Keresés

Részletes keresés

Don Palesz Creative Commons License 2007.12.16 0 0 381
Itt 68000 Ft-ért is találtam polarizált fényű lámpát:


http://faberlic.co.hu/activelight/
Don Palesz Creative Commons License 2007.12.16 0 0 380
hu&gl=hu&ct=clnk&cd=74 lemaradt a végéről, bár amúgy sem működik a link....

Amúgy jó lenne hallani ilyen házi tákolmány gyakorlati tapasztalatáról is...
Don Palesz Creative Commons License 2007.12.16 0 0 379
Azért azt elhiszem, hogy a polarizált fény sejregeneráló hatású lehet, csak az eszköz árát sokallom.

Amúgy erre a hozzászólásra gondoltál?:
"Innen merítettem az ötletet:

Mérnök vagyok és természetgyógyász. Személy szerint felháborított, hogy egy olyan egyszerű dologért, mint a polarizált fény, a bioptrom, a zepter, a biopolár mennyi pénzt elnyel. A fény polarizálása érettségi tétel fizikából. Egy 1000000 candel fényerejű kézi reflektort építettem át (kb. 500000 marad meg a polarizáció után). A reflektorra egy év garancia jár. Aki magának akarja megcsinálni szivesen elmondom, hogy kell, az más kérdés, hogy Németországban gyártottak hozzá alkatrészt. A fénycsóva 13 centi átmérőjűt, így egy testrész kezelése (pl térd) megoldható egy lépésben. Termékem hátrányai: hálózatról nem üzemeltethető (a beépített akumlátor 12 óra alatt tölthető fel) és az üzemelési ideje az akumlátor állapotától függően 30 perctől 2 óráig terjed. Ezeket leszámítva ugyanazt nyújtja, mit a fenti termékek, polarizált fénycsóvát. Szerintem nem nagy ár azért, hogy egy ekkora csóvát előállító lámpát félmillió helyett kapd meg ennyiért. A most következő leírás a bioptron lámpáé (forrás OMKER):"A lineáris polarizált fény éppúgy, mint a legtöbb hatékony természetes gyógymód, növeli a test regeneráló és gyógyító erőit, erősíti az immunrendszert. Világszerte sok orvos használja sikerrel a polarizált fényt. Bőrproblémák: allergia, lábszárfekély kezelése, égések, krónikus sebek. Fájdalomcsillapítás: reuma, ízületi gyulladás, izomsérülések, migrén, meghűlések kezelése." Kollegáim kérésére, dolgozom a színterápiás lencséken, megoldható lesz, akit vele érdekell, jelezze.



http://72.14.207.104/search?q=cache:hCtAb4nJnt0J:vakera.hu/item/view/index.php%3Fcod%3D4602017+elad%C3%B3+bioptron+&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=74
"
Előzmény: Otto Normalverbraucher (378)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.12.15 0 0 378

Itt is olvashatsz a lámpabarkácsolásról. :-)

 

Egyébként meg "hat hét hit, és hat"... :-DDDDDDD

Előzmény: Don Palesz (376)
Don Palesz Creative Commons License 2007.12.15 0 0 377
Ja és a párezer forintos ajándék egy krumplihámozó volt...
Don Palesz Creative Commons License 2007.12.15 0 0 376
Üdv!

