Keresés

Részletes keresés

csakvirág Creative Commons License 2016.06.06 -1 1 17504

Tisztelt Julianna!

Igen,most már mindent úgy tettem,pontról- pontra,ahogyan azt megbeszèltük.Ezúton is szeretnèm megköszönni önzetlen segítőkèszsègèt,türelmèt,Embersègèt s a rám fordított idejèt!

Szèp hetet kívánok Önnek!:)

csakvirág

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 2 17503

Ez azt jelenti , hogyha eléri az öregségi nyugdíjkorhatárt , kérheti a jó keresete alapján az öregségi nyugdíj megállapítását , de azt nem kérheti ,hogy az akkori rokkant ellátása összegét kérje tovább öregségi nyugdíj címén . Vagyis a jól kereső , ha kevés ideig volt rokkant nem igazán fog rosszul járni . 

Előzmény: 560707 (17502)
560707 Creative Commons License 2016.06.06 0 1 17502

Na itt is itt van:

"Felhívom a figyelmet, hogy azon személyek, akiknek a rokkantsági ellátását már az új ellátórendszer – Mmtv. – alapján 2011. december 31-ét követő időponttól állapították meg, a reájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor nem élhetnek a fentiekben említett választási lehetőséggel."

Na ezt nevezem ki...szúrásnak ! Egy jól kereső nem rég megrokkant s hamarosan nyugdíjkorhatárt elérő emberek igencsak ráfizettek!

 

Előzmény: marijancsi (17500)
ildó66 Creative Commons License 2016.06.06 0 3 17501

Kedves Ircsi, örülünk,hogy jól vagy és hogy újra itt vagy köztünk!

Én viszonylag közel lakom az Általad említett szanatóriumhoz, valóban csodás a környezet, jó a levegő, és ami még fontos: egy kicsit kiszakadtál erre a 3 hétre a világból, pihentél, magaddal törődtél (még akkor is, ha a családod hiányzott, ami érthető..).

Előzmény: Ircsi57 (17498)
marijancsi Creative Commons License 2016.06.06 0 1 17500
marijancsi Creative Commons License 2016.06.06 0 1 17499

http://hvg.hu/itthon/20120531_rokkantak_nyugdij

 

Valami nagyon nem stimmel az cikkben leírtakkal.

Számos kérdés jutott egyből eszembe.

 

Ircsi57 Creative Commons License 2016.06.06 0 4 17498

Sziasztok Betegtársaim!

 

Nem volt még időm elolvasni a hozzászólásokat, csak utolsó párat, mivel ma érkeztem haza Mátraházáról a  Tüdőszanatóriumból. Lehet néhányan emlékeztek rá, írtam hogy májusban megyek 3 hétre.

Mindenkinek tudom ajánlani, akinek a tüdejével  probléma van egy csodálatos hely, szinte egy erdő közepén lévő hatalmas szanatórium  amit Horthy Miklós ajándékozott a szegény, tüdőbetegek  ingyenes gyógyítására. Hosszú lenne elmesélni . Ezt az intézetet soha el nem vehetik a beteg emberektől. De ez a fontos.

Én teljesen új emberként jöttem haza. Kérlek Benneteket, hogy menjetek el, egy fillérbe nem kerül, nagyon jó az étel, sokat tornáztunk.  Én már holnap indulnék vissza, csak már nagyon hiányzott a családom.

Sok szeretettel és üdvözlettel: Ircsi

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 -3 1 17497

Akinek az igazság  nem tetszik,nem beteg,sorstárs,hanem a csuti valagát nyalja.

