Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

VolksrodZoli Creative Commons License 2016.04.06 0 0 39326

Az a Free... az egy csuda jó kis motorral szerelt robesz :) Abból elég sokat hirdetnek.

Előzmény: Poc2 (39325)
Poc2 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 39325

Akkor keress hosszú piaggio blokkot.

Piaggio típusok:

1991-1994 Free
1995-től TPH, TPH-X, Storm

1998-tól Stalker, NRG Extreme AC

2000-től NRG mc3 AC

 

Előzmény: 50negykerek (39323)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 39324

a robogóé nem jó, mert rövid, ebbe 48 cm-es kell. valakinek esetleg bontott luna?

 

Szerintem esélytelen . Bele kell  rakni azt a robogót , át kell alakítani a tartófüleket . Én legalábbis ebben gondolkodnék .

50negykerek Creative Commons License 2016.04.06 0 0 39323

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK! Keresek az Amica Lunába való Piaggio Typhoon 50 blokot, mivel az enyémé eltörött. a robogóé nem jó, mert rövid, ebbe 48 cm-es kell. valakinek esetleg bontott luna? vagy ötlet? KÖSZÖNÖM!

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 -14 0 39322

OK!

igazad van ,ez élteti....De:

Ez az egy mondat azért járt a tetűnek...

üdv

Előzmény: oljeg12 (39320)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.05 -2 0 39321

"ha te ráfestettél a rendszámra, akkor ki tudja megítélni, hogy az a 8-as, amit lát, az 0 volt-e valaha,"

 

Nem tudom, hogy miért abból indulsz ki mindig, hogy nem azt festettem a rendszámtáblára, mint ami eredetileg volt. Nem arról írok, hogy hamis rendszámot akarnák csinálni. Csupán csak a hibát akarom kijavítani.

1)  A rendszámtáblán a karakterek sajtolással ki vannak emelve.

2)  A rendszámon lévő karaktereknek egyezni kell a forgalmiba bejegyzettel.

Ha ezek közül valami nem egyezik, akkor az már hamisítás. Ha minden stimmel, akkor az nem lehet hamisítás.

Előzmény: bananatree (39313)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.05 -6 0 39320

"A fórumpatkány lám ismét a sarokba piszkított"

 

Én az ilyenen, csak nevetek. Ha lássa, hogy valakit tud vele piszkálni, akkor azzal csinálj. De tudod mit! Hagyd rá, had csinálja. Tudod mit kell rá mondani. Azt, hogy "olcsó játék hülye gyerekeknek."

Előzmény: Törölt nick (39318)
HPál.03 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39319

Üdv mindenkinek!Volna egy kérdésem.Microcar virgo 3.as kisautón szeretnék kereket cserélni,meik pontján tudom megemelni emelővel elöl és hátul?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 -15 0 39318

Nos ,ha O-ból 8 -as lesz vagy fordítva akkor "de factó" tartalmi hamisitás történt ,bármi volt is az eredeti szándék.Ha csak a lepattant festéket javitottad ,és az nem fed semmi felíratot ,azt senki nem sérelmezheti!Aztán látni 

sérült,meghajlott és kiegyengetett rendszámot is addig amíg olvasható funkcíóját ellátja használható ,ha nem akkor csereköteles!Szerencsére a mi kis mopedautó rendszámaink védett helyen vannak,nem igazán sérülnek.

A fórumpatkány lám ismét a sarokba piszkított,de soha be nem hoztok a Határőrség rovaton azt hiszem -45 volt a csúcs...mit melózhatott több tíz nickkel...

üdv

Előzmény: bananatree (39311)
WooDoo Creative Commons License 2016.04.05 -1 0 39317

Kínában tudnak csúcsminőségű dolgokat is gyártani, de az nem lenne semmivel sem olcsóbb, mint amit Európában gyártanak.

 

Nekem amúgy ez a 3 személyes törpe mikrobusz kifejezetten tetszik, szívesen eljárkálnék vele, ha tisztességesen meg van csinálva...

