Keresés

Részletes keresés

ibi43 Creative Commons License 2016.06.05 0 3 17477

Kedves andras46!

Hát igen. Ez valóban elgondolkodtató.

Folyamatosan kérdezgetik tőle a kontrollokon, hogy áll a fizikai terheléssel. Szerencsétlen szégyenében mindig azt válaszolja, hogy alakul.

Pedig a fenéket.

Most gondoljatok bele. Festő a szakmája. Hát hol fog tudni ő még festeni? A festék meg a nedves fal párája, a létrára mászkálás, állandó karmozgatás....

Ilyeneket is figyelembe kellene venni, amikor döntenek valskiről.

Nem akarok bántani senkit, de van olyan ismerősöm akinek térdtől amputált sz egyik lába. Műlábbal úgy megtanult közlekedni, hogy bámulatos, bár észrevehető. Nos, akkor egy fél tüdővel élő nem maradhst akár C2- ben, ha D- ből visszaminősítik? 

De nem, rehabilitálható lesz, mert az " csak" egy fél tüdő.

Akik döntenek, azoknak jó lenne kitalálni betegségfajtákra valami szimulátor félét, amivel fizikálisan érezhetnék egy-egy kór kiváltotta tüneteket. Na és ezután döntsenek.

Előzmény: andras46 (17476)
andras46 Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17476
Ez már annyira dúrva,hogy nem tudom zokokgjak vagy sírjak? Az a rákos akinél nincs javúlás és meghal csak neki hagyják meg az állapotrosszabbodását?
ibi43 Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17475

Kedves hamster!

Köszönöm a gyors választ.

Akiről szó van, kivették a fél tüdejét. Nem tudni mitől, de 40 kg- nál is többet hízott

Így aztán ahhoz, hogy egyáltalán a lakásba bejusson (2. em.), hát az iz is iszonyatos légszomjat vált ki nála.

Egyébként más betegtársakkal kapcsolatban, szerintem már valóban nagyon kevesen lehetnek olyanok, akikre nem került még sor az új rendszer szerintifelülvizsgálatra.

Előzmény: Törölt nick (17474)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 1 17474

Egyébként,már nem sokan lehetnek,akiket még nem hívtak új komplexre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17473

Kedves Ibi43!

 

Az MMTV több pontját is módosították,még májusban.

D-E kat-ban ,állítólag,aki volt már komplexen,de a szak.szerv.rendelkezésre álló adatai alapján,

állapotában az utolsó felülvizsgálat óta állapota stagnál,vagy rosszabodott,rendszeresen váltja ki

a gyógyszereit,szakorvosok,kórházi kezelések stb,nem kell újabb felűlvizsgálat.

DE MÉGMIELŐTT BÁRKI IS LETOLNA A FENT LEÍRTAKÉRT,biztosan Én sem tudom.

Ezért kérdeztem.

A Tumoros betegségekben szenvedők,sajnos számolhatnak,visszaminősítéssel is,ha állapotukon műtéti,vagy kemoterápiával

igazoltan javítani tudtak az állapotán.

Mert már a műtétet is állapotjavító beavatkozásnak veszik.

Vagy például a gerincsérvvel műtöttek esetében is,van még egy sor szövődmény,meg hegesedés stb.. miatt több műtét is.

De,csak 36%-öek adható a legsúlyosabb esetre is.

Előzmény: ibi43 (17471)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17472

Nyíregyháza konkrétan.

Előzmény: hagyma boly (17470)
ibi43 Creative Commons License 2016.06.04 0 3 17471

Kedves hamster1!

A törvényi változásról hellyel- közel tudsz írni valamit? 

Nem engem érint, egy családtagom az érintett.

Nagyon beteg volt, azt hittük meg sem marad. Annyit tudunk, hogy sokaktól visszaveszik akik túlélik a rákot, vagy minimális javulást rájuk tudnak fogni.

Fel nem bírom ép ésszel mérni, hogy az én hozzátartozóm egyáltalán mire lenne képes, mit tudna dolgozni, mert szerencsétlen nézni alig bír, nemhogy magát fenntartani.

 

Előzmény: Törölt nick (17469)
hagyma boly Creative Commons License 2016.06.04 -4 2 17470

Főváros, vagy melyik megye ? Megyénként különböző a csúszás.

Előzmény: Törölt nick (17469)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 1 17469

D-kat-ban,sorosra hívtak már be valakit,vagy csúszás van?

Van akinek két éve kellett volna menni,felhivta a hivatalt,

valami törvényi változást magyaráztak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 17468

Kedves András!Elsősorban pontosan erre gondoltam!

