Keresés

Részletes keresés

szederecske Creative Commons License 2015.03.11 0 0 7669

Köszi, ebben a formában biztos nem felejtem el, egy életre megjegyzem, hogy LIDL táblára fókuszálni és balra :o)))

Visszafelé szintén bekeveredtünk a központba. Azt is le tudjátok írni, hogy hol kell nagyon figyelni Thesszaloniki előtt hazafelé? Nemtudom a mi GPS szerkezetünk milyen, de tényleg nagyon-nagyon nem kellett volna még bekapcsolni sem, mert a végén már azon veszekedtünk, hogy akkor most mit csináljuk, magunkban bízzunk vagy a technikában :o)

Előzmény: KopaszG (7641)
szederecske Creative Commons License 2015.03.11 0 0 7668

Sziasztok,

 

Ha Magyarország keleti feléről indulunk Sartira, Debrecen közeléből akkor is a Budapest-Szeged útvonal a legjobb választás, mert rémlik, hogy néhányan másfelé mennek. Eddig azt a megoldást választottuk, de most felmerült bennünk, hogy a másik irányt is kipróbálnánk ha költségben kevesebb lenne és időben sem sokkal több. Igatásból Szegednél a múltkori útvál cca. 2 órát kellett várnunk, ezért gondoltuk, hogy talán minden szempontbó jól jönne egy kis változtatás? Akinek van Debrecen felől tapasztalt és bevált terve, kérem ossza meg velem, hogy pontosan merre és milyen díjak vannak, milyenen a határok, utak, benzinkutak, stb.

Előre is köszönök minden infót!

feri58 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7667

Szia Reni!

A Sithon travelosok mindennap indítanak kisbuszt (9 fős) a narancspartra! 

reni2223 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7666

Sziasztok!

 

Idén augusztus végén megyünk Sartiba a barátnőmmel.

Olyan kérdésem lenne, hogy ha egyikünknek sincs jogsija és nem szeretnénk hajó túrán részt venni, milyen más lehetőség van eljutni a Narancspartra?

Úgy tudom csak 10 km-re van Sartitól? Van arra tömegközlekedés vagy megoldható valahogy más úton az odajutás? 

Sajnos általában minden hajókiránduláson rosszul vagyok, ha van hullám- ha nincs. 

 

Köszönöm:

R

Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 7665

Kösz!

Vranje jobb a távolságeloszlás miatt.

Előzmény: Pierr_Kardán (7664)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.04 0 0 7664

Klasszikus kemping kevés van menet közben, ami közel van az úthoz.

 

Van egy Szerbiában, Vranje után, a neve Enigma

 

És van egy másik Macedóniában, Velesnél, a neve Camping Motel Makedonija.

Előzmény: Boar... (7663)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 7663

Kempinget nem ismertek tranzitszállásként?

Elvileg lakókocsival megyünk két kicsivel, nem biztos, hogy egy autópályaparkolóban akarok velük éjszakázni.

mozgógázos Creative Commons License 2015.03.03 0 0 7662

Köszi!Akkor előtte írok nekik,meg megpróbálom felhívni...

Előzmény: Pierr_Kardán (7661)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.03 0 0 7661

Elvileg nem kell semmi interakció, a foglalásod él.

 

Ártani nem árt egy menet közbeni érdeklődés, legalább csekkolod, hogy tényleg kommunikálnak-e magyarul.

Előzmény: mozgógázos (7659)
Senior55 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 7660

Üdv!

Mi is először azt néztük ki, de az értékeléseknél panaszkodtak többen a szaniter helységek minőségére, a puritán reggelire. A booking.com is található, onnan 200 m-re van a Hotel Pamela, amely igaz 10 €-val drágább, de szinte mindenki dícsérte. Mi ezt foglaltuk le tranzit szálásnak.

Előzmény: nemestomy (7656)
mozgógázos Creative Commons License 2015.03.03 0 0 7659

Üdv! Csak egy kis megerősítés kellene.Foglaltam,még tavaj a booking-on.Igaz,nem Sartit,hanem Paraliát.2015.08. hónapra.A fizetésnél véletlenül a vissza nem térítendő fizetést választottam.Szóval a szállásadó le is rántotta a kártyáról az összeget.Utazás előtt érdeklődjem meg hogy minden OK a szállással?Beszélnek magyarul is állítólag.A foglalást persze ki is nyomtattam.