andras46 Creative Commons License 2016.06.06 -5 0 17496
Akik a mínuszokat nyomkodják biztos nem empatikusak sokkal inkább a másik oldalon érdekeltek!
andras46 Creative Commons License 2016.06.06 -5 0 17495
Rövidesen bevezetik a szegények temetőjét ahol a sírhelyet ingyen kapják és a hozzátartozók kiáshatják a sírt! Nincs hely,nincs pénz,nincs hűtés.Az önkormányzatoknak kell gondoskodniuk a szociális temetési helyről. (Index)
Előzmény: 560707 (17490)
andras46 Creative Commons License 2016.06.06 -7 0 17494
Ha a patikából kiváltod az egy levél gyógyszered,és attól teljesen meggyógyúlsz az rajtad kívűl senkinek sem jó!
andras46 Creative Commons License 2016.06.06 -6 0 17493
A vírusok sem csak úgy egyszerűen kinőnek a földből! Azokat mind- mind emberi kéz állítja elő,mint pl a HIV vírust is!
Előzmény: Törölt nick (17487)
andras46 Creative Commons License 2016.06.06 -5 0 17492
Ezek a csodaszerkezetek már mindent tudnak, a metrót is robot vezeti,egyre viszont a jóistennek sem képesek,politikust helyettesíeni,pedig mennyivel olcsóbb volna!
Előzmény: gepesz (17486)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 -5 0 17491

Ez tetszik:Ha ezeknek a harácsolási étvágyával áramot lehetne termelni, világítana egész Európa

Előzmény: 560707 (17490)
560707 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17490
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 -2 0 17489

Dr juhásznak hívták a mocskot. (Nem összetéveszendő az akkori honvédelmi miniszterrel.) Rég nyugdijba van már. A bővebb életrajzába meglehet találni ,hogy az USA tender nélkül is hányszor kapott végkielégitést mikor kellett távoznia a vezető székéből. És hányszor vették vissza, mig az orsós beosztottja, a posfai helyettesét ki nem nevezte utodjának. Most meg a jónyugdijával, rég jót röhög a markába.

Előzmény: Törölt nick (17488)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 -2 0 17488

Nagy Nyugati cégeknél alkalmazzák ezeket a szimulátorok,

egészséges munkavállalókon,alkalmassági vizsgálat miatt.

Aki rátukmálta,a Magyar Államra,nagyot kaszált belőle,ettől várták

Csutiék a rokkantak számának drasztikus csökkenését,ami kudarcba fulladt,Bp-en van 1db,azNRSZH alagsorában.

Így maradt az új komplex,na ez se ingyért,a hivatal régebbi igazgatója,adta el,tízmillióért,az Amerikai tendert másolta át.

Előzmény: gepesz (17486)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17487

Ami a lényeg,kereshetsz,kutakodhatsz a témában.Régi cukorbetegként követem az eseményeket,az orvosiparnak nem érdeke meggyógyítani minket.https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=cukorbetegs%C3%A9g%2Bgy%C3%B3gyszer%2Bp%C3%A9cs   Most a betegségem miatt megint felborult a cukorszintem.A cukor miatt leszünk betegek,a betegség meg megemeli a cukorszintet.Sem nálunk,sem a páromnál nem volt genetikai cukorbeteg,most viszont mindenki cukorbeteg,VÉLETLENÜL.

Előzmény: gepesz (17484)
gepesz Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 17486

Ha emlékezetem nem csal, pár éve valami méregdrága szoftvert vettek az USA-ból, hogy abba bevíve az adatokat, kiköpi a %-ot.

Használatba nem került, mert állítólag nem hozta volna a politikailag elvárt eredményt.

Vagy nem tudták magyarítani, (latinítani)? :-)

Előzmény: Törölt nick (17482)
gepesz Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17485

"...hét lakat alatt őrzik azt a vakcinát amit ha megkap a beteg volt cukorbetegség és nincs!"

 

Én erre írtam. A gugli cikkek nem erről szólnak.

Előzmény: Törölt nick (17481)
gepesz Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17484

Az első 5 cikket elolvastam.

Sajnos nem ír olyasmit, hogy meggyógyítják a betegséget. Új kezelési eljárásokról, új gyógyszerekről írogatnak.

És meglehetősen öregek ezek a cikkek is.

:-((

Előzmény: Törölt nick (17481)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17483

Évekkel ezelőtt azt nyilatkozta a sajtónak, hogy rákosként is kell dolgozni szerinte, szerintük. Ki van festve mindig mint a pávatoll, pedig igen csak benne lehet a női korba. Na az ilyen nő jobban tenné ha elbujna a szakértői szakmája aljába. Igaz a hülyeségéeiért fizeti az állam.

