Keresés

Részletes keresés

pjotrkolja Creative Commons License 2009.11.13 0 0 5832
"Csak az elmúlt években kissé elszaporodtak a (szerintem és mások szerint is)a kémény béleléssel kapcsolatos fölösleges jogszabálymódosítások."

Ezek nem jogszabálymódosítások ... ezek a "kvázi hatósági jogkörrel" való monnyuk úgy visszaélések ... megvizsgálnám pl. hány esetben előzte meg a kötelező furánoztatást egy szabályszerű füstnyomáspróba ...
Az is egy érdekes tanulmány lenne, hogy az MKOI külföldi szakmai tanulmányútjait mely kéménygyártók (MKOI pártoló tagok) szponzorálják ... annyit elmondhatok, hogy nem a kettős falú ÉM engedélyes betonajtó gyártója.
Előzmény: Tdizsolt (5820)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.13 0 0 5831
14-es kéményt milyen magasra lehet építeni a tetősík fölé? Van rá valami előírás? És milyen módokon lehet megakadályozni, hogy el ne dőljön?
Köszi
topik Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5830
Az átmérőben van 1 cm különbség, a kerület mentén fél cm a rés.
Előzmény: gmkiev (5826)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5829

 Szia!

Itt,ha a lakók csak bérlők,nem sokat tehetnek.Ha tulajdoni többségben van a ház,akkor viszont sajnos nem látták át a halyzetet,mi is vár rájuk.Ilyenkor beígérnek fűt-fát a lakóknak.Azon kívül,hogy ez a lakásokban értékcsökkenést jelent,a mélyépítés a ház állagát is rontja(repedező falak,mennyezet,későbbi beázások),sötétebbek lesznek a lakások,rezsi emelkedése(több villanyszámla).

 Ne félj,a FŐKÉTÜSZ megjelenik.Előírják a parapet konvektorok szerelt kéménybe való bekötését.Ezt elvileg az építtető cég finanszírozza,viszont az összes érintett lakásban bontással,porral kosszal jár,a falon megjelenik még egy nem kívánt kéményajtó,plusz egy kéményért kell évente fizetniük a lakóknak és szerintem a visszajavítás sem lesz 100%-os.Sajnos nem egy ilyen hajcihőben vettem részt városszerte....

Előzmény: Törölt nick (5828)
Émile Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5827

  Frissitőül olvassátok a  hvg.hu -n a következőket :

 

 

 

 Kisebbvagyonba kerülhet nekünk az objektív felelőség  és ebből 

 

 

 Bár nem tudják a fogyasztó közvetlen felelősségét megállapítani, „ezzel szemben az eljárásokban és az üzletszabályzat alapján megállapítható a felhasználó objektív felelőssége, amely szerint a tulajdonában lévő fogyasztásmérő állagának megőrzése a felhasználó feladata és felelőssége”

 

 ez rendben is lenne. A bibi csupán az, hogy a társasházakban az elmű pl. ragaszkodik ahhoz , hogy a mérők a lépcsőházakban legyenek, mondván a leolvasás miatt. Viszont általában csak évente teszi tiszteletét leolvasási célból a fogyasztónál. Ezt főztétek, most ezt kell megennei.

 A sok külföldi cégnek kell a profit és az exraprofit.

 Hallom a kéményes szolgáltatásokra is fáj egyesek foga. Jóljön annnak aki eladja és jól annak aki veszi.

 Lesznek itt még szabálok hajjaj  !!

gmkiev Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5826

2X1/2 centis :)))))

Van 12mm.-esw az szépen betömíti. Ennyit lapul.

Előzmény: topik (5824)
sztanos Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5825
Szia Siokemeny!

Van egy kéményem ami a fal külső felén van. Körbe szigetelhetem nikecellel és ha igen akkor milyen vastagon?
topik Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5824
A 150 és 160 között van fél centi rés. Milyen átmérőjű tömítőzsinór kell ide?
Előzmény: siokemeny (5814)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5823
Megkaptam a címet. Nagyon szépen köszönöm! ;)
Előzmény: siokemeny (5819)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5822

Nagyságrendileg mennyibe kerül egy ilyen bevizsgáltatás? CE vagy EMI minősítés kell? Vagy mindkettő? : /

Utána akár gyárthatom és árulhatom is? :))))

Előzmény: siokemeny (5819)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5821

  Szia!

