Keresés

Részletes keresés

Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71656

A hőálló szilikon slag kézenfekvő, de szigetelő héjon nem gondolkodtam még.

 

Előzmény: Cipurró (71648)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71655

Ki így, ki úgy.

Grétsy.

Hasznos is. Ez az.

 

Előzmény: rézműves1 (71653)
rézműves1 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71654

...a "parasztosan"-nt, természetesen az egyszerűsége miatt írtam, (mielőtt mást gondolnál), mert a parasztember röviden, tömören fogalmaz, nem cirkalmaz...

 

...ahogy nagy költőnk is írta..."Utcára nyílik a kocsmaajtó"...hót egyszerű...

 

...ez meg borzalmas...a vendéglátóipari egység, nyílászáró szerkezete, a közlekedési útvonalra nyílik...DDD:::)))

Előzmény: rézműves1 (71653)
rézműves1 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71653

..."Neked válaszolok, mert úgy gondolom, hogy nem teszel ellenem."...

 

...már megint ez a hmm..............bekezdés...nem találom a megfelelő jelzőt...anélkül, hogy piszkálni akarnálak, ha "kisebb lóról" és másként (kevesebb pátosszal, egyszerűbben) fogalmazva,

amúgy "parasztosan" válaszolnál, sokkal szimpatikusabb lennél a többség számára...

...most már tudjuk, hogy tudsz "emelkedetten" is fogalmazni, de nyugodtan leszálhatsz közénk, mert ez nem a "Grétsi-fórum", itt a páleszfőzés a lényeg, meg a vele kapcsolatos dolgok...

...és ezt most harag nélkül, tényleg...

 

                                                                                   ...jó nedűt...

 

...ui:...az a "törkölykiemelő" tényleg hasznos lehet, ilyen magas üstnél...


Előzmény: Muity Mijo (71643)
snapszmester Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71652

A fúrógépes 5 kg, kb. a daráló 50kg. Az elmosása 10mp, daráló 10 perc. Ez nem vélemény.

Előzmény: liptiki (71649)
hal65 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71651

No amíg az "öregek" egymással vannak elfoglalva, egy tréfa, tőlem, Neketek....

 

 

 Dinnyecipelő verseny
-----------------------
- Na gyerekek ki tudja elvinni a legtöbb dinnyét egyszerre?
- Petike, neked mennyi megy?
- Négy, egyet a jobb, egyet a bal tenyerebe, egyet a jobb egyet a bal hónam
alá.
- Remek, Pistike?
- Ötöt!
- Ötöt? Azt hogyan?
- Hát egyet a jobb, egyet a bal tenyerebe, egyet a jobb egyet a bal hónam
alá, az ötödiket pedig felhúzom a farkamra!
- Hát és Te, Móricka?
- Kilencet!
- Kilenet? Na és hogyan?
- Hát, egyet a jobb, egyet a bal tenyerebe, egyet a jobb egyet a bal hónam
alá, és a Pistit meg felhúzom a farkamra!

csalitos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71650

   Hello Feriba51

   Jó, rendben van válaszoltál!  "...legalább is az általam eddig ismertek szerint."  Ismerd meg, meg fogod érteni, hogy míért válik unszinpatikussá. Leírta a profiljába. Ez a kommentjében is tükröződik. Ha olvasnál, azt is megértenéd, miért ahhoz a hozzászóláshoz tartozik az a vers.

   Minden jót.

   Józsipapa

 

Előzmény: Feriba51 (71646)
liptiki Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71649

Szőlődaráló = 35.000Ft

 

500Wattos fúrógép = 5.000Ft + keverőszár kb. 1.500Ft, össz kb: 6.500Ft

 

Ha neked nincs egyik sem és szőlőd nincs, csak pálinkát akarsz főzni, melyiket veszed meg?

Előzmény: Muity Mijo (71645)
Cipurró Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71648

Az üstöd arányai valóban nem a legjobbak,de ha adnál neki egy szigetelő héjat,jelentős energiát spórolhatnál meg.Így egyszerre fűtöd a cefrét,és a levegőt.

 

Üdv

Előzmény: Muity Mijo (71640)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71647

És a vízköpeny nyomás alatt történő használatáról van véeményed?????

Előzmény: Muity Mijo (71643)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71646

Kedves Józsi papa!