Előzmény: Törölt nick (17482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17482

Van már munkaszimulátoruk ,2018-tól akarják országosan bevezetni ,állítólag,még a mentális betegeket is lehet vele

vizsgálni.Na ez roppant érdekes,de az előadó szakértő állapítja meg,hogy kit javasol a vizsgálatra.Dr.Székely Ildikó NRSZH-s,tudor,nyilatkozta.

Előzmény: ibi43 (17477)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17481
Előzmény: gepesz (17480)
gepesz Creative Commons License 2016.06.05 0 0 17480

A nézetedet elfogadom én is így látom. Profitorientáltság, nem gyógyításról szól a történet.

Viszont erről a cukorbetegséget gyógyító szerről írhatnál.

Ne haragudj, de nem hiszem, hogy van.

A kiváltságosok megkapnák, akkor pedig terjedne a hír és a többiek agyonvernék a felelősöket.

Én is mennék, pedig csak áttételesen vagyok érintett. Mennék már csak erkölcsi indíttatásból is.

Előzmény: andras46 (17466)
BJszakért Creative Commons License 2016.06.05 0 3 17479

Andi58 és Mindenki

Jaj, Istenem! Amit Ön ide beidézett, nem arra vonatkozik, hogy Ön kérheti az újraszámítást ellátásának!! Nem javaslom, ügye ismerete nélkül mondom.

Nem ismerem esetét, vagy nem emlékszem konkrétumok nélkül, képtelen vagyok azonosítani, és nincs is időm erre.

Ezért általános tájékoztatót nyújthatok, de esetenként változó lehet az ügymenet:

Az ellátás időtartama alatti, de 12 hónapon túli, az újabb kérelem elbírálására vonatkozó eljárási szabály szerint: az ellátás megállapítását követő 12 hónapon túl benyújtott kérelmeket nem új igényként, hanem állapotváltozás bejelentéseként kell kezelni.

 

Ha viszont a megváltozott munkaképességű személyek ellátásában részesülő személy az ellátásra való jogosultságot megállapító döntés jogerőre emelkedését követően újabb kérelmet terjeszt elő, azt felülvizsgálat iránti kérelemnek kell tekinteni.

Az ellátásra való jogosultságot megállapító, vagy az egészségi állapotra tekintettel hozott elutasító döntés jogerőre emelkedését követő 12 hónapon belül előterjesztett újabb kérelmet pedig csak akkor kell elbírálni, ha a rendelkezésre álló egészségügyi dokumentáció alapján megállapítható, hogy a kérelmező egészségi állapotában a korábbi döntésben még figyelembe nem vett tartós változás következett be.

Megismételni tudom:

 

A jogszabályok sokasága folyton változik, és nem egyszerű eligazodni benne, ezért rehab gazdasági menedzser, szakértőként készséggel szakmai útmutatást nyújtok önzetlenül, mikor mit a teendő, mit tehet vagy nehet, mik az alternatívák, mi mit jelent,...

Jogorvoslatban is támogatást nyújtok többek között.

Az ismeretek hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete, alkalmazása, megfelelő értelmezés hiánya pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Megtisztelnek megkeresésükkel továbbra is. Érintettként szaktudásommal segíthetem Önöket. Bár többet tehetnék! Szakmai honlapomon megtalálják elérhetőségeimet: http://www.versenykepesseg.eu/

 

„Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.” Müller Péter

 

Most mennem kell. Szép hétvégét, hetet!

BJszakért Creative Commons License 2016.06.05 0 3 17478

Kedves Mindenki!

 

Csak most van időm, heti 1-2 alkalommal feljönni ide, szívesen teszem, visszaolvasok, de mindenkinek segítséget nyújtottam, aki megtisztelt. Köszönöm.

 

Csakvirág esete, a következő a tények (elutasító határozat, szakvélemény alapján):

1. az orvosi feltétel teljesült

2- a jogi feltételek nem teljesültek az igénylés napján, amit beírt, ill. NEM a megfelelő igazolásokat nyújtotta be hivatalhoz az adatlap kitöltésekor, mert akkor még nem állt rendelkezésére, így nem tudta a hivatal rendelkezésére bocsátani, így teljesen jogszerűen elutasították ellátásra jogosultságát.

