Keresés

Részletes keresés

topikolos Creative Commons License 2014.11.11 0 0 20861

Sziasztok!

 

Fix ablak esetén szükség van-e azokra a kis nyílásokra a külső oldalon, amelyek a lecsapódott párát vezetik ki? Nyithatónál értem, hogy igen, ott a tok és a szárny között lecsapódhat pára, el kell vezetni. De fixnél szerintem nem jut be, vagy igen?

 

Köszi. 

natenedu Creative Commons License 2014.11.11 0 0 20860

bocsánat szokásosan elmaradt a "beillesztés" gomb

 

szóval így néz ki:

 

bal, küszöb, jobb

Előzmény: natenedu (20859)
natenedu Creative Commons License 2014.11.11 0 0 20859

Sziasztok,

 

Ajtóbeépítés után szeretném rendbehozni a falat körülötte. Előzetesen úgy gondoltam kiglettelem síkba, de most elbizonytalanodtam. A PUR-habot ha jól tudom nem szerencsés levágni. A küszöb alá fogalmam sincs hogyan lehetne hab helyett betont tenni, hogy stabilabb legyen.

 

Hogyan szokták ezt?

kisbalazs83 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 20858

Sziasztok!

A képen látható, az ablakon kívülről, alul, egy vízterelő valami :) (gondolom azért, hogy a lefolyó víz nagy részét elterelje a tömítő gumiról) Ami nekem van ablak, az ugyanebből a profilból készült, de az nincs rajta. Mivel befürödtem már egy ablakossal, így most első körben csak egy ablakot cseréltettem ki. Nagyjából meg voltam elégedve az elvégzett munkával, ezért tavasszal a többi ablakot is velük cseréltetem ki. Sokat nem számít, mert akkor nem foglalkozok vele, vagy kérjem, hogy a többi ablakon már legyen rajta? Köszönöm a választ.

Forze Zoltán Creative Commons License 2014.11.09 0 0 20857

Eza nyílászáró pályázat újraindulhatna már :-)

batagy Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20856

Így van, Petya79 leírta a lényeget, nyilván nem a kémiai folyamatra voltunk kíváncsiak, hanem arra hogy nem tapad, túl puha, porózus, zsugorodik. Már ha ez az 1 mondatnyi ennyi le lett volna írva, akkor nem megyek bele ekkora kálváriába. Hiába írta le azt az idézett mondatot, mert számomra a kijelentés olyan cinikusnak tűnt, ezért kérdeztem vissza.

 

Nem vagyunk egyformák.

 

 

Előzmény: ganser (20854)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20855

Szerintem egyikünk sem arra szeretett volna választ kapni Tőled, hogy milyen kémiai folyamat zajlik le a hab térhálósodása során, hanem hogy milyen következményekkel jár, ha nyílászáró beépítéséhez használod. Csehországi kivitelezőnél dolgozó, gázszerelő ismerőssel beszéltem ma délután, aki nem csak találkozott vele, hanem konkrétan használt is már flexibilis habot. Igaz, flexifoam habot még nem, mivel nem szokta sűrűn váltogatni a tömítőanyagokat. A rugalmassága, és a bedolgozhatósága miatt többek közt csőáttöréseknél, homlokzati szigetelőlapok tömítésénél, egyéb mozgó csatlakozópontoknál használják, de ablakbeépítésnél is
dolgoztak már vele. A megtisztított felületek alapos előnedvesítést igényelnek, és a habtól is erősen utónedvesíteni kell. Az ő habjukhoz a jobb tapadás érdekében lehet kapni saját primer anyagot is, ha porózus felületen kell tömíteni. Állítása szerint legfeljebb 5%-os zsugorodással lehet kalkulálni, de a rugalmassága folytán ez nem azt jelenti, hogy esetleg egy 3-4 centis résnél 2 milliméter széles nyílás marad majd. Amire még fehívta a figyelmem, hogy nem csak a levegő -, hanem a felüleltek hőmérséklete is mérvadó, és hogy a habok különbözképpen reagálnak. Van olyan purhabjuk is, aminél a beépítés során utónedvesítés nélkül, még a kikeményedés előtt felhajtható a párazáró szalag.

Előzmény: ganser (20854)
ganser Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20854

Elnézést!

Nem vagyok egy bőbeszédű ember.

Viszont elég tapasztaltnak tartom magam.

Használtam már ilyen habot,több cég hasonló termékét.

Vagyis inkább találkoztam vele...

