Keresés

Részletes keresés

bubozse Creative Commons License 2005.02.14 0 0 371

Asziszem! Főleg vasárnap meg ma! Az udvar egy része megközelíthetetlen :((((

Előzmény: Sajó_a_bobtail (370)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.14 0 0 370

Szia!

Nálatok is locs-pocs volt a hétvégén?

bubozse Creative Commons License 2005.02.14 0 0 369

Hogy eltűnt mindenki!!??

bubozse Creative Commons License 2005.02.11 0 0 368
Most meg vannak fagyva! Nem tudod a nagyját kikapirgálni? Mert ilyenkor a hígat is könnyebb fölszedni :)))
Előzmény: szomóza (367)
szomóza Creative Commons License 2005.02.10 0 0 367
Így, hogy feltakaríthatatlan - semmit :-(((

Korábban én is a kukába gyűjtöttem. Ha esett, a fújt minden nap kézbe a seprűt, lapátot és hajrá.... :-))
Most tanácstalan vagyok. A legjobbkor esett le a hó, mert éppen kezdett tűrhetetlenné válni a helyzet. Az ősszel nem kakilt ennyit a kutya. Vagy csak nem látszott?
El sem tudom képzelni, mit kellene tennem. Hamarosan metszeni, füvet nyírni kell, de a területre rá sem lehet lépni.
Na Jó! Nem nyavajgok tovább!
Ég Veletek!
Előzmény: Sajó_a_bobtail (366)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.10 0 0 366

Még egy kérdés.

Ti mit csináltok a végtermékkel?????

Én beleszedem egy zacsiba és a szemetesbe rakom. De ez nem igazán tetszik, ki kellene találni valami jobbat.

Zsemy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 365
Én kezdetben homokot tettem a kenelbe, de széttúrta, játszott vele, nem arra használta, amire szántam:) Aztán olyan tanácsot kaptam, h ahova akarom, h kakiljon, tegyek oda a székletéből egy darabot, és akkor ott érzi rá az ingert. Na ez annyiból jó, h ott jön rá, de mire szétpotyogtatja, addigra megkerüli az udvart:( Hallottam még a macskaalomról is, h annak is ilyen hatása van, h ott érzi rá az ingert, de ezt még nem próbáltam.
Előzmény: szomóza (364)
szomóza Creative Commons License 2005.02.10 0 0 364
Szia Sajó!

Ez engem is érdekel, mert az udvaron nincs egy talpalatnyi hely, ahova lépni lehetne! :-((
Már azon vagyok, hogy elkerítek mindent a piszkító hely kivételével :-(((

Jöhetnek az ötletek!!!!!!!
Előzmény: Sajó_a_bobtail (362)
szomóza Creative Commons License 2005.02.10 0 0 363
Közel tízéves tapasztalatom alatt soha semmi baj nen volt a csirkecsonttal. Az igaz, hogy a láb- és combcsont élesen, szilánkosan törik, de a kutya rendesen szét tudja rágni, mert puha. Szvsz az erősebb disznócsontok szilánkosabbak. A mell- és farhát nem szilánkos, azt nyugodtan lehet adni bármilyen érzékeny és mohó az állat.
Nekem volt olyan kiskutyám, amelyik rendkívül mohó volt, de ezekkel soha semmi baj nem volt.
Ha másnap hányja ki a kaját, akkor az már nem a mohóság miatt van!! Ha mohó, akkor fél órán belül visszajön a rosszul megrágott élelem.

Üdv!
Előzmény: Zsemy (359)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.10 0 0 362

Kiolvadtak a billentyűzetek??????????

Mi csak Eukanuba-t adunk a kutyuknak és mégis lágy a végterméka bobinál.

Aki azt mondta, hogy nem nagy baj az szedje már össze nálunk az udvaron a sok-sok plecsnit a fűből.

Próbálom őket egy helyre szoktatni kakilni, de furcsamód vannak helyek ahova jobban szeretnek járni, pedig én nagyon nem szeretném ha ott végeznék a dolgukat.

Van ötletetek hogyan lehet egy helyre szoktatni őket?

Zsemy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 361
Na ezt nem tudtam. Akkor mondjuk az ilyen lábszár csont se jó neki? Mert olyat szokott kapni.
Előzmény: bubozse (360)
bubozse Creative Commons License 2005.02.10 0 0 360

Csirkemell és farhát az mehet neki, nem konkrétan a csirkecsont a veszélyes, hanem a CSÖVES CSONT. Az törik szilánkosra (pl. csirkecombcsont...stb). A nagy cupákokat nem tudja elrágni, a nem csöves csontok meg nem csinálnak problémát (kivéve, ha túl sokat kap, akkor talán megfogja a székletét, akkor nem árt tejet itatni vele).

