Keresés

Részletes keresés

politur Creative Commons License 2008.05.05 0 0 14458
Na ezt most nem értem. Az újság azt írta, hogy amikor az önkormányzat ülésén számon kérték miket irogatsz ide, akkor azt mondtad védekezésül, hogy az az ember, aki Solymár polgármester néven ír ide. Vagyis nem Te. Akkor Te ki vagy vaze? Miért vágsz át bennünket? Élvezed, hogy Szente Kálmánnak adod ki magadat?
Előzmény: Solymár polgármester (14456)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.05.05 0 0 14457
Gratula a teljesítményhez minden érintettnek (szervezők, szereplők), a család nevében csak jókat tudok mondani.
Előzmény: Solymár polgármester (14456)
Solymár polgármester Creative Commons License 2008.05.05 0 0 14456

 

Szervusztok!

 

Valóban sikeres volt a veszélyeshulladék gyűjtés. Jövőre betervezem a költségvetésbe is

A festékek után sajnos fizetnünk kell, a többit szinte ingyen szállítják el.

Talán szerencsés lenne most meghirdetni,

hogy jövő, tavasszal a Föld napja környékén újra lesz veszélyeshulladék gyűjtés.

 

 

Majális:

 

Február eleje óta szerveztünk. Minden kedden este 7-10-ig /éjfélig.

Aki csinált már ilyet, tudja mekkora munka.

 

Köszönet a fő szervezőknek, Hellebrandt Hildának, Cser Angélának és Schumicky Gyurinak valamint minden közreműködőnek, segítőnek.

 

Május 1-én este fél 11re mindent összepakoltunk és mire eleredt az eső, csak a színpad volt szabadban a réten.

Másnap reggel 8-kor leváltottuk az éjjeli őrzést biztosító polgárőröket

és fél 1-re szétkaptuk a színpadokat, feltakarítottuk a rétet és mindent visszavittünk a helyére.

 

Jövőre folytatjuk!

 

 

Szente Kálmán

 

 

 

 

 

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14455
Tipp: IrfanView, ingyé letölthető, kb. 5 megás progi.
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14452)
bp0414 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14454

KÖSZÖNÖM! KÖSZÖNÖM!

(10 éves cuccok is, kukába nem, lomtalanítás nem, erdőszéle NEM! érdemes volt várni!)

Előzmény: bp0414 (14453)
bp0414 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14453

IGEN!

Ez egy nagyszerű akció volt!

A kilókat én is növeltem egy csomagtartónyi döglött festékkel!

Papuskáim! Van hely a polcokon!!! Csoda!

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14450)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14452
Sorry, a képeimből csak néhányat hoztam magammal otthonról, és azok közül is csak ezek voltak elég kis méretűek ahhoz, hogy fel tudjam tenni ide. Ráadásul a céges gépemen nincs olyan progi, amivel át tudom méretezni a túl nagy képeket, úgyhogy ez van...
Előzmény: viricsi (14451)
viricsi Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14451

"...Milyen fontosabb kelléke van még egy majálisnak, ami szerinted lemaradt?..."

Precizen leírtad:

"...evés-ivás, mulatozás, főzőverseny, egy csomó egyéb program és rengeteg ember..."

 

Nyilvánvalóan Sörkormányzónk a fentiekről készült képeidet hiányolja. :-) 

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14449)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14450

Hátha valakit érdekel: megvannak az eredmények a múlt hét végi veszélyeshulladék-gyűjtésről. Eszerint

 - kb. 5000 kg elektronikai hulladékot,

 - kb. 4500 kg festéket-vegyszert,

 - kb. 1000 kg gumiabroncsot,

 - kb. 500 liter sütőzsiradékot és fáradtolajat

 - kb. 115 kg akkumulátort,

 - kb. 150 kg szárazelemet,

 - kb. 60 kg fénycsövet és izzót

sikerült összegyűjteni a Polgármesteri Hivatal és az SKE által szervezett akcióban. Ezt a 11 tonnányi cuccot mind újrahasznosítják, vagy szakszerűen megsemmisítik őket - a lényeg az, hogy ez a mennyiség már nem az erdőket, nádasokat szennyezi. Remélhetőleg a Solymáron elsőként megszervezett gyűjtést ezután többször is sikerül majd megismételni, illetve számítani lehet arra is, hogy egy-két veszélyes hulladékfajta begyűjtését a Polgármesteri Hivatal rendszeressé is tudja tenni majd.

