Keresés

Részletes keresés

maestus Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1231

Á, késő, már szarul is vagyok :)

Most próbálom lenyugtatni magam, hogy pánik. De azért iszom egy calcium pezsgőtablettát is, hátha allergiás roham... Ami nem  jó a gyomorra sem, meg a vesémre sem gondolom...

Az emberi elme csodákra képes :)

Előzmény: Zitka (1230)
Zitka Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1230

Attól óvva intelek, hogy figyeld magadat! Ugyanis akkor aztán tuti kijönnek a tünetek - a placebo elv miatt. :-(

Csak nyugodtan éld az életed, mintha semmit se szednél. :-)

(de azért reggelente ne feledd el bekapni a tablettát! :-D  )

Előzmény: maestus (1226)
maestus Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1229

Szia!

 

Köszi!

 

Igen, én is emiatt aggódom, mert ráadásul a gyomromra is kell szedni a Nolpazát, ami szintén okozhat szapora pulzust ritka mellékhatásként, így szét fogom parázni az agyam, mitől magas a pulzusom.

 

Hát, akár a női dolog is érinthet, én is asszonyból vagyok :) Bár még csak 32 éves.

Az neked mi volt?

 

Te sima alulműködő vagy, vagy művi (műtét, radiojódos kezelt extúlműködő)?

Előzmény: Tilia (1228)
Tilia Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1228

Szia!

 

Én is 100-as TSH-nál kaptam meg az L-Thyroxin-t, és 25-el kezdtem, 100-ig kellett felmennem, kb. 2 hetente kellett volna váltani, de én baromi rosszul voltam, így állandóan maradtam a kevesebbnél. Talán 2 hónap is volt, mire elértem 100-ig. Aztán is nagyon rosszul voltam, még vagy fél évig. Kiderült, hogy a 100 sok, így visszavették 75-re, amitől majdnem olyan jól lettem, mint régen. Ki is derült, hogy az meg kevés.

 

Nekem kellett szednem mellette Betaloc-ot, de azzal együtt 3 hónapig használhatatlan voltam, mert az egész rettenetesen megterhelte a szívemet. A kardiológián is jártam, de kimutatták, hogy szívügyileg semmi bajom. (De azért az első emeletre csak többszöri megállással tudtam felmenni.)

 

Ha úgy érzed, hogy bezavar a szívednél, menj vissza a dokihoz, és mondd meg neki, hogy lehetőség szerint lassítsatok.

 

Mivel csak havonta egyszer hajlandók vért venni, előbb fogod érezni, ha gáz van, mint ahogy látszana az rtékeken, mert nekem már akkor "szívbajom" volt, amikor a TSH még 6 körüli volt (vagyis még nem normális).

 

A szívpanaszok mellett más gondom is volt, de az olyan női dolog, nem tudom érint-e téged...

Előzmény: maestus (1222)
maestus Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1227

Szia!

 

Nekem ambuláns volt az ÁEK-ban, nem befekvős, de gyanítom, hogy nem sok ban tér el a kettő, csak annyival, hogy befekvésnél nem engednek szélnek 1 óra múlva, hanem egy izolált helységben vagy pár napig, amíg sugárzol (külön wc, meg ilyenek).

 

Először volt a jódtárolási vizsgálat, valami löttyöt meg kellett innom, másnap vissza kellett mennem, és megmérték valami műszerrel, hogy tárolom a jódot. Ez eddig lehet, hogy neked is ambuláns lesz. Aztán ebből kiszámították, milyen adagot kell kapnom. Ezt egy hét múlva, reggel, éhgyomorra (se enni, sem inni nem lehet előtte) kellett lenyelnem egy kapszula formájában. Semmit nem éreztem a paráimon kívül :) A többiek nyugodtan olvasgattak, aztán hazamentek 1 óra múlva. Ja, egy jó pár óráig nem tanácsos hányni, mert kijön a cucc :) Asszem 1 óra múlva már lehet enni-inni óvatosan. Óvatos alatt azt értem, hogy nem zabálni és nyeldekelni, hogy aztán kihányd:) Aztán kész is. Én semmit nem éreztem az egészből, és ha nem lennék pánikbeteg, még élveztem is volna, 2 hétig nem mentem melóba, mert a főnököm babát vár, otthon voltam karanténban. Az első hét után volt hőemelkedésem pár napig, semmi más extra nem jött elő.

