Keresés

Részletes keresés

hbbst Creative Commons License 2014.05.27 0 0 1764

Végre megjött a "kicsikénk" :) (samsung rr92hasx)

Mivel M.O.-on nem forgalmazzák, ezért egy gramm HU "manual" nincs a hűtőhöz. De a mai világban aki nem tud angolul, az ássa el magát. Oké! De angol manual sincs! :D

Nem baj, rr82phis manual szinte ugyanaz, ebben nincs italadagoló, ennyi. Nem is ez a lényeg.

(Eddigi) tapasztalatok:

- 20:49 kor üres hűtő bedug, 22:12-re elére a beállítottt 3 fokos hőmérsékletet. Szerintem faca....

- Hang: nem hangosabb, mint a jelenlegi 12 éves zanussi kombink, faca...

- Nagyon csinos, tetszik mindenkinek, ez is faca! :)

 

Lényeg a lényeg, pár órás együttlétük alatt jól dolgozik a (szó szerint) drágaságunk, 20 év múlva ha ugyanezt a kommetet elküldhetem, akkor megérte az árát! :)

 

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.27 0 0 1763

szerintem itt már a rokon samuját dicséri:)

Előzmény: interlevin (1760)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.27 0 0 1762

Köszi,erre akartam kijukadni,hogy a samu és a lg kb ugyan az,csak a lg oda irja,hogy total.

Előzmény: interlevin (1757)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.27 0 0 1761

akkor jol sejtettem:)

lehet nem termel höt vagy m indenki akkor nézte amikor épp nem ment:)

Előzmény: nézek (1756)
interlevin Creative Commons License 2014.05.26 0 0 1760

Belejött, sok örömöd legyen benne:)

Előzmény: nézek (1759)
nézek Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1759

...érik az embert meglepetések...

 

...lesz, ami lesz, megnézem azt a hűtőt...  szóval kiderült, hogy már nem is meleg(annyira), viszont belül baromi jól hűt...  akár lent, akár fent. szóval minden rendben, csak nem mert szólni.

...megasztán kiderült a gépkönyvből, hogy a hűtő oldala melegszik, itt adja le a hőt. ... csak nem olvasta el a nagy izgalomban.

 

így jártam.

 

ja, már a hangja is alig hallható.

nézek Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1758

Köszönöm, nagyon nagy segítség egy ilyen tudású szakember.

 

Igen, minden takarva, fóliázva, stb. nincs is probléma. Mint említettem, baromira elégedett vagyok.

 

Mégegyszer köszönöm a rövid, érthető tájélkoztatásod.

Előzmény: interlevin (1757)
interlevin Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1757

A No Frost rendszer a fagyasztó részre vonatkozik, a kombinált hűtőknél van elsősorban. A rendszer a fagyasztó levegőjét keringeti megakadályozza a dér lerakódását. Ha ezt a  hűtő részére is kiterjesztik az a total no frost, légkeringetés frissebben tudja tartani az élelmiszert, de azokat  száríthatja, ezért érdemes letakarni becsomagolni őket.

Csupán ennyi, egy a két rész rendszere:) Jó kávézást!

Előzmény: nézek (1756)
nézek Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1756

kielégítő magyarázatot nem tudok, ezt hétfőn megkérdezem az eldzsítől...

az mindenesetre érdekes, hogy bárki is jött megnézni a vasat, azon akadtak fenn egyedül, hogy hol adja le a hűtőkompresszor a hőt? ...mert a hűtőgéptest kívül mindenhol hideg. még kislétra is kellett, hátha a tetején... de nem, ott sem. 

..mint írtam, egy becsületes szaratovon érezte az ember, no de ezen?

 

akármi is van, én baromi elégedett vagyok.

 

már iszom is a megérdemelt kávécskámat.

Előzmény: ANONYMOUS (1755)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1755

mi is a különbség a samu no frost és az lg total no frostja között,mit takar a total?

 

Előzmény: nézek (1754)
nézek Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1754

Így is lehet arcot veszteni...

 

Egy rokon járt nálunk, és örömmel látta az új LG total no frost kombi hűtőt. 

Gondolt egyet, elment abba az áruházba, ahol mi is vettük a masinánkat.

Olyan nagy volt a választék, hogy beleszerelmesedett egy másik, samu hűtőbe..ami hasonlít a miénkre, csak az ő választottja fehér...és ő azt kedveli.Megvette, kiszállították, beállították, várakozás, indít. 

