Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 474
Tudsz görögül?

Be.

Sztem hülyeség.
Előzmény: Törölt nick (473)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 473
sziasztok,
tudna valaki ajánlani olyan weboldalt (görög), ami a saját turisztikai oldaluk (elsősorban athén) + esetleg olyan útikönyvet, ami tényleg hasznos lehet?

Athénban leszünk egy hetet szeptember vége október elején, tudom, hogy egyéni igény függő, ki mit néz, de kb. 5 nap alatt azért be lehet járni a fő látnivalókat?

A Meteorákhoz elmenni nagyon vad elképzelés Athénból (bérelt autóval)? Elég messze van, de nem tudom, milyen minőségű utak visznek oda.
Köszi
Borzas Creative Commons License 2010.08.24 0 0 472
Félreérthető voltam, a villamos is jól jár. Csak értelme nincs sok. Meg meg lehet benne fázni.
Előzmény: Borzas (471)
Borzas Creative Commons License 2010.08.24 0 0 471
Az én tapasztalatom szerint - a sztrájkokat leszámítva - Athénban elég jól működik a tömegközlekedés, az összes metrót beleértve (talán a teljesen elhibázott és szinte funkciótlan villamos a kivétel, de az meg olimpiás díszletberuházás volt részint, úgymond). A jegyvásárlás a metrómegállóknál mindenütt könnyen megoldható, meg vannak buszos környékeken is, azzal nincs gond. A kompok megtalálása nem probléma, minden jól ki van táblázva, viszont szánjatok rá időt, ha esetleg nem néztétek át valahol a neten a kikötő topográfiáját, mert hát a pireuszi kikötő ugye bődületesen nagy, és időbe telik odakeveredni a megfelelő kapuhoz. Az ott portyázó taxis hiénák épp ezt használják ki (így fizettünk egyszer egy km-ért 7 eurót), mármint az utolsó pillanatban érkező hülye xenosz felkészületlenségét.
Előzmény: Badb0y (470)
Badb0y Creative Commons License 2010.08.23 0 0 470
2 kérdésem lenne.

Jár a zöld metró rendesen?
Mennyire nehéz megtalálni ezeket a jegyárus bódékat ? Illetve a kompokat?
Jól értelmezem, hogy a reptéri transzferes buszok éjjel nappal járnak kb 20 percenként?
Badb0y Creative Commons License 2010.08.18 0 0 469
Astor hotel lett, ez biztonságos helyen van mondhatni :)
Előzmény: Badb0y (468)
Badb0y Creative Commons License 2010.08.17 0 0 468
Köszönöm :)

Melyik környéken érdemes megszállni, mert hallottam egy-két rossz környéket. Valami normális kellene nyugis biztonságos.
TundeNyuszi Creative Commons License 2010.08.17 0 0 467
akkor ahogy látom, ha valaki min. 3 napra megy, akkor már jobban megéri hetijegyet venni 10 euróért.

U2 koncertre valaki??
Előzmény: qayxsw (466)
qayxsw Creative Commons License 2010.08.17 0 0 466

Bocs, lehet hogy keverem egy kicsit a szezont a fazonnal. :-)

Szóval ha jól értelmezem. 3,2 EUR egy reptéres utazásos móka. És 24 órás napi jegyet is ennyiért lehet venni.

 

Suburban rail
The line from Athens Airport was extended and it now reaches Pireas (Piraeus - Athens' port) in about 50 minutes. The ticket costs 6 euros one-way.

Tickets
: 0.70 euros for a trip between one or two consecutive zones, 0.80 euros for a trip between the three zones and for correspondence to Metro Lines 2 and 3. Ticket is valid also for 90 minutes for a single journey in one direction.

Tickets for either train or Metro can be bought at every station (and only there, NOT in kiosks etc., unlike bus tickets). There are selling counters and automatic machines (the latter require change in coins).
24 hour/airport tickets, allows 1 trip only: to or from the airport (valid for 24 hours from the time of first validation) and for the express bus lines. Can be bought at any station for 3.20 euros.
A 7-day ticket costs 10.00 euros and gives you unlimited travel for all public transport for 7 days (validate only once, at the beginning).

qayxsw Creative Commons License 2010.08.17 0 0 465

Na, találtam egy ilyet a reptér oldalán:

 

Express Bus X93 (24-hour service)

It will take you from the airport to Kifisos Intercity Bus Station from where buses to Peloponnese, Epirus and Macedonia depart.

