Keresés

Részletes keresés

Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76714

"Nem tennel fel inkabb valami uj videot, ahol botladozva bunyozol negyedannyi sulyu es koru gyerekekkel?"

De lesz új videó nemsoká...

Eddig sem bántottam a tanítványaimat (Nem vagyok én Mádai) ezután sem fogok bántani senkit aki tanulni akar tőlem...

Hogy botladozva vagy sem, azt te nem tudod megítélni, mivel még nem került sor közöttünk fizikai kontaktusra... Addig pedig csak délibábos regevilág, amiről hadoválsz!

Mind emellett, rendkívül ellene vagy saját nemzetednek, nemzeti-identitásodnak, és néped egyéb tagjainak... Időre van szükséged, hogy egyáltalán felfogd a világot, amelyben élsz!

Nem tudlak tanítani, míg nem állsz készen a tanulásra...

Előzmény: dezsoKE (76707)
dezsoKE Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76713

Te komolyan gondolod, hogy a lancos buzoganyt, ami egy fegyver egy ilyen speci vizmelegitobol alakitottak ki? :-D

Előzmény: Kezdőcefrész (76710)
dezsoKE Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76712

Hehe, akkor agyaljunk azon, miben NEM lehet vizet melegiteni. Pl. lufiban sem, a szappanbuborek is alkalmatlan erre, a boritek is. :-)

Előzmény: Kezdőcefrész (76709)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76711

Én nem bosszantok senkit. Aki bosszankodik, és nem tud válaszolni, magának okozza önnön feszültségét...

Előzmény: T. Almeida (76703)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76710

Egyébként, rögtön a vizet hogyan? Erre őszintén kíváncsi vagyok!!!!

 

Lebegteted a vízet a tűz felett?

Előzmény: Kezdőcefrész (76709)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76709

"aki tanult valamennyi fizikat, az megerti, mennyire nem hatekony ez a modszer. Nem gondolod, hogy anno a vasgolyo hevitese helyett esetleg rogton a vizet is lehetett volna heviteni?"

 

És ezt hogyan gondoltad mester?

 

FADÉZSÁBAN?

Elképzelem, ahogyan a fadézsa alatt tüzet gyujtasz, és várod a forró vizet :DDD

Ne röhögtesd már ki magad ennyire...

Előzmény: dezsoKE (76707)
Sch.... Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76708

Üdv,

 

Itt vagyok, csak csendben rötyögve figyelem ezt a vérmagyar baromkodást. Tetszik a csávó, ez is a Badinyi-Jósnál tanult írni, nem az általános iskolában... :-)

Alapvetően kedvelem a magyar hagyományőrzőket, meg a nemzetileg öntudatosakat, de az efféle ostoba tahók többet ártanak nekik, mint egy falka HVG-s újságíró.

 

Egyébként a tábor nagyon-nagyon jó volt. Hamarosan írok róla összefoglalót a blogomra, csak most még el vagyok havazva egy cseppet.

 

Röviden összefoglalva mindenki eljutott a határaira, meg egy kicsit túl is. Volt küzdés, szenvedés, siker, öröm és katarzis a végére. Szóval, a szokásos üzletmenet...

dezsoKE Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76707

"Láncon függő vasgolyót felhevítettek, majd a vízbe engedték, az a vizet felforralta (buzogtatta) és aztán a forró vizet használták akármire..."

 

Hmm, aki tanult valamennyi fizikat, az megerti, mennyire nem hatekony ez a modszer. Nem gondolod, hogy anno a vasgolyo hevitese helyett esetleg rogton a vizet is lehetett volna heviteni? Mint a Tom es Jerry meseben: kakukkos ora kakukkjara szerelt furesz elvagja a kotelet, a suly bekapcsol egy ventillatort, az megfuj egy kisvitorlast, amire dako van szerelve, az megloki a golyokat, a golyok...stb.

 

Kerlek hadd elemezzem ki a nickedet a Te :-) modszered szerint. A Kezdocefresz elso fele kez, mai nyelven kéz. A dőce szó a régi buzgur nyelven botot vagy pálcikát jelentett. A frész szó a mai Facebookra utal, amit magyarok talaltak ki 1834-ben, amire rengeteg irasos bizonyitek van, es aki erro nem tud, az nem magyar, plusz egy nagy bunko. Osszerakva a leirtakat, a Kezdőcefrész eredeti jelentese Facebook elott ulve rejszolo. Na? :-)

 

Egyebkent nagy OFF az egesz. Nem tennel fel inkabb valami uj videot, ahol botladozva bunyozol negyedannyi sulyu es koru gyerekekkel?

