Keresés

Részletes keresés

fornit1 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 6474

Szia,

Nusatrip-en is nézd meg, ott látok direkt járatot (wings) a Poso - Makassar útra az általad írt dátumon.

Előzmény: Kanawah (6473)
Kanawah Creative Commons License 2018.08.26 -3 0 6473

Szia WL,

 

sokszor javaslod, hogy akár indulás előtt pár nappal érdemes repülőjegyet venni belső járatokra.

Nos, eddig ezt egyszer próbáltuk, bejött, de azért bennem mindig van egy kis félsz :)

Most próbáltam megnézni, hogy egyáltalán van-e, és ha igen, mennyiért októberre (18-19 körül) Ampana-Makassar vagy Poso-Makassar útvonalra jegy de semelyik légitársaságnál nem találtam. Nem hely nincs, hanem járat sem. Néztem külön légitársaságonként (Wings, Citilink, stb.), és néztem a Traveloka-n is, de sehol. :(

 

Tudnál segíteni, hogy ez hogyan lehet? Van valami ilyenkor, ami miatt nem indulnak gépek ezeken a desztinációkon?

 

Előre is kösz,

 

K.

W.L. Creative Commons License 2018.08.25 -1 0 6472

Jo utat!

Es persze ird meg, hogy sikerult.

Előzmény: Magic_happens (6470)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.25 0 0 6471

Értem. Nagyon köszi az infókat.

Előzmény: #viresz# (6461)
Magic_happens Creative Commons License 2018.08.25 -2 1 6470

Köszönöm! Hihetetlen, de több hóapos szervezés után elérkezett a mi napunk, ma útnak indulunk :). 

 

Köszönöm mindenkinek az eddigi sok segítséget, még jelentkezem :).

Előzmény: W.L. (6469)
W.L. Creative Commons License 2018.08.25 -1 0 6469

Az en tapasztalataim szerint Indoneziaban mindenhol biztonsagos.

Előzmény: Magic_happens (6468)
Magic_happens Creative Commons License 2018.08.24 -2 1 6468

Na akkor reménykedünk, hogy velünk ilyen nem történik és a következő ázsiai utunknál ennyivel is okosabban szervezünk :). Ebből is látszik, hogy első utunk lesz Ázsiába... 

Tudom, hogy volt róla szó korábban itt is és a Bali fórumon is, de egyszerűen nem találom: hol biztonságos/nem biztonságos az ATM használat? Tudnátok erről kérlek pár gondolatot írni? 

Előzmény: W.L. (6467)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 -1 1 6467

Hat, szerintem nem.

Ha torlik a jaratot, akar 1-2 plusz napba is kerulhet KL-be visszajutni.

De most mar bizz a legjobbakban.

Vegul is arra nagyobb az esely, hogy nem lesz lezaras es jarattorles.

 

Hogy mi van ha megis, arrol olvasd el tomassos leirasat a Bali topikban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148426614&t=9010628

 

Előzmény: Magic_happens (6465)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 -1 0 6466

A Mentawai-szk az orszag legmalariadabb reszei koze tartoznak, Papuaval azonos szinten.

Lasd a korabban mar feltotott terkepet:

 

 

Előzmény: #viresz# (6461)
Magic_happens Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6465

Nem :). Du. 14 órakor kellene KL-ba érjünk és onnan csak hajnali 2-kor van a gép. Ez elég biztonsági idő, ugye?

Előzmény: W.L. (6464)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 -1 0 6464

A penzt akkor biztos visszaadja az AA szerintem, vagybattesz egy Balirol indulo jaratra, de remelem nem ugy foglaltal, hogy utana rogton el kell erni a gepet KL-bol haza.

Előzmény: Magic_happens (6463)
Magic_happens Creative Commons License 2018.08.23 -2 0 6463

Nézegettem ma napközben többször is a flightradart, volt repülő forgalom a lomboki reptérről, de tény, hogy kevesebbnek tűnt, mint általában... Próbáltam rákeresni is a lezárásra, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmilyen infót. Mondjuk minket csak szeptember közepén érintene a lezárás, mert innen repülnénk vissza KL-ba. Egyébként ha lezárják a repteret, akkor van visszatérítés?

Előzmény: W.L. (6459)
#viresz# Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6462

Ha esetleg valaki holnap (augusztus 24-én) Miskolcon vagy környékén jár, nagy szeretettel várjuk a Factory Arénába, ahol vetítéses előadást tartunk a szumátrai utunkról. A rendezvény ingyenes. 

 

https://www.facebook.com/events/307273779835542/

#viresz# Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6461

A kajától sem Jáván, sem Szumátrán (összesen 10 hét alatt) nem volt soha semmi problémánk, és a Jáván 6 éves, Szumátrán 8 éves kisfiunknak sem. 