 Ezt minden olyan emer elvégezheti,akinek van hozzá megfelelő programja,jogosultsága és mérnöki diplomával rendelkezik.Általában kéménybélelők,kéményseprők szokták ezeket az okmányokat beszerezni.(Bár zárójelben megjegyzem ami papíron működik az a valóságban közel sem biztos hogy ugyanúgy működik,de ez csak az én magán véleményem).

Ezekre csak gravitációs rendszereknél van szükség,a turbos,kondenzációs azaz túlnyomásos rendszereknél nincs.

Előzmény: Törölt nick (5809)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5820

 Szia!

Elnézésedet kérem,ha a véleményem úgy adta volna ki magát,mintha általánosítanék.Nem fogalmaztam egyértelműen.Azt amit leírtam,egy konkrét területre (FÖKÉTÜSZ központ) vonatkozik és még ott sem mindegyik munkatársra.

A kerületeknél más a téma,ott van az emberen nyomás,felelősség.

 A légbeeresztővel kapcsolatban osztom a véleményedet,még a kötelező javításokat is aláírom.Csak az elmúlt években kissé elszaporodtak a (szerintem és mások szerint is)a kémény béleléssel kapcsolatos fölösleges jogszabálymódosítások.

Jó,természetesen haladni kell a korral,jönnek újítások,de:

 Senki sem tud ésszerű magyarázatot adni arra,hogy mi a büdös francnak kell átszellőztetni egy bélelt turbo kéményt.Zárt rendszer?Igen.Lakás légteréből táplálkozik?Nem.Előnye nincs,hátránya annál inkább.Az átszellőztetést követően a lakás jobban hűl.A füstgáz a hideg levegő következtében hamarabb lehűl,sokkal jobban kondenzál.A rácsos szellőzőn folyamatosan potyog a kémény nyújtotta kosz piszok,olykor korom.Ez egy teljesen felújított lakásban pont jól jön.És még van jópár módosítás,ami finoman szólva is baromság...

Külfüldön engedélyezika a turbo kémények gyári anyagából,parapetes változatának "házi" összerakását,szakvélemény nem kell hozzá.Itthon még indokolt esetben sem (pl:kémény hiánya,felső kivezetés megoldhatatlansága)adnak ki engedélyt rá,a legtöbb helyen "illegálisan"pöfög az utcára a kazán.Pest megyében a koncentrikus csövekből összerakott rendszeréhez a Gázművek nem kér szakvéleményt,még akkor sem,ha iránytörés van benne.Pesten igen.Nem értem...A monopol helyzetnél erre céloztam.

Előzmény: siokemeny (5810)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5819
Ha bevizsgáltatod a tűztérbetétet amit készítesz és megfelelő minősítést kapsz, akkor mehet a dolog.
Előzmény: szbalogh (5818)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5818
ÁÁ értem! Akkor ha én hegesztem a zárt tűztérbetétet (ami tulajdonképpen lábakon fog állni, mint egy kályha) és körbeépítem kandalló kinézetűre úgy, hogy levehető lesz a kupola, hogy ellenőrizhető legyen a bekötés akkor kivitelezői nyilatkozat sem kell a kéményseprőnek ha minden szakszerűen van megcsinálva?
Köszi amúgy a felvilágosítást!
Ja a kéményfúró elérhetőségét elküldenéd, mert valahogy nem jött át.
Előzmény: siokemeny (5817)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5817
Hallottam én is ezt a kivitelezői nyilatkozat mizériát, amit minden bekötéshez kérnek.

