Keresés

Részletes keresés

hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14391

Pályázat

 

Solymár Nagyközség Polgármesteri Hivatal aljegyzője pályázatot hirdet a Műszaki Iroda 2 építéshatósági ügyintézői álláshelyének betöltésére.
Alkalmazási feltételek:
 Magyar állampolgárság
 Büntetlen előélet
 A munkakörhöz igazodó, a köztisztviselők képesítési követelményeiről szóló 9/1995.(II.3.) Korm.rend. szerinti képesítés
 Számítógépes ismeretek
Ellátandó feladat: A jegyző hatáskörébe tartozó építéshatósági ügyintézéssel kapcsolatos ügyintézői és koordinációs feladatok ellátása.
Kinevezés: 1 határozott és 1 határozatlan idejű köztisztviselői jogviszony, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. Tv. Alapján.
Illetmény: a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. tv. alapján.
A pályázathoz csatolandó:
 Fényképes szakmai önéletrajz,
 Szakképzettséget igazoló okirat másolata,
 Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány eredetben.
A pályázat benyújtható:
Polgármesteri Hivatal (2083 Solymár, József A. u. 1.) Dr. Hanselka Ágnes aljegyző részére, zárt borítékban. A borítékra kérjük írják rá: pályázat építéshatósági előadói álláshelyre.
Pályázattal kapcsolatos információt nyújt: Páva Józsefné mb. műszaki irodavezető a 06 26 560 602 telefonszámon.
A pályázat benyújtásának határideje: 2008. május 31.
Az elbírálás határideje: a benyújtási határidőtől számított 15 napon belül. A pályázat kiírója fenntartja a jogot az eljárás bármely szakaszában a pályázat eredménytelenné nyilvánítására.


 

politur Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14390
Na tesokám, befényképeztél az ingatlanomba? Vaze ez sokba fog kerülni, személyiségi jogi pert akasztok a nyakadba. Hogy merted a proccos villám és a kidobott gyíkomat fotózni?
Előzmény: viricsi (14386)
viricsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14389

Én csak tréfálkoztam, de látom, te (félig) komolyan vetted, bár az én élcelődésem is ebből a gondolatmenetből táplálkozott.

 

Előzmény: senior önkormányzó (14387)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14388
Van itt más jó szórakozóhely is, amiből ki se nézné az ember... nem is messze Tőled.
Előzmény: Franco CC (14385)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14387
Én azt nem értem, miből, mitől, kitől származik ez a felsőbbrendűség-tudat mifelénk? Pomáz, Budakalász, Üröm, P.borosjenő, Csobánka, P.csaba lakosságösszetétele semmivel sem "gyengébb", mint Solymáré, mégsem tapasztalható ez a q.va nagy büszkélkedés. Itt jegyzem meg, Solymár már nincs az országos és megyei első tíz gazdag között, már mint az egy főre jutó szja-ban.
Előzmény: viricsi (14386)
viricsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14386

Háá, miféle purgyékról vakersz itt, drága tesókám, hogy a varnyak üljenek tort a májad felett? Itt nincsnek purdék, meg rajkók, meg puják, itt fess sváb gyerekek, meg proccos milliomoscsemeték vannak.

Teccikérteni? :)))

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (14384)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14385
Minap jót mulattam magamon. 6 éve mikor idejártam udvarolni olyan unalmasnak és nevetségesnek találtam az itteni majálist, az azt követő években meg már csak ide jártunk, nem bírtam elviselni a bp-i nagy-nagy tömegmajálisokat:)
Előzmény: senior önkormányzó (14384)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14384
Egyébként, tényleg jó buli a majális, ajánlom mindenkinek, aki képes felfüggeszteni minden előítéletet, utálkozást, és barátilag közelít embertársaihoz. A boron, sörön kívül gulyás szokott lenni, az "ellenkonyhán" meg halászlé. A solymári purdéknak minden korosztályban megszervezik a szereplést,  úgyhogy, a szülők attól is híznak.
Előzmény: senior önkormányzó (14383)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14383

Ó, nem. Sajnos nem tudok főzni, csak a nejemet riogatom, hogy meg fogok tanulni...

Ott az Emesz és Hoffman család főz.(az asszonyok testvérek). Én Wüstenrótban (testvérfalu) főztem (ki) azt, hogy az ottani majálisra elvittük a dorogi lángossütőket. Sütöttük a "solymári" lángost, nagy kasszasiker volt, a németek meg újra sorbanálltak, a háború óta először!

