Keresés

Részletes keresés

Pi0427 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6221

Valijaban egy vigkedelyu ember vagyok!De ez le tud torni rendesen!

Pi0427 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6220

Voltam!Egyelore gyogyszeres kezelesen vagyok!Ki lehet ebbol jonni??

Veszelyes ez??Nyugtassatok meg!!Altalaban az ember ugye ezeket nem teszi meg!!

Mert akkor nem szorongana toluk!?De soha nem tudnam!

meemeeee Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6219

Sürgősen szakemberhez kéne fordulnod, pszichológus + pszichiáter.

Előzmény: Pi0427 (6218)
Pi0427 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6218

Konkretan az,hogy azokat akiket a legjobban szeretek,bantom

es.....szornyu errol irni!Ezek a gondolatok a kisebb bantalmazastol,

a gyilkossagig!Most is remegve irtam!Bocs!de ez nagyon rossz!De gondolom sejtitek,tudjatok!E dolgokat soha nem tudnam megtenni!!!De valami mindig ezt sugalja,es harcolok vele!Bp.mellett lakom kb 35 km re

HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6217

Na!  :D Èn is felnèztem segíteni! :p

Előzmény: gombóc63 (6211)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6216

Szia! Ezek àltalàban olyan gondolatok amik  nem függnek össze a valós èneddel, szóval nyugi! Pontosan mifèle agresszìv gondolatok? Bàntasz valakit vagy magadat? Nekem a kognitìv vìselkedèsteràpia volt eredmènyes. Hol laksz? :)

Előzmény: Pi0427 (6213)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6215

Fehèr holló vagyok akkor! Na  nem, nem olyan :) Nem daràlnak le rajta gondolom XD

Előzmény: figurahuszár (6210)
meemeeee Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6214

"4 eve van kenyszergondolatom,amely megijeszt,megremit."

 

Konkrétan?

 

 

Előzmény: Pi0427 (6213)
Pi0427 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 6213

Sziasztok!Orulok,hogy irhatok,mert sokszor nem tudom,hogy mit tegyek!

Sajnos 4 eve van kenyszergondolatom,amely megijeszt,megremit.Teljesen elter

az en valos onmagamtol.Agressziv gondolatok,melyek nem en vagyok!

Csaladom,es a munkam ellatom,kivul ez rajtam nem latszik.

De olykor szornyu,valamikor 1 ora,par perc utana napokig semmi!Utana olyan eros megint,hogy a napom oda van

Gyogyszert szedek,de nem sok sikerrel!Kiszeretnek gyogyulni,es a segitsegeteket kerem!Mit tegyek?

 Mert valamikor mintha az orulet szelen allnek,es szorongok!

Koszonom megtisztelo valaszotokat!!

  

 

figurahuszár Creative Commons License 2016.07.14 0 0 6212

nem a fórumok alapján, állítom ezt :(

Előzmény: gombóc63 (6211)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 6211

Vagy azért, mert aki gyógyult már felé se néz egy ilyen fórumnak.

Előzmény: figurahuszár (6209)
figurahuszár Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6210

traumafeldolgozó? :D :D ez olyan mint a feldolgozó ipar? hús, tej stb ? :D

Előzmény: HappyHealthy (6207)
figurahuszár Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6209

talán azért mert a gyógyult, ritka mint a fehér holló :)

Előzmény: gyógyuló (6208)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6207

Sziasztok!

 

Ja, értem. :) Hát, a traumákat traumafeldolgozó terápián is fellehet hozni. Csak ott ugye közben szakadj meg, mert neked kell rá visszagondolni stb. Nem tudom milyen, sose voltam, csak azt tudom, hogy működik, viszont az attitűdöknél is "ilyesmi van". :) Annyira az se kellemes, de túl kell élni! 

Előzmény: figurahuszár (6206)
figurahuszár Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6206

A hipnózis valóban járhat némi "veszéllyel" ,mély traumák újbóli megélése nem éppen kedvező pillanat, de a hipnotizőr , figyel és azonnal kihoz, ha észleli. A skizofréneket nem is szabad hipnotizálni. még 2010ben elvégeztem egy hipnózis alap tanfolyamot, elméletileg hipnotizálhatok :)

gombóc63 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6205

Elvileg relaxált állapotban felszínre hoz a terapeuta mélyen eltemetett dolgokat, nekem állandó fejfájás miatt lett volna.

