Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2008.02.15 0 0 268
A Santo Stefano al Ponte-t megtaláltam. Csak pénteken, " 15.30- 18.30 ore solare,
16-19 ore legale. Én közepesen beszélek olaszul, de nem értem. A múzeum ugyanebben az időben csak vezetéssel.
A Santi Apostoli-t nem találtam, de én ott voltam, egyszer délelőtt, egyszer késő délután.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 267
Bár egy másik infó szerint a San Domenico is nyitva van minden nap:-) Reménykedem. Majd még kutatok.
Előzmény: anblock_italia (266)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 266

A romkert és a múzeum nyitva, a Badia Fiesolana is, de sajnos a San Domenico úgy néz ki, hogy nem, pedig hát az lett volna az egyik legizgalmasabb hely. Sajnos, ez van, nem tudok jobban gazdálkodni az idővel:-( Bár még lehet, hogy megfordítjuk a vasárnap délutánt a hétfővel. Már ezért is talán megérné. Csak az idő legyen jó!

 

 

Azoknak a kis templomoknak, amikről írtam,  a nyitvatartásáról nem tudsz valamit?

Előzmény: vélemény (265)
vélemény Creative Commons License 2008.02.15 0 0 265
én 10 éve voltam Fiesoleben. Busszal. Arra emlékszem, hogy a rommező volt a legszebb, van egy kis múzeum is. Ezek nyitva vannak hétfőn?
A templom- San Francesco?-c sak vezetéssel volt megnézhető, emlékszem egy kis kerengőre/udvarra madarakkal. A vezetésre a múzeum pénztáránál kellett jelentkezn
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 264
Neked is megvan a Panorámás könyv ha jól tudom, ott a 202. oldal környékén van ezekről a dolgokról szó. Ha már arra nincs most lehetőségem, hogy egy távolabbi Medici villát megnézzek, legalább így némi képet kapok a firenzei gazdagok lehetőségeiről:-)
Előzmény: Catella (256)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 263

Hát persze, van aminek én nem nézek utána?:-) (Na jó, arra tegnap hívták fel a figyelmemet, hogy az angol temető zárva van hétvégén, még szerencse, hogy nem ott szembesültem a bezárt kapukkal)

 

Szóval a Google Earthön is végigkövettem az utat, nem arra megyek, amerre a busz. Gyönyörű villák között fogok csalinkázni, többek között amellett is elmegyek, amelyik a helyszíne volt annó Boccaccio örökbecsű művének, a Dekameronnak. Talán látogatható is a Villa Palmieri, de nem feltétlen mennék be, bár a kertre vetnék néhány pillantást:-) Azt gyanítom, hogy nekem a másfél óra nem lesz elég:-).

Előzmény: Catella (256)
Frajti Creative Commons License 2008.02.15 0 0 262
:)))
Előzmény: anblock_italia (261)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 261

Bár a pisai stadion nem hatott meg nagyon, de a Fiorentina természetesen közelebb áll a szívemhez:-) Jó, nem vagyok egy fanatikus drukker, de figyelemmel kísérem a pályafutásukat. Örülök, hogy Luca Toni elmenetele után is jól mennek a dolgaik, bár az általad látott meccset ha jól tudom elvesztették:-( Kívülről mindenesetre meg fogom nézni a stadiont:-)

Frajti meg mint világszerte ismert Róma drukker..., hát...:-)))

Előzmény: lacoste28 (258)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 260

Minden nyitvatartásom ki van gyűjtve, csak az a két kicsi, turisták által nem sűrűn látogatott templom kérdéses. Igazándiból csak a nagy múzeumok vannak zárva hétfőn, nem is értem miért nem tudnak megállapodni, mindenkinek jó lenne, nekik is.

 

Egy fagyi délelőtt, egy délután:-) Ez a jelszavam!

Azt hiszem fogok annyit gyalogolni, hogy nem az fog megártani a testsúlyomnak, sőt...:-)

Előzmény: lacoste28 (257)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 259
A legfelso kepen a HOTEL AZZI utcaja.(nem kapok reszesedest,nem azert ajnlom ezerrel,csak nagyon bejott a hely :)))  ).Nekem amugy Firenzerol Szeged belvarosa jutott az eszembe.
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 258
Ezek pedig Frajtinak! ezek a kepek a Fiorentina-Milanon keszultek.Ha tehetitek,menjetek ki egy hazai Fiorentina meccsre.Nagy elmeny!Mikor En voltam,eppen a Milant lattak vendegul.Nem veszes a jegyar,a b-kozepbe a ket kapu moge mar 20 euroert is van jegy,a fedett reszre 42-52 kozott.Az also kepen az Ujpest csapata lathato.Miattuk is mentem ki...  Hajra Ujpest! :)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 257

A Italia

 

En ugy tudom,hogy hetfon a templomok zarva vannak.Jarj utana,mert akkor at kell alakitanod a programodat. :)