Velem is meg akarják vetetni ezt a lámpát, meg a légszűrőt.
Nálam is úgy kezdődött a történet, hogy felhív egy nő, feltesz néhány kérdést a család állapotával kapcsolatban. Kb egy hét után újra felhív, hogy a tájékoztatásért cserébe kapok néhány ezer forintos ajándékot, és hogy valamilyen egészségügyi témájú előadás is lesz ott tartva, pontosabban a Griff hotelben. Gondolván hogy az ajándékért megéri, elmentem, meghallgattam előbb az előadást. Kissé kellemetlenül éreztem magam huszonéves emberként, mert körülöttem csak nyugdíjas urak és hölgyek ültek, nem tudom, hogy azért, mert csak ebben a korosztályban érdekeltek (eredetileg apámat szerették volna meghívni), vagy csak időseket tudtak rábeszélni hogy eljöjjenek, hisz nekik van sok gondjuk az egészségükkel. A termékek hatásosságában nem kételkedem, hiszen állitólag kórházakban is használják erre-arra, és a légszűrő is tisztíthatja a levegőt, inkább az ár az, amin eléggé elakadtam, és az, ahogy ezt próbálták úgymond eladni, hogy pl a napi törlesztőrészlet kevesebb, mint egy buszjegy ára, meg ilyenek. És hogy persze csak most nagyon akciós, mert a cégnek most van alakulásának huszadik évfordulója, és jeles évforduló max 5 év múlva lesz. Az előadás után mindenkihez odament 1-1 széplegény, vagy nagymellű, kivágott szerelésű csinibaba, konkrétan, a telefonálók, és személyesen győzködték tovább az embereket.
Engem tulajdonképpen mindkét szerkentyű érdekelt, de az ára, meg aza sok piár ami körüllengi, visszatart. Átolvastam ezt a fórumot is, és inkább a kételyek növekedtek. Jó lenne tudni, hogy tényleg töredékéért összerakható a lámpa? És FŐLEG azt, hogy akik ezt leírták, kipróbálták-e és javított-e valamilyen egészségügyi problémán?
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.12.14 0 0 375
köszi, majd emésztem..:))
Előzmény: zsoltiapu (373)
Lord Sage Creative Commons License 2007.12.12 0 0 374
eladva
Előzmény: Lord Sage (357)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 373
Szia Zottjoghurt,
bocs, válaszolok részletesen.
Lámpatest: PAR-16-os
pld. http://www.pako.hu/index.php?from2=30&gyartok_boxxx=%2B%2B%2B%2B%2B&marka_boxxx=Eurolite&megkeres=true&oldal=kereses
A PaKo nem Pákó..., de ilyet szinte minden DJ boltban találsz és van olcsóbban is. Fém, nem gond a melegedés. Vehetsz mellé mikrofonállványt, ami nagyon jól beállítható, és vehetsz színes fóliát is.
Ha spéci cuccot akarsz, akkor 12 V-al kell dolgoznod. Bemész egy rendes lámpaboltba, veszel GU-5.3-es foglalatot, 12 V-os trafót (elektronikusat, h jól is nézzen ki), 2-eres 220-as kábelt, kapcsolót, 4700-6500 K-s 50Wattos halogént mondjuk 12fokos hidegtükörrel (BLV WhiteStar - én itt vettem/rendeltem, mert Mo.-n máshol nem volt...http://www.galaxism82.hu).
A mikrofonállványra egy hosszú csavarral tettem fel a lámpát. A lámpatestet át kellett alakítani a GU 5.3 fogadásához, de ez nem volt nagy mutatvány.
Ha nem vagy ennyire igényes, akkor használd a PAR 16 eredeti GU 10-es foglalatát és vegyél bele izzót. Ennek az a hátránya csak, h eléggé szór/terít a bele való halogén és a színhőmérséklet nagyon alacsony (kevés a kék). Ellenben a fóliákat ehhez belőve kapod. Vigyázz, mert a lámpatest nagyon melegszik. Konkrétan forró...

A másik, amit csináltam az a fémhalogén lámpa volt. Ezzel a mod mindössze annyi volt, h vettem hozzá reflektorállványt barkácsboltban, vettem rendes elektronikus előtétes lámpatestet, belenyomtam egy Tungi 90 feletti cri-s 70 Wattos kerámia fémhalt RX7s-est, applikáltam hozzá egy szűrőtartót (ehhez nincs gyári, mint a PAR-hoz), vettem a www.tavcso.hu-ban polárszűrőt méretre-vágva, meg egy duplamegszakítós kapcsolót. Ja, ezt a lámpatestet nem nagyon érdemes babrálni - minimum 5kV-on gyújt, ha komolyabb előtétet veszel, tudja a 15-öt... Ezt a lámpát imádom. Csúnya, de finom. A szűrő már nincs rajta, felesleges. Teljesen jó SAD ellen.