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.05.04 0 0 14449
Szia! Nem egészen értem, hogy mit hiányolsz. Volt evés-ivás, mulatozás, főzőverseny, egy csomó egyéb program és rengeteg ember (az erdő számára talán már túl sok is). Milyen fontosabb kelléke van még egy majálisnak, ami szerinted lemaradt?
Előzmény: senior önkormányzó (14448)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.05.03 0 0 14448
Szép, de hol itt a majális?
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14447)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.05.02 0 0 14447

Néhány kép a tegnapi Jegenye-völgyi Majálisról (főleg a délutáni programokról)

 

flamencomarcipán levesesfazék-torta a főzőverseny győztes (waldorfos) csapatánakrokis angyalka
bp0414 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 14446

Köszi!

Üdvölünk a "fedélzeten"!

Kiváncsi vagyok Viricsi "UFO" elméletére!

Előzmény: 20080430 (14445)
20080430 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14445
Szia!
Én is hallottam.Véletlen fent voltam.Szerintem valami katonai gép lehetett.Nekem félelmetesnek tünt.
Előzmény: bp0414 (14443)
viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14444
Majd bolond leszek megadni a számomat, amikor a repülőgépek hangja mellett kiválóan tudok aludni, nade, ha megcsörren a telefon... :)))
Előzmény: bp0414 (14443)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14443

Köszi!

Az is biztos hogy a sörömet is kialudtam!

 

"Nekem egy polgári gép sem jutott az eszembe!"

Irtad, hogy iden drága az éjszakai üzem! Van akinek megéri! Nem álmodtam, legközelebb kérsz tanukat is? (ha adsz egy telcsi számot a következő észlelésnél felhivlak)

Alacsonyan nagyvas 4 motor, hangos brumm!

Kérem, ha valaki más is észlelte, jelezze!

Egyébként minden jószándékú UFO-t szeretek (plánese, ha sity-suty lenyirja a füvem, a kerítésen belül és kívül, - mit vacakolnak a gabonával)
Előzmény: viricsi (14442)
viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14442
No kérem alásan, informálódtam. Ebben az időszakban Ferihegyre nem érkezett gép.
Előtte 03,53-kor, később pedig 05,30-kor, de ezek valószínűleg nem repültek Solymár fölött, mert más volt az érkezési irányuk.
Talán valami UFO tevékenykedik a környéken. :-)
Előzmény: bp0414 (14441)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14441
bp0414 válasz | megnéz | könyvjelző 2008.04.20 18:07:53 © (14334)

OK!

Legközelebb (ha felébredek rá) megjegyzem az óra, percet és Te kinyomozod!

Nekem egy polgári gép sem jutott az eszembe.

A picikék Nagykovácsi felől dübörögtek a Duna felé!

Szerencsére a házam fiatal, és minden ablak thermoplán.

Előzmény: viricsi (14332)

 

Nos  felébredtem!

Ma 04.22-kor, nem enyhe halk surrogás, hanem bazi durmolás, - na mi volt az?

Érdekelne?

viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14440

Az én olvasatomban, ha van a fővároshoz közeli faluban, egy jó kis tavacska, ami ebek harmincadján van, de jól bejáratott tevékenységek alakultak ki rajta, akkor egy jó marketinggel bíró önkormányzat "...felhasználók igényeinek kielégítése érdekében elemzi a piacot, meghatározza az eladni kívánt termékeket és szolgáltatásokat, megismerteti azokat a fogyasztókkal, kialakítja az árakat, megszervezi az értékesítést és befolyásolja a vásárlókat..."

No, szerintem ezt nem csinálja (jól) a Budakalászi önkorrmányzat. (vagy az, aki a terület gazdája)

Előzmény: Schaumari Gyüttment (14439)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14439

A topic szétoffolása nélkül, sztem ez ("Kiterjesztett értelemben a marketing minden értékkel rendelkező jószág cseréje. ") faszság.

 

A lentiekben több a ráció:

 

 

"Szűkebb értelemben a marketing egy olyan vállalati tevékenység, ami a vevők, vagy felhasználók igényeinek kielégítése érdekében elemzi a piacot, meghatározza az eladni kívánt termékeket és szolgáltatásokat, megismerteti azokat a fogyasztókkal, kialakítja az árakat, megszervezi az értékesítést és befolyásolja a vásárlókat.

