Keresés

Részletes keresés

bp0414 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14401

2. Rendben, úgysem a pórnép véleménye dönt az egyirányúsításról (ezt nyilván most itt nem Rád értem) Szerintem pár tősgyökeres Turista utcai lakónak csípte a szemét a megnövekedett forgalom, és a saját érdekeiket előtérbe helyezve kibulizta az egyirányúsítást. Ezt sem bántásból írom, az hajítsa az első követ, aki nem így tett volna helyükben. 

Előzmény: bazsihuhu (14353)

 

És sikerült!

Nagy gazdagon megépített útról a forgalom áttéve a pici utcácskákra!

Én (mi) azért nem a Turista u.-ban építkeztünk, mert főutvonalat akartunk.

Csend béke nyugalom! MOST!?

 


Előzmény: erdőszéli (14376)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14400
Na és minek az önéletrajz?
Előzmény: senior önkormányzó (14398)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14399
MÉG NINCS!
Előzmény: Fehér Nyuszi (14392)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14398
Bizony! (heti max. 48..)
Előzmény: viricsi (14397)
viricsi Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14397
Ez az ajánlat egy kissé eltér a Munka Törvénykönyvében rögzített követelményektől.
Előzmény: Job-Center (14396)
Job-Center Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14396

Kedves fórumozó solymáriak!

Megbízónk részére eladót keresünk egy solymári zöldséges pultba! Heti 6 nap, 12 órát kellene dolgozni. Fő feladat a vevők kedves, udvarias kiszolgálása zöldséggel-gyümölccsel. Kiemelt kereseti lehetőséget biztosítunk! Jelentkezni önéletrajzzal az agrar@job-center.hu e-mail címen tudnak.

bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.25 0 0 14395
Ha jól látom, az illetékes javította...
Előzmény: Fehér Nyuszi (14318)
szkitty Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14394

...küldj egy e-mailt nekem ezzel kapcs.ban, ha aktuális még...

 

Előzmény: Franco CC (14378)
viricsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14393

No persze ez is attól függ, hogy honnan szemlélgeted és mit tekintesz jobb összetételnek. (pl. nem biztos, hogy megfelelőek az összetett mezőgazdasági tevékenység végzésére) :-)

Előzmény: Fehér Nyuszi (14392)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14392

Hol van ilyen lista?

 

Amúgy Solymár amúgy lényegesen jobb lakossági összetételű,mint az emléítettek többsége. Nálunk pl nincs putrisor meg cigánytelep.

Előzmény: senior önkormányzó (14387)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14391

Pályázat

 

Solymár Nagyközség Polgármesteri Hivatal aljegyzője pályázatot hirdet a Műszaki Iroda 2 építéshatósági ügyintézői álláshelyének betöltésére.
Alkalmazási feltételek:
 Magyar állampolgárság
 Büntetlen előélet
 A munkakörhöz igazodó, a köztisztviselők képesítési követelményeiről szóló 9/1995.(II.3.) Korm.rend. szerinti képesítés
 Számítógépes ismeretek
Ellátandó feladat: A jegyző hatáskörébe tartozó építéshatósági ügyintézéssel kapcsolatos ügyintézői és koordinációs feladatok ellátása.
Kinevezés: 1 határozott és 1 határozatlan idejű köztisztviselői jogviszony, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. Tv. Alapján.
Illetmény: a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. tv. alapján.
A pályázathoz csatolandó:
 Fényképes szakmai önéletrajz,
 Szakképzettséget igazoló okirat másolata,
 Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány eredetben.
A pályázat benyújtható:
Polgármesteri Hivatal (2083 Solymár, József A. u. 1.) Dr. Hanselka Ágnes aljegyző részére, zárt borítékban. A borítékra kérjük írják rá: pályázat építéshatósági előadói álláshelyre.
Pályázattal kapcsolatos információt nyújt: Páva Józsefné mb. műszaki irodavezető a 06 26 560 602 telefonszámon.
A pályázat benyújtásának határideje: 2008. május 31.
Az elbírálás határideje: a benyújtási határidőtől számított 15 napon belül. A pályázat kiírója fenntartja a jogot az eljárás bármely szakaszában a pályázat eredménytelenné nyilvánítására.


