Keresés

Részletes keresés

batagy Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20825

"Mit is mondhatnék erre? Én vígan elvagyok a házamban kétrétegű üvegezéssel is."

Hát igen, te még jelezted is nekem, még szeptemberben, így visszaolvasva, hogy gondoljam meg a súlyt és hogy a kétrétegűből is el lehet érni ugyanolyan hangcsillapítást, de valahogy annyira a háromrétegűben gondolkodtam, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy kétrétegű is elég lenne. Annak ellenére, hogy a profil alapból 3 rétegű és mindenképp ezt a profilt akartam, mert ennek van 3 szoros nekiütődő tömítése. De lehet hogy kétréteget is bele tudta volna tenni a gyár. De ez valahogy mostanáig nem jutott eszembe, és az ablakos sem javasolta.

 

A negyedik üveg plusz 10-15 kg-ot jelent egy nagyobb méretű ablaknál. Szóval emiatt még nem kéne összedőlnie a háznak. :-)

Hát nem tudom. Nekem ezek a méreteim lesznek, súly szerint növekvő sorrenben, és mind egyszárnyú:

90 x 150

120 x 120

120 x 150

90 x 212 (erkélyajtó)

 

Az ajtó akkor még 70 kg is lehet?.... Sőt a 120 x 120 és az erkályajtó sorolva vannak, így akkor azon az oldalon egyszerre ott van legalább egy mázsa ablak.  Lehet hogy ez már terheli a panelt?

 

"De ha már egyszer megrendelted, utólag felesleges filózni rajta."

Hát igen, csak mondjuk ha állandóan meg fog süllyedni, akkor előbb utóbb cseréltetni kell, és akkor már szét lesz fúrva a panel, azt meg nem könnyű javítani, ezen aggódok.

 

Előzmény: Petya79 (20824)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20824

"...miért nem két rétegű hanggátlós üvegezést rendeltem."

Mit is mondhatnék erre? Én vígan elvagyok a házamban kétrétegű üvegezéssel is. Ez már csak az igényeken, és a körülményeken múlik. De ha már egyszer megrendelted, utólag felesleges filózni rajta. A hőszigetelt nyílászárókat most egy hosszú időre letudatod, tulajdonképp ez is egy szempont.

"...félek hogy leszakad a zsanér vagy megsüllyed vagy nem bírja a fal."

A negyedik üveg plusz 10-15 kg-ot jelent egy nagyobb méretű ablaknál. Szóval emiatt még nem kéne összedőlnie a háznak. :-) Lényegében ha nem lesznek túl nagy ablakszárnyak, akkor nincs miért aggódnod.
Ha belegondolsz, simán gyártanak 150x150-es méretű ablakokat egyszárnyú kivitelben, kétrétegű üvegezéssel, és semmi probléma nincs a működtetésükkel.
Ha ugyanezt a méretű ablakot "4 db" üveggel rendeled, viszont kétszárnyú kivitelben, akkor szárnyanként ugyanakkora (sőt, a fele olyan széles szárny miatt még kisebb) erő hat a pántokra, mint a kétrétegű üvegezésű, egyszárnyú ablak esetében.

Vélhetően a gyártó tisztában van az üveg súlyával, így ennek megfelelő minőségű profillal, vasalattal készül majd, és nem lesznek nagy méretű ablakszárnyak.

Előzmény: batagy (20822)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20823

A céget ismerem, de konkrétan a PUR habjait nem. Nem hiszem, hogy a nevüket adnák hozzá, ha hitvány minőség lenne.

"Egyébként pl. nulla -5 fok körül érdemes még beépítettni az abalakot vagy már érdemes megvárni a tavaszt?"

Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor célszerűbb megvárni a jobb időt. Fagypont alatt nincs lehetőség elő- és utónedvesítésre, gyengébb a hab kiadóssága, és elég hosszú idő, mire teljesen kikeményedik a hab.

Előzmény: Forze Zoltán (20821)
batagy Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20822

Köszönöm szépen! Rendben lesz a hab!

 

Most már csak egyvalamit bánok, de nagyon, hogy 3 rétegű hanggátlós helyett (ami ugye 4 db 4mm-es üveg!) miért nem két rétegű hanggátlós üvegezést rendeltem. Utóbbival az üveg súlya megegyezne a "normál" 3 rétegű üveg súlyával. Így viszont marha nehéz lesz az ablak (mintha 4 rétegű lenne), félek hogy leszakad a zsanér vagy megsüllyed vagy nem bírja a fal.