Előzmény: andras46 (17466)
andras46 Creative Commons License 2016.06.04 0 1 17467
A szlogen;Ezt a gyógyszert magának élete végéig szednie kell! A cél a szintentartás,nem a teljes gyógyúlás! Ebben van a nagy üzlet!
andras46 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 17466
A profit az első nem a teljes felgyógyúlás!Ime egy példa: hét lakat alatt őrzik azt a vakcinát amit ha megkap a beteg volt cukorbetegség és nincs! Ennyit a gyógyításról! Sajnos!
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 17465

Jó reggelt KIVÁNOK a SORSTÁRSAKNAK!Kedves w.a.f!Köszönöm az írásod!A betegiparnak nem érdeke a fejlődés,kizárólag a mellékhatásokra koncentrálnak,egy újabb betegség létrehozása még több profitot hoz.Szeretettel!

Előzmény: words about future (17462)
hagyma boly Creative Commons License 2016.06.03 -4 4 17464

Kedves Csakvirág !

 

Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságaidat, viszont kívánok NEKED is minden jót, jó egészséget !

Előzmény: csakvirág (17463)
csakvirág Creative Commons License 2016.06.03 -1 3 17463

Kedves Hagyma Boly!

 

Nagyon nagyon szépen köszönöm Neked az együttérzésedet is- és az információkat is!:))

Igen,igen,(most már), tudom, h. ezt kell tennem.Teszem is, minden folyamatban van. 

 

Őszintén, tiszta szívemből azt kívánom Neked, h. az orvosok,a kutatások fejlődésének eredményei, a Hozzátartozóid segítsége,-és szeretete+ a Te óriási erőd és küzdeni akarásod, érjen össze s hozzon gyógyulást Számodra!

Szeretettel gondolok Rád! :)))

csakvirág

words about future Creative Commons License 2016.06.03 0 3 17462

Kedves Medvegyilkos!

 

Igazi túlélő vagy, meg fogsz gyógyulni! Hiszek abban is, hogy fejlődik az orvostudomány és mindig van remény, mindig jönnek új gyógyszerek. 

 

Vigyázz nagyon magadra!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (17461)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 2 17461

Kedves w.a.f!Köszönöm a biztató szavakat!Erőm nincs,az állapotom fokozatosan romlik.A CT nagyon rossz betegségeket diagnosztizált.

Előzmény: words about future (17460)
words about future Creative Commons License 2016.06.03 0 3 17460

Kedves Medvegyilkos!

 

Nagyon erős, kitartó vagy, minden nehézségen túl fogsz jutni! 

 

Jó egészséget, igazságod elismerését, lelki megnyugvást kívánok Neked!

Előzmény: Törölt nick (17459)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 1 17459

Kedves w.a.f!Elég nagy a baj,most igazolták a betegségeim mögött fennálló diagnózist.Szép napot kívánok a betegtársaknak!

Előzmény: words about future (17454)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 17458

Kedves mozgássérült!A válaszom elszállt!Szeretettel!

Előzmény: Törölt nick (17447)
hagyma boly Creative Commons License 2016.06.03 -4 4 17457

Kedves Csakvirág

  

 

Nem, hibáztál,mert a valóságot írtad le, a másod fok szükségtelen,mert az orvos által megállapított %-al és kategóriával egyetértesz.Megkaptad az elutasító határozatot,mert munka viszonyban álltál, most csak a kérelmet kell ujra beadni és mellékelni,az az íratot ami bizonyitja ,hogy nem állsz munkaviszonyban. 

Előzmény: csakvirág (17455)
Andi58 Creative Commons License 2016.06.03 0 1 17456

Sziasztok! Szerintetek kérhetem a referenciaidő, és az átlagkereset újra számolását a lenti új jogszabály alapján? (2016. május 1-től lépett életbe) A határozatom jogerős.

19/A. §60 (1) A rehabilitációs hatóság a döntés közlésétől számított három éven belül előterjesztett kérelemre vagy a döntés közlésétől számított öt éven belül hivatalból a döntés jogerőre emelkedését követően tudomására jutott tények, adatok alapján a nem jogszabálysértő döntését az ügyfél javára korlátozás nélkül módosíthatja azzal, hogy a magasabb összegű ellátás legfeljebb hat hónapra visszamenőleg jár.

(2) Ha a rehabilitációs hatóság kérelemre vagy hivatalból megállapítja, hogy a fellebbezés elbírálására jogosult hatóság, a felügyeleti szerv vagy a közigazgatási ügyekben eljáró bíróság által el nem bírált döntése jogszabályt sért, a döntését

a) az ügyfél javára korlátozás nélkül,

b) az ügyfél terhére egy ízben

a döntés közlésétől számított öt éven belül módosítja vagy visszavonja.

(3) Ha a (2) bekezdésben foglalt, az ügyfél terhére hozott intézkedés jóhiszeműen szerzett és gyakorolt jogot sért, a módosítást vagy visszavonást az erről szóló döntés keltét követő hónap első napjától, egyéb esetben a módosított vagy visszavont döntéssel érintett ellátásra való jogosultság kezdő időpontjára visszamenőlegesen kell elrendelni.

 

2011. évi.CXCI. törvény módosítása.

csakvirág Creative Commons License 2016.06.03 -1 3 17455

Kedves Ibi, Judit és Hagyma Boly!