 

politur Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14390
Na tesokám, befényképeztél az ingatlanomba? Vaze ez sokba fog kerülni, személyiségi jogi pert akasztok a nyakadba. Hogy merted a proccos villám és a kidobott gyíkomat fotózni?
Előzmény: viricsi (14386)
viricsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14389

Én csak tréfálkoztam, de látom, te (félig) komolyan vetted, bár az én élcelődésem is ebből a gondolatmenetből táplálkozott.

 

Előzmény: senior önkormányzó (14387)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14388
Van itt más jó szórakozóhely is, amiből ki se nézné az ember... nem is messze Tőled.
Előzmény: Franco CC (14385)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14387
Én azt nem értem, miből, mitől, kitől származik ez a felsőbbrendűség-tudat mifelénk? Pomáz, Budakalász, Üröm, P.borosjenő, Csobánka, P.csaba lakosságösszetétele semmivel sem "gyengébb", mint Solymáré, mégsem tapasztalható ez a q.va nagy büszkélkedés. Itt jegyzem meg, Solymár már nincs az országos és megyei első tíz gazdag között, már mint az egy főre jutó szja-ban.
Előzmény: viricsi (14386)
viricsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14386

Háá, miféle purgyékról vakersz itt, drága tesókám, hogy a varnyak üljenek tort a májad felett? Itt nincsnek purdék, meg rajkók, meg puják, itt fess sváb gyerekek, meg proccos milliomoscsemeték vannak.

Teccikérteni? :)))

 

 

Előzmény: senior önkormányzó (14384)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.24 0 0 14385
Minap jót mulattam magamon. 6 éve mikor idejártam udvarolni olyan unalmasnak és nevetségesnek találtam az itteni majálist, az azt követő években meg már csak ide jártunk, nem bírtam elviselni a bp-i nagy-nagy tömegmajálisokat:)
Előzmény: senior önkormányzó (14384)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14384
Egyébként, tényleg jó buli a majális, ajánlom mindenkinek, aki képes felfüggeszteni minden előítéletet, utálkozást, és barátilag közelít embertársaihoz. A boron, sörön kívül gulyás szokott lenni, az "ellenkonyhán" meg halászlé. A solymári purdéknak minden korosztályban megszervezik a szereplést,  úgyhogy, a szülők attól is híznak.
Előzmény: senior önkormányzó (14383)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14383

Ó, nem. Sajnos nem tudok főzni, csak a nejemet riogatom, hogy meg fogok tanulni...

Ott az Emesz és Hoffman család főz.(az asszonyok testvérek). Én Wüstenrótban (testvérfalu) főztem (ki) azt, hogy az ottani majálisra elvittük a dorogi lángossütőket. Sütöttük a "solymári" lángost, nagy kasszasiker volt, a németek meg újra sorbanálltak, a háború óta először!

Előzmény: Franco CC (14382)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14382
Senior te szoktál főzni a majálison?
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14381
Tulajdonképpen a házunk majd 30 éves, csak szépen ki van vakolva:)

Jut eszembe, lesz Majális!!!!!!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (14380)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14380
Ez azért van, mert proccos házban laktok, kérdezd csak meg politurt. Majd ha olyan düledező vályogviskóba költöztök, mint ő, és mindennap a kocsmába jártok, megcsinálják a melót az ivócimborák egy kanna borért.
Előzmény: Franco CC (14378)
viricsi Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14379

Visszautasítom. :-)

Az én áraim sosem a helyhez, hanem az elvégzendő feladathoz igazodnak és ahhoz is csak alaphangon. (de gallyazást és csatornázást én sem vállalok) :-)

Előzmény: Franco CC (14378)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14378
Ez így van minden vállalkozóval. Mi évek óta nem találunk normális kertészt. Nem rendszeres fenntartásra, csak olyan dolgokra amit mi nem tudunk megcsinálni (pl. fagallyazás)

A legarcátlanabb az volt, aki eljött, alaposan megnézte a házunkat és mondott egy összeget úgy, hogy gyakorlatilag meg se nézte a kertet, csak egy futó pillantást vetett rá....
Előzmény: bazsihuhu (14368)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14377
1. Majtényi-Nagykovácsi igaz. Veszélyes, de itt kevesebb a gyalogos. A Turistán nagyon sokan járnak gyalog. Az eredeti koncepció az volt, hogy az is egyirányú, de ezt valamiért visszacsinálták... Szerintem ott a sarkon parkoló autók szabálytalanul parkolnak. Nem tartják be a min. 5m-t. Miattuk nem lehet normálisan közlekedni abban a kereszteződésben.

