Keresés

Részletes keresés

farkasbi Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2133

Tisztelt Szabolcshentes!

 

Szép nagy disznó.

Erdeklődnék hogy hogyan kábítottad? Árammal vagy pisztollyal?

 

 

Előzmény: szabolcshentes (2132)
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2132
Egy pár kép a mult hét vasárnapról
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2131
hello tibor szerintem elég 15-össel szúrni nekem az vált be a legjobban én személy szerint a szegycsont előtt a két lapocka közé szoktam szúrni befelé a szív felé egy picit szoktam akés hegyével lefelé mozdítani.az ütőérrel kapcsolatban érdemes mind a két eret elvágni mert ha csak az egyiket éri nehezen vérzik ki az állat.
tibor10 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2130

Sziasztok!
Én egy kezdő disznóölő vagyok.A szúrással kapcsolatban lenne egy-két információra szükségem.
Több féle verziót hallottam már.Valaki azt mondja elég 13 cm hosszú pengéjű késsel szúrni,
valaki azt, hogy legalább 15 cm-es kell. Többen 18 vagy 21 cm-es kést használnak. Az utóbbi kettőt mondjuk nem értem,
mert ha jól tudom nincsenek mélyen az ütőerek. Valaki a széles pengéjű késre (kb.: 3 cm-es) esküszik, valaki a keskenyre.
Valaki azt mondja, hogy lefele kell szúrni meredeken, valaki azt, hogy középen, közvetlenül a szegycsont előtt,
és egy nagyot kell lefelé húzni a késsel. Valaki úgy véli, hogy a szegycsonttól vissza középen, vagy kicsit fent.
Végül azt szeretném  megtudni, hogy el kell-e vágni mindkét ütőeret, vagy elég csak az egyiket.
Előre is köszönöm a segítséget.

:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2129
hello mr!
elkültem mail-ben
Előzmény: farkasbi (2128)
farkasbi Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2128

Helló Balázs!

 

Kérdeznék mert lenne mit. Ha nem veszed tolakodásnak elkérn a telefonszámodat hogy azon keresztül könnyeben menne a dolog.

 

Ha nem gond kérlek írd meg az alábbi email címre és hívni foglak.

 

farkasbi@freemail.hu

 

Üdv Balázs.

Előzmény: :)látenshentes (2127)
:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2127
hello balázs!:)
kőszőnőm szépen,kell is a siker mert még ez a kisszabásu dolog is k nehezen megy.
1.elvileg kéne legyen 1 xlétszámu álományomnak ami ellátja a feldolgozo 1séget.
az más kérdés,h sosem lessz 2 kocánál tőbb+a szaporulat:)!mert azt is lehet,h veszel 1 hizot azt tartod 3 honapig vagy meg1ezel valakivel,h ő neveli neked az állományt.
2.
1 alap felszereltségü feldolg 1ség,amin most énis vergődők.
ha leokézza a hatosági akkor már csak az őstermelőit váltom ki +1 15000 es illetéket kell kifizetni +az apeh nál regisztrálni.
ha minden megvan vihetem boltokba,kőzétkeztetésbe,piac,stb csak az adott région bellül!
én spec olyan feldolgozot csinálok ahol a vásárlokat is ki tom szolgálni
kb ennyi,de kérdezz ha valamire nem válaszoltam!:)
Előzmény: farkasbi (2126)
farkasbi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 2126

Szia Balázs!

 

Sok sikert kívánok a "feldolgozóhoz".

 

Kérdésem lenne hogy mint östermelő hogyan is fogod csinálni?

 

Üdv Balázs.

Előzmény: :)látenshentes (2125)
:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.12 0 0 2125
hello Balázs!
milyen feldolgozot?:)
mivel őnerőből csinálom ezért csak a minimumra tőrekszem és,h még lehessen benne minőséget csinálni!
a páromnál lakom és itt a házban fogjuk megcsinálni a feldolgozot ugy ,h a konyhát fogjuk átrajzolni 1 kicsit:)
ugyan van az udvaron 1 nemkicsi melléképület de az nagy beinvesztálásra szorul,azt majd nem őnerőből szeretném +csinálni és nem is minimumra hanem az adott lehetőségeimhez mérten a legjobbra
üdv balázs :)
Előzmény: farkasbi (2124)
farkasbi Creative Commons License 2010.10.11 0 0 2124

Szia Látenshentes.

 

Igen a pályázatok nem egyszerüek. Remélhetőleg a kormányváltással ezeket is rendbe teszik. Nekem az a szerencsém hogy a komatárasam pályátazokkal foglakozik és tud majd segíteni.