Az Osram Duluxstarról a gyártó miatt még tudsz infókat találni. Elég korrekt cég. Lényeg ha már világításról van szó, h jó spektruma legyen. 5 v. 6 sávos :-), ami sajnos ritka, valamint az előtét alátolja a 35 kHz-t. Ignis topictárs nagyon jó dolgokat írt a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9170063 topicban. Ritkán találkozok ilyen kvalitással. A lámpaboltosokat szinte elfelejt/7. Ilyen infókat az esetek 99,9%-ban nem fogsz belőlük kiszedni. Marad a net, meg az ilyen elvetemültek...
Előzmény: Zottjoghurt (358)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 372
Szia Kandur88,
ne haragudj, az első kérdésedre nem tudok válaszolni. Próbálj rákeresni a neten, talán vki feltett leírást. Egyébként én javasolnék vmi kálcium-magnézium kelátot, glukozamint szedni és az arany-, réz-kolloidot is próbálhattok. Ebben inkább bíznék, mint a Bioptronban. Az ezüstkolloidot teszteltem jobban - abból is az ionosat, de az nagyon durván jó - csak nem erre való. Ezenfelül tornáztatnám a mélyizmokat - Pilates torna, Callanetics. Ezek bármilyen kombinációja, esetleg együtt. Helyre, tétre, befutóra.

Látásjavításhoz: "A" vitamin, rendszeres szemtorna. Sajnos ebben nem vagyok otthon, nagyon jó a szemem.
Előzmény: Kandur88 (362)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 371
Off
Ha már átmegyünk wellnessbe... Mozgás - alapvető szüksége a szervezetnek. Jellemzően a nagy levegőigényű gyakorlatok - fuss, mindennek jót tesz. Egyél kefirt (Mohamed próféta nem tévedhet), igyál vörösbort (francia paradoxonnak érdemes utánanézni), nyomjad a C vitamint (hallgass Szentgyörgyire - 1 gramm naponta), mentális egészséged is megérdemel fél órát naponta, kerüld a stresszt, egyél jó feketecsokit naponta (70% vagy felette), szexelj, egyél halat minden héten min 3-szor, ja és kerüld a szappanoperákat, végezz egyetemet, keress jól, használd az eszed.
Erről az egyik ismerősöm nagyon sokat tudna mesélni, hosszú évekig kutatták ezeket a paramétereket. Remélem megírja a könyvet róla. A Bioptron nem volt közte :-) se pro, se kontra.
On
Előzmény: csempesz (366)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 370
Szerintem méregtelenítő kúrát kajával vagy anélkülj csinálj. Ehhez a fénynek nem túl sok köze van. Régen a káposztát a szegény ember gyógynövényeként kezelték. Ez nem véletlen (meg lehetne nézni a céklát, bodzát is...). Az sem véletlen, hogy bizonyos kultúrákban van böjt és ehhez hasonló kajamegvonás. Egyszerűen "levegőhöz" jut a máj és az egyéb méregtelenítésért felelős szervek. Ezért van az is, h aki beteg nem akar enni (a szervezet ösztönösen tudja mit kell tenni). Annyi parasztos megoldás van, miért akartok kiadni 80-250-500 eFt-t szarokra? Ne a pénzt használjátok a hitetekhez, ha van eszetek!
A kék és a kéken túli fény (UV-k) fertőtlenítenek. UV-kkal vigyázni kell, kis mértékben gyógyszer... A kékkel még amiatt is érdemes vigyázni, mert a retina erre a legérzékenyebb - ki tud égni (bár ehhez azért kell mennyiség). A másik, amit óvatosan megjegyeznék, hogy a hideg fehér nagy mennyiségű kék alkotót tartalmaz, tehát a fehér fény is OK (ahogy Dinshah mondta, mindenre jó...).
Ami még nagyon ajánlott, hogy utánanézz: infraszauna (a Philips Vitae izzós) infrasugarakkal. Ez azért édes, mert ügye a Philipsnek vannak nagyon jó sima infralámpái olcsón és a Vitea nagyon drága, de nem sokkal tud többet (szerintem) - persze a teljesítménye az kb 8-10 szerese.