Ticket price: €3.20 one way.

Time: Buses leave every 30 to 45 minutes and the duration of the whole route is 50 to 70 minutes.

Express Bus X95 (24-hour service)

It will take you to Syntagma Square in the city centre in 60-85 minutes.

Ticket price: €3.20 one way.

Express Bus X96 (24-hour service)

You can catch it every 20 minutes from 5:00 to 23:59 and every 40 minutes from midnight till 4:59 am and it will take you to Piraeus (port area).

Ticket price: €3.20 one way.

Express Bus X97

It will take you from the airport to the metro station of Dafni.

Ticket price: €3.20 one way.

 

You will take the blue metro line 3 which will get you to Syntagma square (very heart of Athens). Note that metro line 3 normally reaches until Doukissis Plakentias station. Afterwards it is connected with the Athens suburban railway. But you don't have to worry much about that. Pop on the train and you'll get to Athens center.

Suburban Railway Prices

Simple tickets: €6

Student tickets: €3

Round ticket (used in 48 hours): €10

Group ticket for 2: €10

Group ticket for 3: €15

Előzmény: Borzas (463)
qayxsw Creative Commons License 2010.08.17 0 0 464

Van egy olyan metró megálló, hogy Akropolis. Azon a környéken sok látványosság egy helyre koncentrálódik, jó kiinduló pont.

 

1-essel kijutsz Pireus-ig, csak az nem a klasszikus föld alatti metró, hanem a felszín felett megy.

Mondjuk én annyira nem voltam elájulva a kikötőtől, jobban tetszett, hogy onnan busszal mentünk vissza a városba és lehetett bámészkodni. (Karácsony előtt volt, feldíszitve a város)

Előzmény: Badb0y (460)
Borzas Creative Commons License 2010.08.17 0 0 463
A reptérre az szerintem nem jó, mivel magában a reptérbusz 3-4 euró környékén van, a metró meg talán 6. Illetve nemigen valósítható meg az egyszeri érvényesítés miatt, hogy csak 1x lehessen repterezni vele. A reptérbusz vagy metró a 72 órára szóló, 15 euróba kerülő turistajegyben van benne, de abban tutira, én olyat vettem legutóbb, mert annyi eszem van, mint egy kosár lepkének (nem jártam a reptéren, ugyanis, mert minek). Az egyhetes 10 euróst nem vágom. De egyébként bonyolultabb az ügy, mert olyan - értelemszerűen olcsóbb - bérlet is van, ami csak a felszíni járművekre jó, a metróra nem, bár az nem igazán turistának való, mert a buszokon-trolikon nehezebb eligazodni, mint a metrón.
Előzmény: qayxsw (462)
qayxsw Creative Commons License 2010.08.17 0 0 462

A napi jegy ha jól emlékszem 3,2 EUR és 24 órára érvényes az érvényesítéstől. Valamint ha jól emlékszem lehet vele 1x utazni a reptérre, vagy vissza. Így ez elég jónak tűnik.

Van még 7 napos jegy is, az 10 EUR környékén van.