Előzmény: HappyHealthy (6204)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6204

Megkèrdezhetem annak mi a lènyege amúgy?

Előzmény: gombóc63 (6203)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6203

Nem aludnál el.

Előzmény: HappyHealthy (6201)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6202

Ezt gombóc nevű felhasznàlonak ìrtam vala. 

Előzmény: HappyHealthy (6201)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6201

Fogalmam nincs, nekem is csak mondtàk... Szerintem èn elaludnèk rajta XD

Előzmény: hercigggjenő (6200)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 6199

Egy hipnoterápián, ami nem hipnózis ugyan mi lehetne kockázatos? És miért ne használhatna? Jártam, tudom miről szól, egy bökkenő van, relaxálni kell, ami nekem nem megy.

Előzmény: HappyHealthy (6195)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.11 0 0 6197

Az èn kàrtyàm a bèkès ès nyugodt ember vagyok. Az èrtèkest azt pèldànak ìrtam. Csomó ismerősöm van, aki nagyon jó ember, mègse tartja magàt semmire.

Szerintem aki teljesen normàlisan próbàl èlni, ès mègse talàlja magàt èrtèkesnek, annak ezer meg egy oka lehet, pl. nem tudott feldolgozni valami traumàt (elvàltak a szülők, csúfoltàk a suliban, lehülyèztèk a tanàrok, vagy valakije meghalt vagy akàrmi...). Ezek olyan dolgok, amiket ott mondd el annak az egy embernek, akiben megbìzik, ès csak ő tudja, hogy az e, meg a szakember. Egy kèpzett szakember pedig èszre veszi, hogy mi a valódi gondod. Non-verbàlis reakciók, ahogy beszèlsz, a tekinteted... Ez egy összetett dolog, ès aki elmegy teràpiàra nagy nehezen, a lètező gondjaitól akar megszabadulni, nem bohóckodni...

Nekem erről ez a vèlemènyem.

Előzmény: hercigggjenő (6196)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.09 0 0 6195

Szia, ja igen! XD Mint a terroristàk agymosàsa lol. A hipnoteràpiàról nekem azt mondtàk, hogy nem ajànljàk, mert nem szokott hasznàlni meg elvileg kockàzatos (nem tudom igazàn, mièrt). 

Aha, 26 vagyok ès nőnemű. :) 

Előzmény: figurahuszár (6192)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.09 0 0 6194

Szia, ja igen! XD Mint a terroristàk agymosàsa lol. A hipnoteràpiàról nekem azt mondtàk, hogy nem ajànljàk, mert nem szokott hasznàlni meg elvileg kockàzatos (nem tudom igazàn, mièrt). 

Aha, 26 vagyok ès nőnemű. :) 

Előzmény: figurahuszár (6192)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.09 0 0 6193

Szia! Sajnos szedtem, csak elèggè kicsinàlta a szervezetem.

Előzmény: johny121 (6191)
figurahuszár Creative Commons License 2016.07.08 0 0 6192

hehe a mandzsúriai jelölteket is így képzik :D

Igen ez olyan agykontrollos dolog, illetve hipnózis, ami jónak gondolok. Pár éve, amikor még nem volt meg a kényszer, voltam hipnózison, sajnos azon kevesek közé tartozom, akiket nem lehet hipnotizálni, vagyis nem olyan mértékben, hogy átütő siker legyen. Kb 8 éve meditálok (akkor még nyoma sem volt a kényszereknek) sokszor alfa és théta frekvenciát hallgattam közben. a Hemi sync foglakozik az egy hullámok stimulálásával, van akinek segít van akinek nem, sajnos. Nálam nincsen gond az önértékeléssel, viszont ez is érdekes mert csak pát kényszereset ismerek ,akinek önértékelési problémái vannak. Nem tudom mennyire függhet össze. Hova jársz egyetemre? Én is most készülök, immáron negyedjére :),. Elárulod a nemed és a korod?