Ajánlott irodalom: http://www.fenyterapia.hu/gyogyaszat.html , bár ez nekem erősen reklámszagú, ami viszont nem - vagy kevésbé: a dr. Dinshah Ghadiali féle kromoterápia. Fényterápiával kapcsolatban rengeteg infó van a neten.

Lényeg a mennyiség. Ezt kérdeztétek is: amerikai kísérletek alapján a következőt találták:
Results : The literature search identified 31 controlled trials with LLLT on collagen tissue. Three in vitro trials were performed on stretch-induced and inflammation in fibroblast cultures and five in vitro trials were performed on collagen production. Optimal dose and power density for inhibition of prostaglandin PGE2 and interleukin 1- beta production was found to be 3.2-6.3 J/cm2 and 5.3 mW/cm2 measured at the target fibroblast cells after 5 days of irradiation. Data on upper range limits for anti-inflammatory treatment were inconclusive. Optimal dose and power density for collagen production was found to be in the range 0.2-2.0 J/cm2 and 2 -20 mW/cm2 measured at the target fibroblast cells. Daily treatment for 2 weeks with optimal parameters yielded a maximum increase in collagen production of 37%. The results from three in vivo trials showed similar increase in collagen production. Doses in excess of 4.5 J/cm2 and power densities higher than 30 mW/cm2 inhibited fibroblast metabolism and decreased collagen production.
Ezt lágylézerrel végezték, tehát óvatosan kell kezelni, de nem állhat nagyon távol a valóságtól. A hullámhosszt nem árulták el... Forrás: http://www.laser.nu/lllt/lllt_science6.htm

A lényeg, h veszel egy valamilyen szinten fókuszált lehetőleg halogén izzót - nagyobb teljesítménnyel és színhőmérséklettel (pld. BLV), bemész egy DJ boltba, ahol roskadásig vannak színes fóliákkal - ami elvileg jól bírja a hőt - de erre vigyázzatok. És olyat veszel, amilyet akarsz.

Számoláskor az izzó teljesítményének 5%-val számoljatok, mint már írtam. Felület mérete a fókusztól függ. Itt azt is figyelni kellene h hideg v melegtükrös a reflektor.
Előzmény: csempesz (366)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 369
:-)
Annyi kiegészítéssel, h a lágylézert kifejezetten a sebészetben alkalmazzák, tehát nem egészen csak hámsérülésekre, de a lényeg az h felszíni, ill. ahhoz nagyon közeli.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (367)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.12.10 0 0 368
Tedd hozzá: agyhalál alternatív kezelése lámpával. Csak jó nehéz legyen az a lámpa... Off
Az MLM-től azért lehetne mit tanulni egy multinak. Pld. h amit ott beígérnek, az úgy vagyon (mivel kőbe van vésve). Na ez egy multinál vagy más cégnél: Aszondta a főnök, h jövőre kapok fizetésemelést. Na ja..., meg megtervez/7 a karrieredet. Aha...
Hozzáteszem, multinál dolgozok.
On
Előzmény: Zottjoghurt (365)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.12.09 0 0 367

Parasztvakítás!

A lámpa kizárólag felületi hámsérülések gyógyulását képes elősegíteni. Minden más a Zepter kitalációja.

Előzmény: csempesz (366)
csempesz Creative Commons License 2007.12.09 0 0 366
Sziasztok! Én a méregtelenítő kúra menetére lennék kíváncsi. A lámpához kapott könyvben csak említik hogy arra is jó, de az már nincs leírva hogy milyen színnel, hol és hány percig kell használni. Örülnék, ha valaki leírná nekem hogyan kell. Köszi előre is!
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.30 0 0 365

:))

agyhalál kezelése lámpával..:)) ez legtöbbször működik is. Főleg mlm-esek esetében.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (364)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.11.30 0 0 364

:-DDDDD

 

figyeld meg, mingyá' jönnek a csodaszeres Mucikák, és jól megaszondják, hogyan kell kezelni a szemét. Végül is, olvashattuk, egynémelyikük Down-kórra, agyhalálra is ajánlja.... :-D

 

Csaxólok, van nagyon jó szemész ismerősöm, ha befuccsol a cepteres megoldás, némi részesedésért szívesen megadom az elérhetőségét. :-))))))

Előzmény: Zottjoghurt (363)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.29 0 0 363
A népmeséket is ritkán dokumentálják. Ezért népmesék.
Előzmény: Kandur88 (362)
Kandur88 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 362

Üdv mindenkinek!