 

 

Előzmény: Petya79 (20820)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20821

Berner télipurhabja milyen minőség?

Egyébként pl. nulla -5 fok körül érdemes még beépítettni az abalakot vagy már érdemes megvárni a tavaszt?

 

Én szeretném idén, csak nem tudom a pályázat mikor indul újra!

Petya79 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20820

"Azt mondta, hogy nem forgalmazzák már a Flexifoam-ot, abbahagyták."

Mondtam, hogy Magyarországon ilyesmire nincsen igény. :-)

"Egyébként a normál purhab is 58 dB-es hangcsillapítású, szóval szerinte fölösleges."

Pontosabban: a Flexifoam gyári adat szerint 60dB csillapítású, a többi alacsony tágulású Soudal hab pedig elvileg 58dB. De nem is kifejezetten ezek a gyári laborértékek miatt jobbak a rugalmas habok, hanem azért, mert tartósan rugalmas kapcsolat alakítható ki vele a tok és a falnyílás közt, ami akusztikai szempontból kedvezőbb (persze ez csak rendszerben érvényesül).
A rugalmas hab másik előnye, hogy nagyobb méretű műanyag nyílászárók is gond nélkül beépíthetők vele.
A Weru-nál a falnyílás és a tok közti rugalmas kapcsolatot például így oldották meg:

De egyébként ahogyan azt már korábban is írtam:

"nem feltétlen kell rugalmasnak lennie, "egyszerűbb" alacsony tágulású habok közt is találsz jó hangszigetelő képességűt (58-60 dB)."

A lényeg, hogy alacsony tágulású hab legyen! (a flexifoam is ilyen)
Ezzel kapcsolatosan egy kis segítség:
www.minosegipasszivhazak.com/wp-content/uploads/Internorm-nyilaszaro-segedlet.pdf
Olvasd el a 2.1.3-as, és 2.4-es útmutatót!
Alacsony tágulású habnál már kivitelezhető, hogy ne kelljen levágni a kikeményedett "külső kérget".

Előzmény: batagy (20818)
qwert2009 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20819

Üdvözletem!

Tavaly novemberben lett beépítve nálunk egy 1000x2100-as üvegezett bejárati ajtó 900-nál szárnyosztóval.

Azt vettem észre,h egyre jobban szorul az ajtó alján lévő "fésű"-nél, de csak a kilincs felőli oldalon. Megnéztem a szárny függőjét,de az jó volt. Aztán feltettem a vízmértéket a szárnyra és lejtett a kilincs felé 8-9mm-t.

Ha a pántokon variálok,h jó legyen a vízszint akkor a függője nem jó. 

Lehet ezzel valamit csinálni?

 

 

batagy Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20818

OK. Köszi!

 

Felhívtam a Soudal területi illetékesét. Azt mondta, hogy nem forgalmazzák már a Flexifoam-ot, abbahagyták. De nem azért mert rossz lenne, hanem mert túl drága és nincs még rá igény Magyarországon. De azt mondta, hogy semmivel sem rosszabb, mint a normál purhab. Egyébként a normál purhab is 58 dB-es hangcsillapítású, szóval szerinte fölösleges. Na mindegy az a lényeg, hogy jó lesz ez. :)

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Petya79 (20817)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 20817

Itthon ilyen részletekkel nem igazán törödik senki, mint ahogyan a RAL beépítéssel sem. Én nem vagyok nyílászáró beépítő, de furcsállanám, ha egy rugalmas hab hátrányt jelentene egy "normál" PUR habbal szemben. Gondolj csak a külső környezeti hatásokra (viharos széllökések, hőmozgás), vagy pusztán a természetes használatból eredő behatásokra (ablakszárnyak nyitása-zárása). De ha bizonytalan vagy, továbbra is azt tanácsolom, hogy hívd fel a Soudal technikusát. Vagy nézz meg egy Illbruck rendszerrel történő nyílászáró beépítést, ahol szintén használnak rugalmas PUR habot.

Előzmény: batagy (20815)
kiss_atti Creative Commons License 2014.11.02 0 0 20816

Január közepén tudom megnézni, ha érdekes lehet ...

Előzmény: elemes2 (20814)
batagy Creative Commons License 2014.11.02 0 0 20815

Szia!