Pár óra múlva felhív, hogy őt bepalizták, mert melegszik az ő vadonatúj hűtőjének oldala, a miénk pedig hideg. Azonnal menjünk reklamálni.

 

Idős ember, nem tudom megnyugtatni, de mielőtt elmennék panaszkodni az áruházba, megnézem a neten, mi is van ezzel a típussal..

..ez volt a szerencsém...

...azt írja a gépkönyv(amit letöltöttem), hogy ez a típus az oldalán adja le a kompresszor által termelt meleg levegőt, tehát legalább öt cm szabad hely szükséges a gép mellett, a tetején 10 cm.

...ráadásul nem beépíthető.

...namost én vagyok a hibás, mert nem szóltam, hogy a samu nem tudja azt, amit a mi lg-nk.

 

...hogy ő nem ilyent akart... mondom,  az övé ráadásul csak no frost, nem total no frost...aszongya nem mindegy? egy szó mit számít?

 

most ott áll egy belül jól működő, de kívül melegedő új hűtővel 130 ropiért.

 

Örök harag. Kellett ez nekem? Naugye...

 

 

hbbst Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1753

Az a gond, eLGé-nek nincs egyajtós hűtőszekrénye, csak kombi cuccok.

Előzmény: nézek (1752)
nézek Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1752

Csatakos pizsiben ébredtem a szállítás napján, hátha mégsem lesz jó...aztán meghozták, kulturáltan beállították, eligazítottak az indítást illetően, én meg vártam a pillanatot amikor megtudom milyen hangos/halk az a 41 dB...

Akit érdekel, azt megnyugtatom, halk.       csak ha kimondottan figyelem, akkor hallom, hogy beindult a kompresszor, egyébként illedelmesen viselkedik, nem zajong. Persze az igazi teszt a nyár,  akkor minden kiderül.

 

LG total no frost

 

(egy szomszéd megsasolta, megy ő is venni egy ilyent)

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1751

Persze én s csak "húzásból" dobtam be:)

Előzmény: interlevin (1750)
interlevin Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1750

Én már ebben a témában (mármint a hangosságban) nem foglalnék állást ha nem haragszol:)

 

Előzmény: ANONYMOUS (1749)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1749

És melyik a halkabb?:)

Előzmény: interlevin (1748)
interlevin Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1748

Igen látszik a különbség a két hűtő belsejében, a Samuban szépen ki van képezve a hátsó falon a légbefúvás, a no frost egy technológia, ami a minimális deresedést is meggátolja, míg a Bosch-ban pusztán egy rásegítő ventillátor van ami egyenletessé teszi a hőmérsékletet a hűtő belsejében. Ha csak a design-t vesszük alapul sokkal szebb a Samu, míg a Bosch kicsit régimódi.

Előzmény: hbbst (1746)
Galahed_ Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1747

Így van ahogy a többiek is írják. 

Ráadásul a Siemens ugyanezt a hűtőt kinálja jó pár 10ezer forinttal olcsóbban. Mig a Bosch KSV36AI31 az 229ezer addig a

Siemens KS36VVI30 194ezer.  És a mérete mm-re azonos, decibel, fogyasztás stb egy és ugyanaz. 

 

És ez igy van minden Bosch terméknél (Hűtő, tűzhely, egyéb háztartási gépeknél is), hogy megvan a párja Siemens-ben ami "jóval"  olcsóbb. Ugyanazon a gyártósoron készülnek, csak más matricát tesznek rá. (van egy-két pici eltérés a dizájnban de általában alig észrevehető, a belső kialakításban szoktak kisebb nagyobb különbséget tenni. De a technika az ugyanaz) 

 

Lásd:

 

Bosch KSV36AI31

 

 

Siemens KS36VVI30

 

Itt mindenki eldöntheti, hogy a plusz fiók ami a Bosch-ban van megér -e plusz 40zeret...

Előzmény: hbbst (1742)
hbbst Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1746

Egyetértünk. Gázkazánból sem a Bosch-t vettem annak idején...