 

Elvileg kell ,hogy kapj egy több oldalas leírást a kezelésről, mi hogy zajlik, miket kell betartani, stb.

 

Sok sikert!

 

Üdv

 

M.

Előzmény: emem (1221)
maestus Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1226

Ne aggódj, nem fogok arra hivatkozni, hogy a Zitka a fórumon azt mondta... :)

Csak a dokimnak az a fixa ideája, hogy az én erős és fiatal szervezetem mindent kibír, én meg ismerem a szervezetem :) Inkább csak kíváncsi vagyok, ki milyen ütemben emelgette, aztán abból statisztikát készítek, és vagy megnyugtatom, vagy megijesztem magam, hogy jó lesz-e így :) Az a baj, hogy a leírásban is 2-4 hetet írnak emelésre.

De ez jó ötlet, megpróbálom a hetes váltást, azt ha sok, akkor visszatáncolok.

Akkor szted ilyen esetben a túlműködés tüneteit kell figyelni, előjönnek-e? Semmi komolyabb dolog, vagy ilyesmi?

ÁÁÁ, én és a gyógyszerparáim...

Előzmény: Zitka (1225)
Zitka Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1225

NAgyon nem szeretek eü. tanácsokat osztogatni, orvost felülbírálni pedig mégannyira sem... A helyedben tartanám az orvos utasításait, aztán ha az 50-es dózisnál pl. szapora szívdobogásod lesz, vagy egyéb gyanús tünet, akkor vagy felhívnám a dokit, vagy még egy hétig a 25-ösnél maradnék...

De mondom, csak mezei userként :-) tudok véleményt mondani.

Előzmény: maestus (1224)
maestus Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1224

Hm, köszi.

Nem tudom, mit tegyek, belevágjak a heti váltásba, vagy bíráljam felül a dokit... Na mindegy, van egy hetem, hogy ezen rágódjak :)

Előzmény: Zitka (1223)
Zitka Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1223
Már nem emlékszem teljesen pontosan, de mintha kéthetente kellett volna emelnem. Anno 25-ről 75-re.
Előzmény: maestus (1222)
maestus Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1222

Sziasztok!

 

Jár még itt valaki?

 

Megkaptam áprilisban a radiojódot, és most már alulműködő vagyok, 100 feletti a tsh-m.

Ma kezdtem el szedni a Letroxot, 25 mg-al. (Vagy mikro, mittomén). Az a kérdésem, hogy ti milyen ütemezéssel jutottatok el a 100-ig? Mert nekem állítólag az a cél, és hetente kéne emelnem az adagot 25-el, és ezt egy kicsit gyorsnak érzem, szeretnék megnyugodni.

 

Előre is köszi!

 

üdv

 

m.

 

 

emem Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1221
Sziasztok!
Rosszindulatú daganattal műtéttek nemrég, és augusztusban lesz a Kékgolyóban egy befekvéses radiojód kezelésem. Van valakinek tapasztalata a kezelés körülményeiről?
hajnimalacka Creative Commons License 2009.05.14 0 0 1220

Sziasztok.

23 éves vagyok, és alulműködésem van kb 5 éve. L-thyroxin-t szedek 4 éve. Kisbabát szertnénk hamarosan, és nem tudom, hogy mire lehet számítani, ilyen esetbe. Pl. csökken-e az esélye annak, hogy teherbe essek? Vagy mire kell ilyenkor figyelni? Ha volt már valaki ilyen helyzetben, vagy tud valami imformációt ilyen esetekről, az legyen szives írjon. Előre is köszönöm, Hajni

ella74 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1219
Szia Corra30! Nekem volt minta vételem. Nem fájdalmas inkább kellemetlen, kérhet az Anyukád fájdalom csillapítót de azt is tűvel adják, tehát azzal a lendülettel már a mintát is leveszik. Ha van további kérdésed nagyon szívesen válaszolok rá.:)
Előzmény: corra30 (1216)
demjengi Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1218
Visszaolvastál a topicon, hogy valakinek volt ilyen vizsgálata? Ha találsz és publikus az emai címe, szerintem írjál neki.
Előzmény: demjengi (1217)
demjengi Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1217