 

Nemrég vettem egy bioptron lámpát (használtat egy ismerőstől). Testem bizonyos részeit miután kezeltem vele, éreztem javulást. Van viszont egy dolog, ami nagyon érdekelne. Tudomásom szerint, bizonyos dolgok kezeléséhez megvannak azok a technikák, ahol alkalmazni kell a lámpát ahhoz, hogy javulást érezzünk. Pl a gerincproblémák kezelésére nem feltétlenül a gerinc tájékán kell a kezelést végezni, hanem megvannak azok a bizonyos pontok, amik alapján gerinc tájékon javulás várható. Na most, az én problémám az, hogy nincs semmiféle utmutatóm a kezelési technikákhoz. Az internetet is végígböngésztem, de semmit nem találtam. Ha bárki tud segíteni ez ügyben, kérem válaszoljon.

 

Leginkább ami engem érdekel, hogy hol és mikép kell használni a bioptron lámpát ahhoz, hogy a látást javítsuk. Ugyanis számos példát olvastam arról, hogy az embereknek a bioptron kezesél után javult a látásuk. Nekem ez lenne nagyon fontos. Hiszem azt, hogy nem az a megfelelő módszer hozzá, ha egyenesen belenézünk a lámpába, persze lehet, hogy tévedek. Mellesleg a legkissebb lámpát vettem meg, nem tudom a pontos típus nevét, de kb méretre és alakra egy hajszárítóhoz hasonlítható.

 

Minden segítséget előre is köszönöm.

Krokofánt Creative Commons License 2007.11.22 0 0 361
köszönöm :-)
Előzmény: Alex_ (360)
Alex_ Creative Commons License 2007.11.20 0 0 360

Szia

 

itt keresd őket: www.naplampa.hu

Alex_

Előzmény: Krokofánt (359)
Krokofánt Creative Commons License 2007.11.13 0 0 359
sziasztok, meg tudjátok mondani, kik azok a kecskemétiek? :-) vagy legalább valami közelítést, hogy mégis merre keressem őket... :-)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.13 0 0 358

Most olvastam ujra a beirásodat, elég érdekes..

Össze tudnád foglalni a lényeget úgy, hogy a zöldfülű lámpavásárók is megértsék, mit kellene venni, mire kell figyelni, ha beszabadulnak egy lámpaboltba?

Itthon hol lehet ilyesmit kapni, ezt a kecskeméti dolgot nem értem. Bp-en van valahol? Milyen márkák? (remélem nem minősül reklámnak)

Jelenlegi szintem: Osram Duluxstar, 24W, 1500lm.  Ennyi, más adat nincs róla:):)

Szóval tömören, velősen, csak a lényeget. Terhelj meg Joule/cm2-rel is.

Előzmény: zsoltiapu (353)
Lord Sage Creative Commons License 2007.11.13 0 0 357
sziasztok,

Van egy eladó kicsi Bioptron lámpám, bontatlan, a nagyobb megvételekor kaptuk, de nincs szükség rá, így 80 ezer forintért átadnánk az arra vágyónak (már aki a lámpára vágyik, mi a pénzre :)

Szóval bontatlan, garanciális, stb.