És te milyen tipusu feldolgozót fogsz csinálni?

 

Üdv Balázs.

Előzmény: :)látenshentes (2121)
hugoneni Creative Commons License 2010.10.11 0 0 2123
Szevasz!!!

Kép ferakás:1 tallózás(a gépeden keresd meg a kívánt képet)

2 feltölt (az oldal alján)

3 ha látod a feltölteni kívánt képet a DESZÚRÁS szövegre katt


Üdv mid1 (a szomszédból)
Előzmény: szabolcshentes (2122)
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.11 0 0 2122
sziasztok tegnap vágtam egy 300 kg-os kocát és lenne egy kérdésem hozzátok csináltam pár képet és nem tudom hogy kell ide felrakni ha valaki tud segíteni megköszönném.
:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.11 0 0 2121
hello tisztelt névrokon:)

ezt a várakozást mondtad multkor is ,mosmár leesett:)
jelenleg én is várok,a pénzre,h neki tudjak kezdeni a feldolgozomnak.
a pályázatokrol ne is beszélj,csak főlbaszom az agyam:(
tavajota voltam már az ősszes olyan szervnél aki illetékes de semmi.
a fiatal gazdás az van minden évben csak ahoz aranykalászos gazda kell,h legyél és csak utánna tudsz pályázni 10milliora ami jo mert visszanem téritendő de nem 1xü
viszont korhatáros 18-40 kőzőttiek.
nemtom mi lessz jővőre,elviszi az őssz pénzt az árviz +a vőrősiszap+a sok benfentes kőcsőg!
Előzmény: farkasbi (2120)
farkasbi Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2120

Tisztelt Látenshentes!

 

Jelenleg kivárás van. Egyrészt várni kell egy két hetet hogy az új önkormányzati képviselőtestület megalakuljon és megtörténjen az áttvétel áttadás utána lehet az uj polgármestert megkeresni és érdeklődni a bezárt hatósági vágóhíd ügyében. Másrészt beszéltem egy pályázati szakemberrel aki azt mondta hogy tavasszal nyilik meg pályázati lehetőség a témára.

 

A húsbolttal kapcsolatban az van hogy ha van a húsboltnak egy olyan diret töltelékkészítésre kialakított és engedélyezett helysége akkor ott heti 500 kg ig lehet tölteni, és azt értékesíteni.

 

Üdv Balázs.

Előzmény: :)látenshentes (2119)
:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.10 0 0 2119
hallo mr farkasbi:)!
van már valami pozitivum a feldolgozással kapcsolatban?
a husboltos felállással asszem az lessz a probléma,h ott csak tőkehust adhatsz el semmi mást!
ezeket a dolgokat a rendszerváltáskor kellet volna intézni akkor mindent szarér,hugyért lehetett volna+ venni:)
Előzmény: farkasbi (2118)
farkasbi Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2118

Jó estét mindenkinek!

 

Reggel én is levágtam a szezon első disznóját. Kb 125-130 kg volt.

Csináltunk egy két képet.

 

 

csampilampi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 2117
Szia szabolcshentes!!

Farkasbi kollégám tökéletesen leírta. Igaz én csak 2 hétig tartom sóban, majd egy 2 hétig pácolom. Sózni sima sóval+ pácsóval szoktam, majd kicsit borsos, köményes, fokhagymás lébe pácolom.
farkasbi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 2116

Igaz a kérdés nem nekem szól de szívesen válaszolok rá hátha tudok segíteni.

A sózás időtartama nagyban függ a lapocka méretétől. Átlagos 130-160 kg disznóét én általában 4-5 hétig szoktam sóban hagyni. A vágás napján sóval bedörzsölöm magd 1 hétig álni hagyom hogy levet eresszen, utábba 10 liter víz 1-2 kg sós levet csinálok azt ráöntöm. Én annyi levet szoktam csinálni hogy ellepje. Igy nem kell forgatni csak néha megmozgatni. 4 hét után a füstölés időpontja elött 3 nappal veszem ki a léből. Kézmeleg vizben lemsom majd 1 napra hideg vizben van. Utánna 1 napig csöpög és úgy meg a füstre.

De ha gondolod a sós lé helyet csinálhatsz rá fűszeres páclevet csak azt elötte fel kell főzni és hidegn kell ráönteni. 

Előzmény: szabolcshentes (2115)
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.08 0 0 2115
Üdv csampilampi lenne egy kérdésem parasztlapockát szeretnék csinálni.Meddig kell álnia a sóban és milyen időközönként kell forgatni.
zsolesz88 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2114
Sziasztok! Képet holnap tudok felrakni, mert holnap lesz otthon a fényképező!
csampilampi Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2113
Üdv!!