Előzmény: Kezdőcefrész (76700)
dezsoKE Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76706

"Nos tudatlanságom e furcsa mementójaként csak megemlítem, hogy személyes-névmásokat nagy betűvel írjuk a Magyar nyelv szabályai szerint... Tudomásom szerint...

Bár nem vagyok nyelvtantanár, de így tudom..."

 

Azt latom, hogy nem lehetsz nyelvtanar, mert rosszul tudod. Nem mellesleg a szemelyes nevmast nem irjuk kotojellel.

Elarulnad, kerlek, hogy mi a vegzettseged?

Előzmény: Kezdőcefrész (76690)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76705

Ahogy a vicc is mondja ".. viccnek kicsit eros".

Ez sajnos komolyan csinalja, mig a nickje egy reinkarnacios nyujtogyakorlaton reszt nem vesz. Mintha a szabalyzatt tiltana regi nickek felemlegeteset, de helyesiras/tartalom alapjan valszeg kitalalod, hogy ki az illeto. 

Előzmény: T. Almeida (76703)
Annatar Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76704

Hé, egy szóval sem mondtam, hogy ne tudnának engem legyőzni szabadvívásban (sőt, bármi másban) barantások, azt írtam, hogy nem tetszett amit láttam. A kettő között nincs összefüggés. (sok szempontból a box se tetszik, mégis lenyomnának a ringben)

 

Warzechánál az tetszett legjobban, hogy végre valaki, aki elkezdett gondolkodni azon a nagy kerek cuccon ami a kezében van, és pajzs a neve. :) A legtöbb más videó (a barantás is), meg hagyományőrző csapat amit eddig láttam, a "húzzuk fel magunk elé amikor az ellenfél ránk támad és lehetőleg ne 90 fokos szögben álljon, sőt, szélével védjünk" dolognál nem jutott tovább.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76668)
T. Almeida Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76703

/OFF

Elnézést, de nem esik le. Te most szándékosan teszed a hülyét, mintegy direkt bosszantva a többieket, vagy tök komoly?

Előzmény: Kezdőcefrész (76700)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76702

Hagyjuk a puzdrát máskorra!

 

Egyelőre a nyíl kifejezés is nagyon megterhel benneteket...

Derítsük ki azt, aztán jöhet a puzdra... :DD

Előzmény: Kezdőcefrész (76701)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76701

Tényleg, ez el is kerülte a figyelmemet!

 

Mi a puzdra?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76693)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76700

Ez jó nagy baromság :DDD

 

A buzogány, buzogni, mozogni igéből származik, mégpedig éppen a buzgás szóból eredően, ami eredendően egy vízmelegítő eszköz volt, később tüskékkel látták el, így vált használható fegyverré...

 

Láncon függő vasgolyót felhevítettek, majd a vízbe engedték, az a vizet felforralta (buzogtatta) és aztán a forró vizet használták akármire...

 

Az eszköz később vált fegyverré, asszonyok fegyverévé elsősorban... Ahogyan a felbuzogtatott kátrány az Egri várat védő asszonyok fegyverévé... Pl...

 

Elmebajnok barátom...

Előzmény: NattyDread (76698)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76699

Tényleg nem akarok Én itt trollkodni.

 

De a vessző, az nem arra a névre kellene, hogy utaljon, amely eszközben az használatos?

 

Ha azt mondjuk, szílvafa vessző, akkor nem gondolunk közben a gereblye nyelére, bár az is egyenes és használatos valamire, mégsem ugyanaz!

 

Íjban, íjvessző?

 

Ennyire megdöbbentő a szavak logikája?

 

 

Előzmény: NattyDread (76697)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76698

Egyébként a "buzogány" a nyelvújítás korából származik, az eredeti neve "baszogány", jelezve, hogy nem buzognak, hanem jól odabasznak vele! :D

Előzmény: Tiran-V (76618)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76697

Magát a vesszőt hívjuk nyílnak, elmebajnok!

Előzmény: Kezdőcefrész (76643)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76696

A nyelvtani szabályokhoz a jóízlésnek semmi köze, ahogyan a kresz szabályaihoz sincs, vagy a devizahiteles banki kölcsönszerződéseket sem a jóízlés szabályozza...

