódik hozzá, így a Borbála bált (huszonnegyedik) egy városi étteremben vagyunk kénytelenek tartani.

 gyula

Előzmény: Ricky Hawk (8555)
Ricky Hawk Creative Commons License 2009.11.02 0 0 8555

Tisztelt Kovács Gyula úr!

A tapolcai polgármesternek írtam ez ügyben, kérve, hogy a látszobát, melyet már a katonák építettek, az önkormányzat bocsássa a Tapolcai Honvéd Kulturális Egyesület rendelkezésére, ahol egy klubszobát és egy kiállítást lehetne létrehozni, s mint kisebb találkozók helyszíne is funkcionálhatna.

A polgármester válasza késett ugyan, de annál határozottabb volt: a laktanyakomplexumot egészben kívánják értékesíteni.

Mintha nem ugyanarról beszéltünk volna... hiszen én egy gesztust kértem Tapolca város önkormányzatától a volt katonáknak.

Tudjuk, világunkat az érdekek mozgatják. Ezért hát sokan kellene, hogy melléálljanak, kellene egy erőteljes lobbytevékenység. Amíg még van miért...

Nem tudom, ilyen törekvések vannak-e. Ha nincsenek, hiába minden, akkor mindenkinek jó minden úgy, ahogyan van....

Magam elé képzelem, hogy az ottaniak és a Tapolcára látogató volt katonák betérhetnének a látszobára, beszélgetni és emlékezni. Netán a haditechnikai parban ott áll aKecelről visszahozott állvány...

Előzmény: kovacsgyula44 (8554)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 8554

       Tegnap voltunk tapolcán a temetőben, hazafelé tettünk egy kört a lakótelepen. Érthetetlen, hogy a klub miért van zárva. Marcaliban (útba esett), a nyugdíjas klub működteti a volt páncéltörő osztály parancsnoki épületében kialakított klubot. Tapolcán ha klubot nem is, de legalább a látogatószobát át kellett volna adni a volt katonáknak.

 gyula

AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.10.31 0 0 8553
Üdv Mindenkinek!

"Irtózatos" tempóban haladok, már az első 5 percet lefordítottam....megértéseteket kérem, mert a Mentőállomáson csinálom és állandóan beleriasztanak. Ha minden igaz és a Pinneacle 12-t is úgy tudom használni mint annak idején a 9-est akkor régi VHS feelinges "hangalámondásos" formátumot készítek a filmből, melyen szerény személyem búgó hangja lesz a szinkron!! :-)))
Türelem megcsinálom és nem csak Utópia mint a kommunizmus...de kell idő!!

Mélyvénás Tiszteletem Mindenkinek!!

UI: Szuper a film...ha van még ilyen akkor mégmégmég!!! :-)))
safranek50 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 8552
73 barátom, ha még emlékszel erre. Mailom vagy - nevem mint Skypenév - a te barátod, 69-71, MN9620/MN3715.
Üdv.
(Akkor Sulc)
Ps. A társaságot sem zárnám ki , de elötte gondoltam előbeszélgetünk, mint anno:
vvv vvv de .... vvv vvv vvv
Előzmény: kiss jános1 (8550)
rellé Creative Commons License 2009.10.25 0 0 8551
Nagyon kellemes németesen preciz ,kérdésem mért forditották el az indito jármű kerekeit,meg nem lehetene e feliretozni-esetleg szinkronizálni?
Előzmény: Hpasp (8549)
kiss jános1 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 8550
Híradókat keresek!

R 118-as távirász voltam anno 1971-1973-ban az MN 1480 I. Z nél. Eléggé körülhatárolt infóm volt és maradt arról, hogy is működött az alakulat hír rendszere,
szervezete, honnan hova kellett volna továbbítani a táviratokat? Nektek milyen emlékeid maradtak?
Volt egy adattáblánk de ezenkívül szinte semmi....
Néha be - bevillan, hogy ha be kellene ülni (adni-venni)akkor mennyi idő alatt lennék újra a régi.
Várom a híreket.
Hpasp Creative Commons License 2009.10.25 0 0 8549
Német film...
... németül.
kiss jános1 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 8548
Talán elfogytunk, vagy mi lett?? Nagy a csend!!
kerol_t5 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 8547

Ez nem a reklám helye és nem is reklámozási céllal teszem ide a következő linket de ugy gondolom ez is hozzátartozik a Tapolcai laktanyához .

