Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45881
aszongya az uram,hogy szerinte azota hulyult meg a  kutyank,miota atjar hozzank a lanyom kiskutyaja..Ezzel beletette a bogarat a fulembe,mert az ido kb stimmel...Tudtok erre valami magyarazatot? Ha itt a kicsi,nyoma nincs feltekenysegnek,igyekszem vele a szokasosnal is tobbet foglalkozni,nehogy hatranyban erezze magat...Vagy megis?
koszacica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45880
Bizony :o) csak én már helyzeti előnyben vagyok, mert az enyém már megszületett :o)))
Ilyen a gyerek most (hót' csibész feje van már most :o)) - és már csak 2 hét!!!

Előzmény: lustica (45879)
lustica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45879
Amúgy épp tegnap futottam össze vizsga előtt Rebivel, kérdeztem mikor hozza a kiskutyáját. Közben kiderült, hogy onnan lesz majd, ahonnan Te is hozod:-)))
Előzmény: koszacica (45876)
lustica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45878

Már műtve volt, én csak a gazdival találkoztam, hogy jött a gyógyszerért.

Én anno 5 hetesen láttam, akkor kapta a bácsi, persze papírok, minden nélkül. Viszont szeretik, jó helye van, és költenek is rá, ha kell. Szóval remélhetőleg mostmár rendben lesz. Csakhát ők is a saját kárukon tanulnak...

Előzmény: koszacica (45876)
barvivien Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45877

szerintem a lehető legtöbb helyen járj utánna hogy kinek mi vált be....

Én legalábbis ezt csináltam...azokól kimazsoltáztam amik nekem szimpik...

próbálgattam őket egy ideig....

aztán ami bevállni látszott azt alkalmaztam...

Nálunk például a kézjelek jobban működnek mint a szavak...vagyis jobban megragadnak a kutyában bár mindent szavakkal tanítottam neki....a hallása szelektív neki is néha:)...de ha mutatom az álltalában elsőre megy:)

 

Előzmény: Damienjoy (45862)
koszacica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45876
Az OCD azért nem akkora gáz mivel műtét után 100%-os lesz a lába. Csak a műtét és annak a kockázata a probléma. (illetve természetesen tenyésztésből kivonást von maga után)
Előzmény: lustica (45872)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45875
en szoritok nagyon.....Meglatod,milyen jo lesz tullenni rajta:)
Előzmény: Tapi&Maya (45874)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45874

Sziasztok!

 

Dora! A hozzáállásod nem épp felelős állattartói, de hagyjuk! Remélem tényleg életük végéig jó gazdijuk lesz a kiskutyáknak. Nekem is két kutyám van az egyik nem törzskönyves a másik viszont igen, mégsem kezdek vele szaporitásba! A tk nélküli már rég ivartalanitva van, pedig még csak egy éves múlt. A Mayát pedig pont ma viszem! Nekem is voltak kiállitási terveim, sőt tenyészteni is szerettem volna, de kiderült, hogy a kutyámnak befelé fordul az alsó szemhéja ami hiba még ha kis hiba akkor is az! Nem szeretném ezt tovább örökíteni. A felelős állattartás erről szól./ Bárki megkövezhet a véleményemért, de így gondolom!/

 

U.i.: Szurkoljatok neki, hogy minden rendben legyen! Én nagyon izgulok. A szemét is ma csinálják, az ivartalanitással együtt!

 

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45873
ugy legyen:)
Előzmény: Damienjoy (45870)
lustica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45872

Szia!

 

Téged is látni?:-)))

 

Képzeld, most van a rendelőben egy OCD-s kisgolden is:-(

 

Megmértük múlt héten Marát, amikor mentünk oltásra: 23kiló, 52centi. Szóval még nőhet majd picit:-)

Előzmény: Eni79 (45857)
lustica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45871

Alapvetően kajlák, szertelenek, bohócok. De kellő neveléssel és odafigyeléssel ezt lehet kontrollálni.

Olvass vissza 4-5 oldalt, elég sokszor volt most szó róla!

Előzmény: anciii (45859)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45870
Ui.:Es nem én fogok érte menni...:)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45869
Na latod neked legalabb csak fel evente van...:)
Nekünk még nagyon sok van hatra,de iden karacsonykor mar fácán lesz a teriteken,ezt megigerhetem...:)
Előzmény: Gabiiiiii (45867)
snepf Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45868

Mi még vadászunk.

Igaz nem nagy a teríték, mindenkinek jut egy-egy madár, de a hangulat jó és jót mozgunk.

Most szombaton nem tudom mi lesz ebben a nagy hóban..