Előzmény: HappyHealthy (6190)
johny121 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 6191

Szia! Te egyébként egyáltalán nem szedtél gyógyszert?

Előzmény: HappyHealthy (6190)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.07 0 0 6190

Szia! Nekem hasznàltak hasonlót, illetve effèlèt. Amikor màr megtanultam a lassú szemmozgàsos dolgot a terapeutànàl, otthonra kaptam egy programot Alpha isochronic tones. Ez olyan  hogy megy egy fènycsóva ès követni kell a szemeddel. Közben magadban elmondani azokat az emlèkeztető kàrtyàra ìrt dolgokat. Pl: Èn egy èrtèkes ember vagyok.

Szorongàs ès stressz csökkentèsère azt a feladatot kaptam, hogy azt mondjam, "Èn egy bèkès ès nyugodt ember vagyok" :). Azóta tènyleg tökre türelmes lettem. 

Szóval, miközben követed a fènycsóvàt a szemeddel, ès magadban mondogatod ami ràd vonatkozik, egyszer az egyik aztàn a màsik füledbe hallasz egy hangot. Ès ugye különböző hullàmokon rezeg a hang. Ez Alfàn van, de van Bèta is meg mindenfèle. Szerintem tök hasznos ìgy kiegèszìtőnek. Önmagàban nem elèg, legalàbbis nem gondolom, hogy elèg lenne, de a teràpia mellett simàn jó. Kipróbàltam a tesómon, mikor vizsgaidőszakban hisztis volt ès jobban lett. Szóval biztosan hasznàl. :)

Előzmény: johny121 (6187)
HappyHealthy Creative Commons License 2016.07.07 0 0 6189

Sziasztok! 

 

Azt amúgy elfelejtettem  emlìteni, hogy mikor lekűzdöttem a halàl -ès betegsègfèlelmeimet, rövid ideig attól fèltem, hogy "bàntok" valakit. De ezt magamban lerendeztem, mert tudtam, hogy nem àrtanèk senkinek, csak ki akarok cseszni magammal. Amúgy tènyleg belèphet màsik fèlelem, ezt mondta is nekem a terapeutàm, màr előre. 

Igazàból nagyon elegem lett ebből a dzorongàsos dologból ès mindent bele adtam, hogy elmúljon vègre, azèrt sikerült. :) 

De az ismerősöd aki csak úgy eldöntötte, hàt na, az nem semmi. Ha mindenkinek ilyen könnyen menne, hogy " a fene, de unom màr, holnaptól inkàbb nem csinàlom". :) Ez tiszta jól hangzik. 

Előzmény: figurahuszár (6188)
figurahuszár Creative Commons License 2016.07.07 0 0 6188

Van akaraterőd az tény. A kényszereseknek van még egy hibájuk, ami nehezíti a kilábalást, az pedig a lustaság :) ÉS is szentül megvagyok győződve, hogy  ez a fajta dolog egy kis mentális megingás, és erőfeszítéssel letudható. Persze kényszer és kényszeres között is sok a különbség és egyfajta sablonos terápia nem húzható mindenkire, sajnos. A Te terapeutád valószínű értette a dolgát és eléggé mélye engedted őt a személyiségedben. Ennek biztos köze van a sikerhez is. Olyan emberről is tudok, aki évekig volt kényszeres de már annyira gyűlölte és bosszantotta, fárasztotta a sok rituálé, hogy egyik napról a másikra, úgymond letette a kényszert.  Egyszer volt szerencsém találkozni egy érdekes emberrel, aki az mondta, hogy a félelmek olyanok mint az ugrókódos kapu távirányítók, ha az egyik félelmet letetted lép helyébe másik, ezt magamon megfigyeltem így is van. Csak ki kell várnom az összes dolgot, amitől lehet félni egy idő után elfogynak a félelmet okozó dolgok, és már nem lesz  mitől félni.  :)

Előzmény: HappyHealthy (6184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!