Keresés

Részletes keresés

topik Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5808
Az volt az elképzelés, hogy falihüvelyt teszek a kéménynyílásba és ebbe csúsztatom bele a kályhacsövet. Így bármikor könnyen szét tudom szedni és a nyílás kerületét is takarja. De pont nem fért bele a 160-as nyílásba.

De jó ötlet a kerámiazsinór tömítés, ahhoz majd kell vennem egy falirózsát takarásnak.
Előzmény: Törölt nick (5802)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5807

 Szia!

Szomorú,de ez szórul szóra igaz...Elvileg készülék cserénél a kéményseprőknek nem kell jelenlenniük,nem is kell tudniuk róla.Ha a bélelés megfelelő és a kazán teljesítménye sem tér el (sőt,még a tipusa sem!!)a szakvéleményben leírtaktól,akkor semmi közük hozzá.Az új kazán beüzemelőjének sem kell más(a garancia miatt),csak a pozitív szakvélemény.

 Sajnos a gyakorlatban ez mást jelent.Egyből levizsgálják a kéményt és az állapotát,s ha nincs ismerősöd....Hol a kibúvó,tetőkilépő(újabban ez is kell a kibúvó mellé) légbeeresztő,teljesítménytől és kéményhossztól függően akár 3! is,hadd ömöljön be télen a hideg azona 3X100-as lyukon...És esetlegesen belép a körbe még a hő- és áramlástechnikai méretezés is,5-20000Ft-ért cserébe.Majd kiderül,hogy a béleléscső már rossz állapotban van,cserére szorul.

Igazi tortúra,elkerülhetetlen és bosszantó.Amíg monopol helyzetben vannak,nem lehet mit csinálni.

Előzmény: Émile (5804)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5806
Obi, 1200 ha jól emlékszem... : /
Előzmény: trasgo (5799)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5805

  Ez biztos valami kiülönleges falihüvely lehet. Duplafalú ?

 Az én ismereteim szerint a falihüvely egy nagyon egyszerű alkatrész.

 Egy egyszerű lemezhenger, aminek a végei néha kissé ki vannak hajlítva, nehogy a falból kicsússzon. Ez mindig a kémény alkatrésze. Téglakényeknél elviekben nem nagyon szükséges, csupán a durva falnyílás szabályossátételére szolgál, olyan sablon féle a kőmívesnek. Beépíti,  oszt otthagyja. A falihüvely a  tüzelőberendezés csatlakoztatására szolgál, vagy ha éppen nincs tüzelő berendezés, akkor az un.  záródugó befogadására. 

Előzmény: topik (5785)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5804

  Tehát a kérdés így volt  :

   " mit csinálnak a kéményseprők, mit szolgáltatnak  ?"

 

 

 Az elsőrészre a válasz tökéletes. A másodikra ?

 

 Hát van egy kazánom, szeretném kicseréltetni. Ugyan olyan tipusúra , ugyanolyan teljesítményűred. Erre a jelenlegi GMBSZ szerint gázterv nem kell.

 Kell engedélyes szerelő. Ok. gázt mindenki ne szereljen, nem játék. Robbanás lehet stb.

 na de ez a kéményes móka. Ők szakvéleményeznek.

 Kérnek rajzot- nem akármilyet , csak Ybl díjal tervezőjét fogadják el. Azután áramlási,  ellenállás számítást. Ezt se ők csinálják, itt is más valaki számításait kérik. U. ez a légutánpótlás számításra. azt is mással számittatják ki.

 Kérdem akkor mi a fenét csinálnak.

 nem beszélve arról. hogy már egy bevált, valamikor engedélyezett , többször ellenőrzött rendszerről van szó.

 Magyarul  feleslegesek.

 

 

 Egy képzett gázszerelő is megtudja mondani egy rendszerről, hogy jó vagy nem jó. Aztán ha valami gyanusat észlel, akkor lehet további bizonyítást esetleg kérnié.

 Tehát : gáztömör szerelés, a kazán és a kémény teljesítmény és arámlási illesztése, a kémény megfelelő állapota, az égéslevegő biztosítása.

 ezeket egy engedélyes gázszerelőnek is illik tudni - minden rajz számítás nélkül.

 És tudják is  általában.

 Az a szomorú. hogy a kéményesek   tevékenysége csak a saját felelőségük jó előre történő kizárasára irányul.

 

 

 

 

  

Előzmény: Émile (5774)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5803

  A válasz majdnem tökéletes, igaz nem teljesen a kérdéere irányul.

 Majd elemzem !

Előzmény: Tdizsolt (5776)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5801

 Szia!

Nem szeretnék vitatkozni Veled,de értelmezted is a kérdést/választ,vagy csak elolvastad??

 

Kérdés:

"Hol lehet az elemeket megvenni a szerelt kéményhez? Akárhogy keresem, csupa kivitelezőt találok. Én magam szeretném megcsinálni. Kösz a segítséget."