Es ezekkel amiket a kepeken latsz figyelj,mert nekem is jottek  a kilok rendesen.Alig gyozom leadni,de megerte,mert nagyon finomak a tesztaik,fagyijuk es a tiramisu.Mindbol diszno modjara ettem 2-3-szor.Az azert durva tud lenni...  :)

Catella Creative Commons License 2008.02.14 0 0 256
Utána néztél, hogy Fiesole felé van rendes gyalogút?
Előzmény: anblock_italia (255)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.14 0 0 255

Bár most egy kis kavarodás van a nyitvatartások miatt, de azért maradok egyelőre az eredeti terv mellett. Mivel vasárnap délelőtt a templomok nem turisták fogadásával vannak elfoglalva, ezért a hétfő délelőttöt választottam többségük felkeresésére. Mint a napokban "hűtlen"-nel kitárgyaltuk, az Orsanmichele nem fog menni vsz., így több időm marad másra. Aggódom, hogy a San Stefanót és a Santi Apostolit sem fogom nyitva találni, mert sehol nem találtam róluk semmit. Lehet előző nap, vasárnap délután is arra megyek, akkor talán nyitva találom őket, azt mondják nagyon szépek! A többiben már voltam, de szívesen visszamegyek. És azon kívül, hogy sok kedves templom van különleges freskókkal azon a környéken, ez az igazi középkori városrész, jó itt barangolni és nézegetni a palotákat, erre van a Strozzi palota és még sok sok , ha nem is annyira ismert, de nagyon szép épület. Ja igaz, a Strozzi már éppen a reneszánsz, aztán a Rucellai pláne, meg más reneszánsz dolgok is megbújnak errefelé, nem lehet nagyon sietni!

A "di Firenze com'era" nagyon izgatja a fantáziámat, kíváncsi vagyok hogyan láttatják, hogy milyen volt Firenze régen.

A Dóm múzeuma, vagyis a Museo del Opera legfőbb vonzereje Michelangelo időskori Piétája, itt hívom fel  a  Panorámás Firenzés könyvet olvasóknak figyelmét arra, hogy ez a szobor már nem a Duomóban látható, hanem itt. A szobrot maga Michelangelo némiképp megcsonkította haragjában, aztán bedobták egy raktárba és valamikor talán a XIX. században találtak rá, rendbehozták és nagy becsben tartják. A halott Krisztust tartó Nikodemus arca nagyon hasonlít Michelangelóéra... És még sok érdekes szobor látható itt, főként a dómot díszítő szobrok eredetije. Valamikor ezen a helyen volt a szobrászműhely még nyitott térben, itt faragta Michelangelo is a Dávidot, de ennek most már nagy jelentősége nincs.

 

És akkor már a délutáni programot is beírom. Már utaltam rá, hogy gyalog szeretnék felmenni Fiesoléba, talán butaság, de sok érdekes dolog van az út mellett és valamikor tényleg annyit olvastam arról, hogy gyalog jártak fel..., hogy szeretném én is kipróbálni. Azt írja a könyv, kb. másfél óra, hát ennyi belefér:-) Ha bírom szusszal!

 

 

 

HÉTFŐ DÉLELŐTT:

Orsanmichele -7.30-8.00- (h-sz 7-12.30, h-v 16-20),  Arte della Lana, Piazza Republica , San Stefano, Santi Apostoli, , Santa Trinita (h-sz 8-12, h-v 16-18), palazzók, Ognissanti (h-sz 7-12.30, h-v 16-20),  -8.00-10.00-,  di Firenze com’era -10.00-11.30- (h,k,sz 9-14.00, sz 9-19, 2.70 €), Via del Corso, Borgo degli Albizzi palotái x, Museo del Opera -11.30-12.30- (h-sz 9-19.30, v. 9-13.40, 6 €), San Lorenzo templom -12.30-13.00- (h-sz 10-17 2,50 €)

 

HÉTFŐ DÉLUTÁN:

Fiesole 14.00-19.00

 

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2008.02.14 0 0 254
Nekem is tetszett a kép, de nem annyira a stadion, mint a mögötte lévő táj:-) Kinek a pap, kinek a papné:-)
Előzmény: Frajti (253)
Frajti Creative Commons License 2008.02.14 0 0 253
Én meg a stadionnak örülök. :)
Előzmény: anblock_italia (252)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.14 0 0 252
A kedvemért ne találj, olyat már annyit láttunk! Nem szeretem, de csak azért, mert az emberek leginkább arra kíváncsiak, hogy ferde és nem arra, hogy mennyire szép! Én tényleg örülök az egyenes ferdetornyodnak!:-)))
Előzmény: lacoste28 (251)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 251
Este irok egy beszamolot az elmenyekrol.Es teszek fel meg par kepet,lehet talalok olyat is,ahol ferde lesz az a torony/ :)
zebrina Creative Commons License 2008.02.14 0 0 249
Szia!