Előzmény: Pierr_Kardán (7657)
nemestomy Creative Commons License 2015.03.01 0 0 7658
Köszi az infót!
Előzmény: Pierr_Kardán (7657)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.01 0 0 7657

Ha bookingon foglalsz, az gyakorlatilag 100 % biztonságot ad.

 

Negotino jó helynek tűnik, de tudni kell, hogy utána nem sokkal lesz vége az autópályának és a Vardar folyó völgyében fog az út kanyarogni, rengeteg teherautóval.

 

Legalább egy plusz órát adjatok hozzá az általatok előzetesen számolt menetidőhöz, míg a határra értek és átjuttok rajta.

 

Macedóniában érdemes tankolni, azt is intézzétek el este a szállás elfoglalása előtt.

Előzmény: nemestomy (7656)
nemestomy Creative Commons License 2015.03.01 0 0 7656
Negotino településen a hotel park szállást néztük ki. Booking-ról
Előzmény: Pierr_Kardán (7655)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.01 0 0 7655

Ha nem egy macedón helyi újság hirdetése alapján választasz tranzitszállást, hanem egy ismertebb oldalon foglalsz (booking, invia, limba, stb.), akkor nagy csalódás nem érhet.

 

Mi pl. néztük ezt.

 

Aztán abban maradtunk magunkkal, hogy nem a macedón, hanem a görög oldalon foglaltunk tranzitszállást, mert akkor a reggeli továbbindulásnál már egy határátlépéssel előbbre vagyunk, reggel jobban tudunk haladni, ha már a görög oldalon vagyunk.

Előzmény: nemestomy (7654)
nemestomy Creative Commons License 2015.02.28 0 0 7654
Macedón tranzitszallasokrol véleménye vkinek? Minőség, biztonság?
KAnita1981 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 7653

Amit még elfelejtettem, az az hogy váltsatok eurot, mert nagyon kevés helyen lehet fizetni kártyával.

KAnita1981 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 7652

Sziasztok! Szeretnék egy kis infoval szolgálni nektek, hátha hasznos lesz valakinek...

 

Mi 2014.ben a Barcino tours szervezésében mentünk Sartira, a Vila Maria-ban volt szállásunk(két Maria található Sartin,mi az emlitett iroda "Maria-jában voltunk:) ). Studio, mondjuk kényelmes szoba, pici, de felújitott fürdő, pici konyharész. Konyha felszerelése pont annyi amennyi kell 4 személyre és ami fontos, hogy tiszta és nem lestrapált(poharak, tányérok). Ezt azért irtam ide, mert együtt mentünk egy másik családdal, akik ugyszintén 4-en mentek és mindenből csak 3 volt. 3szék, 3evöeszköz, 3garnitura tányér, stb. Ők a Simos-ban voltak. A terasz remek volt, reggel 11ig sütött a teraszra a nap(nem az út felől volt a szoba, hanem a templomra nézett).Kényelmesen elfértünk kint négyen.

 

Ami egy nagy negativum, az a parkolás. Nagyon ritkán találtunk a házhoz közel parkolót, úgyhogy mindig cimbáltuk a strand motyot jó pár métert a szállásig. A városi nyüzsgés, központ kezdete 150 lépésre van(megszámoltam :) ), a strand kb. még plusz ugyanennyire. Sartin nincs semmi semmihez messze, mert kis tömzsi falucska. Minden egy helyen. Esetleg az új rész esik egy kicsit távol a központtól, de ott is már vannak a környéken boltok, pékségek. A szálláson, lehet az elhelyezkedés miatt, nem volt elviselhetetlenül meleg. Volt a terasz ajtón háló, tehát este nyitva lehetett hagyni. Az új részen, a sétány végén a strand nagyon gyerekbarát, nincsenek hullámok és nagyon lassan mélyül a tenger. Fenomenális a picinyek rohangálására és a felnőttek lubickolására. Mi minden reggel oda sétáltunk, majd haza ebédelni, kicsit lazulni és délután 4 óra körül, amikor már a nap nem pörkölt, akkor autoba ültünk és minden nap másik stranra látogattunk el. Hála Istennek lehet válogatni, mert a környéken 80 strand várja a látogatókat. :) ott voltunk 7-8 ig, majd haza, vacsora, séta, fagyi, palacsinta, gyros... amikor éppen amit megkivántunk. Mindannyiunk számára óriási élmény volt, az idén is visszamegyünk, de öten. Kinéztem az Ilias-t vagy az Apostolos-t, mert itt van még 5 ágyas apartman szabad, ami aránylag jó helyen is van. 698 euro és nincs dináros rész.