http://www.blackball.hu/helyszinek.html

bemero49 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 8546
Kedves Uraim4
Aki teheti tekintse meg az MN1480 honlap fórum/MN1480 fórum oldalát. Árpapa az elmúlt órában egy nagyon fontos bejegyzést tett.
Üdvözlettel
bemero49 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 8545
Kedves Uraim!
Aki teheti látogasson el az MN1480 honlapján a fórum/MN1480 fórum oldalára. Árpapa egy nagyon fontos bejegyzést tett föl az elmúlt órában.
Üdvözlet
Hpasp Creative Commons License 2009.09.07 0 0 8544
Szia,

Nem Lunások, hanem Dvinások!
(már a korabeli légvédelmisek:)

Hpasp
Előzmény: bemero49 (8541)
Hpasp Creative Commons License 2009.09.07 0 0 8543
Tapolcán a Sármelléki szovjet vadászrepülő ezred tartalék / tábori reptere volt.
Hpasp Creative Commons License 2009.09.07 0 0 8542
Nálunk a következők álltak rendszerben:

Harcászati rakétarendszer nevek:
Luna, Tocska (ezt csak tervezték, illetve az oroszoknak Tatán volt belőle)

Harcászati-hadműveleti rakétarendszer nevek:
Elbrusz (ez az R300 rendszer orosz neve),Oka (ebből is csak terveztek Tapolcán egy 3. osztályt)

A Honi légvédelmi rakétakomplexumok nevei:
Dvina, Volhov, Nyeva, Vega.

A Csapatlégvédelmi rakétakomplexumok nevei:
KRUG, KUB, Sztrela, Igla, BUK (orosznak volt belőle Móron)

Előzmény: Hpasp (8538)
bemero49 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8541
Kedves Tüzér!
Köszönöm az elismerő szavakat, de lehetséges, hogy nem mindig érdemeltem ezeket ki.

Kedves Hpasp!
Én is csatlakozok Tüzér megjegyzéséhez, (Jó pap holtig tanul)
Az általad felsorolt rakétarendszer nevek közül nekem csak a Luna ismerős (hallomásból).
Szégyen gyalázat de azt sem tudnám kiválasztani, amihez a beméréseket végeztük (tanultuk) kettő évig. Tényleg melyik volt az (Csotri)?
Még néhány keresetlen megjegyzés a tegnap írtakhoz.
Én a múlt rendszerben úgy gondoltam, hogy a Varsói Szerződéshez tartozásunk idejében TV-ben, rádióban, moziban csak úgy jelenhetett meg bármilyen fénykép, film, szöveges megjegyzés, ha előtte szigorú és hozzáértő cenzorok megvizsgálták és a hozzá tartozó szöveget megírták. „A leírt szöveg felolvasandó”, ezt már a Pici is megénekelte. Úgy gondoltam és most is gondolom, hogy az április 4-i díszszemléken elmondott rádió és tv kommentáló szövegek is ebbe a körbe tartoztak, tehát józan ember igaznak is vette az ott elhangzottakat. (Igaz ott nem volt szó „Lunáról”, de már 1965-ben volt szó légvédelmi rakétáról.
Egy másik gondolat: érdekes módon az egyszerű, azaz mezei polgárok körében is csak a Luna név volt elterjedve, olyannyira, hogy volt kettő kollégám, akik, nálam közelebbi kapcsolatban voltak a honi légvédelemmel. (Egyik Lillafüreden valami légvédelmi irányító központba szolgált, a másik pedig Pápán a repülők irányításánál. Mind a ketten sorkatonaként.) Ők is csak Lunások-nak emlegették a légvédelmi rakétákat, amikor véletlenül szó került róluk.
Csak egy kis adalékként: mind a ketten normális viselkedésű emberek voltak bevonulás előtt. Leszerelés után mindegyiknek volt egy kevés hibája. A Lillafüredi srác az olyan gyorsan tanult meg beszélni, hogy első hallásra nem is igen lehetett megérteni. (Ez még most se tűnt el teljesen) A Pápán szolgáló srácnál viszont közel egy évig tartott, amíg megtanulta újra arab számok normális írását. Elég zavaró volt a szakmánkban, (ahol általában csak számokat írtunk abban az időben) hogy tükörírással írt számokat láttunk. Szerencsére ez hamar rendeződött.
Megjegyzem, hogy nekem mind a bevonulás, mind a leszerelés után több hónapig tartott, hogy teljes biztonsággal át tudjak állni az eltérő irányultságú (sodrású) koordináta rendszerben végzett számításokra.
Még egy adalék: a 70-es évek elején Tapolcán működött harci repülőtér, gondolom ezt abból, hogy nagyon sokszor lehetett hallani, amikor felbőgtek a hajtóművek és nagyon sokszor láttuk a fejünk felett repkedni azokat a gépeket. A repülőteret körbe is futottuk egy néhányszor. Lehetséges, hogy ezekkel a vasmadarakkal összefüggésben láthattam ott ezeket a szállító járműveket (valószínű) gyakorló rakétával fölpakolva.
Üdvözlet