Előzmény: Bakancs4 (39315)
Berci666 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39316

Hello, akit érdekel, a lengyeleknél gyártanak Aixamra is ablak légterelőt 400 és 500-ra is.

Csak még ki kéne deritenem mennyire egyezik az ajtó méret az én Roadline-l mert akkor én is rendelnék.

 

  http://www.heko.pl/index.php?opt=szukaj&szukajgrupa=all&szukajmarka=137&szukajkod=

Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39315
Előzmény: WooDoo (39282)
bananatree Creative Commons License 2016.04.05 -5 0 39314

ja, +1:

> kopás(sérülés) miatt megtévesztő, akkor jogosan megbüntetnek

ennek a felelőssége is a tied.

Mint ahogy annak a felelőssége is a tied, hogy jó műszaki állapotban legyen az autó, és legyen rajta műszaki vizsga. Ha vizsga nélkül hajtasz forgalomba, akkor megbüntetnek, ennek jogosságát senki sem kérdőjelezi meg. Pedig a vizsga a többi macerával együtt ugyanúgy idő és pénz, mint ahogy idő és pénz egy új rendszámot csináltatni. De ha észleled, hogy kopott, akkor a te felelősséged, hogy cselekedj.

 

Előzmény: oljeg12 (39312)
bananatree Creative Commons License 2016.04.05 -3 0 39313

ha te ráfestettél a rendszámra, akkor ki tudja megítélni, hogy az a 8-as, amit lát, az 0 volt-e valaha, és te maffiózó vagy?

vagy 8-as volt eredetileg is, csak te kicsit vastagon ecseteltél, és azért néz ki gyanúsan, de egyébként teljesen jószándékú vagy?

a rendőrnek nem lehet feladata ilyen mélységben megítélni ezt a helyzetet.

ezért nem mérlegel, hanem amennyiben szándékos elváltoztatást vesz észre, akkor azt bünteti. 

 

a műszaki tartalommal is ez a helyzet. Ha azt gondolja, hogy a te smkp-nak vizsgázott járgányodban valami megváltozott, és vélhetően egy 15kW motor van benne, akkor is intézkednie kell, és el kell küldjön vizsgaállomásra, ahol majd a szakértők eldöntik. 

 

Persze mindkét eset kezelése a rendőrön múlik...

Egy időben pl. rá volltak állva az utólagos xenon lámpa beépítésekre. Tök egyszerű "detektálni", mert a fénye magáért beszél, és ha nincs fényszórómosó hozzá, akkor 200%, hogy sufnituning. Mégse a helyszínen vették le a rendszámtáblát (mint ahogy sokan híresztelték), hanem NKH műszaki felülvizsgálatot írtak elő az elkapottaknak. Aztán ez már jópár éve nem divat, pedig rettentő sok ilyen autó fut még mindig...

 

Előzmény: oljeg12 (39312)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39312

Szerintem durva a hasonlat. Mivel a rendszám, ha nem olvasható, vagy a kopás(sérülés) miatt megtévesztő, akkor jogosan megbüntetnek. De ha olvashatóvá teszem és nem is "ügyetlenkedem el a 0 helyett nem lesz 8", akkor azért mért büntetnek meg? Ez az amikor a zsebbe kinyílik a bicska  és az embernek az a személy jut az eszébe, aki a világra hozta a hülye rendőrt.

Előzmény: bananatree (39311)
bananatree Creative Commons License 2016.04.05 -3 0 39311

és mi van, ha merő véletlenségből (mert ügyetlen a szentem), a tulaj úgy "javít", hogy egy "0"-ból "8"-as lesz?

 

hasonló példa: ha lefested a gázórádat, mert kint van a szabadban, és már rozsdás volt, akkor jó eséllyel számíthatsz egy 100-400e közti csekkre a szolgáltatótól.

(mert pl. vélelmezik, hogy egy mahinációs céllal készült lukat akartál elfedni. Még akkor is, ha azt a lukat a rozsda ette oda...)