 

Rettentően gyerek barát Sarti, én egy negativ szavat nem tudok ellene mondani, mindenkinek csak ajánlani tudom(természetesen kinek mi az igénye). A szállásokról meg hát annyit, hogy mindenki amit fizet azt kap. Mi fizettünk tavaj 385 eurot+10000 dináros részt, mi azt is kaptuk. Mindenből picit. :) Nagyon sok, hangulatos taverna található. Kellemes, romantikus fényekkel, kényelmes fotelekkel.. Persze vannak dáridós helyek, víg kedélyű, görög mentalitású emberekkel. Mindennek megvan a maga "fílingje". :)

 

Az árak mondjuk úgy, hogy elfogadhatóak, ahhoz képest, hogy Horvátországban is ilyen árak vannak vagy még magasabbak. 1 euro 1 gombóc fagyi, 1.5 euro 1 óriási palacsinta, feltétekkel, 2.5-3 euro a gyros Ovelyx nél. Vizet nem érdemes vinni, mert a 6x1,5 literes sima viz 1,5 euro volt. Drágák a pékárúk. Egy sajtos stangli 1euro(sajnos nagyon szerettem :) ). Drága még a tej. Már nem emlékszem, hogy 1 vagy 1,5 literes volt és 1,8 euroba került. Majdnem kaptam egy infarktot. Barack ára 1-1,5 eu. A 0,5 literes, sör 0,8 eu, de számomra ihatatlan volt, a fiúk viszon jó ízűen iszogatták. Kinek hogy. Az óriási csomagolású chips 1,5 eu, az a 200 valahány grammos.Nagyon sok kinai ruhas, motyos bolt van, de vannak szép, kis szuvenires üzletek is. A hajfonat, vagy csavar vagy nem tudom hogy hivjak 5-10 eu, a haj hosszától függött. A napernyő 5 eu volt, amit vettünk is, mert nagy haszna van. A parton véd a naptol, otthon meg a teraszon, reggelizés közben hűvöst ad. Akinek van otthon az okvetlenül vigye. 

 

Hát "röviden" ennyi, más nem jut eszembe... :) ha valakinek kérdése van, kérdezzen bátran. Üdv néktek és élvezetes nyaralást Sartin! :)

czifi 73 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7651

Sziasztok.A családommal idén mennénk Sarti-ra.Érdeklődék,hogy valaki esetleg szállt-e  már meg a Hajni apartman-ban? Ha igen,érdekelne a véleménye. Nagyon köszönöm.

szederecske Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7650

Mi sajnos a GPS-re hallgattunk és nem vált be, ezért most valamit a férjem változtatott a rendszeren, de már előre gondolkodva elméletben is szeretném a fontosabb dolgokat , amennyire csak lehet helyre tenni, és ha bármilyen probléma jön közbe  a kütyükkel, akkor is átjussunk.

Boar... Creative Commons License 2015.02.16 0 0 7649

 

nem biztos, hogy nem néztek hülyének a felfújt gumicsónakkal a tetőn a hegyi ösvényeken.

 Bár ez a fotó már a "túlparton" készült. A keleti parton baromi szél volt és nagy hullámok, ezért jöttünk át a nyugati oldalra még egy utolsót hajókázni hazaindulás előtt.

 

Előzmény: Boar... (7648)
Boar... Creative Commons License 2015.02.15 0 0 7648

Azt nem csodálom, arrafelé ugyanis nincs kiépített út...

Nem szilárd burkolatú az út de az IGO ismerte-valamennyire. Az nem zavart, hogy a kanyarokat nem feltétlenül a helyükön kezelte mert úgysem volt más alternatíva, de az elágazásokban is zavarban volt, meg valami Istenhátamögötti kis településen konkrétan elirányított volna a nagy semmibe.