Mail címem megadva a profilomban.
zsoltiapu Creative Commons License 2007.10.25 0 0 356
UP
nem akartam senkit ledorongolni. Akkor bedobok vmit:
tegnap nézegettem az archivumomat és találtam egy linket:
http://healing.about.com/library/news/bl_pd_NASA001218.htm
érdemes a frekvenciáknak utánajárni (660nm, 830 nm, 930 nm, 880 nm, 905 nm). Ezek a LED-ek boltban kaphatóak és bizonyítottan van hatásuk. Fontos a rendszeresség, időtartam és a fénymennyiség.
Érdemes ezeket a spektrumokat kicsit jobban megnézni:
http://home.att.net/~ledmuseum/spectra.htm
szóval lámpázzatok, de nem kell drága felszerelés hozzá! Megteszi egy jó spot is mondjuk 6500 Kelvinen..., hogy kék is legyen benne. Meg hidegtükör.
zsoltiapu Creative Commons License 2007.09.30 0 0 355
Szia, ez nem rossz, csak nagyon drága. Ehhez mit szólsz?
http://cgi.ebay.de/Lichttherapie-Gesunde-Vollspektrum-Sparlampen-32-Watt_W0QQitemZ300156612311QQihZ020QQcategoryZ81313QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Vagy keresd meg a kecskemétieket. Ők is feleannyiért árulják. Azt figyelem, hogy a kínaiak is bejönnek lassan erre a piacra is. A gond csak annyi, h a spektrum analízisét nem teszik közzé. Úgy meg egyszerű... Azért ha azt mondják, h 5 sávos és 5000 K körüli vagy feletti, az már jelenthet vmit.
Előzmény: Zottjoghurt (354)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.09.30 0 0 354

szóval lámpákból ilyeneket érdemes venni?