 

Először is, Nektek is köszönöm, a kedves, bíztató mondatokat, h. velem Vagytok! 

Judit, hiába volt minden úgy....ahogyan volt... Hibáztam, el kell tudnom fogadni! :(

Az ÉLETBEN a MUSZÁJ  a legnagyobb Úr, tehát nem állok, hanem megyek tovább!

Hagyma Boly akkor Te bejártad ezt az utat... :( Igen, lehet, h. rosszul írom, de higgyétek el tudni, tudom már, h. mi a továbbvitele az ügyemnek! A hivatalos részéhez kértem Julianna segítségét, a többi pedig már egyben van, ami még szükséges hozzá.

 

Most vagyok teljesen lemerülve, bízom benne, h. Mindenkinek megköszöntem a segítségét...

Jó egészséget,-és szép napot kívánok Minden Sorstársamnak! :)

csakvirág

 

 

 

words about future Creative Commons License 2016.06.03 0 4 17454

Kedves Medvegyilkos!

 

Mindenki a maga sorsának kovácsa!

Ismernie kell a saját teherbíróképességét, mit bír ki és mit nem. Hiába van igazam, ha nem bírtam volna elviselni a hosszú procedúrákat, a kilátástalan kimenetelű eljárásokat.

 

Senkinek nem mondom meg, mit tegyen, haladjon tovább, vagy nyugodjon bele! Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie -  kellő önismerettel!

 

Csak szurkolni tudok, sok sikert kívánva, hogy a jó utat válasszák, ami a legmegfelelőbb  számukra!

 

További szép napot!

 

Előzmény: Törölt nick (17450)
hagyma boly Creative Commons License 2016.06.03 -4 4 17453

Kedves Csakvirág !

 

 

Én ugyan így jártam ahogy te, de nem másodfokra adtam be hanem ahogy JUDIT irja, az ellátás iránti kérelmet adtam be újra attól az időpontól mikor már nem voltam munkaviszonyban.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 3 17452

Kedves csakvirág!Köszönöm a támogatást!Győzelemmel sem érek semmit!Nem pótolja az elszenvedett lelki károkat,amit már Te is a bőrödön tapasztalsz!Szeretettel!

Előzmény: csakvirág (17451)
csakvirág Creative Commons License 2016.06.03 -1 2 17451

Kedves Medvegyilkos!

Rengeteg erőt, kitartást,-és hitet kívánok Neked, h. a TÉNYEK győzzenek, azzal együtt pedig Te !csakvirág

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 2 17450

Kedves w.a.f!Ezeket a történéseket már mindannyian átéltük,elszenvedtük!Itt panaszkodnak a betegtársak,de hányan adtak be a panaszt a hiányzó!(szándékosan lehagyott!!)betegségek miatt?A százalékok értékelésén lehet pereskedni,de a lehagyott betegségek azok a bűncselekmény kategóriába tartoznak.Hányan fordultak az orvosi kamarához etikai vizsgálatot kérve?Hányan indítottak polgári pert,az őket ért károk miatt?Szeretettel várom a válaszokat.

Előzmény: words about future (17449)
words about future Creative Commons License 2016.06.03 0 3 17449

Kedves Medvegyilkos!

 

Én nem voltam olyan bátor, mint Te.

Annyira összetört a %-os leminősítés, az igazságtalanság, hogy azt hittem, megőrülök. Csak és kizárólag az "ítélettel" tudtam foglalkozni, erre fókuszáltam, magam árnyéka lettem. 

Mindig mindenről ez jutott eszembe, elhanyagoltam dolgokat. Közel volt a teljes csőd...

 

Nehezen, majdnem a 24. órában  láttam be, hogy így nem mehet tovább...Családi és orvosi segítséggel, de a magam erejéből is,  jöttem ki a bajból, így együttesen, általuk és magam által - hosszú időszak után.

 

Ezt a jelenlegi  állapotot, hogy megmaradt a józan eszem és minden baj ellenére az emberek jóságába vetett hitem, nagyon megbecsülöm, de nem megyek fejjel a falnak. Mindig, mindenhol van egy-egy ember, legyen az nővér, orvos, vagy bíró, ügyész, aki az igazság oldalán áll! Ebben hiszek!

 

Sok sikert utadon, jó egészséget, minden jót Neked!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (17446)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 17448

Kedves mozgássérült!Az eljárást megindították,a gyanút megalapozottnak találták.A tények makacs dolgok.Ti hagyjátok szembeköpetni magatokat,én nem,pedig rengetegszer szembeköptek.Amennyiben nem találnak bűncselekményt,már állítom is ki magamnak a parkírozó kártyát.Számunkra sok előnye is lett az említett rendeletnek,a hátrányokat,vagy a hibáit a jogvédőknek kellett volna értékeltetni,perre vinni.Szeretettel!

Előzmény: Törölt nick (17447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!