 

Válasz:

"Szia!

Pléh B.T. Isaszeg,Liget Tér 3.

Kéményműhely. Újpest,Tinódi u.18.

Fixer KFT.Újpest,Bem u.4.

 

Hírtelen ezek jutottak eszembe."

 

 Felsoroltam három céget pontos címmel,akik ezzel foglalkoznak,ahol biztos talál kéményalkatrészeket.Szerinted mit kellett volna még hozzáfűznöm?

Előzmény: gmkiev (5795)
trasgo Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5799
Az csak 2-3 hét mulva derül ki, nem robbant, mennyibe került ahol nézted?
Előzmény: szbalogh (5798)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5798
És segített? :)) Meg az van ráírva, hogy jól fel kell hergelni a tüzet és rászórni. Nem robban vagy ilyesmi? :))
Előzmény: trasgo (5797)
trasgo Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5797
Mennyibe került én 3eft ért vettem .
Kémény kezelés ügyben azt javasolták hogy 3 nap 3 ek aztán 1 hó után ismét , a dobozon 4 ek van tehát én tegnap 4 ek tettem a tüzelés végén (meleg kémény) újságpapírban a parázsra .
Nekem a kémény brutálisan elvan kátrányosodva a kéményseprők már nem vállalták a kiégetést.
Üdv trasgo
Előzmény: szbalogh (5796)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5796
Én is épp ezt akartam kérdezi, ma láttam egy barkácsáruházban amikor tisztítófát kerestem, de csak por volt és nem mertem megvenni : /
Előzmény: trasgo (5793)
gmkiev Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5795

Nem volt köze a kérdéshez.

De viszont nagyon csúnyácskára sikeredett!

Előzmény: Tdizsolt (5792)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5794
Üdv!

Bocs, elsiklottam a hsz-ed mellett. Miért sok az az 1 centi átmérőkülönbség? Tekerd körbe a füstcsövet azbesztzsinórral és dugd a bekötőnyílásba. Ilyen esetekben mindig rugalmas tömítőanyagot kell használni!

Ha szűkítőt használsz, akkor arra azért figyelj oda, hogy ne legyen teljesen passzentos a bekötőnyílásba, mert a hőtágulás szétnyomhatja. Láttam már ilyet, mondjuk arra még flexszel is rásegítettek. Tehát a bekötőidom bárminemű vésése, csiszolása, vágása szigorúan tilos, ahogy azt Tdizsolt fórumtárs is megírta.
Előzmény: topik (5784)
trasgo Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5793
Sziasztok
a francia dmo rananage elentretien tűztér, kémyénytisztító port 0,9 kg ismeri valaki ??
áll. Ugyan azt tudja mint kéménytisztító fahasáb.
Ja és vélemény róla
Köszi
Üdv trasgo
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5792
 Kellett vona ennél kimerítőbb választ adnom?
Előzmény: gmkiev (5781)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5791

 Szia!

Nem akarok beleszólni,csak egy jótanácsot mondanék.Mindenképp UV álló szilót vegyél,a Baumax-ban van kifejezetten erre a célra "kifejlesztett",tető illesztési hézagjainak(kéményszegély,tetőkibúvó,stb) kitöltésére szolgáló sziloplaszt. Ez UV álló,tartósan rugalmas,ellenáll az időjárás viszontagságainak.Igaz,kissé drágább,mint a hagyományos sziló,kb 1500/tubus.De az olcsóbbak között is találsz ilyen tulajdonságokkal rendelkezőt.

Előzmény: Törölt nick (5789)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5790

 Szia!

Szerintem a kéményhez semmiképpen ne nyúlj,nem lenne szerencsés,ha esetleg a bekötés elrepedne.Csináltass hozzá egy szűkítő-bővítőt Ko acélból,a lentebb említett címeken pár ezer forintért megcsinálják...

Előzmény: topik (5786)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5789
Jó, én is úgy gondoltam, hogy tesztre kéne. Nem titkolom, kevés lelkesedés fűt ahhoz, hogy szabja varrjak, elég erős a két tepsi, amit kaptam. Meg ahogy esősödik az idő, egyre jobban csúszik a tetőm, nem szívesen fickándozok fel rá feleslegesen, hétvégén már így is csúszkálós volt és az imáim csak arra voltak elegendőek, hogy a 220 a fúróban és az eső ne lépjenek reakcióba.

Iiigen, csak a kérdés az, hogy az a szilikon tényleg 200-at is bír-e? Mert magyarul nem írták rá, csak a szláv verziókban. Ergo: valami disznóságot sejtek vagy valami hülye magyar szabványt, ami miatt nem tették rá. Vagy hogy a fordító tényleg lusta.
Előzmény: siokemeny (5788)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5788
Van, de lehet, hogy nem számottevő. A szél által keltett turbulenciára gondolok, ami a huzatot befolyásolhatja. Ha elég stabil a huzat a kéményedben (megfelelő átmérő és magasság), lehet, hogy nem érdemes vele foglalkozni.