 

A következő oltásokat kaptuk:

Hepa A+B,

Diftéria - Tetanus - Gyermekbénulás, 

Tífusz. 

 

A 2 évvel ezelőtti Borneó-Jáva utunkon szedtünk malária ellen gyógyszert, de Szumátrán nem (bár találkoztunk olyan helyivel, aki a Mentawai szigeteken pár éve maláriás lett). 

Előzmény: Törölt nick (6437)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 0 1 6460

Indoneziaban a repteren vegyetek, de csak hivatalos Telkomsel pulttol, ahol regisztralni is tudjak az utleveletekkel.

Borobudur-Prambanan kirandulast csakis kinnt erdemes foglalni.

Kocsi is kijon kevesebbol, szerintem max 500ezer.

A kocsiban a fo plusz az lehetne, hogy megallhatyok a kevesbe latogatott kisebb templomoknal is.

Előzmény: Magic_happens (6454)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 -1 0 6459

Helyiek mondtak, hogy most Lombokra csak Balin at, komppal lehet eljutni.

Nem tudom, ez meg igy van-e vagy valtozott.

De nem lepne meg, Balin ugye kisebb gondnal is lezartak a repteret.

Előzmény: Magic_happens (6454)
Kanawah Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6458

Köszi neked is.

Bár döntöttünk, máshová megyünk, de örülnék, ha elmondanád majd, hogy mit tapasztalsz.

Előzmény: Magic_happens (6454)
Kanawah Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6457

Köszi!

Szomorú...

 

Átrepülünk Sulawesire. Maradt ott még látnivaló.

Előzmény: W.L. (6448)
fornit1 Creative Commons License 2018.08.23 0 1 6456

Prambanan-ba az 1.-es busz megy (yogya helyijárat kb 3000 rp, érinti a repteret is)

Borobudur is 2 órán belül van busszal, a Jombor terminal-rol megy.  A reptéri buszterminálról is oda lehet jutni.

Túrát foglalni vsz semennyire sem érdemes a fenti helyekre.

Előzmény: Magic_happens (6454)
carlos80 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6455

A vulkánt jól elírtam, de majdnem: Batu Tara. Az indonézzel gyenge lábakon állunk, mert hát Szumátra nem Jáva és szinte mindenütt, mindenki beszélt angolul. Ahol próbáltunk indonézül beszélni, ott is a helyiek inkább az angolt "erőltették" mert ez nekik milyen remek alkalom, hogy gyakorolhassák. Nekünk is remek lett volna :D De volt, hogy iskolás gyerekek szólítottak le, hogy beszélhessenek velünk angolul. 

 

Tripadvisor és Lonely, ahol néztük az árakat, de mélységileg nem ástuk még bele magunkat. Most egy francia párra várunk. Még kint Szumátrán mesélték a tervüket. Érdeklődési kör tekintetében velünk egyeznek.

 

Szervezet programot sehol nem szeretnénk, csak ha másként nem megy.

Előzmény: W.L. (6453)
Magic_happens Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6454

Kapcsolatban vagyok egy Lombokon élő magyar sráccal, Kután él és elmondása szerint ott minden rendben. Természetesen érzik a rengéseket, de délen elvileg nincsenek károk. Bár az most kicsit meglepett, amit W.L. írt, miszerint lezárták a repteret, erről eddig sehol nem olvastam, pedig most napi szinten nézem a híreket... :/

Mi szept. 10-én mennénk Lombokra, ha bevállaljuk és megyünk, akkor írok majd, hogy mi a helyzet.

 

Más: Malajziában/Jáván/Balin hol érdemes telefonkártyát venni és van esetleg preferált szolgáltató? Reptéren vegyünk meg mindent?

 

Illetve Yogyakartából hogy a legjobb eljutni Borobudurba és Prambananba? Kérdeztem a hoteltől is, de ők azt mondták, hogy 6-700.000 rúpiáért lehet bérelni autót sofőrrel, de ez elég soknak tűnik. Érdemes előre lefoglalni ezt vagy ott is találunk minden "sarkon" árust, akitől le lehet foglalni a túrát?

 

Köszönöm előre is!

 

Előzmény: Kanawah (6447)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6453

Esetleg a neten kinalt Rinjani turacsomagok es a Lombok-Komodo-Flores turista-hajoutak arai alapjan gondoltatok Nusa Tenggarat tul draganak?