A teljes fizikai-kémiai magyarázata már túl megy az én tudásomon.

Valszeg a tieden is...

(Ha azt mondják neked, hogy ne igyál ciánt, mert belehalsz,akkor érdeklődni fogsz a cucc hatásmechanizmusa után?)

Maradjunk röviden annyiban,hogy más elvárásnak kell megfeleljenek az építőiparban használatos habok.

A "rugalmas" hab műszaki mutatói nem teszik alkalmassá ablakbeépítésre.

Még akkor sem ha a a marketingkülönítmény azt állítja.

Előzmény: batagy (20840)
batagy Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20853

Igen,  befújták előtte és utána is víz spray-jel. :(

 

A hab eladójának már jeleztem a gondot és olvasta ezt a topikot is. Javasoltam neki, hogy máskor ne adjon el Flexifoam-ot másnak.

Előzmény: Petya79 (20852)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20852

Megnéztem a fotókat. Nagyon furcsa, hogy ennyire összeroskadt a hab. És mindez történt elő- és utónedvesítést követően? Erre mindenképp rákérdezek.

Előzmény: batagy (20851)
batagy Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20851

Ja és ahol elvált, nagyrészt a betonperem mögött, ahol csak kb 1 cm vastag a hab. A profil melletti 1 cm-en, ahol vastag a habréteg, ott nem annyira vált el, de azért néhol ott is sz*r lett.

 

Ennek ellenére meggondolom és megbeszélem velük. Ezek után már pláne nemistudom milyen embernek tartanak majd az ablakosaim.

Előzmény: batagy (20850)
batagy Creative Commons License 2014.11.06 0 0 20850

"hanem a saját szakértelme alapján megcsinált."

Egyébként én szóltam nekik, hogy a maradék 2 ablakot már a saját habjukkal csinálják, ha nem szólok, akkor azt is a rossz habbal rakták volna be. Ennyit a szakértelemről.

 

Azért kb 80%-ban nem vált el a hab, amiket fotóztam, a legrosszabb részek voltak. Nem tudom még így is megéri-e kiszedetni. Ugye a félő az, hogy még hidegebb időben jobban/máshol is elválik.

Előzmény: kiss_atti (20848)
gabeeen Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20849

Az Illbrucktól jobb habbal még nem találkoztam és dolgoztam a 11 éves pályafutásom során.

Előzmény: Petya79 (20843)
kiss_atti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20848

de kiszedni a habot már nem lehet.

--

De, ki lehet, és ezt ki is kell(ene) szedni és normálisan megfújni.

Nyilván ez Önnek pénzébe kerül, így viszont konkrétan sz*r az egész.

 

Kivéve persze azt a két ablakot, amit az ablakos nem az Ön agymenése, hanem a saját szakértelme alapján megcsinált.

Előzmény: batagy (20840)
kiss_atti Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20847

Ha nem értesz hozzá, akkor semerre.

Előzmény: qwert2009 (20838)
batagy Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20846

Igen, ezt is eltoltam.

De a beépítőknek is lehetett volna ennyi javaslata, hogy kiállnak a saját módszerük mellett és azért vállalnak felelősséget, vagy ha más terméket javasol valaki, akkor ők is kipróbálják.

Előzmény: Apaxp (20845)
Apaxp Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20845

Félre ne érts nem belebeszélni/kárörvendeni akarok de ha a hozzászólásaidat jól olvastam akkor már a beszerelés előtt nálad volt a hab. Ismeretlen anyag esetén próba felhasználást kellett volna csinálni. Mindenhol van valamilyen rés amibe belefújva másnap ellenőrzöm az eredményt. Ráadásul a beépítőknek is meg lehet mutatni milyen. Így max. egy doboz a veszteség, a többi meg olx, vatera esetleg vissza az eladónak és az árát levásárolod.

Előzmény: batagy (20844)
batagy Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20844

Szia!

 

Nem hibáztatlak egyáltalán! Maximálisan jóhiszeműen segítettél, amit most is értékelek! Nem a te hibád és nem vagy bűnös sem. Egyszerűen nem volt tapasztalatunk vele, a leíráshoz igazodtunk. A specifikáció alapján kiváló habnak tűnt. A hivatalos ablakosom is jóváhagyta. Arról nem tehetünk és te sem tehetsz, hogy a hab nem felel meg a specifikációnak, mert nem tapad és zsugorodik , valamint porózus is. Jelentősen hosszabb ideig is köt.