 

http://kepfeltoltes.hu/100130/_56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: sere (45837)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45867
ja,egyebkent a hozzaertesemet egesz nyugodtan megkerdojelezheted leven eletem elso kutyaja,es amit azert elertem eddig vele,az itteni lanyok erdeme..Csak ez a felevenkenti "leszarlak" ne lenne,tokeletes lenne..
Előzmény: Damienjoy (45865)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45866
mondom,alapvetoen igazad van,de mivel a lelkere hiaba beszelek,azt nem erti,valamibol ertenie kell. Egyebkent ez masodszor forult elo,az elso a ominozus elozo elrohanasa volt az osszel...
Előzmény: Damienjoy (45865)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45865
Nem akarom ketsegbe vonni a hozzaertesedet vagy a kutyad iranti szeretetedet es foleg nem akarok okoskodni mert nem tehetem meg kezdo letemre,csak szamomra a kutya verese -szandektol fuggetlenul- es bocs h ezt a szot hasznalom de "embertelen" viselkedes...Es en messzirol kerulom az ilyet...
Előzmény: Gabiiiiii (45864)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45864
tudom,hogy igazad van,de annyira merges vagyok ra,hogy azota sem szolok hozza.Azt is tudom,hogy nem biztos,hogy ez a viselkedes egyedul a kutya hibaja,de ne mentsuk mar fel mindig minden alol...Tudom,hogy nem vagyok eleg tapasztalt,tudom,hogy van meg  mit tanulnom,elkovetek egy csomo hibat,de ugy erzem,ebben nem es ha szolok,hogy jojjon,nem fogok irasbeli kervenyt benyujtani,a lelket apolgatni,kutya kotelessege jonni...Ha nem,azert buntetes jar...
Előzmény: Damienjoy (45851)
molera Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45863

sziasztok

 

dora:csak remélni tudom, hogy mindegyik kiskutyának végleges, jó gazdikat sikerült találni, és valahol remélem, hogy megérted azt, amiket írnak neked a FELELŐS állattartók.

 

neveléssel kapcsolatban nagyon tetszenek az ötletek és tapasztalatok a többiektől, szerencsére már az én kutyáim is kinőttek a kamaszkorból és sikerült őket megnevelni a nekünk fontos szintig. bár voltak kihívások és büntik, azért meglett az eredménye.

Bella labi sem volt egyszerű eset, de ő legalább meg akar felelni és jól és gyorsan reagál minden nemű foglalkozásra. ő ha tehetné az egész világot átölelné, mindenkit imád, leginkább ezzel volt gondunk anno, hogy ő megy mindenkit üdvözölni.:-))

Dalma sharp igazi kihívás, fajtából eredően alapvetően nem szeretnek engedelmeskedni és önállóak nagyon, de vele is sikerült elérni amit akartam, bár motiválni nem könnyű és talán mindent elmond róla, ha elárulom, hogy a becenevei között ott a kircsilány is.:-)))

Plusz neki még a természete is más, bizalmatlan, szóval még ezen a téren is volt vele munka rendesen, főleg, hogy kicsinek sajnos pár kutya nekiment,a  rossz élményei a mai napig megvannak,de kezelhető.

 

a lényeg,hogy minden kutyával el lehet érni eredményeket, persze egyénenként és problémánként más-más szintig esetleg, csak türelem és kitartás kell hozzá!!

 

mi a Cerberos kutyaiskolába (XVI.) jártunk, a VIII kertől kiesik ugyan eléggé, de nagyon sokan elégedettek vele.

Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45862
Nagyon koszonom a tanacsokat,megprobalok annyit megfogadni amennyit csak lehet!:)
Előzmény: barvivien (45861)
barvivien Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45861

"rád legyen kattanva" :)

ez jó:)

de tényleg ez a lényeg tömören:)

A rongyozás is tényleg jó mert bepörgeti...csak kell egy rongy ami csak az övé....(Charliem pl a kesztyűkre is be van pörögve nem értem miért de csak míg nincs ember kezen:))

Vagy még bátraknak mondjuk jó a sikongatás...sikongatva rohanni ellenkező irányba....rongyot lóbálva rohanni és közben szólongatni hogy gyere vagy hozzám vagy bármi :)

Előzmény: koszacica (45855)
barvivien Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45860

Ja ami kimaradt:

A szidás...ha már egyszer odament a kutyád hozzád, akár fél óra szólongatás után akkor nem szidjuk meg..nem rakjuk pórázra...hanem megdícsérjük, hiába tépnénk inkább ki ahajunkat idegességünkbe....

Viszont ha nem jön oda mi megyünk érte és ""kapjuk" el akkor pórázfogság és szídás....