Ezek ugye nem kotelezo programok, a Rinjanit olcsobban is meg lehet maszni, es Floresre is el lehet jutni busz-komp kombinacioval joval olcsobban. A szallas es kaja siman kijon a ti keretetekbol, a kozlekedes pedig a szigeteken beluli viszonylag rovid tavolsagok miatt sem draga.

Előzmény: carlos80 (6451)
W.L. Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6452

A Baturig? Az mintha Balin lenne.... :-)

 

Egyebkent termeszetesen Sulawesi is szuper hely, vulkanok nelkul is.

Csak jo nagy a tav a ket fo attrakcio, Tanatoraja es Manado kornyeke kozt.

Persze lehet erdekessegeket talalni utkozben is, csak az idotok legyen eleg.

 

Apropo a nyelvvel haladtok?

Esetleg kisfiatok?

Mert ha mar az is megy, annal nehezebb mas orszagba menni utana. ;-)

Előzmény: carlos80 (6451)
carlos80 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 6451

Árak tekintetében még csak Lombok, Rinca és Komodó tekintetében nézelődtünk, de terveink szerint a Batur vulkánig szeretnénk majd elmenni, de most Sulawesi került fókuszba. Nem csak az északi rész vulkánjai miatt, hanem az egyéb természeti látványosságok miatt is mennénk és ott a tenger is jó búvárkodni, de decembernél hamarabb biztos nem állunk neki a tervezésnek, mert 3000 fénykép és vagy 6 órányi videót kell feldolgoznunk :D Na meg van pár beszámoló, amit szintén meg kellene írni, de utána egy útvonal-vázlattal biztosan megkeresünk.

Előzmény: W.L. (6450)
W.L. Creative Commons License 2018.08.22 0 1 6450

Nusa Tenggara se nem tul hajos, se nem draga.

A fobb szigetek kozt csak rovid, max par oras kompatkelesek vannak.

Lomboktol Alorig, tehat az osszes vulkanikus szigeten vegigutazhattok igy.

Sumbara es Timorra hosszabb, kb egy ejszaka a kompatkeles, de ezek nem vulkani szigetek es egy honapba mar aligha fernenek bele, bar amugy nagyon erdekesek.

Az arak pedig szerintem nem magasabbak, mint amiket ti Szumatran es Javan fizettetek.

 

Persze Sulawesi nagy resze sem vulkanikus, csak az Eszak. Ha ez fontos szempont marad, erdemes Manadobol Eszak-Malukura is athajozni. Egy ejszakas hajout, de ott a tengerbol kiemelkedo vulkanok sokasaga paratlan, es amugy is nagyon jo hely.

Előzmény: carlos80 (6445)
W.L. Creative Commons License 2018.08.22 0 0 6449
Előzmény: carlos80 (6446)
W.L. Creative Commons License 2018.08.22 0 0 6448

Jelenleg nagyon rossz a helyzet.

Meg a fovaros Mataram is aram nelkul maradt, repteret bezartak, stb.

Hogy egy honap mulva mi lesz, azt most megjosolni nemigen lehet, de en inkabb mashova mennek.

Azert van meg sok mas sziget is az orszagban.

Előzmény: Kanawah (6447)
Kanawah Creative Commons License 2018.08.22 0 0 6447

Sziasztok,

 

érdeklődnék, hogy van-e valakinek friss információja a lomboki helyzetről?

 

Kb. 1 hónap múlva indulunk oda, és kérdéses, hogy mennyire kell átszervezni az egész utazást.

"Sajnos" Jáván már nagyon sok helyen voltunk, illetve Komodón, Rincán, és ezektől a szigetekről keletre is voltunk már.

Ha át kell szervezni, akkor valószínűleg át kell repülnünk Sulawesire, ahol szintén voltunk már, de nyilván találunk ott még látnivalót (csak az plusz költség, és legfőképpen rengeteg idő megy el utazással).

 

Előre is köszönöm,

K.

carlos80 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 6446

Igen, a kontyvirágnál már csak a virágzás utáni állapotot tudtuk elkapni. A Raffléziát Ketambeban fotóztuk, de ez egy kisebb virágú változat lehet.

Előzmény: W.L. (6443)
carlos80 Creative Commons License 2018.08.22 -1 0 6445

:D próbálunk még a jelenlegi útra koncentrálni és feldolgozni az óriási mennyiségű élményt, na és persze képet, videót. De igen, a következő cél Sulawesi. Ahogy nézegettük, néhány évre biztosan kitart az indonéz szigetvilág és az emberek miatt még nem is nagyon akarunk máshová menni. Nusa Tenggara nekünk még túl hajós és drága, de próbálunk akklimatizálódni hozzá, na meg a vulkanikus tevékenység is eléggé meghatározó.

Előzmény: W.L. (6444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!