Terepjáróval voltunk, nem igazán zavart az útminőség de ahol kissé leszakadt az út széle és egyik oldalon a sziklafal, másikon a szakadék volt a "keret" ott azért elgondolkoztam. Turistával nem találkoztunk csak helyiekkel, jórészt személyautóval közlekedtek és nem biztos, hogy nem néztek hülyének a felfújt gumicsónakkal a tetőn a hegyi ösvényeken.

Előzmény: Pierr_Kardán (7646)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.15 0 0 7647

Bár mi nem 2010-ben voltunk Sartiban, hanem 2012-ben, akkor már iGO-val. Nekünk 2010-ben még nem volt iGO, mint korábban írtam Nokia telefonon futó OVIMaps nevű navigációs programmal voltunk, az már jó volt 2010-ben is..

 

Nem tudom, hogy 2010-ben mit tudott az iGO, lehet, hogy még eléggé gyerekcipőben járt.

Előzmény: Pierr_Kardán (7646)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.15 0 0 7646

Aztán amikor Sartiból Neos Marmarasba a hegyen át akartunk átmenni, akkor végképp feladta.

 

Azt nem csodálom, arrafelé ugyanis nincs kiépített út...

 

Mi Sykiából akartunk átmenni, a navi jelezte, hogy merre kell menni, de az autó azt mondta, hogy arra pedig nem megy :-)

Előzmény: Boar... (7644)
Bujazliz Creative Commons License 2015.02.15 0 0 7645

Tavaly mentem először Halkidikibe, IGO Primo-val, legfrissebb térképpen. Hiba nélkül levitt Valti-ba és bebarangoltuk a lakatlan déli területeket. Navi nélkül bajban lettünk volna.

Boar... Creative Commons License 2015.02.14 0 0 7644

2010-ben voltunk, IGO, vadiúj térképekkel. Elnéztem egy lehajtót és megpróbáltunk visszatalálni a helyes útra. Na ez nem akart összejönni. Mentünk egy úton ami mindkét oldalon le volt zárva, a gps meg állandóan arra biztatott, hogy forduljak le balra...nyilván a betonfalon át.

Aztán amikor Sartiból Neos Marmarasba a hegyen át akartunk átmenni, akkor végképp feladta.

Előzmény: Pierr_Kardán (7642)
cobra198 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 7643

http://www.miabonyunk.hu/cikkek/2015/02/11/Gorogorszag_-_Sarti_uti_beszamolo_kepekkel_Olvasonktol

 

Egy röpke kis beszámoló Sartiról és a tavalyi nyaralásunkról! Idén újra!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.11 0 0 7642

Szerintem a térképekkel nincs semmi baj. 2010-ben voltunk először telefonos navigációval (akkor még nem volt android, akkor még Nokia telefonon futó OVIMaps navigációval, NavTeq térképekkel), de ebben a kereszteződésben már akkor hiba nélkül navigált a cucc.

 

A gond inkább a telefon és/vagy a GPS vétel gyorsaságával van. Ha nem túl érzékeny a telefon GPS vevője, akkor az Egnatia Odos alatti áthaladva elveszítheti a GP jelet és nem ad időben utasítást a balra sorolásra.

 

Más 2010-ben megtanultam, hogy higgyek a navigációs programnak, de azért figyeljek a környezetre is :-)

Előzmény: Boar... (7640)
KopaszG Creative Commons License 2015.02.11 0 0 7641

Sziasztok!

Nekem 2013-ban kiválóan működött az Igo. Belgrádnál sem vitt el az elkerülőre és Szalonikit is kikerülte ahogy kell.

Bizony-bizony ez a Lidl-s kereszteződés megtréfál sokakat. Ha itt nem mész el balra, akkor bent találod magad a forgatagban.

 

Én szeretem az ilyen kulcsfontosságú elágazásokat előre megnézni a GoogleMaps-en. Szerintem nagyon hasznos.

Előzmény: Boar... (7640)
Boar... Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7640

A GPS bennünket is megtréfált Thessalonikiben, a szokásos görög lazasággal vették fel az utat...

Előzmény: szederecske (7636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!