Előzmény: Franco CC (14382)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14382
Senior te szoktál főzni a majálison?
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14381
Tulajdonképpen a házunk majd 30 éves, csak szépen ki van vakolva:)

Jut eszembe, lesz Majális!!!!!!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (14380)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14380
Ez azért van, mert proccos házban laktok, kérdezd csak meg politurt. Majd ha olyan düledező vályogviskóba költöztök, mint ő, és mindennap a kocsmába jártok, megcsinálják a melót az ivócimborák egy kanna borért.
Előzmény: Franco CC (14378)
viricsi Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14379

Visszautasítom. :-)

Az én áraim sosem a helyhez, hanem az elvégzendő feladathoz igazodnak és ahhoz is csak alaphangon. (de gallyazást és csatornázást én sem vállalok) :-)

Előzmény: Franco CC (14378)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14378
Ez így van minden vállalkozóval. Mi évek óta nem találunk normális kertészt. Nem rendszeres fenntartásra, csak olyan dolgokra amit mi nem tudunk megcsinálni (pl. fagallyazás)

A legarcátlanabb az volt, aki eljött, alaposan megnézte a házunkat és mondott egy összeget úgy, hogy gyakorlatilag meg se nézte a kertet, csak egy futó pillantást vetett rá....
Előzmény: bazsihuhu (14368)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14377
1. Majtényi-Nagykovácsi igaz. Veszélyes, de itt kevesebb a gyalogos. A Turistán nagyon sokan járnak gyalog. Az eredeti koncepció az volt, hogy az is egyirányú, de ezt valamiért visszacsinálták... Szerintem ott a sarkon parkoló autók szabálytalanul parkolnak. Nem tartják be a min. 5m-t. Miattuk nem lehet normálisan közlekedni abban a kereszteződésben.

2. A forgalom az csak nőni fog, nem lehet mit tenni, hacsak nem zsákutcákat... Én se örülnék, ha megnőne az utcánkba a forgalom... Kocsi nélkül, meg elég nehezen lehet sokmindent elintézni...
Előzmény: erdőszéli (14376)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14376

1. Nem arra gondoltam, na, megnéztem térképen a Majtényi-Nagykovácsi sarokról írtam.

 

2. Rendben, úgysem a pórnép véleménye dönt az egyirányúsításról (ezt nyilván most itt nem Rád értem) Szerintem pár tősgyökeres Turista utcai lakónak csípte a szemét a megnövekedett forgalom, és a saját érdekeiket előtérbe helyezve kibulizta az egyirányúsítást. Ezt sem bántásból írom, az hajítsa az első követ, aki nem így tett volna helyükben. 

Előzmény: bazsihuhu (14375)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14375
1. Mészégető-Homok, senki nem figyeli a macisajtot. Igen az veszélyesebb! Ráadásul járda sincs. Azzal lehetne valamit tenni, vagy az emberekkel. Szerintem forgalomlassítás céljából tették oda azokat a táblákat, mert elég éles a kanyar + az embereket rá akarták szoktatni, hogy a Mészégető valamikor védett út lesz, mert az fog kivezetni a Terstyánszkyra. De ez nem nagyon jött be. Az a kereszteződés életveszélyes, és ráadásul az van felháborodva akinek elsőbbséget kéne adni. Lassítás nélkül áthajtanak.

2. Szerintem igen, de ez csak egy vélemény. Én csak a véleményemet mondom el. Senkire nem akarom ráeröltetni.
Előzmény: erdőszéli (14374)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14374

Már látom is, ahogy a Templom téren a falu díszpolgárává avatnak, mint követendő példát :-)

 

Amúgy a kerülőút és a földút engem sem ver földhöz, mivel egy összkerekes nagyvassal járok, de azon el lehet napokig vitázni, mi veszélyesebb: a Turista utcai szűkület, vagy a kerülőút kereszteződései. Konkrétan ahol a buszos vállalkozó járgányai állnak (bocsi, nem tuduk utcanevet) már volt csatt a kereszteződésben.

Aztán azon is el lehet vitatkozni, hogy a Turista utcán naponta hány gyalogos, illetve hány gépkocsi közlekedik. ha tegyük fel a gépkocsik aránya hússzoros a gyalogosokéhoz képest, akkoris a "járdát mindenhová" eszmédet hirdessük-e?

 

Előzmény: bazsihuhu (14373)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14373
1. +2 kanyar a bénázás? Hány másodpercben mérhető a + ráfordított idő? Legalább lassabban mennek a + 2 kanyar miatt az autók. A kétirányú Turistán többször volt olyan helyzetem, hogy valami száguldó barom jött velem szembe pont a szükületnél (ha jól tudom itt pont az önkormányzattól "csatoltak" el területet) közelben gyalogossal, aki szintén az úton kolbászolt, mert a járda ugye nem fér el...

Az esetek nagy részében én is autóval szoktam közlekedni, ennek ellenére szerintem ebben az övezetben a gyalogosok érdekeit kell elsősorban nézni. Járdát mindenhová!!!

2. A fejlesztési hozzájáruláshoz a becsületességnek és a lelkiismeretességnek semmi köze. Ha megszavazzák az utat, akkor részletekben azt is be fogom fizetni, annak ellenére, hogy nekem a földúttal sincs semmi bajom. Sokszor a széles utcán járok.
Előzmény: erdőszéli (14370)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14372

Az árat nem is vitatom, ennyibe kerül máshol is. Csak nézz utána könyörgöm, hogy akár csak a közeli településeken ebből mennyit kellett az ingatlantulajdonosoknak állniuk.