Reméljük jár erre valaki, mert nekem ilyen nem volt, így nem tudok infót adni. :-(

Visszaolvastál

Előzmény: corra30 (1216)
corra30 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1216
Sziasztok,
jó hogy megtaláltam azt fórumot.
nem nekem, anyukámnak van gondja a pajzsmirigyével. Egy rutin orvosi vizsgálaton derült rá fény, teljesen más mistt vizsgálták meg, de a doki a biztonság miatt nézett hormonszintet. Kiderült hogy enyhén alulműködik a pajzsmirigye.
ELküldték erre az izotópos vizsgálatra, ahol első látásra azt mondták neki hogy nincs nagy gáz.
Me lett meg az eredmény, és a doki javaslatában az áll, hogy mintavételt javasol, mert az egyik göb amit látnak, az nagyobb két centinél. Ezen kívül rendszeres hormonszint mérés áll még a papíron. Ez a mintavétel mivel jár? Fájdalmas?
Szegény eléggé megijedt, még életében soha nem volt beteg, és most kiborult........... szerintem nagy baj nem lehet, de jó lenne hallani tapasztalatokat.
Köszi előre is!
Zitka Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1215

Szerintem ez önmagában még nem jelent szinte semmit.

Én alulműködős vagyok, és nekem is voltak ilyen bedobbanásaim...

A száraz bőr pedig inkább az alulműködés tünete, de a "mai világban" :-) én nem is ismerek olyan nőt, akinek ne lenne így tél végén száraz a bőre. Sok hülye tusfürdő, egyéb kozmetikum...

No de ha meg akarsz nyugodni, szerintem kérj a házirvosodtól először egy EKG-t. És nyugodj is meg :-), ne parázz.

Előzmény: tevele (1214)
tevele Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1214
hát láttam 1 tv műsorban erről a betegségről előadást, és abban az volt, hogy a túlműködés tünete lehet pl a szívdobogás érzés, és nekem ez van! meg néha olyat érzek mint ha beledobbanna a szívem ilyen furi érzés! de nagyon ideges voltam és az is lehet, hogy csak beképzelem magamnak! mostanában iszom ilyen nyugatató teákat, így csak néha van szívdobogás érzés! de lehet azért mer minden pillanatban azt figyelem, és lehet h azért, nemtom! fogyni nem fogyok, mást nem vettem észre nagyon, max annyi h néha száraz a bőröm néha meg nem! menjek el endokrinológushoz vagy ne? vagy lehet h csak megkellene nyugodnom?!
Előzmény: Zitka (1213)
Zitka Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1213

Alapvetően csak a TSH-t nézik, és ha az eltér a referenciatartománytól, akkor kérik a konkrét hormonszint vizsgálatát. Extrém esetekben előfordulhat, hogy normális TSH mellett mégiscsak van alul- vagy túlműködés (enyhe), de ez nagyon-nagyon ritka kivétel lehet.

 

Vannak túlműködésre utaló kellemetlen tüneteid?

Előzmény: tevele (1212)
tevele Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1212
sziasztok!
voltam vérvételen, de csak tsh-t néztek és az rendben van! ettől függetlenűl lehet túlműködésem vagy nem?
Zitka Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1211

Konkrétan a terhességgel kapcsolatban sajnos (vagy szerencsére) nincs tapasztalatom, de a hormonpótlás elkezdése után kb. 6-8 hét után kezd megmutatkozni a hatás, és aztán még előfordulhat, hogy 1-2 havonta igazítani kell a gyógyszer adagolásán. Alapvetően tudják az orvosok, hogy mekkora TSH esetén kb. hány microgrammos tabletta jó, de ugye nem lehet kihagyni a dologból a szervezet "kiszámíthatatlanságát" sem. Ha szerencséd van, a most kapott adag helyrebillenti a pajzsmirigyszintedet, és akkor hamarosan babát várhatsz. :-)

Sok szerencsét! :-)

Előzmény: Jane75 (1210)
Jane75 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1210
Sziasztok!

Kb. egy hónapja derült ki, hogy alulműködésem van, a TSH-m 24 volt, azóta napionta L-Thyroxint szedek! Kisbabát szeretnénk! Szerintetek, mennyi idő eltelte után van erre esélyünk??? (az alulműködés-úgy tudom- meggátolja a teherbe esést!)