 

Bocsánat, hogy még mindig kérdezek!

 

A Flexifoam-nak ez a rugalmassága nem lehet esetleg káros is? Arra gondolok, hogy mondjuk nem feszíti be a keretet a falba elég erősen, vagy mondjuk a takarólécet nem lehet hozzárögzíteni, ha mondjuk túl puha? Nem értek hozzá, csak félelmek. Tehát ilyesmiről nincs szó?

 

Használt már itt valaki Soudal Flexifoam-ot ablak beépítéshez?

Előzmény: Petya79 (20778)
elemes2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 20814

Urak,

 

Húsz éves Panoráma (PVC keret, borsodi vegyi konbinát) ablakaimban szeretném kicseréltetni az üvegeket a jelenlegi Ug 2.8-as (4-16-4)-ről takarékos 4-16-4 üvegre. nehéz szívvel feladom korábbi tervemet, hogy mindent saját kézzel csinálok, ezért inkább érdeklődnék, hogy az itt (is) jelen levő ablakostótok közül melyik nem esik hanyatt ilyen munkától? A hely Pomáz (nagy fali Pest megyében, Szentendre mellett). Az üvegek pontos méretét nem tudom, egy és kétszárnyú ablakok, egy ablakszárny tokmérete 90 széles 150 magas, az üveg sokkal kisebb (a Panoráma elég vaskos profilt használt), ilyenből van 12 darab plusz egy-egy 90x90 és 60x90 tokméretű. Nem, a komplett ablakokat nem szeretném kicserélni.

Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20813

Nálam Berner téli pisztolyhabot fognak használni!

Ez jó ?

batagy Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20812

". Nálam is az 5-ből 2 néz fél felé" = . Nálam is az 5-ből 2 néz dél felé.

Előzmény: batagy (20811)
batagy Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20811

Értem. Nálam is az 5-ből 2 néz fél felé, a másik 3 ablak északra néz, azt nem tűzi annyira a nap.

 

Ezen, az alu vagy műanyag párkány dolgon vívódtam már régebben is. Mert az ablakos a panel esetén a műanyag párkányt javasolta kívülre is, azzal a mondással, hogy az alu-t nehéz szépen berakni (a panel pereme nem egyenes, hanem ferde, de ha túlságosan lejt, az se szép), illetve hogy a műanyag is teljesen jó, nem sárgul és nem görbül meg. De mondta hogy az alut is berakják rendesen, aláraknak valami távtartót hogy szépen álljon, csak ezt nehezebb szépen megoldani. Azt már én teszem hozzá, hogy műanyag talán annyival jobb, hogy nem kopog rajta annyira az eső esetleg, és talán jobb a szigetelése.

 

Aztán alut rendeltem végül ezek ellenére is, és nem is foglalkoztam a kérdéssel. Csak most merült föl megint, mert az ablakos jelezte, hogy direkt visszatartotta még a párkány rendelést, majd az ablak berakás után mm-re pontosan le lesz mérve és akkor korrektebben lehet legyártatni. Szóval azért kezdtem el gondolkozni, mert még esetleg műanyagra módosíthatom. De ha jó az alu, nem variálok vele.

Előzmény: Apaxp (20810)
Apaxp Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20810

Kívül-belül műanyag párkány lett felrakva. Valójában direkt napsütést csak kettő kap így talán nem lesz gond a műanyaggal.

Előzmény: batagy (20809)
batagy Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20809

És nálad a párkány az alumínium vagy műanyag?

 

Melyik jobb párkánynak, panel esetén?

Előzmény: Apaxp (20802)
batagy Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20808

Enyémen a piros láng kívülről látszik. A hanggátló üvegezés miatt rakták így be.

Előzmény: batagy (20807)
batagy Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20807

Közben munkahelyen leteszteltem! A piros visszatükröződés csak az egyik oldalról látszik! Az itteni esetben belülről.

Előzmény: batagy (20806)
batagy Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20806

Low-E bevonat gyertya-láng ellenőrzésekor csak az egyik oldalon látszódik a piros láng, vagy mindkét oldalról? Már úgy értem, kívülről-belülről?

(Pl. kétrétegű üvegnél 4 tükröződő láng látszódik, és az egyik (amelyik Low-E-s) pirosas.) Mert csekkoltam, de én nem láttam a pirosat, de azóta jutott eszembe, hogy lehet hogy az egyik oldalon nem látszódik.