 

A közös megegyezés a munkaviszony megszüntetéséről, NEM megfelelő igazolás a munkaviszony megszüntetéséről, és az ügyfél nyilatkozata a táppénz megszűnéséről sem.

 

Ha akkor megkeres csakvirűág, amikor az ügyet intézte, javasoltam volna, mit tegyen, hogy ne kelljen plusz köröket futnia az ellátás megállapítása érdekében, minden helyzet, eset más.

De ezer százalék, hogy megállapítják ellátását, ha most úgy, és azt teszi, azokat az igazolásak küldi, ahogyan javasoltam a törvény és végrehajtási rendelet (az eljárásjogi) alapján. Minden rendben lesz. Mindent átbeszéltünk, email leírtam, visszaolvashatja, ha elakad, vagy felkeres.

 

Ám a megoldás: 15§ Mmtv. leírja, hogy a komplex minősítés időbeli hatálya alatt az mmk személyek ellátásánek eljárásával kapcsolatban nem kell ismételt komplex minősítést végezni, kivéve, ha az ügyfél ezt kéri.

A szakvélemény időbeli hatálya alatt kérheti az ellátás megállapítását ügyfél, ha csatolja a megfelelő igazolásokat a jogi feltétel fennállásának bizonyítására.

 

A jogszabályok sokasága folyton változik, és nem egyszerű eligazodni benne, ezért rehab gazdasági menedzser, szakértőként készséggel szakmai útmutatást nyújtok önzetlenül, mikor mit a teendő, mit tehet vagy nehet, mik az alternatívák, mi mit jelent,...

Jogorvoslatban is támogatást nyújtok többek között.

Az ismeretek hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete, alkalmazása, megfelelő értelmezés hiánya pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Megtisztelnek megkeresésükkel továbbra is. Érintettként szaktudásommal segíthetem Önöket. Bár többet tehetnék! Szakmai honlapomon megtalálják elérhetőségeimet: http://www.versenykepesseg.eu/

 

„Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.” Müller Péter

ibi43 Creative Commons License 2016.06.05 0 3 17477

Kedves andras46!

Hát igen. Ez valóban elgondolkodtató.

Folyamatosan kérdezgetik tőle a kontrollokon, hogy áll a fizikai terheléssel. Szerencsétlen szégyenében mindig azt válaszolja, hogy alakul.

Pedig a fenéket.

Most gondoljatok bele. Festő a szakmája. Hát hol fog tudni ő még festeni? A festék meg a nedves fal párája, a létrára mászkálás, állandó karmozgatás....

Ilyeneket is figyelembe kellene venni, amikor döntenek valskiről.

Nem akarok bántani senkit, de van olyan ismerősöm akinek térdtől amputált sz egyik lába. Műlábbal úgy megtanult közlekedni, hogy bámulatos, bár észrevehető. Nos, akkor egy fél tüdővel élő nem maradhst akár C2- ben, ha D- ből visszaminősítik? 

De nem, rehabilitálható lesz, mert az " csak" egy fél tüdő.

Akik döntenek, azoknak jó lenne kitalálni betegségfajtákra valami szimulátor félét, amivel fizikálisan érezhetnék egy-egy kór kiváltotta tüneteket. Na és ezután döntsenek.

Előzmény: andras46 (17476)
andras46 Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17476
Ez már annyira dúrva,hogy nem tudom zokokgjak vagy sírjak? Az a rákos akinél nincs javúlás és meghal csak neki hagyják meg az állapotrosszabbodását?
ibi43 Creative Commons License 2016.06.04 0 2 17475

Kedves hamster!

Köszönöm a gyors választ.

Akiről szó van, kivették a fél tüdejét. Nem tudni mitől, de 40 kg- nál is többet hízott

Így aztán ahhoz, hogy egyáltalán a lakásba bejusson (2. em.), hát az iz is iszonyatos légszomjat vált ki nála.

Egyébként más betegtársakkal kapcsolatban, szerintem már valóban nagyon kevesen lehetnek olyanok, akikre nem került még sor az új rendszer szerintifelülvizsgálatra.

Előzmény: Törölt nick (17474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!