 

Lehet nekem az a bajom, hogy nem olvastam el a honlapját, neked meg az, hogy elolvastad. Én nem az embert értékelem, hanem amit itt írt és nagyon elzárkózok mindenféle politikai, hovatartozási megnyilvánulástól.

A párhuzam közte és köztem, szerintem nagyon félresikerült, de a Te jogod ide vagy oda tenni.

 

A vers nagayon szép, de egyáltalán nem illik ide, legalább is az általam eddig ismertek szerint.

 

Jó nedűt!

Előzmény: csalitos (71644)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71645

Idézek: "... a bogyós gyümölcsöket legegyszerűbben fúrószárral lehet megtörni."

 

Szerintem pedig a bogyós gyümölcsöket szőlődarálóval lehet legegyszerűbben megtörni, aminek a hengereit tetszés szerinti távolságra tudjuk állítani úgy, hogy a gyümölcs húsát szétzúzza, de a benne lévő magot ne törje össze.

 

Előzmény: Muity Mijo (71590)
csalitos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71644

Szervusz Feriba51

  " :-)))) Azt jól csinálod, hogy nekiugrottál a mindent tudó, keménymagnak, megérdemlik:-)))) Egy kicsit azonban fogd vissza magad, várd meg míg hibáznak:-))))"

   Nem tanultál a saját esetedből? Miért is rohantál el? Nem az ilyen mentalitás miatt? Bíztatod Muity Mijó Úrat a hülyeségre. Mint egy politikust? Olvastad a profilját? Olvastad a belinkelt honlapját? Ha nem, végy egy kis fáradságot magadnak és olvasd el. Meg fogsz érteni mindent, miárt van haragba majd mindenkivel, miért nem tűr ellentmondást.

   Ez már nagyon kikivánkozott belőlem és tisztába vagyok azzal, hogy amit itt leírtam, egyesek meg fognak róni érte, mégpedig azért is, mert ez a fórum nem egy politikai fórum.

   És miért is írtam néked címezve? Azért, mert nem vagyok azonos kultúrkörbe tartozó Muity Mijóval, és mint egyeseken rajtam is étnéz, hiszen megtanulta!

   Minden jót.

   Józsipapa

   Uí: A sikertelenség nem tehet hazátlanná, annak más az oka. A költó szavaival szeretnék élni, mert én nem tudom oly szépen megfogalmazni.

   Majthényi Flóra: Mi a haza?

"Édes anya, édes apa!
Mondjátok csak, mi a haza?
Tán e ház, amelyben vagyunk?
Amelyben mindnyájan lakunk:
Ez a haza?"

"Nem, gyermekem, ez csak házunk,
De amit itt körül látunk,
Merre földeink terülnek,
Merre kertjeink feküsznek:
Ez a haza!

Minden, amit a szem belát,
Itt e föld, mely kenyeret ád,
E folyók tele halakkal,
E szőlőhegyek falvakkal:
Ez a haza!

Amerre a hegylánc kéklik,
Merre a berek sötétlik,
Merre a róna kanyarul,
Melyre a kék ég leborul:
Ez a haza!

Hol egykor őseink laktak,
Itt csatáztak, itt mulattak,
Ahol a határt ők szabták
S örökségül reánk hagyták:
Ez a haza!

Ahol csontjaink porladnak
S mindig a földben maradnak,
Ahová bennünket tesznek,
Midőn egyszer eltemetnek:
Ez a haza!
 
Ez a föld, mely drága nekünk,
Melyet legjobban szeretünk,
Ahová, bármerre járunk,
Mindig vissza-visszavágyunk:
Ez a haza!"

Előzmény: Feriba51 (71641)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71643

Neked válaszolok, mert úgy gondolom, hogy nem teszel ellenem.

Jól működött az mindaddig, míg nem volt egyszer egy kotnyeleskedőnek köszönhetően egy olyan fiaskó (külön történet), amikor éppen nem volt a rosta az üstben.

Na meg aztán az a védőköpeny nem biztos, hogy elegendő csak azt üst fenekét védve. 

 

Amúgy szmájlik ide, vagy oda, nagyot tévedsz, nem ugrok én senkinek - "kinek" is, nickeknek? -, csak szabadon élek egy Index fórum által biztosított lehetőséggel és leírom a gondolataimat (nézd végig és hasonlítsd össze az engem mocskolókkal). Megkérlek ne is sugallj ilyesmit! Amúgy én igyekszem mindenkinek válaszolni (amire egyébként semmi sem kötelez), kinek közvetlenül, kinek közvetve az adatlapom révén.

