Keresés

Részletes keresés

Geitenbeffer Creative Commons License 2009.01.28 0 0 57
Igen, ugy, mint a bongeszodben a back/forward gombok.
Amit te keresel, az a "Next" lesz szerintem, olyan gomb is van Tbirdben.
Előzmény: tonyi8 (56)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 56
Igen és nem is teljesen tiszta a dolog. Ha jól értem akkor ez nem úgy működik, mint az Outlookban, hogy az előző és következő levelek között tudok lépkedni egyesével, hanem a a megnyitott leveleket veszi a sorren alapjául? Pl.: van 10 levelem, megnyitom az elsőt és a harmadikat akkor azok között lépked?
Előzmény: locsemege (55)
locsemege Creative Commons License 2009.01.28 0 0 55
A másik helyen válaszoltam, de látom, már olvastad.
Előzmény: tonyi8 (52)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 54
Mert az üzenetablak (F8) ki van kapcsolva még outlookos beidegződés, akkor mondta vmi tudományos ember, hogy ha a "nézőke" vagy hogy hívják outlookban aktív akkor könnyebb vírust benyelni(?).
Előzmény: Geitenbeffer (53)
Geitenbeffer Creative Commons License 2009.01.28 0 0 53
A kérdésedre válaszolva: sajnos nem.

Viszont az érdekelne, hogy miért nyitod meg magát a mailt. Én napi 8+ órát használom a Tbirdöt, de hetente ha egyszer nyitok ki levelet külön ablakba.
Előzmény: tonyi8 (52)
tonyi8 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 52
Sziasztok!
Most ismerkedek a Thunderbirddel. Ha megnyitok egy levelet, akkor a jobb felső sarokban lévő előre és vissza gombok nem aktívak, nem tudok a levelek között így lépegetni, mindig be kell zárni az adott mailt és megnyitni a következőt. Tudtok rá vmi megoldást?
Köszi
Dulifuli Creative Commons License 2009.01.23 0 0 51
Neked is kösz, hogy beírtad a megoldást! Nekem pl. fogalmam se volt erről, bár az igaz, hogy én az 1.5.0.14-est használom. A PC Tools meg nekem egy régi program, még a DOS-os időkből. :-)
Előzmény: p.t.r (50)
p.t.r Creative Commons License 2009.01.22 0 0 50
Közben sikerült megtalálni a hiba okozóját: az antivírus szoftver okozta a galibát, a bejövő e-mail-ek végéhez hozzáfűzött 3 sorosával. Csak ezt kellett kikapcsolnom és minden o.k. lett. Egyébként 2.0.0.19 és a PC Tools zavarta meg, de csak azokat a freemail-es leveleket, amik html-esek voltak. Jött máshonnan is html-es levél de azokkal nem volt gond, sőt itt is csak az újítás óta. Köszi, hali!
rosencrantzhu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 49
közben megtaláltam a kiegészítőt hozzá, kösz.

de még biztos kérdezek :)
Előzmény: rosencrantzhu (48)
rosencrantzhu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 48
na akkor ebbe a topikba inkább:

sziasztok,

Outlookról Thunderbirdre állnék, lenne egy-két kérdésem.

mondjuk eggyel kezdem: nem lehetne, hogy a tálcán ne, csak a trayben jelenjen meg a futó program?
Dulifuli Creative Commons License 2009.01.22 0 0 47
Milyen verziót használsz?
Előzmény: p.t.r (45)
locsemege Creative Commons License 2009.01.22 0 0 46
Valami efféle bugra emlékszem. Semmi különös, talán ha már legalább két levél van a postaládában, akkor jó lesz, vagy valami hasonló bugyuta megoldása van. Kattints a másik levélre, vissza erre, aztán vélhetően jó lesz. Mondom, összefutottam a gonddal, csak a megoldásra nem emlékszem. Illetve: ugye nem csak az van beállítva, hogy ellenőrizze, van-e új levél, hanem az is, hogy töltse is le?
Előzmény: p.t.r (45)
p.t.r Creative Commons License 2009.01.21 0 0 45
Sziasztok!
Olyan problémába futottam, hogy a TB nem jeleníti meg a freemail-ről letöltött leveleim levéltörzsét. Szoval amiket webfelületről írtak nekem, azok a levelek nálam a TB-ben üresek. A forráslistában ott a szöveg, ha a levelet áthúzom OE-be hibátlanul olvasható.
Légyszi segítsetek! Köszi
Dulifuli Creative Commons License 2008.12.01 0 0 44
Na igen, de azért erre a halmazra egy program meg tudná tenni. Vagy akár egy makró is, pl. Word-ben. Szöveg átmásol, makró lefuttat, szöveg vissza...
Vagy be lehet állítani a levél írása előtt az UTF-8-at az egészre.
De még az is lehet, hogy erre is van valami kiegészítő, én mindenesetre nem álltam neki keresgélni.
Előzmény: locsemege (43)
locsemege Creative Commons License 2008.12.01 0 0 43
Az meglepne, ha Te UTF-8-at ISO-8859-2-be tudnál kódolni. A magyar ékezetes betűk halmazán persze lehetséges ez, de általában nem.
Előzmény: mr_ricsi (40)
KukacAV Creative Commons License 2008.11.30 0 0 42
Köszönöm, pontosan erre volt szükségem. :)
Előzmény: mr_ricsi (39)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.30 0 0 41
köszönöm!
Előzmény: mr_ricsi (39)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.11.29 0 0 40
Ha kapok egy üzenetet UTF-8 kódolásban, írok hozzá még valamit, és ezt továbbítom, akkor úgy kapja meg a címzett, hogy az eredeti üzenet marad UTF-8-ban, amit írtam, az pedig ISO8859-2-ben lesz.