Mi is szoktunk kérni, de csak cserépkályhához, épített-falazott tűztérhez, vagy olyan épített kandallóhoz, ahol a bekötést nem tudjuk vizsgálni bontás nélkül.
Előzmény: szbalogh (5815)
lacy70 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5816

A kéményseprő vizsgálati díja 2500Fft.Ha tudod,hogy mit veszel vagy van nálad prosi,az adatok alapján meg tudja nézni a kéményt és ki is tudja számolni,hogy hány Pascal nyomás kell illetve tudja -e ezt a kémény.Erről kapsz írásos papírt a díj fizetésével együtt.

A kandallót a Baumaxban rendeltem,mert itt volt akció,egyébként magyar termék a Domofire gyártja.Üdv és köszönöm a tájékoztatást

Lacy70

 

Előzmény: szbalogh (5815)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5815
Szia!
Hogy hagyta jóvá? Papírt is kaptál róla? Mennyibe került? Amit veszel cserépkandalló az ilyen barkácsáruházas és saját magad fogod bekötni? Mit mondott, ha be van kötve és jön a szokásos éves ellenőrzés akkor kér a bekötésről kivitelezői nyilatkozatot?
Köszi
Előzmény: lacy70 (5813)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5814
Elég a falihüvely. Vegyél 160-ast és rugalmas tömítőanyaggal tömítsd! (kályhazsinór, kerámiazsinór, vagy ha van esetleg otthon még maradék azbesztzsinór).

Vagy vegyél duplafalú falihüvelyt, abba elvileg nem lesz rés a bekötőcső és a falihüvely belső palástja között, nem kell tömíteni.
Előzmény: lacy70 (5813)
lacy70 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5813

Üdv mindenkinek!

Cserépkandallót szeretnék bekötni,de nincs a kéményen nyílás.A kéményseprő bevizsgálta a kéményt és jóváhagyta.7,5 Kw teljesítmény,150-es füstcső.

Kell-e a kéményáttörésbe beton elem lyukkal (tüzép) vagy elég a fali hüvely?

Nem szeretném,ha később a fal megrepedne.

 

Köszönettel Lacy70

tűz_tér Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5812
Az ezzel a bibi, hogy a legtöbb szolgáltató nem hogy nem rugalmas, de a szabványt is saját módján értelmezi.
Van, ahol ismeretlen fogalom a függőkémény, van kinél már szinte a születési anyakönyvi kivonatomat is csatolni kell, ugyanakkor volt olyan hely, ahol idén is elém tették új építésnél a 14 x 27 cm-es kürtőre kiállított szakvéleményt, olyan is, ahol nem kellett kibélelni az új építésű téglakéményt.

Amikor kapok egy megbízást, az általában úgy szól, hogy tervezzek, építsek egy kandallót, tűzterestől, burkolatostól és minden velejáró papírmunkával együtt. (Azt gondolom, jogos megrendelői igény.)
Ha a végén bármilyen bonyodalom van, akkor engem nem fizetnek ki, aztán én intézzem ezt a kéményseprővel, kéményépítővel, fűtésszerelővel ahogy akarom.

Ha egy ilyen esetben kijöttök ingyenes helyszíni konzultációra, akkor azt gondolom, rendben is van minden. Ha nem, ha egy egyértelműen megfelelő 200 / 180 szűkítéshez is leporellókat kell beadnom, akkor vkinek ki kell fizetni az ezzel járó költségeket. Nyilván a megrendelőnek.

Tudom, hogy nálatok ez normális keretek közt zajlik, de te meg azt tudod, hogy ez az ország nagyobbik felében nem jellemző.

(A fővárosi új szabályzás szerint a kivitelezői nyilatkoztra rá kell írnom a szakvélemény számát. Azaz el sem kezdhetem addig a munkát, míg szakvéleményt nem láttam, függetlenül attól, hogy kell az nekem vagy nem.)
Előzmény: siokemeny (5810)
gmkiev Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5811

A beüzemelők jó része (Én is) azért kérjük a kéményseprő írásos állásfoglalását, mert nem vagyunk kéményes szakemberek.

Ez egy együttműködés kell legyen, nem pedig szükséges rossz.

Én nem kérek szakvéleményt, nekem elég ha az éves vizsgálatkor, rá írja a papírra, hogy amit a fogyasztó be akar szereltetni, ahhoz jó a kéménye.