 

"nagybetű is alkalmazható." Ezzel meg bele rúgtál saját magadba... no comment...

Előzmény: Maitréja buddha (76694)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76695

Ez egy Germán könnyűlovasról készült rajz, nem pedig régészeti leletről készült fénykép...

A szerencsétlen íjtegez nem látható, de a tartalék igen :DDDDDDDDDDD

 

Miből derül ki, hogy melyik a tartalék, és melyik a mindenkor használatos? :DDD

 

"Ez egy komoly tudományos vita tárgya: heggyel felfelé vagy lefelé voltak elhelyezve a nyílvesszők."

 

Komoly? :DDDD Tudományos? :DDDD

Már megint íjban, nyílvessző?

 

Mikor lesztek hajlandóak, valós információknak utána nézni?

 

Láttál Te már páncélsapkás ősmagyart? :DDDD

 

Ti vagytok a trollok mindannyian barátaim, nem Én!

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76692)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76694

"Nos tudatlanságom e furcsa mementójaként csak megemlítem, hogy személyes-névmásokat nagy betűvel írjuk a Magyar nyelv szabályai szerint... Tudomásom szerint...

Bár nem vagyok nyelvtantanár, de így tudom..."

 

Na, ezt nagyon rosszul tudod, kevered a szezont az angol nyelvvel, ott valóban nagybetűvel irják

az E1 es névmást.

Mellesleg az a Magyar nyelv is magyar nyelv,hacsak nem vagy szépíró (nem vagy).

Úgyhogy ez a " tudatlanságom furcsa mementója" azt hiszem, végül is, fedi a valóságot.

 

A magyar idevonatkozó passzusa ez:

 

Azokat a közneveket, névmásokat és névmási szerepű határozószókat, amelyek a megszólított személyére vonatkoznak, szöveg belsejében általában kisbetűvel kezdjük...de, Fokozott tisztelet kifejezésére azonban az ilyen esetekben nagybetű is alkalmazható.

 

Itt, részemről, fokozott tiszteletről szó nincs, az meg hogy valaki annyira egoista, hogy saját magáról nagybetűsen gondolkozik... no komment.

Mellesleg a magyar nyelv használatát nemcsak a helyesirási szabályzat, hanem a jóizlés is kell hogy alakitsa.

 

Bár tőlem a rejtett alanyt is irhatod nagybetűvel, igy is túl sokat irogattam már neked.

 

 

 

Előzmény: Kezdőcefrész (76690)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76693

Remélem hamarosan megjelenik Sch.... és mesél valami érdekeset az Ars Ensis nyári táboráról, mert lassan tényleg túl sok ez a vessző, nyíl, íj meg tegez, és közben teljesen megfeledkeztünk a puzdra szóról ;-))

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76692

Az általad linkelt képen egy szép készenléti (íj)tegez látható.

 

 

Ősmagyar harcos (IX. sz. - X. sz. első fele), Ukrajna déli területén előkerült leletek alapján. Az íjtegez pont nem látható, viszont jól kivehető a tartalék íj tokban, illetve a homokóra alakú nyíltegez, benne a vesszők heggyel felfelé.

Ez egy komoly tudományos vita tárgya: heggyel felfelé vagy lefelé voltak elhelyezve a nyílvesszők.

Előzmény: Maitréja buddha (76687)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76691

Buddha,

 

Persze, hogy nincs benne, de azért elég fura, ha több szótárban sincs. Világéletemben imádtam a történelmet, de tényleg most találkoztam ezzel a szóval. Eléggé valószínű, hogy valami modern kori szóalkotás. Nem mondom, hogy rossz, csak nekem szokatlan.

 

Ha a google-ban egyéni keresési időtartományt állít be az ember, akkor 2002 előtt nem nagyon talál a kereső "íjvessző" szót. Érdemes ellenőrizni, utána valamikor 2003-2006 között jelenik meg pár találattal. Google-régészet.

 

Baranta.

Örülök, hogy tetszett Kopecsni Gábor mozgása. Sok-sok jó ötlete volt Gábornak: megcsinálták a helyi baranta-völgyet, írt pár könyvet a magyar harci kultúra maradványairól, az ő nevéhez fűződik a 24-órás Thury György Kupa, mellesleg az idén is lesz ilyen rendezvény.

Előzmény: Maitréja buddha (76681)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76690

"

Az "Én" kiírása nagy kezdőbetűvel, egy kezdő pszichiáternek si sokmindent elárulna Rólad.