 

Előzmény: Feriba51 (71641)
snapszmester Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71642

Egészen meggyőző szerkezet a Te nem éppen ideális alakú üstödhöz. El tudom képzelni hogy a törkölyt tényleg könnyebb kimerni ha nem kell derékig a forró üstbe hajolni.

 

Megtennéd hogy válaszolj a mi segítő szándékú megoldásainkra is?

Előzmény: Muity Mijo (71640)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71641

Ügyes megoldás!!!

Azonban egy dolgot árulj el. Mi a fenének kellett neked a vízköpeny????? Valami hátulütője volt ennek a rostának??? Talán a zsákvászon volt túl sűrű és a cefre mozgása felborította az addig nyeletlen rostát???? Tehát neked tulajdonképpen volt egy cefreköpeny, vízköpeny helyett. (?????)

Az is igaz, amit a kollégák mondanak, hogy annak a vízköpenynek kéne egy kis nyomás. Könnyű megoldani, ne ellenkezz!:-)))

 

:-)))) Azt jól csinálod, hogy nekiugrottál a mindent tudó, keménymagnak, megérdemlik:-)))) Egy kicsit azonban fogd vissza magad, várd meg míg hibáznak:-))))

 

Jó nedűt!

Előzmény: Muity Mijo (71640)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71640

Mivel ketten is érdeklődést mutattok, ami szép szám ebben a topikban, ezért bízva abban, hogy a csak olvasók zöme jóindulatú, megosztom veletek, hogy ezt a segédeszközt, nevezzük így: cefre leégést gátló rosta, mikor és milyen célból használom.

 

Mindenekelőtt kihangsúlyozom, hogy a következők csak olyan szabályos henger alakú üstök esetében érvényesek, mint amilyen az én kép szerinti főzőm, mely sajnos nem billenős rendszerű.

 

Ez a bizonyos rosta esetemben dupla funkciós, egyrészt, ha olyan a főzőberendezés, akkor a cefre leégését rendeltetett meggátolni, másrészt pedig, ha a cefre jellege úgy kívánja, annak kiürítését segítő liftként működik esetemben, lévén az üstömön nincs nagyméretű ürítőajtó, csak relatíve folyékony moslék kiengedését biztosító olyan csap, melyen az esetleges magok is könnyedén átférnek.

 

Amikor még a főzőberendezésem szimpla falú volt.

Mint a képeken látható, eredetileg ezen a rozsdamentes lemezből kialakított rostán, mely úgy lett leszabva, hogy tökéletesen passszoljon az üst belméretéhez, csak egy foggantyú volt, aminek a főzést követő kiemelését egy laposvasból készült nyeles kampó biztosította. Ehhez társult még egy ezzel megegyező méretű igen sűrű szövésű zsákvászon, ami szorosan rá volt erősítve azért, hogy méginkább biztosítva legyen az, hogy a 7-8 cm magas tüskék által adott térbe lehetőleg csak a cefre folyékony része kerüljön az üstfenék és a rosta közé, a leégésre képes sűrűje pedig a rosta fölött töltse ki az edényt. Valójában, ha nem is víz-, vagy olajtartalmú védőréteg képződött így, de csak-csak hígabb, mint a főzendő cefre állaga.

 

Idővel úgy döntöttem, hogy dupla falú vízköpenyesre alakíttatom át az apparátomat, és ennek ellenére még mindig igen hasznos eszköznek bizonyul az, amit elvileg csak a szimpla falú esetében lenne indokolt használni.

Híg, pépes cefre esetében nem gond a tartály ürítése, de amennyiben például törkölycefre kerül kifőzésre, az bizony e nélkül képes időrabló módon macerás lenni.

Mivel a rostát kiemelő nyeleskampót egy törkölycefre tömegen át igen nehéz ledugni, de ha sikerül is, a kiemelés annak elbillenése miatt kétséges, kezdtünk el gondolkodni azon, hogyan lehetne ezt megkönnyíteni, stabilizálni. Ennek eredményeként született meg a képek szerinti fejlesztés, azaz a kiemelőszár hegesztéssel állandósított lett, mitöbb az 5-6 lépésben történő kiléptetést is megoldottuk a befúrt lyukakkal, ráhegesztett kampókkal, és egy lyukakba illeszthető emelőkarral.