A 13-mas fehérről tudnál képet felrakni? Köszíí :)
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2112
zsoles88 engem érdekelne egy 15-ös egyenes pemgéjű
farkasbi Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2111
Fényképek a késekről!?
Előzmény: zsolesz88 (2110)
zsolesz88 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2110
Sziasztok!
Vannak új Dick késeim eladók!
8 db Dick zöld nyelű, 15 cm-es egyenes pengéjű 2500 ft/db.
2 db Dick kék nyelű, 21cm-es szeletelő 3800 ft/db.
3 db Dick fehér nyelű 21 cm-es szeletelő 3800 ft/db.
2 db Dick fehér nyelű 13 cm-es egyenes pengéjű kés 2300 ft/db.
Tel.:06309752638
Hétköznap 15 óra után hívjatok, hétvégén bármikor.
Postán is tudom küldeni.
petitkata Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2109
Sziasztok!
Tudom, hogy ez disznóvágás topik (végigolvastam, kigyönyörködtem magam, meg is jött a kedvem egy jó disznóölésre, hajnali négykor kis kiolvadt zsírú száraz házikolbásszal vigasztaltam meg magam), de mivel a hentesek itt vannak, mégiscsak itt kérdezem meg: van itt valaki Budapest környékéről vagy Fejér megyéből, aki rendszeresen vág kecskét, birkát, marhát, bármit, ami nem disznó? Nem öletni szeretnék, hanem leeső részek, selejtek, gyomrok, fej stb érdekelnének akár nagyobb tételben is (áldjameganagyonmagasságos azt, aki feltalálta a fagyasztóládát). Nem magamnak (bár józanparaszti ésszel a jószág legtöbb része igenis elfogyasztható, a mániás csirkemellevőktől falnak megyek, aki meg a pulykát nevezte ki egészségforrásnak megnézhetné, mennyi antibiotikum kell ahhoz, hogy egyáltalán megérje a 3-4 hetes kort a mai modern elterjed pulykafajta) hanem "ölebeimnek" (német dogok :)).
Ha valaki privátban írna, kérem ne az itteni mail címemen tegye, mert azt ritkán látogatom, hanem az info@madzagfalvi.hu címre írjon.
Nagyon köszönöm, további dolgos szezont kívánok!
Kata
szabolcshentes Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2108

köszönöm a tanácsokat megfogadom.hétvégén szombaton vágok majd teszek fel pár képet ha nem sértek meg senkit kb 120-asok

 

:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2107
hello srácok!
ma este vagy holnap kőzszemlére teszem csampi kolega segitségével az ezkőztárambol 1 részletet,ha valakit érdekel várom szeretettel:)!itt
várom a kérdéseket,kritikákat!
szépnapot.
:)látenshentes Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2106
hajrá farkasbi!:)
én szoritok neked!
Előzmény: farkasbi (2101)
csampilampi Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2105
EZ IS OLYAN SZAKMA MINT MINDEN MÁS. CSAK AZ ALAPOKAT TANULOD MEG A SULIBAN!!!!!!
SOK GYAKORLÁS KELL HOZZÁ, HOGY TELJESEN ELSAJÁTÍTSD.
A FÜSTÖLÉST IS ÉS A CSONTOZÁST IS SŐT MINDENT, NEM LEHET LEÍRNI HOGYAN KELL CSINÁLNI.
EZT LÁTNI KELL GYAKORLATBAN. AJÁNLOM A KOLLÉGÁNAK, HOGY GYAKOROLJA, MENJEN EL IDŐSEBB, TAPASZTALTABB EMBEREKHEZ ÉS LASSAN BELE FOG JÖNNI.
Trucido Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2104
A füstölés az a témakör amibe szóba nem lehet tanácsot adni.Szerintem tapasztalat alapján az évek során majd rájössz.Ehhez tudni kéne milyen a füstölő,mit füstülsz ,mivel.1 példa,hentes mester az illető,de olyan szépen elbaszta a 130 szál szalámimat 10éve kb,hogy azota én csinálom,még egyszer se volt hiba.De azota már másnak is sikerült szart csinálnia,megsütötte az egész terméket.Esetleg helybeli öreg emberektől próbálj tanácsot kérni,személyesen,talán van aki meg is tudja mutatni,mert azaz igazi nem a szakkönyv hanem a tapasztalat és a látottak.
Előzmény: szabolcshentes (2102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!