Be lehet valahogy állítani, hogy a TB az eredeti üzenetet kódolja át ISO8859-2-be? (Az Exchange így csinálja.)

TB-TB között nincs belőle gond, de a nyomoronc M$ levelezők nem tudják kezelni.
mr_ricsi Creative Commons License 2008.11.29 0 0 39
"ilyen lehetősége van a tb-nek?"

A "MinimizeToTray" kiegészítőt kell telepíteni.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 38
hát...de működik.
viszont nekem is van pár progi lent...és nem akarom kerülgetni a tb-t, főleg, ha más levelező leteszi ki ikonba, és csak jelez, ha van valami...
csupán praktika, és kényelem a szempont...
Előzmény: Dulifuli (37)
Dulifuli Creative Commons License 2008.11.28 0 0 37
Írtam már, hogy én még nem láttam ilyen viselkedést. De nem is értem a problémát. Nem fér el a program a Tálcán, vagy mi? Nálam egész nap fut, és szól, ha új levél jön. Fut mellette most is még vagy 10 másik ablak, és mégis jól elvannak. Miért kellene bezárni? Talán a három kis gomb közül nem működik a bal szélső?
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 36
ilyen lehetősége van a tb-nek?
mert ha van visszarakom...nekem csak eme lehetőség hiánya miatt volt vele gondom...
Előzmény: KukacAV (24)
Dulifuli Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35
Szerintem nem egy malomban őröltök: nem a másolás módjáról volt szó, hanem arról, hogy nem használ másik profilt, hanem ugyanannak a profilnak a Local Folders opciójában adja meg a másik gyűjtő helyét, és azután onnan másolja át.
Előzmény: locsemege (33)
Dulifuli Creative Commons License 2008.10.20 0 0 34
Én is ezt tenném, úgyhogy szerintem rajta! :-)
(Ehhez legalább nem kell még egy profilt gyártani. Nem nagy dolog ugyan, de ha nem kell, akkor nem kell.)
Előzmény: mr_ricsi (32)
locsemege Creative Commons License 2008.10.18 0 0 33
A másolás lényegtelen, felőlem lehet samba megosztás is. Nem tudtam, mennyire külön gép az a kettő. :)
Előzmény: mr_ricsi (32)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.10.18 0 0 32
Az ötlet használhatónak tűnik, de én a helyi mappákon keresztül másolnám át.
Előzmény: locsemege (31)
locsemege Creative Commons License 2008.10.18 0 0 31
Nekem az az elképzelésem, hogy az egyiken lévő mail foldert pendrive-on a másik alá teszi, majd miután beállította, hogy az az account is működjön, kijelöli az összes levelet, majd jobb egérgomb, move to, másik account, inbox.
Előzmény: mr_ricsi (30)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.10.18 0 0 30
Van valaki, aki 2 gépen, két külön TB-vel levelezett. A beérkező üzenetekkel nincs gond, mert azok a szerveren vannak tárolva, viszont az elküldöttek egy része az egyik gépen van, a többi a másikon.
Szeretné ezeket valahogy összesíteni, mert a továbbiakban egy db laptopot használna a 2 gép helyett.
Van valami ötletetek?
mr_ricsi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 29
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a TB-ben hol lehet az olvasási nyugta karakterkódolását beállítani?
A beállításokban most az van, hogy mindig ISO8859-2-ben küldjön, és ez működik is a levelezésnél, de a nyugtákat UTF-8-ban küldi, amit az ellenoldal sok esetben hibásan jelenít meg.
Dulifuli Creative Commons License 2008.09.29 0 0 28
Nem igazán értem a kérdést, talán azért nem, mert én még soha nem láttam olyat, hogy a Thunderbird ne záródott volna be a bezárásra. Milyen verziót használsz, mit használtál eddig, és milyen rendszer alatt?
Előzmény: KukacAV (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!