Előzmény: Zsemy (359)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 359
Engem pont a csirke csonttól intettek óva, h ne adjak neki, mert az szilánkosra törik és kiszűrhatja a beleit. De már nem tudom mit higgyek. Pár napja kapott két szép nagy csontot, azokat be is dörgölte, de másnap reggelre kihányta. Ez csak attól lehetett h olyan mohó??
Előzmény: szomóza (358)
szomóza Creative Commons License 2005.02.10 0 0 358
Hali!

Az előző kutyáimnak rendszeresen főztem, a legtöbbször húsos csirke mellcsontot vagy farhátat. Az volt az igazi kaja. Soha semmi gond nem volt velük. A gyári kaják tele vannak mindenféle korpával, azzal dúsítják, hogy soknak tűnjön.

Zsemy! Olyan kajákról írsz, amilyeneket még nem is hallottam! Ennyire nem élek a világ végén ! :-((

Üdv!
Előzmény: Zsemy (357)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 357
No igen. Én is Friszkízt adok neki. És az eredmény ugyan az. Ami nekem jó volt az az Eukanuba, attól normális volt a széklete, de annak elég borsos az ára. A friszkízzel az a bajom, h elég olajos, és sztem attól megy a hasa. Nekem még a Boscht vagy a Dog Chow-ot ajánlották, de azt meg a környéken nem találok.
Előzmény: szomóza (355)
bubozse Creative Commons License 2005.02.10 0 0 356
Sziasztok! Nálunk általában nincs gond a széklettel :))) Szerintem a hasmenésre nem kifejezetten a bobi hajlamos, hanem ez minden kutyára jellemző. Ha pl. tápot váltassz egyből f.sni kezdenek...stb. Azért kell úgy csinálni, hogy minden váltásnál csak fokozatosan szabad áttérni az újra, ez nagyon fontos! Persze a víz befagy, nálunk is gond, mert napközben nem vagyok otthon. :((( Gondolom eszik havat a drágám, de én se csak száraztápot adok neki. Nálunk a kaja Purina (puppy and junior) táp + kenyérdarabok + maradék leves. Ha nem akad otthon maradék, akkor javaslom a langyos vízzel feláztatást. Én télen nyáron ilyet adok neki, de ilyenkor meg pláne jól eshet a melegvíz és hogy nem "száraz" a kaja. Amúgy vannak ilyen kutyaleveskockák, én is van, hogy olyat főzök neki, vagy síma leveskocka is jó, csak hogy egy kis íze legyen, ha nincs maradék leves. A rizs is nagyon jó és persze ha van kis husi vagy felvágott maradék...stb. belekeverve. Én ezt ajánlom, tehát a vegyes táplálékot (táp és főttkaja).
szomóza Creative Commons License 2005.02.10 0 0 355
Hali Mindenkinek!

Nekünk is azt mondta a tenyésztő, hogy hajlamos az eb a hasmenésre, ezért nem mindegy, mit kap enni. Ő kizárólag Friszkíz száraz kaját ad az állatainak, azt mondja attól rendben vannak. Én ezt kétlem, mert én is ezt adok minden reggel, de elég lágy széklet az eredménye. A fűből feltakaríthatatlan :-((( az egész udvar tele van.
Este én konzervet adok a kutyusnak, lehet, hogy ettől van a probléma. Viszont ilyen hidegben nem tudom megoldani, hogy ne fagyjon be a vize. Tápot víz nélkül nem lehet adni, így a kör bezárult.

Az állatorvos csirke és rizs főzést javasol, ami szerintem is a legjobb lenne, de szörnyen macerás, nem annak való, aki reggeltől estig dolgozik.

Azért jól jönne egy jó ötlet!

Üdv!
Előzmény: Sajó_a_bobtail (352)
Zsemy Creative Commons License 2005.02.10 0 0 354
Sziasztok!

Nálunk is elég lágy a széklet, de én arra gondoltam, h talán a száraztáp miatt. Mikor kisebb volt, akkor egy másfajta tápot a kapott és akkor nem volt neki ilyen. Mióta áttértünk a mostanira, azóta ilyen. De azt mondták, ez nem olyan nagy baj.

bubozse: Járok vele sétálni, de nagyon húz. Ez főleg a jégen nem kellemes:P Van mikor abbahagyja, akkor gondolom pihen, de utána újra elkezd húzni. Próbáltam amit mondtál, de ha séta közbe megállok, azt hiszi játszani akarok az út közepén:P De azért nem adtam föl. Járunk sétálni, hátha megszokja.
Előzmény: Sajó_a_bobtail (352)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.10 0 0 353

 

Jók ezek a havas képek.

Előzmény: bubozse (350)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.10 0 0 352

Nektek milyen a széklete a bobinak?