http://www.lumenlight.com/birdlamps.html

Előzmény: zsoltiapu (353)
zsoltiapu Creative Commons License 2007.09.30 0 0 353
:-) érdekesek a Zepteresek hozzászólásai...
Beszéltem azzal, akitől annó Fenyő Márta kért segítséget a lámpa fejlesztéséhez (egy prof egy nagy mo-i egyetemen). Beszéltem kórházakkal, akik használják, beszéltem bőrgyógyászokkal, akik tesztelték. Beszéltem olyanokkal, akik szétszedték a Bioptront.
Konzekvencia: a kórházak szerint van benne vmi, de legalábbis nem ront a helyzeten. A teszt (avagy kísérlet) szerint semmi hatása. Hozzáteszem hivatalos dokumentációkat sem egyik oldalról sem láttam! Ne kérdezzétek h létezik-e, nem tudom. Én rengeteget kerestem. Az tény, hogy nem Bioptronos tesztet találtam. Szummázva: az eredeti változata a lágylézer. Polarizált, koherens sugarakkal fix hullámhosszon, a német lézerpápa keze által tervezve és ez legalább tesztelve... Ennek EGY inkoherens változata a Bioptron. Kérditek miért polarizált fény? :-) vmivel vakítani is kell a parasztot... Mélyebben hat az emberi szövetekben. Ez igaz, az is igaz, h fizikusaink szerint ott a sejtek fényvezetése miatt összegződik és mélyebben kifejti a serkentő hatását. Na ez meg mi? Barátaim, ez a hőhatás... Melegít. Vérkeringést javít. Ezenfelül hatna az UV-B és UV-A része, de ez ki vagyon szűrve. Az egészben az az édes, h a terráriumokhoz kifejezetten olyan fényforrásokat gyártanak, ahol ez a fény jelen van. Nem döglik meg a hüllő. Affene azt a cudar mindenit, sőt jobban van tőle. Egyszerű az ok. A kis mennyiségű UV-A és UV-B egészséges és szükséges. Nagy mennyiségben persze bőrrákot okoz. Folyatatva az eredeti gondolatmenetet: a fény az ember egyik életeleme, ez tény. A bőr a legnagyobb szervünk, ez is tény. Na meg az is, h nagyívben leszjuk. pláne télen, mikor hideg van és minden módon eltakarjuk. Van egy másik fontos szervünk, ami nem kicsit függ a fénytől - mondjuk a szemünk... Ez igen érzékeny a fény minőségére. És most hangzott el az egész irományom egyik kulcsszava: minőség (mértékegység: CRI). A másik meglepetésre a mennyiség... - most maradjunk a W/m2-nél. Nem fikázva a Bioptront, ez egy kutyaközönséges halogén izzó, mint már előttem sokan írták. Mellesleg kis teljesítményű. Itt már kezd nyílni a bicska a zsebemben... Spektruma elég szahara. Még erre sem voltak igényesek. A design és a gyártási minőség előtt viszont le a kalappal. Ennek ellenére az ár, na ezt hagyjuk - iszonyat. A legérdekesebb ebben az, h mindenki ilyen áron adja a hasonló termékeket. Vissza a minőségre. CRI 90 felett vegyetek fényforrást. Színhőmérséklet 4200 K felett legyen. Vissza a mennyiségre: egy normál izzó/halogén hatásfoka nagyon alacsony. Spektruma nagy részét a közeli és távoli infrában adja le (ami azért nem feltétlen rossz, de mindjárt). A hatásfokot fénycsövekkel, nagynyomású fémhalogénnel nagyon tudjuk javítani, vagy valódi Xenonnal - aminek kiemelten jó a CRI-je. Fémhalogénnél nagyon figyelni kell a CRI-re, mert ritka a CRI 90 feletti (azért van jópár). A magas CRI fémhalogénről csak annyit, hogy nem véletlenül van az amcsi tengeralattjárókon. Szóval a mennyiség: 40 W/m2 (kezelésre) nem kevés pláne, ha a látható fényben kell mérni. Gyors leegyszerűsített számolás: 10 m2-es szoba, reflektorral (a fény teljes mennyisége hasznos tartományra esik) 400 Watt. Egy normál izzó hatásfoka 3-5% (a rossz nyelvek szerint még kevesebb). 5%-al számolva a szükséges energia a szobára 8 kW, de legalább már a leghidegebb téli napokon sem kell fűteni :-). Ennél nem kicsivel jobb a fénycső. A hagyományos ebből 40% körüli hatásfokkal bír, de CRI 60-65-öt tud. Ezt mostanában kegyetlenül feljavították - CRI 95-re több (5) összetevő használatával. Így már csak 1 kW-ot kellene használni. Annyit még halkan megjegyeznék, h a nap (mondjuk nem csak látható tartományban) 450 W/m2-t juttat a Föld felszínére egy szép felhőtlen nyári nap alkalmával. Terhelhetnélek még benneteket Joule/cm2-el, meg egyebekkel. A lényeg h sok legyen, de a túlzások, mint mindenhol nem egészségesek. A túlzás viszont elég távol van... Én pld. egy 18 m2-es szobában 500 W halogénnel vagyok el..., vagy 2db. 70Watt fémhalogénnel (CRI 90 felett)... A polárszűrőt már nem használom. Ja polárszűrő: ha vkinek szüksége van rá, fóliaként megkapja csillagász boltban. Magas színhőmérsékletű halogént németektől lehet hozatni, CRI95-ös fénycsövet sajnos már Kecskeméten lehet venni... (miért sajnos? mert én akartam árulni... és ők jobbak). A másik kedvencem: színterápia. Hát ez a legnagyobb átbszás. A színterápia szintén jó dolog. Indiai barátunk szépen kikísérletezte (tényleg). Ennyi pénzért adni ezt a Zepinél. Káprázatos, de az én májam nem bírná egy percig... Szóval DJ boltba be és ívekben állnak a fóliák!
Bocs, most nem írok többet. Akit érdekel még szóljon. A közeli és távoli infráról még írhatok...
n.attila Creative Commons License 2007.08.24 0 0 352
Szerintem sokkal többel dolgoznak, mint 100 %-s haszonkulcs, de pl. a Ferrari se 100 %-ssal dolgozik, hanem jóval többel. Engem ez nem nagyon zavar, ráadásul a Zepteresek "találtak" meg, ha az egyéb lámpagyártók ügyesebbek lettek volna, akkor lehet, hogy tőlük vásárolok. Mindenesetre nekem bevált a Bioptron (fejfájásra, náthára használtam-nem vagyok valami beteges típus), szerintem így is megéri az árát ha arra gondolok, hogy egy életen át fogom használni, de hosszú évekig biztosan. Az meg, hogy hogyan működik, az a legkevésbé érdekel, nem vagyok fizikus beállítottságú, nekem csak a végeredmény számít:) Az édesanyám dícséri az edényeiket, na jó, ő meg nem próbálta az AMC (így hívják?) edényeket, lehet, hogy azok jobbak, de neki a Zepteres is megfelel.
Előzmény: Sala (348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!