Az üst ürítése így már pofonegyszerű, a legfölső lyukba illesztve a feszítőrúddal addig emeljük, míg az első kampó az üst felső pereme fölé nem kerül, amit így egy keresztbe fektetett fémcsőre akasztunk mindaddig, míg kényelmesen ki nem merjük a még meleg cefremaradványt, majd lépcsőzetesen folytatjuk mindezt addig, míg az üst ki nem ürül.

Ezért maradt használatban az én leégésgátlóm esetenként még duplafalú üst esetében is.

 

  

 

 

Előzmény: Gasparius (71613)
rézműves1 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71639

...pályinkás jó reggelt...

vf1 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71638

Feltörtem...szerkesztő!!!

Előzmény: gombászok (71636)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71637

Nem tartod a megjegyzésedet ellentmondásosnak annak fényében, hogy szemléletes illusztrációként én hoztam ide közszemlére?

 

De ha a PB-gázpalackkal kapcsolatos megjegyzésemre érted a "fikázást", akkor kalapot emelek az előtt, aki képes 1 kispalackkal 4-5 főzést elvégezni egy 100 literes üsttel.

Még egy 11,5 kg-os palackba töltött autógázzal sem (ami lényegesen finomabb és gazdaságosabb, csak ajánlani tudom mindenkinek), nem azzal a szutyokkal, amit ezekben forgalmaznak.

 

Előzmény: gombászok (71636)
gombászok Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71636

te csak fikázni tudsz? Egész jó kis szemléletes ábra, különösen kezdőknek.

Javasolom a Szerkesztőknek mindennapos belinkelésre.

Előzmény: Muity Mijo (71590)
vf1 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71635

Pálinkás jóreggelt! 

  

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  

Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok, videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

http://www.snapszmester.try.hu/ 

 

Szárított fajélesztők hatása.

 

A pH beállításról Miklós1  69058-as hozzászólásában.


 Nem reklám!

 

Előzmény: vf1 (71326)
Cipurró Creative Commons License 2012.07.22 0 0 71634

Ha arra a csődarabra ráhúzol egy kb.5m-es,mondjuk hőálló szilikon slagot,adsz egy kanyart neki lefelé,aztán függőlegesen rögzíted a tetejét,töltesz rá még egy kis vizet,máris lesz túlnyomásod,amivel nagyobb hőt tudsz adni a cefrének.Ugyanannyi tüzelővel.Nem fogsz felrobbani sem,mert ha túlfűtenéd,akkor a víz egyszerűen kilő a slag tetején(mondjuk akkor pont ne legyél alatta:-)))

1m vízoszlop 0,1bar nyomás

A többit kitalálod magadtól is,de a fórumon le lett írva százszor.

 

Üdv

 

 

Előzmény: Muity Mijo (71589)
stapika Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71633

"Figyelem, de bizisten nem tudom, miért bántjátok folyton...."

     Neked nem jutott?Pedig ossza rendesen.:-))

Előzmény: Gasparius (71632)
Gasparius Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71632

És ha mind a kétféle van neki?

 

Figyelem, de bizisten nem tudom, miért bántjátok folyton....

 

 

Előzmény: szilvakukc (71631)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71631

A 71589-ben még valami vízköpenyről beszéltél! Mostan akkor döntsed már el, hogy mivel főzől, mert, hogy mindannyian tudjuk, hogy semmivel. Életedben nem főztél még pálinkát! Azt sem tudod, hogy néz ki egy főző, de ügyesen feldobod a fórumot a hülyeségeiddel, ez jó, különben még mindig azt olvasgatnánk, hogy aszongya "És a saját barackomat mennyivel másféleképp cefrézzem, mint a szomszédét"! És ezt nyugodtan veheted személyeskedésnek, mert hogy leszarom!

Előzmény: Muity Mijo (71609)
csalitos Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71630

   ESETT!

De könyörgöm, miért kell elkiabálni!....  Még a port sem verte el!

Előzmény: TINTUS (71626)
csalitos Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71629

   Ha erdeje van....

Előzmény: vf1 (71628)
vf1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71628

Van akinek nem számít a hatásfok....

Előzmény: snapszmester (71627)
snapszmester Creative Commons License 2012.07.21 0 0 71627

Neked nem de 1 szúnak?

Minden a hatásfokon múlik. Még most is tudtam javítani rajt. Nem sokallom a tüzelőt, az idézet az idézet.

Előzmény: TINTUS (71625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!