Nekünk kicsit lágy (Nem igazi hurkák), a tenyésztő azt mondta, hogy ez bobtail tulajdonság. És nektek is menet közben hullatja a kaki placsnikat?

A szetter megáll és egy helyben csinál rendes hurkákat.

Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.10 0 0 351
Mindenkinek befagyott a billentyűzete!  :-)))))))
bubozse Creative Commons License 2005.02.10 0 0 350

 

Hol vagytok? :))))

Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.08 0 0 349
Mi is szoktunk száraz kenyeret adni, és nagyon imádják. Bár nálunk bármit kapnak mindent nagy örömmel és egymást megelőzve eszik meg. Kapnak zöldséget, gyümölcsöt, szárazkenyeret, csontot és bolti jutalomfalatot. (persze néha enni is kapnak :-))))))  )
bubozse Creative Commons License 2005.02.08 0 0 348
Én is szoktam szárazkenyérdarabokat adni Dorkának. Ajánlják is, mert tisztítja a fogukat. Az én drágám is szereti, szerintem minden kutya szereti :))) Biztos azért mert elrágcsigálhatja egy darabig (csontot úgyis nagyritkán kap csak), nem az íz annyira az élvezet benne nekik.
Előzmény: szomóza (347)
szomóza Creative Commons License 2005.02.08 0 0 347
Hali Mindenkinek!

Úgy tűnik rendbe jött a szentem torkincája, mert már tegap délelőtt sem volt baja. Pedig már kezdetem keresni a leghosszabb csipeszt, egy gyors beavatkozásra. Lehet, hogy a szárazkenyér segített, amit kedélyállapot javításra kapott. Valami csont darab megakadhatott a torkán. Most vígan, ugatva őrzi a portát. :-))
Azért kösz a jóanácsot!

A szárazkenyérről jut eszembe! Próbálta már valaki? Nekem eddig minden kutyám nagyon szerette !! Csak néha kaphat(tak) egy fél karéjjal, de akkor igen nagy az öröm. Akkor az igazi, ha már legalább egy hete szárad szabad levegőn. Ha pirítom, annak nincs akkora sikere. Persze a kutyacsemegék széles skálája áll készenlétben, hogy kedvezzen a kutyusomnak, ez csak egyik a sok közül.
Ti mivel kényeztetitek az ebet?

Üdv!
Előzmény: Sajó/2 (345)
bubozse Creative Commons License 2005.02.08 0 0 346
Gratulálok!!! :)))) Szerintem ez nem etikai kérdés! Tények, aminek ha utánanézel úgyis megtudod, szóval nem értem. Tényleg jó lenne, ha vkitől megtudhatnánk legalább a bobis eredményt, nameg ugye ha képeket is láthatnánk!!!!
Előzmény: lhakhang (344)
Sajó/2 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 345

 

 Sziasztok!

 

 Szerintem megfázott a torka. Nekünk is volt ilyen a gordonnál.

 Mi sem tudtuk mire vélni a dolgot, elemlámpával néztünk bele a torkába, valamilyen

 fehér váladék volt rajta. Elvittük dokihoz és valóban gyulladásban volt a torka.

 Szerintem nézesd meg.

Előzmény: szomóza (337)
lhakhang Creative Commons License 2005.02.07 0 0 344

az előbb rámpirítottak egy másik topicban, h. nem etikus itt kiírni az eredményeket, de a sajátomat csak kiírhatom, főleg, h. itt még meg sem szóltak érte;) Első kiállítása volt Zebu kutyámnak, baby kan-ban indultunk és ígéretest kaptunk. Lehetett volna jobb is, de ringdresszúrára jócskán szükség van még, ezen kívül meg kell erősíteni a csontozatát, mert most elég karcsú és könnyű a tibetke fiú. De hozzáértők biztatnak, h. lehet szupi kutyát faragnom a fiatalúrból:) igyekszek mindent megtenni

 

Ja, a kép amit feltettél tényleg nem túl jó, bár a bobid így is aranyos:).Javaslom, h. ne felülről fotózd a kutyust, hanem oldalról guggolva, vagy ülve, mert úgy jobban látszik mi is ő valójában!:)

Előzmény: Sajó_a_bobtail (343)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.07 0 0 343

Most kiállítottál???

Hogy sikerült????

Előzmény: lhakhang (341)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.02.07 0 0 342

Csináltam képeket hétvégén, de csak telefonnal. Elég borzalmasak lettek (nem tudom hogy csinálnak jó képeket mobillal). Egyet azért felteszek.

 

 

Nagyon kifáradtam, lóg is a nyelvem.

 

Sokat futottam, jól kifáradtam, lóg is a nyelvem. :-))))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!