Apaxp Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20805

Nyáron nagy melegben lett beépítve és most a hideg bejöttekor sincs vele gond.

Végülis ez folyékony pvc és kikeményedés után ugyanaz a hőtágulása mint az ablak/párkány anyagának.

Előzmény: Petya79 (20804)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20804

Fasza cucc. A kérdés az, hogy ha ebből egy rideg anyag lesz, akkor a csatlakozási pontnál nem fog-e majd idővel repedezni.

De mondom, nem ismerem ezt a ragasztót, csak én alapvetően ide valamilyen rugalmas anyagot tudok elképzelni.

Előzmény: Apaxp (20802)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20803

"Kissé kockázatos lesz annyiból, hogy az ablakosok még nem dolgoztak ilyennel ezelőtt, tehát nincs tapasztalat. Akitől a habot vettem, az sem adott még el belőle. Érdekes, hogy ennyire nem elterjedt."

 

Persze, hogy nem elterjedt. A technológia adott, de mivel nincs rá sem igény, sem fizetőképes kereslet, ezért ahogyan írtad: tapasztalat sincs. Ugyanez volt, amikor hidegburkolatot tettek le nálam: a folyékonyágyas ragasztóról, meg epoxigyantás fugázóról hallottak ugyan, csak nem igazán dolgoztak még vele.
De ez igazából nem az ő hibájuk: mivel a megrendelők 95% százaléka mindenből a legolcsóbbat szeretné,
fel sem merül annak a lehetősége, hogy a modernebb segédanyagokból bármiféle gyakorlatot szerezzenek.
Tőlünk nyugatabbra ez azért elképzelhetetlen.

"Ha lesz párkány az illesztéseknél Cosmofen -nel húzzák ki, ne szilóval."

Utánaolvastam, érdekes anyag lehet. De tényleg nincs vele tapasztalatom. Én kültéren, csatlakozási pontoknál jellemzően MS polimer bázisú tömítőket használok, azoknak baromi jó a szakadási nyúlása. Persze ha szarul van lehúzva (mert a többség nem használ fugalehúzót), vagy 3 helyen tapad fel, akkor felpörög, illetve elválik.

 

Előzmény: batagy (20801)
Apaxp Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20802

A cosmofent nálam az ablak és a takarólemez ill. az ablak és a párkány csatlakozásnál használták. Elvileg pvc ragasztó, kikeményedik és ugyanolyan mintha egyben lenne a két rész.

Előzmény: batagy (20801)
batagy Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20801

A Flexifoam már megérkezett közben, nálam van (6 palack). Normál menetes pisztolyos formátum. Vettem hozzá a biztonság kedvéért tisztítót is egy egy pisztolyt, de a pisztolyra valószínű nem lesz szükség, mivel ilyen van az ablakosoknak is. A címkén áll: a hab hőmérsékletének +10 +30 fok közöttinek kell lennie, a felületnek +5 és +35 fok közöttinek. Kb rés 70%-át kell kitölteni. 2015 márciusig érvényes a flakon. Kissé kockázatos lesz annyiból, hogy az ablakosok még nem dolgoztak ilyennel ezelőtt, tehát nincs tapasztalat. Akitől a habot vettem, az sem adott még el belőle. Érdekes, hogy ennyire nem elterjedt. Remélem nem okozunk vele több gondot, mint hasznot.

 

 

"Bevallom őszintén: a Cosmofenről most hallok először. A Sziloplaszt termékcsaládot viszont ismerem, bár rég használtam már. Mit szeretnél róla tudni?  Mire használnád?"

Sokat nem tudok róla, egy másik fórumon ajánlotta egy ablakbeépítő. Egész pontosan így szólt a szövegkörnyezet, amit valakinek a beépítésre általánosságban javasolt:

 

"Pánttakarók, furattakarók és vízréstakarók kerüljenek fel. Ha lesz párkány az illesztéseknél Cosmofen -nel húzzák ki, ne szilóval. Üvegeken címkével jelölve van az oldal, azt elvileg nem lehet összekeverni, meg nem is mindig kell kivenni.

Kívül tömítsék ki rendesen a hézagokat, panelnál a víz hamar utat talál. Hirtelen ennyi."