Samu előnye még pluszba, hogy az No Frost, a Bosch meg "csak" ventilátoros. Mi is a különbség? Most hogy ez előny vagy nem, én nem is tudom igazán... :)

Előzmény: interlevin (1743)
-Smiley- Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1745

köszi megnézem

Előzmény: interlevin (1736)
nézek Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1744

Ma láttam a tv-ben, hogy Dél-Koreában elkezdték árulni az LG legújabb termékét, a wifis total no frostokat. Bárhonnan lekérdezhető a hűtő tartalma, melyet fénykép formájában a tulaj simogatós telójára küld nem fontolva haladván. Értelemszerűen lekérdezhetőek az aktuális értékek, melyeken a telón keresztül  lehet állítani(szabályozni).

 

Érdekes ez a hűtőgép világ. A vásárláskor felmerült egy kétszázezer feletti masina vásárlása, de az eladó lebeszélt róla. Elmondta(számomra is érthetően) miért nem tud annyit, mint a kiszemelt LG.. pedig a drágább vas egy igenhíres európai márka volt.

 

háát kérem itt tartunk.

interlevin Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1743

A Bosch szerintem a régi híréből él, a Samsung és az LG fejleszt a legtöbbet manapság, én megfontolnám. A 23.000 is elég nyomós indok az előbbi mellett...legalább is szerintem.

Előzmény: hbbst (1742)
hbbst Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1742

Mikor kezdődik a nyár? :) Akció szempotjából...

Ebben a pillanatban két esélyes "harcol":

Samu: SAMSUNG RR92HASX1

Bosch: Bosch KSV36AI31

Utóbbi 23.000 HUF-fal drágább... Megér annyit szerinted (szerintetek) ?

Samu előnye, hogy legalább látszanak a légbeömlők és van külső hőfokjelző, Bosch előnye meg talán a márka? :)

 

Előzmény: interlevin (1707)
interlevin Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1741

Örülök, hogy segíthettem, élvezd az új technikát:) Nem érthet mindenki mindenhez.

 

Előzmény: nézek (1740)
nézek Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1740

Köszönöm a segítséget.

 

Ma sok öröm ért.. meghozták a hűtőt...baromira meg vagyok elégedve vele, és most már értem is a működését.

 

Az eccerű emberfia (én), a szaratovból indul ki, mert azt érti...aztán a későbbieket is, csak azok jobban néznek ki, és nagyobbak..

 

 Ez az LG" total no frost" ötlet ez baromi jó..

Neked köszönhetően már tudom, miért hideg a hűtőm mindenhol. jó, azért még van egy kis homály, de arra alszom egyet. tudod, én hőerőgépész vagyok, ezt ötven évvel ezelőtt tanultam...elképzelheted, hogy ez nekem mekkora megdöbbenés... keresem a hőt. aztán tessék, valahol bent szédeleg.

 

mertugye az energia nem vész el, csak átalakul... na de ennyire?

 

Mégegyszer köszönöm a linket, jobban örülök a tudásnak, mint a hűtőnek.

 

Előzmény: interlevin (1739)
interlevin Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1739

Hogy ne állj és nézz bután: http://www.hutomester.hu/onkiolvaszto-rendszer-no-frost/ Sok örömöt az új hűtőhöz:)

Előzmény: nézek (1738)
nézek Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1738

ma hozták meg az osanban vásárolt LG total no frostot..pont olyan hangja van, mint az előzőnek, zsépen/jól hűt mindnki mindennel meg van elégedve.

 

mondjuk a franc sem tudja ez hogy működik, mart ahol a régi becsületes hűtőnek rácsa van, ennek semmi, csak burkolat...ráadásul nem melegszik sehol, csak belül hűt...

 

csak állok, és (bután)nézek..

Előzmény: Gondwana (1737)
Gondwana Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1737
LG GB5237-et sikerült venni, a mérete begyere, hangja csak azért van, mert éjjel majdnem 0dB a konyhànk, az is mély hang, semmi sipítás meg süvöltés, mintha 3 háztömbnyire motokultivátor zúgna. Bip-bip diagnosztika nincs benne, 1ébként a legolcsóbb LC (van olcsóbb 10 év garanciás is ami nem LC), átlag 15 percet zúg óránként.
Előzmény: nézek (1733)
interlevin Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1736

Többször megy a kompresszora is? Mert akkor a hőérzékelőjével lehet a gond. 

Előzmény: -Smiley- (1734)
interlevin Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1735

Sajnálom:( mert lehet, hogy Ti fiatalabbak vagytok:)

 

Előzmény: chunter (1729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!