 

ganser egy mondatos véleményét pedig nem vettem figyelembe. Pontosabban éppen figyelembe vettem, azért volt az a sok visszakérdezés is, mert valamit sejtettem, hogy oka lehet, ha annyira nem veszik azt a habot. Lám az aggodalmam indokolttá vált. Csak persze a tapasztalattal rendelkezők nem válaszoltak a viselkedésem miatt.

 

"felesleges kiadásba verted magad!"

Hát igen elbuktam 18eFt-ot a habbal, de a nagyobb baj, hogy így nem lett valami jó az 5-ből 3 db ablak beépítettsége.

 

Csak egy kérdés: mit értesz stabilitás alatt?

Ugye én nem értek hozzá, de külső szemlélőként a stabilitás alatt azt értettem, hogy a másik hab sokkal koherensebb, nem hullott róla le a szemcse, jobban tartott, lécet megbízhatóan lehet ráhelyezni, nem olyan puha.

 

Mégegyszer mondom, nem hibáztatlak , így is sokat segítettél!

 

Előzmény: Petya79 (20842)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20843

"Én mondtam,hogy parasztvakítás az egész. Ahogy nagyapám mondta:" amíg lósz..r van,addig veréb is lesz rá."

Olyannyira parasztvakítás, hogy a Soudalon kívül olyan "nevenincs, ismeretlen" gyártók is használják, mint például az Illbruck. De mindegy. Amúgy valóban írtad, hogy parasztvakítás, csak arra épp már nem tudtál válaszolni, hogy konkrétan miért is az.
Számos példát tudnék Neked felhozni az építőiparból, amikor valaki vagy ismeri az adott terméket, vagy épp nem rendszerben használja (pedig egy fokozottan hangszigetelt üvegezésű ablak esetében talán ez lenne a minimum), majd ezt követően az Általad felvázolt ténymegállapítást teszi.

Előzmény: ganser (20839)
Petya79 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20842

Hogy végre a bűnös is (azaz én) megszólaljon...

...először is: a csalódásodat követően az a minimum, hogy bocsánatot kérjek Tőled! Nagyon sajnálom, hogy nem azt nyújtotta a flexifoam, amire számítottál, és ezzel felesleges kiadásba verted magad!

Két dolgot szeretnék csak tisztázni: az a megállapítás, hogy a hab túl puha, egy 75%-ig összenyomható anyag esetében talán nem meglepő. Ennek a tulajdonságnak az előnyeit korábban már említettem. A másik, - ha visszaolvasod a hozzászólásaim, akkor láthatod - hogy 2 lényeges szempontra hívtam fel a figyelmed a PUR habbal kapcsolatban: nem feltétlen kell rugalmasnak lennie, a lényeg az, hogy alacsony tágulású legyen (és bármelyik gyártó szóba jöhet). A külső kikeményedett kérgét pedig ne vágják le, mert az anyag úgy fog viselkedni, mint a szivacs. Utóbbiról zárójelben csak annyit, hogy rugalmas hab esetén, ha az a tok síkjából valamennyire kitüremkedne, egyszerűen visszanyomható.  

"Az utolsó két ablakot már a GreenteQ 1K habbal csinálták, és beépítő szemmel, valamit kívülálló szemmel is jobbnak tűnt. Jobban tapad, keményebb, stabilabb, alacsony dagadású."

Nem kérdőjelezem meg a beépítőid szakértelmét és munkáját (mint ahogyan a hab esetében is javasoltam az alkalmazástechnikus segítségét). Csak egy kérdés: mit értesz stabilitás alatt? Például egy passzívház esetében, ahol a nyílászárót nem a fal, hanem a homlokzati szigetelés síkjában helyezik el, vajon milyen arányú szerepet kap a PUR hab, mint "mechanikai rögzítőelem"?

Mégegyszer bocsánatot kérek, őszintén! Nem az volt a célom, hogy félrevezesselek, a leírt kellemetlenségek tükrében főleg nem...

Előzmény: batagy (20835)
batagy Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20841

Kívül is és belül is. Valamint belül tapétázva lesz, nem festve. De most már mindegy.

Előzmény: Törölt nick (20837)
batagy Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20840

Nos, igen, annyit írt, hogy "Csak avval ne építs be ablakot! Arra nem alkalmas." szóval le lett írva, de számomra a szövegkörnyezetből úgy is lehetett érteni, hogy csak az árára van értve, ezért kétszer is rákérdeztem még utána, de akkor már nem kaptam választ Öntől. Csak ugye erre lehet mondani, hogy minek kérdezek vissza, mert "bizalmatlan" vagyok.