2. A forgalom az csak nőni fog, nem lehet mit tenni, hacsak nem zsákutcákat... Én se örülnék, ha megnőne az utcánkba a forgalom... Kocsi nélkül, meg elég nehezen lehet sokmindent elintézni...
Előzmény: erdőszéli (14376)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14376

1. Nem arra gondoltam, na, megnéztem térképen a Majtényi-Nagykovácsi sarokról írtam.

 

2. Rendben, úgysem a pórnép véleménye dönt az egyirányúsításról (ezt nyilván most itt nem Rád értem) Szerintem pár tősgyökeres Turista utcai lakónak csípte a szemét a megnövekedett forgalom, és a saját érdekeiket előtérbe helyezve kibulizta az egyirányúsítást. Ezt sem bántásból írom, az hajítsa az első követ, aki nem így tett volna helyükben. 

Előzmény: bazsihuhu (14375)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14375
1. Mészégető-Homok, senki nem figyeli a macisajtot. Igen az veszélyesebb! Ráadásul járda sincs. Azzal lehetne valamit tenni, vagy az emberekkel. Szerintem forgalomlassítás céljából tették oda azokat a táblákat, mert elég éles a kanyar + az embereket rá akarták szoktatni, hogy a Mészégető valamikor védett út lesz, mert az fog kivezetni a Terstyánszkyra. De ez nem nagyon jött be. Az a kereszteződés életveszélyes, és ráadásul az van felháborodva akinek elsőbbséget kéne adni. Lassítás nélkül áthajtanak.

2. Szerintem igen, de ez csak egy vélemény. Én csak a véleményemet mondom el. Senkire nem akarom ráeröltetni.
Előzmény: erdőszéli (14374)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14374

Már látom is, ahogy a Templom téren a falu díszpolgárává avatnak, mint követendő példát :-)

 

Amúgy a kerülőút és a földút engem sem ver földhöz, mivel egy összkerekes nagyvassal járok, de azon el lehet napokig vitázni, mi veszélyesebb: a Turista utcai szűkület, vagy a kerülőút kereszteződései. Konkrétan ahol a buszos vállalkozó járgányai állnak (bocsi, nem tuduk utcanevet) már volt csatt a kereszteződésben.

Aztán azon is el lehet vitatkozni, hogy a Turista utcán naponta hány gyalogos, illetve hány gépkocsi közlekedik. ha tegyük fel a gépkocsik aránya hússzoros a gyalogosokéhoz képest, akkoris a "járdát mindenhová" eszmédet hirdessük-e?

 

Előzmény: bazsihuhu (14373)
bazsihuhu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14373
1. +2 kanyar a bénázás? Hány másodpercben mérhető a + ráfordított idő? Legalább lassabban mennek a + 2 kanyar miatt az autók. A kétirányú Turistán többször volt olyan helyzetem, hogy valami száguldó barom jött velem szembe pont a szükületnél (ha jól tudom itt pont az önkormányzattól "csatoltak" el területet) közelben gyalogossal, aki szintén az úton kolbászolt, mert a járda ugye nem fér el...

Az esetek nagy részében én is autóval szoktam közlekedni, ennek ellenére szerintem ebben az övezetben a gyalogosok érdekeit kell elsősorban nézni. Járdát mindenhová!!!

2. A fejlesztési hozzájáruláshoz a becsületességnek és a lelkiismeretességnek semmi köze. Ha megszavazzák az utat, akkor részletekben azt is be fogom fizetni, annak ellenére, hogy nekem a földúttal sincs semmi bajom. Sokszor a széles utcán járok.
Előzmény: erdőszéli (14370)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.23 0 0 14372

Az árat nem is vitatom, ennyibe kerül máshol is. Csak nézz utána könyörgöm, hogy akár csak a közeli településeken ebből mennyit kellett az ingatlantulajdonosoknak állniuk.

 

Előzmény: bazsihuhu (14368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!