 

Előzmény: oljeg12 (39310)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39310

A meglévő rendszámon nincs joga a tulajnak, hogy kijavítsa a festék hibáját? Pedig az nem hamisítás, csak a rendszám olvashatóságának a javítása.

Előzmény: Bakancs4 (39297)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 -14 0 39309

KIEG:

Természetesen az újonnan üzembehelyezett járművekre már hatóságilag EU-s rendszám került....

Előzmény: Törölt nick (39308)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 -14 0 39308

Na ,hogy teljes legyen a kép,akkoriban egy rövid ideig/gondolom szólhattak,hogy ácsi/ kapható volt autós boltokban ilyen felragasztható matricakészlet a kék píktrogramm a kis fehér "H" val+ az EU csillagkoszorú/amit klasszul fel lehetett ragasztani a régi rendszám sarkára.Mert aztán EU-s rendszámhoz csak  általában a műszaki lejártával,a vizsga után egy átrendszámozási eljárás után,saját kérelemre jó pénzért lehetett jutni.Ne feledjük ez volt a reménykedés időszaka mindenki illúzíókat táplált és a határon kifelé utazva szívesen mutogattuk volna ,hogy már mi is benn vagyunk az EU-ba.Aztán mint mindig a mézesmadzag sz....ros vége is megérkezik/zett,de az már egy másik történet...Most ,hogy ezt a kis kinai csúnyságot,ami éppen megjárná mindannyiunknak, nem lehet csak úgy beüzemelni,pedig ugyan kinek ártana?

üdv

Előzmény: Bakancs4 (39298)
szanatip Creative Commons License 2016.04.05 0 0 39307

60 ezer Üdv

Továbbiakért irj privátban

Előzmény: Tarzan86 (39257)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39306

Azt a tricajt gondolom nem a szépségért veszik . Mint nemrégiben értesültem  : jó helyen jó időben horribilis pénzt lehet keresni az ilyenféle szerkezettel -- de én nem értek hozzá , úgyhogy inkább az Aixamet vállalnám . Biztos nagy élmény lehet egy ilyen delejkocsival suhanni , de nekem irreálisan drága -- ennyiért ingatlant vásároltam nemrégiben .

Előzmény: bananatree (39303)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.04 -4 1 39305

De lesz még itt meglepetés, ha egyszer tényleg veszik a bátorságot, és rendszám kerül az összes segédmotorra.

 

 

Hát akkor tényleg

 

világ

lesz .

 

Mert  a járművek töredéke fog megfelelni az előírásoknak . Mert hogy a 125 ccm-es gépek koppannak , az rendben van . De a méreten belüliek se pöröghetnének addig , ameddig most szokásban van . És egy Babettában vagy régi Komarban nehéz lesz bármilyen (E) betűt -- jóváhagyási jelet -- találni . És a konténeres , japán belpiacos robogók is kaparászhanak majd .

Elképzelni nem tudom hogyan lehet ebből jól kijönni . Mert ha az 1982-es gyártású Verhovinnánál a szerzett jogon ( itthon forgalmazták ) eltekintenek a jóváhagyási előírásoktól ( csak műszaki állapotot néznek ) akkor a konténeres robogónál miért nem tekintenek el ?

 

Kilátástalan vállalkozás .

Előzmény: WooDoo (39301)
G é z a Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39304

Aixam első lengéscsillapítók kompletten eladók. 2015.11.30-án voltak felújítva,azóta kb. 1200 km-t futottak,még garanciálisak.

bananatree Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39303

ennyiből kijön egy gyári elektromos Aixam is:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=223618850

Előzmény: Bakancs4 (39299)
bananatree Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39302

ez annyira....

...

...

nem szép.