 

Mindenesetre mindenki okulására, a Flexifoam még sokkal rosszabb, mint amit tegnap írtam. Pont úgy jött ki a lépés, hogy a takaróléceket az ezzel a habbal rakott ablakoknál csak ma reggel rakták föl, így reggelre megláttam, hogyan néz ki a hab. Nemhogy nem tapad, de még össze is zsugorodott, sok helyen elvált a felülettől. Pedig még csak rossz/hideg idő sincs. Kalap **r az egész hab. Porózus és hullik is.

 

Fotók:

http://pichost.szunyi.com/kepek/20141105-irkldnd58r.jpg

 

http://pichost.szunyi.com/kepek/20141105-051nofgm90.jpg

 

http://pichost.szunyi.com/kepek/20141105-t231xr3k87.jpg

 

http://pichost.szunyi.com/kepek/20141105-imgp8xb8od.jpg

 

http://pichost.szunyi.com/kepek/20141105-4jbhri9ouj.jpg

 

Az elvált réseken még a másik habból rá lett fújva egy kevés, és úgy lett rárakva a léc, de kiszedni a habot már nem lehet. Minden jót!

Előzmény: ganser (20839)
ganser Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20839

Én mondtam,hogy parasztvakítás az egész.

Ahogy nagyapám mondta:" amíg lósz..r van,addig veréb is lesz rá.

Előzmény: batagy (20835)
qwert2009 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 20838

Ilyenkor melyik részén és merre kell mozdítani az éket?

Előzmény: kiss_atti (20836)
Törölt nick (X) 2014.11.04 0 0 20837

és GeenteQ A-Akryl szilót a takaróléc és a beton találkozásánál

 

(... remélhetőleg csak belül, és belül is csak akkor ha festve lesz a káva...)

Előzmény: batagy (20835)
kiss_atti Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20836

Lehet.

Át kell ékelni a szárnyat.

Előzmény: qwert2009 (20834)
batagy Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20835

Nem akarok már tovább fárasztani senkit, de egy kis visszajelzéssel talán tartozok a topiknak, a Flexifoam-mal kapcsolatban.

 

Ma be lett építve az ablak. Semmi kifogásom a beépítéshez, teljesen profik végezték.

A Soudal Flexifoam habot csak az első 3 ablaknál használtuk. A beépítők alapból a GreenteQ 1K habot hoztak és használtak volna. Ugye az én kérésemre a Flexifoam-ot kezdték el használni, de aztán kialakult egy véleményük (illetve régebben is használták már egyszer-kétszer a Flexifoam-ot), nem annyira jó a Flexifoam (legalábbis erre a célra). A GreenteQ 1K is 60 dB-re specifikált, továbbá az még alacsonyabb dagadású, és az is valamennyire elasztikus. A Flexifoam továbbá nem tapadt jól. Kissé porózusnak tűnik, így kívülállóként , valahogyan hullik róla a széle, és túl puha, nincs olyan jó tartása. Olyan mintha nem töltené ki olyan jól a rést.

 

Az utolsó két ablakot már a GreenteQ 1K habbal csinálták, és beépítő szemmel, valamit kívülálló szemmel is jobbnak tűnt. Jobban tapad, keményebb, stabilabb, alacsony dagadású. Valamint fele annyiba kerül.

 

Tehát ismét a saját csapdámba estem, ahelyett, hogy rábíztam volna csak simán a beépítőkre, az okoskodásommal csak problémát okoztam. De remélem az infó legalább segít másoknak.

 

Megj: Alapból Cosmofen Plust használtak a műanyag-műanyag csatlakozásoknál (pedig azt direkt nem is hoztam föl), és GeenteQ A-Akryl szilót a takaróléc és a beton találkozásánál.

qwert2009 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20834

Most látom,h a haver bejelentkezve maradt a gépemen :)

Na mindegy a lényeg ugyan az.

 

Előzmény: Delles (20833)
Delles Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20833

Sajnos igen :(

Lehet ezt valahogy orvosolni?

Előzmény: elemes2 (20829)
gabrielke Creative Commons License 2014.11.04 0 0 20832

W/m2K.

 

Fokonként(belső minusz külső) és négyzetméterenként 1 W-tal.

Óránként 1Wh -val.

 

Előzmény: _Pityesz_ (20831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!