Előzmény: Hpasp (8538)
tuzer Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8540
Újfent tanultam valamit!
Előzmény: Hpasp (8538)
tuzer Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8539

Szeretném először is tisztázni, hogy én egy percig sem óhajtok vitatkozni, különösen olyan urakkal nem, akik nálam sokkal fölkészültebbek az adott témában, csupán próbálom megma-gyarázni a hiányos ismereteim okát, hogy miért sikerült nekem szándékosan félre vezetni sok embert a Lőcsei Gabriellának írt levélben. (Szándékosan, mert én úgy tudtam, ahogy leírtam)

 

Távol álljon még a vita gondolata is, kedves bemérő49! Csak beszélgetünk. Nyilván van egy csomó dolog, ahol Te vagy otthon. Bár én is bemértem egy pár évig, de biztos vagyok benne, hogy geodéziából nyugodtan elküldhetsz gyufáért (korod, ha meg nem sértelek) tudásod és tapasztalataid alapján.

Egyszerűen mi ebben éltünk. Talán közös szerencsénk, hogy mi még láttunk egy - úgy-ahogy, de - működőképes honvédséget.

 

Ha igaz, amit Murphy írt törvénykönyvében - a Földön az intelligencia szintje állandó, csak a népesség szaporodik - , akkor hozzád képeast igen sokan csak az osztószámot növelik.

 

Tehát mégegyszer: veled vita nincs, beszélgetünk!

Előzmény: bemero49 (8533)
Hpasp Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8538
"A Lunás név az valószínű, hogy a légvédelemből eredeztethető (illetve az első rakéták nevé-ből) és később ez öröklődött tovább a köznyelvben, lehet, hogy olyan alakulatra is, amelynek köze se volt a légvédelemhez."

Ez tévedés.
A Föld-Föld harcászati rakéta rendszerenek volt a neve a LUNA, és ez nem öröklődött.
Harcászati rakétarendszer nevek:
Korsun, Filin, Marsz, Vihr, Luna, Szaturn, Tocska

Harcászati-hadműveleti rakétarendszer nevek:
Elbrusz, Ladoga, Temp, Uran, Oka, Iszkander

A Honi légvédelmi rakétakomplexumok nevei:
Berkut, Dvina, Gyeszna, Volhov, Nyeva, Pecsora, Vega.

A Csapatlégvédelmi rakétakomplexumok nevei:
KRUG, KUB, Sztrela, Igla, BUK, Osa,
Előzmény: bemero49 (8533)
bemero49 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8537
Na ezt csak egyszer akartam írni, de rám akasztották a búvár szivattyút. Elnézést, de mint a tetű úgy működött ez a fórum.
bemero49 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8536
Kedves Ricky Hawk!
Elnézést, de előbb ostobaságot írtam. Nem D566, hanem D344-ek voltak a cégnél.
Viszont ezekre igaz minden amit írtam. A cégnél már 1968-tól voltak ilyen járművek.
Én kezdő földmérőként, akkor ismerkedtem meg velük.
Üdvözlet
bemero49 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8535
Kedves Ricky Hawk!
Bocs, hogy előbb ostobaságot írtam. Nálunk nem D566, hanem csak D344 volt használatban, de azok már 1968-tól biztosan ott voltak. (Én akkor találkoztam velük mint kezdő földmérő) A többi amit írtam róluk az viszont erre is igaz.
Üdvözlet
bemero49 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8534
Bocs Ricky Hawk!
Ostobaságot írtam, nem D566, hanem csak a D344-ből volt több is a cégünknél, de azok már 1968-tól ott voltak. Amúgy minden igaz ezekre is abból, amit előbb írtam.
Üdvözlet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!