 

Előzmény: Bakancs4 (39299)
WooDoo Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39301

Ha elektromos, akkor valószínűleg 4 kW alatt lehet a teljesítménye, a kínaiak hírhedten alulmotorizálják a járműveiket. De típusbizonyítvány nélkül akkor sem közlekedhetne sehol az EU-ban, szerencsére itthon ez sem érdekli a hatóságot. De lesz még itt meglepetés, ha egyszer tényleg veszik a bátorságot, és rendszám kerül az összes segédmotorra...

Előzmény: Bakancs4 (39299)
merccedes Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39300

Szép napot ! Köszönöm VooDoo a segítséget !!!

Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 39299

Úgy látszik más is szereti megkerülni a homológizációs nyűgöket a kínai csodák esetében :

http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Elektromos_bufekocsi___mozgobolt_rendelesre_47135829.htm?first=1

 

A "B" kategóriát nem tudom honnan vették ... ha ugyanis 4 kW felett van akkor nem SMKP , vagyis kell rá rendszám , de nem is lehet "B"-val vezetni , csak valamilyen ( Legalább "A1" ) "A"-val .

Ha max. 4 kW-os és SMKP akkor meg nem kell a "B" .

Előzmény: WooDoo (39282)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.04 -8 0 39298

Fabrikálni , hogyisne  -- rögtön kiderülne , hogy nincs is akkora szükség arra sok léhűtőre , meg a mindenbe belepof a mindenről nagy mélységig gondoskodó -- helyetted gondolkodó -- Állam Bácsira ...

Előzmény: Törölt nick (39296)
Bakancs4 Creative Commons License 2016.04.04 -6 1 39297

Nem tudom eszébe jut-e valamikor a jogalkotóknak, hogy a mopedautóknak is van szélvédője...

 

Remélem soha ... egyébként azt se különböztetik meg , hogy L6e-s kavd , vagy L6e-s mopedautó-e a jármű . Talán valahol a törzsben a műszaki adatok között szerepel a jármű jelleg , de a forgalmiból csak közvetve állapítható meg : gyaníthatóan a 97 kg-os önsúlyú , 50 ccm-es 1 személyes jármű kvad lesz , míg a 349/600 kg-os , 2 személyes 539 ccm-es masina mopedautó .

Merthogy a kvadoknak (általában ) nincs szélvédője . Szerencsére az első rendszám se jutott az eszükbe , plusz költség lenne .

 

 

Pár éve vittem műszakira az öreg R-4-est , nagyon kopott már a hátulsó táblája . Amikor az útvonalengedélyt kértem az okmányirodában akkor a rendszámpótlásról érdeklődtem -- ha netán a vizsgán kifogásolnák a betűk fakulását* . Legyártatni a táblát 13 ezer lett volna , venni pedig egy új garnitúrát csak 8.500 Ft . Mondja a nő ha úgy lesz akkor rendszámozzam át , olcsóbb , mert így is , úgy is okmánycserés lesz.  Naja , csakhogy akkor már már ezt az újfajta idiótaságot kapnám , amihez jár szélvédőmatrica -- kell a bánatnak . Ráadásul az öreg vasbakancsban még nem ragasztott szélvédő és van is belőle tartalékom , kedvemre cserélgethetem . Úgyhogy maradt a régi , szerencsére nem károgtak a kopás miatt , de akkor is inkább legyártattam volna. Meg is szoktam már .

 

 

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/08/hogyan_szedjuk_el_az_autosok_penzet/

 

Annyiban nincs igaza a cikkben szereplő becsületesneppernek , hogy

Tapasztalataink szerint, rendőri ellenőrzés során, soha nem ellenőrzik a matricán lévő rendszám, és az autón lévő rendszám egyezését, pusztán rápillantanak a szélvédőre, megvan-e.

 Szerintem nézik , úgyhogy az olyan ügyeket , mint : vettemegyfehérSuzukitlejártműszakivalBontóváronhazakénejönnivelelábonAlsórekettyésre elkéremasógoromtóladdigazőrendszámátazisfehérSuzuki típusú kisstílű bűnözést lehet vele megelőzni .

Mást nem.

Előzmény: WooDoo (39295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!