Remélem érted a nagy R-betű milyen finom fricska :P

"

 

Nos tudatlanságom e furcsa mementójaként csak megemlítem, hogy személyes-névmásokat nagy betűvel írjuk a Magyar nyelv szabályai szerint... Tudomásom szerint...

Bár nem vagyok nyelvtantanár, de így tudom...

 

Ha azt írom, hogy Te a nagy babilon... Akkor a Te, személyes-névmást is nagy betűvel írom, nem csak azt Pl, hogy Én úgy gondolom, hogy Te...

 

Vagyis nem látom ennek a Te problémádnak, pszichiátriai vonzatát...

Előzmény: Maitréja buddha (76687)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76689

Na jó..

 

Zárjuk le ezt a hülyeséget, mert segítségeddel a teljes értelmetlenségig sodródott a dolog...

 

Nem vagyok se troll, se értelmetlen, tán vétek hibákat, de ez a Te életedet semmiben sem befolyásolja...

 

Ami viszont bizonyos, hogy az ősi Magyar fegyverek íjászati tárházához a nyíl kifejezésen keresztül, nem jutunk sehova...

És ezt vagy belátod, vagy nem, de így igaz...

Mivel a két kifejezésnek semmi köze egymáshoz.

Adtam meg forrást is, ahonnan kiderülhetett volna a nyíl kifejezés eredete, de nyilván szartál rá, és fesz a wikipédia és google szentkettőséggében kerested e kifejezések misztériumát, pedig nem is misztikusak, hanem őseink mindennapjainak természetes eszközei és fogalmai...

 

És ha nem lennél saját nemzetednek ekkora ellensége, talán még vennéd is a fáratságot, hogy túl lépj a szentségeiden... wiki/google...

Előzmény: Maitréja buddha (76687)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76688

Mondod, miközben a hív és a nevez kifejezéseket megint egyértelműnek tekinted, pedig a kutyámat csipesznek nevezem, de úgy hívom, hogy: Gyere ide...

 

Érted-e a különbséget?

Előzmény: Maitréja buddha (76686)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76687

"Íjtegez? Abban mi volt? A nyíl? :DDD"

 

Google a barátod:

http://mek.oszk.hu/01900/01992/html/cd1m/kepek/tortenelem/to288mh01.jpg

Most vagy bazi sok ferde nyílvessző, vagy egy felajzott íj, ahogy ulrich irta.

 

"Trollt-kiáltó tudatlan barátom, látod, nekem köszönheted azt is, hogy kiderült számodra, mit is jelent a szó, amit rám testáltál, ezekszerint előtte nem is tudtad, hogy mit beszélsz!"

 

Trollként kiálltó, tudákos barátom, látod, azt derült ki, hogy ugyan létezett egy trolling szó, aminek nincs köze a trollhoz, de abból nem valószinű hogy

troll lett- úgyhogy olvasd el mégegyszer az előző posztokat, mert nem tudod, hogy mit beszélsz.

 

"Akkor minek mondtad ezt rám?"

 

Mert troll vagy, aki szánt szándékkal üti szét a fórumot, ez a megszokott elnevezése a tipusodnak.

Én meg, most ugyanolyan bűnös vagyok, mert éppen etetlek :)

 

"

Akkor amit Én alkottam az sem helytelen?

Vagy a kettősmérce arctalan bajnokaként, egy meghatározott klikk számára különíted el kloákafényesítő szavaidat?"

 

Várjál csak, te mit is alkottál ? Az kiesett.

Az "Én" kiírása nagy kezdőbetűvel, egy kezdő pszichiáternek si sokmindent elárulna Rólad.

Remélem érted a nagy R-betű milyen finom fricska :P

 

"

Megmondom,,, de nem is, mert még megsértődne a kis érzékeny lelked...

Maradj inkább Bigbabilon, a maitréja Buddha névre szégyent hozol!!!!"

 

Vagy inkább, ha már érzékenységnél tartunk, bigbabylon.

Előzmény: Kezdőcefrész (76684)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76686

Arra vessék az első követ, aki se fogalmazni nem tud, se helyesen írni, de másokat alulműveltnek hív :P

Előzmény: Kezdőcefrész (76685)
Kezdőcefrész Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76685

Az vesse rám az első követ, ki maga még soha nem követett el helyesírási hibát...

Előzmény: Maitréja buddha (76683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!