 

Bepisilés...ha kiviszed, leviszed sétálni és pisil naaagy naagy dícséret akár jutalom falat is( próbálkozz mondjuk párizsival, sajttal, visrslivel azoknak erős a szaguk).

Ha bent pisil be akkor nem feltátlanül jobb a leszídás....én megpróbálnám a nem szólok hozzá és semmibe veszem dolgot ....

Ja és persze mindenhez türelem kell....csoda módszer nincs sajna :(

 

anciii Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45859
Sziasztok az a gondom, hogy az egyik ismerősömnek van egy kb 1 éves golden retriever-e, és a kutya elképesztően izgága, mindent szétrág, felugrál, egyszóval nehezen viselhető. Ez a fajtájából ered, vagy csak nevelés kérdése?
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45858
Ertem mit mondasz,nalunk a csomozott kotel a best-of,az az amire mindig azonnal figyel...A "Figyel" vezenyszot en is alkalmazom apportnal,es akkor ott nagyon figyel,es vissza is hozza de egy meterrel mellem es leul ragcsalni...
Konkretan Bp 8.ker Keleti pu mellet lakom,eleg a belvarosi reszen ezert is nehez sulit talalni kozel,de ha tudsz azt megkoszonnem...
Szted erdemes lenne beszereznem egy klikkert?Azert kerdezem mert mar igy is hasnalok sipot (ACME210)...Nem fogja osszezavarni a ket eszkoz???
Előzmény: koszacica (45855)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45857

Szia!!!

 

Köffi, imádom a havat! :DDDDD A kutymók is.

 

Jaaaaaj, gondolom... Én most már nem mentem vadászatra, így munkavizsga előtt már nem mertem, hahaha... :DDDDD

 

Bella... Gondolom hogy fáj a szíved. :-((( És van valami újság vele? Marianne halad vele? A mamija jól dolgozott a vadászaton ?

Előzmény: sere (45837)
barvivien Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45856

Ahogy meséltek a néha be nem hívható kutyákról olyan mintha az én kutyámról beszélnétek vagyis a 1,5-2 évvel ezelötti énjéről...

Meg volt bolondulva más kutyákért....ő soha nem unta meg a játékot én akér fel is fordulhattam nem érdekelte... na meg a szgaok..szaglászni fojton....

Szemkontaktus max vacsoránál volt..nem érdekelte se a játék se a jutalom falat semmi...csak a kutyák meg a szagok....

Hihetettlen volt a hajamat téptem..minden séta kész rémálom volt..és akkor még jött a hab a tortára...elkezdett minden kutyának nekimenni azután hogy 2-3 szor őt jól megtámadták....

Ekkortájt volt ő 40 kiló én átlagossab 55....esélyem nem volt ha elindult...de még egy 80-90 kilós embernek sem.....

 

Elkeztük a kutyasulit.... hajtépés továbbra is maradt...behívás...működött a suliban....jutifali, labda érdekelte a suliban de máshol nem....

De meglátta a labdázás örömét a többieken....

Elcsíptem a dolgot és jó akkor legyen jutifalattal töltött labda vacsora elött szigorúan éheztetve( ő csak vacsit kap)....

labda érdekli oké...jutalom falatot osszeköti a labdával ez is jó....

Elkezdtünk sulielött labdamán kutyákkal játszani.....

teljes labda fan lett....

Így a szemkontaktus felépítése maradt csak....nos én ezt úgy próbáltam elérni hogy labdát jutalom falatot a szemem melé tartom és közben mondom amit használni akarok majd ha szeretném hogy rám nézzen....nálam pl figyelj!

 

Ezzel most odáig jutottunk el hogy ő akar szemkontaktust felvenni velem.....ő néz engem szugerál hogy rá figyeljek...pedig anno azt se vette észre hogy a póráz végén lobog valaki nem hogy szemkontaktus....

 

Behívhatóság...nálunk ezen is labda segített...plussz van lehetőségünk olyan helyen sétálni ahol nincs mondjuk másik kutya... és el lehet bújni...én kuporogtam már 20 percet bokorba elbújva...nem figyelt rám elszaglászgatott....majd felfedezte hogy nem vagyok meg...én meg megvártam míg teljesen kétségbe esik( közbe meg elgémberedtem teljesen) ezt eljátszottuk párszor...mára ott tartunk hogy pl ha az erdőbe n egy kereszteződéshez jutunk megáll megvárja hogy merre megyünk( vagy mutatom neki az irányt vagy bevár) a behívhatóság része pedig jó nálunk sem 100%-os de úgy egy éve nem volt olyan hogy nekem kelett menni érte....kutyák kb 2 percig érdeklik aztán jön velem tovább....teljesen rászokott az arra megyünk amerre a gazdi melkasa néz...így ha mondjuk ő játszik egy kutyával én meg elindulok felé akkor ő azt úgy veszi hogy jó a gazdi is jön....én otthagyom őt és mikor kb 5-10 méterre vagyok tőle akkor már rongyol utánnam....