Előzmény: Borzas (461)
Borzas Creative Commons License 2010.08.17 0 0 461
Az 1-es megy ki Pireuszba. Egyébként az az athéniak szerint nem "metró", hanem "vonat"'. A közlekedés olcsón megúszható, a napijegy valami 3 evró környékén van, de hazudni nem akarok. A sima jegy másfél órára szól és egy euró. Tehát megéri napit venni, csak ne felejtsd el érvényesíteni a bejáratnál. Ha véletlenül repülőtérről érkezel, ne metróval menj, mert hosszú és drága, a busz olcsóbb. Meg látsz is ezt-azt a Szintagmára menet. Hogy mit érdemes megnézni, arra nézvést szerintem lapozz vissza, nem túl pörgős ez a topik, nem nagyon kell elmélyedned benne. Címszavakban: Likavitosz domb, Akropolisz, görög és római Agóra, Ermou utca és a Monastiraki környéke, Athinas utcán a piacok (halas, húsos, zöldséges, ha szereted a hasad, ne hagyd ki), Régészeti Múzeum. Ez utóbbival vigyázz, mert könnyen benn tudja magát felejteni az ember 5-6 órára, és akkor még semmit nem látott (ja, és érdemes tervezni, mert a múzeum alaprajza miatt a VÁZÁKHOZ már fáradtan jutsz el, ha nem gondolod előbb át az útitervedet, és sírni fogsz, hogy ott miket hagysz ki a fáradtság miatt, mert az egészen elképesztő gyűjtemény, irtózatos információmennyiség és szépség összezsúfolva, még a szobrokat is veri, szerintem). A múzeumok közül nekem a Kikladikus művészeté jött még be nagyon. A múzeumok különben nem csak azért jók, mert jók, hanem mert lehet hűsölni a legmelegegbb órákban, közben meg okosodni és gyönyörködni. Este meg egy sör és/vagy vacsi a Psirri vagy a Plaka vagy az Exarcheia nevű környékeken (ez utóbbinak sokkal rosszabb a híre, mint érdemli, elég nagy élet van, persze kor- és habitusfüggő, hogy mennyire jön be egy ilyen fiatalos-egyetemistás-arconpörgős hely). Esetleg valami élőzenébe belefuthatsz, vannak helyek, ahol kevésbé turistaszopató célzattal rembetiko-t játszanak, pl. van az Exarcheiában a Kavourasz nevű talán a Themistokleous utcában. De majd jön 1001 és megmondja, ő jobban vágja.
Előzmény: Badb0y (460)
Badb0y Creative Commons License 2010.08.16 0 0 460
Sziasztok!

Olvasgattam görög metró térképet, és most konkrétan akkor mi is van ?

El lehet jutni a 3-as metróval Piraeus-ba vagy nem? Vagyis azt tudom át kell szállni az 1-re, de azon kívül még valami ?

Egy hosszabb utat tervezünk, Athénból indulunk, 1 egész és egy fél napot leszünk ott.
Mit tudtok ajánlani, hogy legfőbb nevezetességeket megnézzük? Esetleg valami kombi bérlet, amivel olcsón meg lehet úszni?

Athénban a metró van olyan jó frekventált helyen mint mondjuk Párizsban tehát minden nevezetességhez el lehet jutni mondhatni gyorsan ?

Köszönöm a segítséget előre is.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 459
Az idén biztos könnyebb helyben is találni, az árak is sokfelé lejjebb mentek, de függ a helytől is, szal ha biztosra akarsz menni, foglalni.
Előzmény: hulahop (458)
hulahop Creative Commons License 2010.08.14 0 0 458
Köszi a választ!
És a tengerparton kell előre foglalnom szállást, vagy találok ott is?
Milyen árra számítsunk?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 457
Busszal (KTEL), ha nem béreltek autót. Korinthosz felé vonat is megy, az még olcsóbb.
Ha vidékkel kacérkodtok sztem szóba jöhet olyan, h 1. 2 nap Athénban, bár nem szeretik az 1éjszakás vendéget, és a többit kint vhol, legfeljebb indulás előtt megint bóklászni Athénban.
Előzmény: rebka (456)
rebka Creative Commons License 2010.08.13 0 0 456
A szebb partok mivel érhetők el? Athén szállásilag nagyon drága. Jó ötlet-e mondjuk 1 óra távolságban egy tengerparti faluban megszállni és onnan vagy 2 nap Athénba, a többi meg a környék.
Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 455
Azt a vízminőséget inkább hanyagolom.
Előzmény: X polgártárs (454)
X polgártárs Creative Commons License 2010.08.13 0 0 454

vagy még a városon belül is (Glyfada, Voula), ahonnan 1 óra alatt közvetlen villamossal a központban lehet lenni.

http://www.athensguide.com/tram.htm

(mondjuk nem az a tipikusan kihalt partszakasz, de nem vészes)

 