Engem az érdekelne, hogy milyen volt az időjárás. Látom, időnként kaptatok egy kis esőt is. Hány fok nappal és mennyire hűlt le éjszaka? Csapadék mennyi volt?
Előzmény: lacoste28 (247)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.14 0 0 248

Nagyon tetszik, hogy olyan szögből fényképeztétek a tornyot, ahonnan nem látszik ferdének!:-) Nekem így sokkal jobban tetszik! Nagyon jó, hogy ezeket így leírtad, többen terveznek oda kirándulást a közeljövőben, a tavolság miatt így talán vonzóbb lesz a vonat. Én valahogy amikor ott voltunk nem is kerültem közel a toronyhoz, engem a dóm varázsolt el teljesen, meg úgy az egész tér, ami tényleg csodálatos. Nekünk még a nap is sütött, ragyogtak a zöld fűben a fehér épületek!

 

A szállás tényleg szuperjónak látszik, az is nagyon hasznos információ, feltétlen megjegyezzük és továbbadjuk!

 

De remélem azért pár mondatot Firenzéről is fogsz írni, őszintén!

 

 

Előzmény: lacoste28 (245)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 247
 A Pisa stadionja a torony tetejerol. Pisa utcakepA pizza mindenhol finom!Pisa Vasutallomas,es a szerelmem :)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 246

veszt= veszit  .. hosszu i-vel :)

nevre=nevere

 

:)

lacoste28 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 245
Erdemes atmenni Pisaba.Vonat fel oranklent jar Firenzebol.Mi a Central Station-ra erkeztunk.Onnan a taxi 7 euroert elvitt a Ferde-toronyhoz.Kellemeset csalodtam benne.Szep es erdekes a kornyeke.15 euroert lehet felmenni a tetejere.Nem vagyok sporolos,foleg ilyennen nem szoktam,de nem veszt sokat az ember,ha nem megy fel a tetejere.Onnan a ticket office epulete mellett erdemes gyalog visszaindulni a Vasutallomasra.A foutcan(nevre nem emlexem)jobbra kell fordulni es kellemes 20 perc seta alatt meg is erkezik az ember.Az az utca is erdekes es jo kepeket lehet csinalni a hidrol az Arno partjan.
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 244
Mindenkinek ajanlom a HOTEL AZZI -t,aki Firenzeben szall meg.Korrekt,boseges reggeli nagy valasztekkal.Ejszakara is ki van teve sutemeny,udito,kave es viz.Reggel foznek kivansag szerint espresso kavet.Valaki kerdezte,kettonknek volt 45 EURO!!Betettem tobb kepet a szobarol,h erzekeltessem,h milyen nagy,tagasak a szobak.Tetszett,h regies butorokkal van felszerelve.5 perc alatt a Domnal voltunk,az Arno pedig 10 perc seta.Szemben internet kavezo,kozert.Nagyon jo valasztas volt.H megyek vissza,mindenkeppen ott fogok ujra megszallni.
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.13 0 0 243
Biztos sokakat érdekelni fog!
Előzmény: lacoste28 (242)
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 242

  Ez mar Firenze!

 

Kesobb visszanezek es irok egy kis elmenybeszamolot,akit erdekel olvassa el. :)

lacoste28 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 241
 Vatikan.Masfel ora Roma vonattal,ne hagyjatok ki!
lacoste28 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 240
 Kezdenem Romaval,igaz ez a Firenze topik. :) Oda erkeztunk es onnan jottunk vissza az Allamokba.(Los Angelesbe).
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.12 0 0 239

Köszönjük az ajánlatot, az a baj az ilyen fórumokkal, hogy áthaladunk rajta aztán az újak már nem fogják olvasni. De majd igyekszünk javasolni nekik:-) Kép tényleg jó lenne, nem csak a szállásról!

Mást is mesélhetnél! Sajnos Firenze elég esős hely, sokunk terveit megkeserítette az időjárás! Nem is merek arra gondolni, hogy újra olyan pechem legyen, hogy megint essen!

Előzmény: lacoste28 (222)
anblock_italia Creative Commons License 2008.02.12 0 0 238

A vasárnap délutánom is kellemesnek, de elég fárasztónak ígérkezik, a Santa Maria Novellában már voltam, de kedvem lenne újra látni, sok szép freskó van benne és mert hogy Ghirlandaio a kedvenc festőm ebből a korszakból, ott a helyem:-) És utána csak sétálok újra a San Frediano és a San Niccolo negyedben, megnézem az útközben elém kerülő palotákat, felsétálok a térre, majd a templomba, bóklászok itt is a sírok között. Még nem tudtam eldönteni, hogy megvárjam-e majd a sötétedést és megnézzem-e a kivilágított várost, vagy sötétedés előtt lesétáljak a Viale Gallilein és a Viale Machiavellin, ezt majd még az idő és az időjárás függvényében kitalálom:-)

 

 

VASÁRNAP DÉLUTÁN:

SM Novella -14.00-15.00- (h, cs, szomb. 9-17, p, v 13-17, 2.50 €) Ponte alla Carraria,

San Frediano,  Via Maggio, Porta San Niccolo, Viale Poggi, Piazzale Michelangelo, San Salvatore, San Miniato 17.00-19.00 (8-19.30)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!