Látatlanba, felelőtlenség ilyen munkát végezni, és főleg üzembe helyezni.

A látatlant, itt a képényseprő szakemberre értem, mert sp. engem megnyugtat, ha Ő mondja rá a jót, a fogyasztót meg az nyugtatja meg, ha szakember mondja az esetleges alkalmatlanságot.

Előzmény: siokemeny (5810)
siokemeny Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5810
Egy kicsit beszállok, bár tudom, hogy nem fog tetszeni.

Ne általánosítsatok.

Szóval, ha a beüzemelő kéri a kéményseprő szakvéleményt (az éves sormunka felülvizsgálat miért nem elég nekik?), akkor a kéményseprő szolgáltatónak kötelessége adni! Lehet, hogy szerintetek ezt valaki kilobbyzta, de például engem soha senki nem kérdezett meg erről (mi egy teljesen független cég vagyunk, kamarai, szakszervezeti, ... egyéb tagságok nélkül, és nem monopolhelyzetben, a megyében az ötödik kéményseprő cég, folyamatos konkurenciaharccal). Beleszólásunk nincs semmi ilyen dologba. Érdekességképpen említem, hogy mihozzánk a gázterv sem kerül be, nem kell ellenjegyeznünk, ergo nem kérünk számításokat, nyomvonaltervet, stb ... . Az általánosításról csak ennyit szeretnék.

Visszatérve a hsz elejére (szakvélemény): Ha a beüzemelő szakvéleményt kér nyilván azt a kéményt meg kell vizsgálni, és ha van valamilyen hibája, annak a javítását meg kell követelni. Persze hiba és hiba között lényeges különbségek lehetnek, nem biztos, hogy minden esetben ragaszkodni kell a hivatalosan leírtakhoz. Itt jön a rugalmasság, mint fogalom (ami nem a borítékcsusztatást jelenti, nálam legalábbis nem).

Ha a kéményseprő megköveteli (ha az gázosnak nem jut eszébe) a megfelelő égési levegő utánpótlást, az miért baj? Mondja a sok tulaj, hogy most cseréltünk ablakot, miért kell akkor kifúrni a falat vagy a keretet, hogy bejöjjön a hideg??? Nem fogják fel az emberek, hogy a modern, fokozott légzárású nyílászárók semmilyen természetes szellőzést nem biztosítanak. És ez nem csak gáztüzelésnél fontos. A balesetek nagy része ebből következik be.
Előzmény: Tdizsolt (5807)
topik Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5808
Az volt az elképzelés, hogy falihüvelyt teszek a kéménynyílásba és ebbe csúsztatom bele a kályhacsövet. Így bármikor könnyen szét tudom szedni és a nyílás kerületét is takarja. De pont nem fért bele a 160-as nyílásba.

De jó ötlet a kerámiazsinór tömítés, ahhoz majd kell vennem egy falirózsát takarásnak.
Előzmény: Törölt nick (5802)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5807

 Szia!

Szomorú,de ez szórul szóra igaz...Elvileg készülék cserénél a kéményseprőknek nem kell jelenlenniük,nem is kell tudniuk róla.Ha a bélelés megfelelő és a kazán teljesítménye sem tér el (sőt,még a tipusa sem!!)a szakvéleményben leírtaktól,akkor semmi közük hozzá.Az új kazán beüzemelőjének sem kell más(a garancia miatt),csak a pozitív szakvélemény.

 Sajnos a gyakorlatban ez mást jelent.Egyből levizsgálják a kéményt és az állapotát,s ha nincs ismerősöd....Hol a kibúvó,tetőkilépő(újabban ez is kell a kibúvó mellé) légbeeresztő,teljesítménytől és kéményhossztól függően akár 3! is,hadd ömöljön be télen a hideg azona 3X100-as lyukon...És esetlegesen belép a körbe még a hő- és áramlástechnikai méretezés is,5-20000Ft-ért cserébe.Majd kiderül,hogy a béleléscső már rossz állapotban van,cserére szorul.