 

Azóta annyit derítettem ki, a jelenlegi ablakos egyeztetett a mi beépítőnkkel, hogy ez valami műgyanta cucc. Az volt elsőre a véleményük, hogy a purhabra ezt nem érdemes rákenni, mert akkor a takaróléc nem fog úgy tapadni, elvesztheti a rugalmasságát. De az eredeti szövegíró lehet hogy nem erre gondolt, hanem hogy a párkánynál kell csak használni, vagy az illesztéseknél. Szóval nem tudok sokat.

 

"RAL beépítés lesz, vagy csak PUR habot használnak majd?"

RAL beépítés biztos nem lesz, mert azt sem tudom mi az. Ilyenről nem esett szó. Ez egy panel.

Előzmény: Petya79 (20800)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 20800

"Kicsit többet rendeltem továbbá, ha netán többet kellene kinyomni belőle (mivel nem annyira dagad)."

Azt azért tudnod kell, hogy mivel nem igazán keletkezik majd felesleg, ezért adott nyílászáróra vetítve
közel azonos lesz a kiadóssága, mint egy normál habnak. De persze nem árt, ha biztosra megy az ember, 1-2 plusz flakonon nem múlik semmi.

"Azt írja hogy PE, PP, PTFE típusú műanyagokhoz nem használható, ugye az ablak nem ilyen?"

Nem, az ablak alapanyaga PVC. A fent sorolt műanyagoknak nagyon rossz a tapadása, egyik PUR hab sem tapad meg a felületén.

"Más: Cosmofen versus Sziloplast-tal kapcsolatban van véleményed?"

Bevallom őszintén: a Cosmofenről most hallok először. A Sziloplaszt termékcsaládot viszont ismerem, bár rég használtam már. Mit szeretnél róla tudni?  Mire használnád?

"Viszont remélem emiatt nem lép fel olyan, hogy a kevés tágulás miatt esetleg nem terjed be mindenhová a hab, ahová kellene. "

Ha nekem megy, akkor egy ablakbeépítéssel foglalkozó vállalkozásnak sem kellene, hogy gondot okozzon. :-)
RAL beépítés lesz, vagy csak PUR habot használnak majd?

Előzmény: batagy (20798)
batagy Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20799

"Az alacsony tágulású habot egy kezdőnek is sokkal könnyebb adagolni, de a profik munkáját is megkönnyíti. Ami a lényeg: mivel kevésbé tágul, be lehet úgy dolgozni, hogy ne kelljen levágni a kikeményedett purhab külső, "megkérgesedett" részét (ami bizonyos esetekben tilos, vagy legalábbis nem célszerű)."

 

Értem. Viszont remélem emiatt nem lép fel olyan, hogy a kevés tágulás miatt esetleg nem terjed be mindenhová a hab, ahová kellene. Az ablakos cég az elmondás alapján még nem dolgozott ilyennel, de ezt nem a beépítő mondta, hanem a "kereskedő". (De eléggé szakértőnek tűnik ő is). Viszont nagyon tetszett neki is a leírás alapján. Hát meglátjuk majd.

Előzmény: Petya79 (20795)
batagy Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20798

Igen, már közben én is rájöttem, hogy a Click & Fix csak a formátumra vonatkozik. De ez rövidre lett zárva, mert a boltban eleve csak a normál menetes pisztolyhab verzió (nem a Click & Fix verzió) van a Flexifoam-ból, így az lett rendelve.

 

Illetve nincs a Flexifoamból téli verzió sem, és 4 évszakos sem, tehát a nyári van csak.

 

Az ablakos vette volna, de három partnerüknél is nézték, de egyik helyen sem volt elérhető a Flexifoam. Ezért aztán én találtam, tulajdonképpen csak egy helyen elérhető, ahogy kerestem.

 

Kicsit többet rendeltem továbbá, ha netán többet kellene kinyomni belőle (mivel nem annyira dagad).

 

Azt írja hogy PE, PP, PTFE típusú műanyagokhoz nem használható, ugye az ablak nem ilyen?

 

A pisztoly formátumra rákérdezek még az ablakosnál.

 

Más: Cosmofen versus Sziloplast-tal kapcsolatban van véleményed?

Előzmény: Petya79 (20794)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.28 0 0 20797

A Schüco 82 vagy Gealan m9000?

Petya79 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 20796

Érdekes, hogy az alábbi linken szerepel egy mondat: "Fagypont alatt is felhasználható"

 

A Soudal flexifoam-ban nincs téli formula, a 5-35 fok között használható.

Előzmény: batagy (20790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!