Nem vagyok a híve (mostmár) az ordítoka kutyának hogy gyere vagy 20szor....

Ha ne akar úgyse jön...mint pl tegnap:

Sétáltunk tőlünk kb 20 méterre egy roti...eb kiszórja spuri felé.....szóltam megált pont félúton.....ledermedt....én meg ott hagytam....roti közbe ment felé.... majd mikor már én 20 méterre kerültem tőle rongyolt....behívni nem tudtam volna...elkelett odáig jutnai hogy úgy legyen vele hogy ha most nem megyek oda gazdihoz ittmaradok egyedül:(

NA jó hoszzú lett, de "kezdő" kutyásoknak így érthetőbb a dolog....:)

 

koszacica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45855
Ahhoz h egy kutya szemkontaktust vegyen fel veled először nagyon érdekessé kell tenned magad számára. Labda, jutalomfalat, rongyozás bármi amire EZERREL PÖRÖG, amiért megveszik, ami ha nálad van, te vagy az isten. Ez az első lépés. Kössél hozzá egy vezényszót is. Nekem a "figyel" az. "Figyel, figyel, figyel - és a kutya iszonyat lelkesen rámfigyel (és várja a jutalmat). Ezt aztán fokozatosan, jutalom nélkül is lehet alkalmazni, csak dicsérettel, simivel.
Illetve a szemkontaktus az egyik alap klikkeres feladat. Tehát klikkerrel is tanítható - nagyon jó hatásfokkal.

De a lényeg: azt kell elérned, h a kutya rád legyen kattanva! Mindig tudjál érdekesebb (avagy néhány szituációban visszatartóbb) lenni, mint az adott dolog/esemény.

Hol laksz konkrétan és akkor tudok mondani kutyasulikat.
Előzmény: Damienjoy (45854)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45854
Pl hogy tudnam ravenni az allando szemkontaktusra?H RAM figyeljen es csakis ram!
Nem tudom h mennyire vagy szakavatott a temaban de en nagyon szeretnek elmenni vele kutyasuliba is h o is es en is tanuljunk...kocsi hianyaban azonban elegge korlatozottak a lehetosegeink,talan nem tudsz Budapesten jot?Belvaros kozelit?
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45853
Amikor kinn vagyunk pl egy 1,5 oras setan akkor 5-10 alkalommal is magamhoz hivom,ekkor altalaban mindig odajon,megdicserem majd visszaengedem jatszani,ebbol 1-2 alkalom van h rateszem a porazt is,kis seta,ram figyel,majd elengedem vissza jatszani...szval azt hiszem azzal tisztaban van h az h oda hivom magamhoz nem azt jelenti h vege a jateknak/setanak/gyaksinak es megyunk haza...
Ha nem hajtja vegre azonnal akkor hangszin valtas es ez gyakran segit a dolgon,de siman le is szoktam szidni mindenki elott es van h ra a poraz es azonnal katona leptekben haza...
Probalok ugyelni ra h ne hibazzon es h mindent azonnal vegrehajtson amit kerek tole!
Van h jatszik es figyel ram ha szolok neki de van h nem is figyel ram egyaltalan...
Pl nagyon nehez tudom ravenni h a szemembe nezzen ha szolok neki,szval nincs szemkontaktus,es onnantol kezdve ecet uborka...:(
Előzmény: koszacica (45852)
koszacica Creative Commons License 2010.02.04 0 0 45852
- nem vagy neki elég motiváló
- és azt is tudja h nagyon nagy következményei sincsenek a kihágásainak

Pl egyszer hagyd ott amikor elmegy kutyázni és rád se bagózik (persze ha biztonságos a hely, esetleg beszéld meg egy ismerős kutyással)

Hányszor szoktad séta közben csak úgy behívni megsimizni, esetleg rácsatolni a pórázt és utána újra visszaengedni szaglászni, játszani stb.

Hányszor van olyan, h olyankor hívod amikor nem tudod vele végrehajtatni a feladatot - értsd pl. játszik vagy láthatóan nem rád figyel? És olyankor hányszor hívod? Mik a következményei ha nem jön? És mennyi idő után következik be?
Előzmény: Damienjoy (45847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!