Tágabb értelemben a marketing a vállalat egészére kiterjedő filozófia, szemléletmód, amelynek megvalósítása a vállalati felső vezetés feladata, oly módon, hogy a vállalati résztevékenységek integrációjában a marketing szempontok domináljanak."

 

 

Előzmény: viricsi (14438)
viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14438

Köszönöm, figyelem a műsorújságot, tudom, hogy ebben otthon vagy. :-)

Szvsz. ez a B.kalászi bénázás belefér a fogalomba. (negativ példaként)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Marketing

 

"...

Kiterjesztett értelemben a marketing minden értékkel rendelkező jószág cseréje. Az üzleti vállalati szférán túl kiterjed az olyan nem nyereségorientált területekre is, mint például az oktatás, a kultúra, a vallás, a politika stb.

A marketing a társadalomtudományok sajátos kombinációja, mivel egyszerre fedi le a közgazdaságtan, pszichológia, a szociológia, az antropológia, a vezetéstudomány és az alkalmazott matematika különböző területeit..."

Előzmény: Schaumari Gyüttment (14437)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14437
A marketing, az egy másik műsor, viricsi. Csak szólok.
Előzmény: viricsi (14435)
viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14436

marketinmunkájukért=marketingmunkájukért

Bocs.

Előzmény: viricsi (14435)
viricsi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14435

A sok betűből csak arra nem futotta, hogy ki és milyen alapon rendelkezett ezekről.

Mi az, ki az, hogy "köszönettel: parkfenntartás"

(No, persze sejtem én, hogy emögött a B.kalászi önkormányzat bujkálhat)

Valóban nagy tapsot érdemelnek a "marketinmunkájukért", hiszen már félúton vannak az alkimia nagy rejtélyének megoldásához: sz.rból még nem tudnak aranyat csinálni, de fordítva már megy nekik a dolog. :-)

 

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14433)
erdőszéli Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14434
Amúgy milyen kafa kis tábla, szinte érzem a címfestő görcsös erőlködését, hogy a nudizás és árusítás ellen milyen piktogram szülessen. Ugyanakkor feltett szándéka lehetett, hogy az utókornak egy rejtéllyel szolgáljon, lám a kutyák nem kaptak piros karikát. 
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14433)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14433

Valóban olcsóbb lett volna egy egysoros felirat: Belépni tilos!

Egyébként Budakalász régóta vív ostoba és értelmetlen szélmalomharcot az idegenforgalom ellen, ahelyett, hogy rájönne, hogy hasznot is húzhatna belőle.

Előzmény: viricsi (14431)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 14432

A faluból Bp felé haladva a Shell kút utáni "S" kanyarban valaki kihelyezett egy táblát, véleményem szerint veszélyesen közel az úthoz. Elolvasni nem sikerül, mert a tövéhez rendezett szemeteszsákokat számolgattam,mikor arra haladtam.

 

Szerintem nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel,hogy balesetveszélyes a kihelyezés helye-módja.

viricsi Creative Commons License 2008.04.29 0 0 14431
Átmentem a "szomszédba" az Omszki tóhoz, hogy megúsztassam a kutyát, de a legnagyobb megdöbbenésemre az alább látható tábla fogadott. Szép lassan itt csak a horgászok maradnak, bizonyára mindenki más csak zavaró tényező a tónál.
A táblán "természetesen" nincs semmiféle jogszabályi, rendeleti hivatkozás.

erdőszéli Creative Commons License 2008.04.29 0 0 14430

Olvasd csak vissza mit írtál fixpont hozzászólására: "olvtársotokról"  Ez szerintem már simán kimeríti a "burkolt formát"

 

Nos, mi lesz a nickeddel?

Előzmény: Nebáncs!virág (14428)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.29 0 0 14429

 Kedves Nebáncs!virág!

 

 A félreértések elkerülése érdekében: az éjszakai "tisztogatást" megérdemeltnek tartom, és egyetértek vele.

 Az iménti hozzászólásomban viszont egy bűncselekmény körülményei ügyében puhatolóztam, hátha más tud többet (de nyilvánosságra hozhatót), mint a szűkszavú rendőrségi közlemény, illetve az az alapján született sajtóhír (ld. a linket a 14400 hsz-ban).

 A moderációs alapelveket egyébként nem áll szándékomban megsérteni, és  másokat sem biztatok erre.

 

Üdv: Hegedűs András

Előzmény: Nebáncs!virág (14428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!