Igazi tortúra,elkerülhetetlen és bosszantó.Amíg monopol helyzetben vannak,nem lehet mit csinálni.

Előzmény: Émile (5804)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5806
Obi, 1200 ha jól emlékszem... : /
Előzmény: trasgo (5799)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5805

  Ez biztos valami kiülönleges falihüvely lehet. Duplafalú ?

 Az én ismereteim szerint a falihüvely egy nagyon egyszerű alkatrész.

 Egy egyszerű lemezhenger, aminek a végei néha kissé ki vannak hajlítva, nehogy a falból kicsússzon. Ez mindig a kémény alkatrésze. Téglakényeknél elviekben nem nagyon szükséges, csupán a durva falnyílás szabályossátételére szolgál, olyan sablon féle a kőmívesnek. Beépíti,  oszt otthagyja. A falihüvely a  tüzelőberendezés csatlakoztatására szolgál, vagy ha éppen nincs tüzelő berendezés, akkor az un.  záródugó befogadására. 

Előzmény: topik (5785)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5804

  Tehát a kérdés így volt  :

   " mit csinálnak a kéményseprők, mit szolgáltatnak  ?"

 

 

 Az elsőrészre a válasz tökéletes. A másodikra ?

 

 Hát van egy kazánom, szeretném kicseréltetni. Ugyan olyan tipusúra , ugyanolyan teljesítményűred. Erre a jelenlegi GMBSZ szerint gázterv nem kell.

 Kell engedélyes szerelő. Ok. gázt mindenki ne szereljen, nem játék. Robbanás lehet stb.

 na de ez a kéményes móka. Ők szakvéleményeznek.

 Kérnek rajzot- nem akármilyet , csak Ybl díjal tervezőjét fogadják el. Azután áramlási,  ellenállás számítást. Ezt se ők csinálják, itt is más valaki számításait kérik. U. ez a légutánpótlás számításra. azt is mással számittatják ki.

 Kérdem akkor mi a fenét csinálnak.

 nem beszélve arról. hogy már egy bevált, valamikor engedélyezett , többször ellenőrzött rendszerről van szó.

 Magyarul  feleslegesek.

 

 

 Egy képzett gázszerelő is megtudja mondani egy rendszerről, hogy jó vagy nem jó. Aztán ha valami gyanusat észlel, akkor lehet további bizonyítást esetleg kérnié.

 Tehát : gáztömör szerelés, a kazán és a kémény teljesítmény és arámlási illesztése, a kémény megfelelő állapota, az égéslevegő biztosítása.

 ezeket egy engedélyes gázszerelőnek is illik tudni - minden rajz számítás nélkül.

 És tudják is  általában.

 Az a szomorú. hogy a kéményesek   tevékenysége csak a saját felelőségük jó előre történő kizárasára irányul.

 

 

 

 

  

Előzmény: Émile (5774)
Émile Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5803

  A válasz majdnem tökéletes, igaz nem teljesen a kérdéere irányul.

 Majd elemzem !

Előzmény: Tdizsolt (5776)
Tdizsolt Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5801

 Szia!

Nem szeretnék vitatkozni Veled,de értelmezted is a kérdést/választ,vagy csak elolvastad??

 

Kérdés:

"Hol lehet az elemeket megvenni a szerelt kéményhez? Akárhogy keresem, csupa kivitelezőt találok. Én magam szeretném megcsinálni. Kösz a segítséget."

 

Válasz:

"Szia!

Pléh B.T. Isaszeg,Liget Tér 3.

Kéményműhely. Újpest,Tinódi u.18.

Fixer KFT.Újpest,Bem u.4.

 

Hírtelen ezek jutottak eszembe."

 

 Felsoroltam három céget pontos címmel,akik ezzel foglalkoznak,ahol biztos talál kéményalkatrészeket.Szerinted mit kellett volna még hozzáfűznöm?

Előzmény: gmkiev (5795)
trasgo Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5799
Az csak 2-3 hét mulva derül ki, nem robbant, mennyibe került ahol nézted?
Előzmény: szbalogh (5798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!