Oda mehet a 250 fokos sziló.
Előzmény: Törölt nick (5787)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5787
Miért nem jó egymás alatt/felett? Én egy csomó kéményt látok úgy háztetőkön, hogy össze-vissza van a magasságuk, miközben tök egymás mellett-alatt-felett vannak. Van ennek vmi jelentősége?

A hullámpala és a kémény külső fémburkolata közti hézagot.
Előzmény: siokemeny (5782)
topik Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5786
Esetleg ki lehet tágítani valamivel a samotcsövet? 2-3 mm-t leszedni belőle valamivel?
Előzmény: topik (5784)
topik Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5785
Amit falihüvelynek nevezek az a duplafalú , egyik oldalon a kjét fal között zárt henger, amibe a 150-es kályhacső pont belemegy.
Előzmény: topik (5784)
topik Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5784
Sziasztok!

A kéményem 160-as Leier, a kályhacső meg 150-es. Vettem egy 150-es falihüvelyt, de sajnos ez éppen nem fér bele a 160-as kéménybe, mert nagyobb a külső átmérője. Mit javasoltok, hogyan kellene ezt bekötni? A kályhacső önmagában lötyög benne, ha tömítem akkor nem tudom kivenni tísztításhoz, tisztítőnyílás nem fér el a csövön.
siokemeny Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5783
Szerelt kéményhez elemeket nem tudsz venni, esetleg béléscső elemeket, majd hőszigetelő anyagot, külső borítólemezt, stb ... Abban a formában nem létezik szerelt kémény, hogy elemekből összerakhasd. Vagy ha létezik is drágábbra jön ki mint a komplett kémény.

Pont ez a lényeg, hogy saját magad nem készíthetsz szerelt kéményt, vagyis hát készíthetsz csak aztán az ÉMI-vel be kell vizsgáltatnod, hogy kapj rá ÉME-t, ami nélkül a kéményseprők nem veszik át. De volt már itt a fórumon olyan aki megcsinálta...

Én személy szerint nem javaslom, de Te tudod.
Előzmény: Újlaki (5778)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.09 0 0 5782
A kitorkolások, ha egymást érintő szerelt kéményről van szó, legyenek egy magasságban, inkább a meidinger tárcsából vágj le, hogy egymás mellé lehessen tenni őket!

Milyen hézagot kell kitöltened a szilóval?
Előzmény: Törölt nick (5777)
gmkiev Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5781
Amilyen a kérdés, olyan a válasz.
Előzmény: Tdizsolt (5776)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5780

  Szia!

Pléh B.T. Isaszeg,Liget Tér 3.

Kéményműhely. Újpest,Tinódi u.18.

Fixer KFT.Újpest,Bem u.4.

 

Hírtelen ezek jutottak eszembe.

Előzmény: Újlaki (5778)
Újlaki Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5778
Hol lehet az elemeket megvenni a szerelt kéményhez? Akárhogy keresem, csupa kivitelezőt találok. Én magam szeretném megcsinálni. Kösz a segítséget.
Előzmény: siokemeny (5775)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5777
Hozzáértőnek tűnsz.

Két közeli szerelt kéményem lenne, de közelebb kellett tennem egymáshoz őket, mint gondoltam eredetileg. Így lehetett megoldani, hogy ne kerüljenek gerenda közelébe. Viszont az esővédő sapkák így ütik egymást és em férnek el szintben egymás mellett. Megtehetem, hogy az egyiket megmagasítom valami toldóval (már szigeteletlennel) cca. 30 centit? Mert akkor már újra elférne a két nagy fémtepsi egymás felett-alatt kicsit sréhen

A másik, hogy lehet sima bolti szilikont használni szigetelt szerelt kémény külső részén hézagkitöltésre? Azért kérdem, mert az összes nem magyar nyelven szerepel rajta a -30-tól fel egészen a +130 és vagy a +250 fokig paraméter (ennyit értek azokból). Na kivéve a magyart, mert ott egy kumma szót nem áldoznak erre. :) Ez vajon slendriánsága a fordítónak, vagy Magyarország területén más fizikai-kémia módon viselkedik ugyanaz a tubus szilikon?
Előzmény: siokemeny (5775)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5776

 Szia!

Elmesélem...

-Felső régió:

 Semmit sem csinál,mindenhonnan bevédi magát,törvényt alkot/módosít,paírokat ír alá,már reggel halálra keresi magát...

-Középső régió:

 Bár már valamicskét dolgozik,nem koszolja össze magát,munkaidőben fusizik,nap végére halálra keresi magát...

-Alsó régió:

 Minden nap összekoszolja magát,munkaidőben dolgozik,nap végére halálra issza magát...

 

Előzmény: Émile (5774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!