Szép napot mindenkinek!!!
kkmd Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1209
Kellemes húsvétot mindenkinek!

kkmd
demjengi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1208
Én elöször csak azt éreztem, hogy a szemgolyóm mögött fáj. Sokáig azt gondoltam, hogy fejfájás, de nem akart elmúlni. Hát ebből lett a baj.
Előzmény: macogi (1207)
macogi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1207
Ma voltam izotópos vizsgálaton, elvileg péntek kedd környékén lesz eredmény. Hát az én panaszaim igen furik, szemem tökéletes de lassabban fogom fel amit látok és ez kb. tart tavaly május fele, fe olyan decembertöl elviselhetetlen a számomra. Mellé zsibbadok (kar,hát), nehéz nyelni , és szívdobogásérzet,bal szememnél fáj a fejem is meg a szemem is.... Persze nem egyértelműen a pajzsmirigy számlájára irható ezek közül minden, pláne hogy hormonra rendben van csak ciszta van rajta. Koponya ctn voltam ott nem volt semmi, most erre és mr-vizsgálatra várok,ami csak júniusban lesz...Na de azért reménykedek hátha itt lesz vmi furcsaság...
demjengi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1206

Ne hergeld magad előre, lehet, hogy semmi bajod sincs.

Igen, legtöbbször átmegy alulműködésbe, de akkor csak hormont kell szedjél, és időnként kontrolra kell járni.

A műtétet én nem vállaltam, pedig lehet, hogy akkor nem lett volna problémám a szememmel, de ezt sem tudom biztosan. Beszéltem olyannal, akinek műtétje volt, és az megoldotta a problémáját, rendbe jött. Én már bánom, hogy nem ezt választottam.

De Nálad lehet, hogy nincs is szükség rá.

Ne foglalkozz ezzel még, majd az orvos mindent elmond.

Előzmény: tevele (1205)
tevele Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1205
hát nagyon sajnállak! nekem szapora szívverés ritkán van szerencsére, inkább az van gyakrabban, hogy érzem ahogy dobog és elég kellemetlen!
nem igazán értem akkor, hogy neked mitől lett a szíveddel baj! az csak úgy kialakúlt, vagy stress, vagy akármi más?
ahogy olvasom a fórumot azt szűrtem le, hogy akinek túlműködése van, annak a kezelés után mindenképpen alúl működése lesz és meg lesz az esély arra is, hogy visszatérjen a túlműködés! igazam van?:)
már nagyon várom, hogy kivizsgáljanak és azt szeretném, hogy normális dokim legyen, mert ahogy látom ez nem mindenkinek adatik meg!
túlműködésnél melyik a gyakoribb kezelés, gyógyszer műtét vagy az az izotópos valami, amiről nem sok mindent tudok?
Előzmény: demjengi (1204)
demjengi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1204

Nem valószínű, hogy a szivemmel a problémát a pm túlműködés okozta. Az inkább szapora szívverést eredményez, nekem meg fordítva, majdnem leállt. De ezzel már rendben vagyok. Beraktak pacemakert, amit egyáltalán nem érzek, és a műtét után két héttel már hegyet másztam. :-) Fantasztikus találmány.

Nekem a szememre ment ez a fura betegség, de arra nagyon. 3 évre le is százalékolnak vele.

De mindenkinek más problémát okoz, ezért neveztem fura betegségnek.

 

Előzmény: tevele (1203)
tevele Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1203
iszom most macskagyökér teát, az nagyon jó, ellazulok tőle és no stress, hétfőn elmegyek a háziorvosomhoz, aztán meglátjuk, hogy ő mit mond!
remélem nem fogook elpatkolni!:)

olvastam a forumot és látom, hogy a szemeddel és a szíveddel is bajod van! ez mind túlműködés miatt? nekem nincs a szememmel semmi azon kívűl h messzire nem látok jól, de voltam tavaly szmésznél és ne mondott semmit!
demjengi Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1202
Az idegesség nem tesz jót. Fogalmam sincs nagy bajod van-e vagy nem. Ezért kellene orvoshoz menni, hogy megnyugodj.
Előzmény: tevele (1201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!