 

Előzmény: bazsihuhu (14368)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14371
Igen tudom, addigis kussolok a proccos kis villámban :-)
Előzmény: politur (14369)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14370

Megoldás lehet a problémára, ha a Hutweide forgalmát kivezetnék a Terstyánszkyra.

 

Ez már vagy öt éve kering errefelé, és nem rossz ötlet. Két baj van vele:

 

- sokan a porontyaikat viszik reggel oviba, suliba, tehát nekik továbbra is bénázni kell a Turista utca kerülgetésével.

- ha épülne ilyen út, bizonyára arra sem sikerülne pályázni a becsületes/lelkiismeretes önkormányzatunknak, tehát készíts elő újabb fél millát.

 

 

 

 

Előzmény: bazsihuhu (14364)
politur Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14369
Látod, van aki szerint csak a ciklus leteltével kérdezheted meg, miért kellett 300 ezerrel
többet fizetned. Addig elégedj meg a becsületességgel és a lelkiismeretességgel. :-)
Előzmény: erdőszéli (14366)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14368
A csatorna jó drága volt az igaz. Pár évig még fizethetem a részleteket...

http://www.fcsm.hu/content/index.php/161

Az FCSM Zrt. által, útépítés előtt kiépített bekötővezeték,
építési költséghozzájárulás: 26.000 Ft/fm

Ahogy a link is mutatja az ár reális.

Ha csatornázási vállalkozó lennék és a Hutweide csatornázására kéne ajánlatot adnom, akkor biztos, hogy az átlagárhoz képest drágább ajánlatot adnék. Gondolom a vállalkozók sem most jöttek le a falvédőről és megnézik hová kell ajánlatot adni. Ha megnézik a telkek vagy a házak nm árait, akkor könnyen rájöhetnek, hogy errefelé igen magas nm árak vannak. Persze Ők azt nem fogják nézni, hogy hányan őslakosok. Magasak a nm árak, ez van, ez a hátránya a felkapott környéknek. Lenne olcsó csatorna, ha nem érnének ennyit a telkek...
Előzmény: erdőszéli (14366)
politur Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14367
Szerintem bármikor számon lehet kérni, hogy mit tett és mit nem. Meg azt is, hogy a testület ülésén igazat mondott vagy sem. Ehhez nem kell négy évet várni. Nehéz helyzete miatt majd mondatok egy misét érte.
Előzmény: bazsihuhu (14365)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14366

A hutweide csatornázás ügyében sem sikerült pályázniuk, ezáltal az ott lakóknak cirka háromszázezerrel kellett többet fizetniük.

Egyszer egy képviselőtől megkérdeztem, hogy mi ennek az oka, mire olyan stílusban és olyan választ adott... 

Én nem felejtek, egyszer majd olyan helyen is megismétlem a kérdést, ahol nem lesznek tanúk.

Előzmény: politur (14362)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14365
Szerintem a Polgármester minden tőle telhetőt megtesz. Becsületes, lelkiismeretes ember, akinek nincs könnyű dolga. A ciklus leteltével lehet rajta bármit is számonkérni. Mit ígért és mi valósult meg.
Előzmény: senior önkormányzó (14363)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14364
Közbiztonsági tanácsnok és bp0414!

Én elégedett vagyok a Turista u. forgalmi rend változásával! Bocs bp0414. A területi vitába nem mennék bele, mert nem látom át 100%-ban. A területi vitákat szerintem is rendezni kell. A Turista u. egyirányusítása a Hutweide-re gyalogosan közlekedők érdekeit tartja szemelőtt. A Turista u. nem volt biztonságos. Az egyirányusítást támogatom! Megoldás lehet a problémára, ha a Hutweide forgalmát kivezetnék a Terstyánszkyra. Ilyen ötletet már hallottam, és bízom benne, hogy mielőbb megtörténik.

Nagy Balázs
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14363
Olvastam. Fel sem fogják, mire való. Pl. most lehetett volna a többi községgel közösen megvalósítani egy logopédiai szolgáltatást olcsón, amire sok gyereknek szüksége lenne. Nem azon jár a fejük, hogy másnak mi lenne jó...
Előzmény: politur (14362)
politur Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14362
Olvasd el a Hírmondóban, hogy Solymár elbénázza a kistérségi lóvékat. Vajon az elszalasztott lehetőségekért is felel valaki? Ráadásul az önkormányzat ülésén össze-vissza hazudoznak, hogy mentsék a trehányságukat. Szerinted ezért is felelni fog valaki? Ne erőlködj a válaszon, megmondom: röhögni fognak a markukba.
Előzmény: senior önkormányzó (14361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!