Előzmény: hulahop (452)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 453
Rengeteg ilyen hely van. Csak nézz rá térképre, h hova akarsz. Rafina és környéke pl kényelmesen elérhető, kicsit macerásabb, de szebb pl Porto Germano.
Előzmény: hulahop (452)
hulahop Creative Commons License 2010.08.13 0 0 452
Sziasztok!
Szeptember közepére van repülőjegyünk Athénba, egy hetet töltünk ott.
Úgy tervezzük, hogy 3-4 napot Athén közelében (vagy legalábbis tömegközlekedéssel egyszerűen megközelíthető) tengerparton töltünk. Tud valaki ilyet ajánlani? Olyat, ami nem túl zsúfolt, már ha van ilyen..
előre is köszi

TundeNyuszi Creative Commons License 2010.08.02 0 0 451
Sziasztok,


a U2-koncertre megy innen valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 450
Leginkább talán P-ban sétálnék, kajálnék egyet.
Előzmény: Törölt nick (449)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 449
Úgy 3h alatt? Összes cuccal? Háááát....
Lehet, h múzeumba kéne menni?
Előzmény: nemzoli01 (448)
nemzoli01 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 448

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Délután három óra után száll le a gépünk Athénben és Pireuszból  a komp kilenckor indul. Szerintetek ennyi idő alatt mit érdemes megnézni?

Már voltam Athénben, a főbb látványosságokat már láttam, kivéve az Akropolisz múzeumot, mert baromi sokat kellet volna sorba állni és azt nagyon utálok. Szivesen fogadok minden tanácsot.

Borzas Creative Commons License 2010.07.19 0 0 447
Na, az ösztöndíjas kiküldetés utáni négy év elteltével eltöltöttem négy napot Athénban. Semmi lényeges változást nem tapasztaltam, csak apróságokat (meg rájöttem erre-arra).
Pl. megváltozott az illegális árusok nemzetiség és áru szerinti összetétele, többféle fekete-afrikai fekete ember van, 4 éve főleg szomáliaiak voltak, ma meg kifejezetten szemre elkülöníthetően pl. etiópiaiak, meg egy internetkávézóban végzett gyors felmérés szerint van elég sok elefántcsontparti. A másolt CD-k gyakorlatilag eltűntek, javarészt átvették a helyüket a táskák. A napszemüveg-piac maradt, viszont nagyot fejlődött a gagyielektronikai.
Feltűnő, hogy a korábbiakhoz képest megjelentek a bringások; négy éve kb. a mostani vendéglátóm volt az egyetlen biciklis az egész városban, most meg még bandázni is láttam őket a Szintagmán. Sőt, én is cangáztam egy jót, úgy mentem szakszervezeti mozgalmi tüntetésre polbeatet hallgatni (egyet 7/8-ban). Fura, azt hittem, veszélyesebb lesz, de az autósok hálistennek úgy megszokták az idióta robogósokat ill. motorosokat, ill. általuk azt, hogy egyáltalán létezik kétkerekű jármű, hogy kifejezetten jól bringázható a város. Persze esőben alighanem rémes, meg mountainbike kell a burkolathibák miatt, az itthoni terkkingemmel nem biztos, hogy nekiállnék. Meg némi bátorság azért mégiscsak kell, persze. Változás még, gondolom a tavalyi megmozdulások nyomán, hogy minden bizonsági őr, őrizzen bármilyen jelentéktelen kis üzeletet, bankocskát, metrócskát, golyóálló mellényben van. Nem emlékszem, hogy a zsaruk már négy éve is használtak volna 125-ös körváltós robogókat csapatszállításra (gyors reaga, nyilván), most használják, ahogy rendes rendőrmotort is. A halpiacon szétnézve rájöttem, hogy a különböző halak ára szezonálisan változik, pl. a tavasszal 2-4 euró/kg áron kapható maridakia nevű kis - egyébként eszméletlen finom - kis macskaszar apróhal most 7 eurónál kezdődik, de 12-ért is szórják. Továbbá a nem volt farszalai halva a piac előtti árusoknál, bizonyára a meleg miatt, csak SPAR-ban láttam, onnan nem nem akartam venni. Van - számomra - új sör, Kaiser, ez szar, FIX, ez tűrhető, meg Alpha, ez utóbbit már Krétán ittuk Bertrand de Beaufort kollégával, arról kifejezetten jó emlékeket őrzök.
k_imrus Creative Commons License 2010.07.18 0 0 446
Köszi, jobb híján ezt fogom tenni.
Előzmény: Törölt nick (444)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 445
köszi
Előzmény: Törölt nick (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!