Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 507
Nagyon remélem hogy a "sokan pénzért bármire képesek" jelzőt nem rám értetted. Ugyanis nekem semmi közöm semmilyen klinikához vagy orvoshoz. Én egyszerűen segítek azoknak akik most mennek át azon amin én pár hónappal ezelőtt. Az ujjal mutogatást belehet fejezni. Aki segít másoknak az nem feltétlenül az anyagi vonzatok miatt teszi.
Előzmény: Törölt nick (505)
AllySzat Creative Commons License 2010.05.27 0 0 506
Na dejó... lám' itt tartunk megin "mer pénzér mindenre képesek"... Ez egy faszság, nem kicsit nagyon... Ne vigyük már bele ezt könyörgöm. Oké rendben leirtad azt hogy veled mi történt, ami tényleg sajnálatos, és szomorú. De mi van akkor ha pont ez miatt nem fogja valaki vállalni, akinek pedig szüksége lenne rá? Én se szántam rá magam még (igaz nem emiatt); igy tapaszttalatból tudom hogy ijenkor inkább a bátoritás kell nem az ellenpéldák. Oké komplikáció akad, és van mindenhol, igy nyilván ittis.
De oké hogy neked száraz és kérges, és mondjuk életed végéig kenegetni kell, de szerintem igyis jobb mintha annyira be lenne szükülve h ha ránézel egy jó csajra elsirod magad h nem dughatod mer ez van.. plusz a pszihés fele a dolognak... én már csak tudom hogy a szükület mennyi szelemmi gondot okoz, mer kurvára zavarja az embert akkoris ha fosik megcsináltatni. Neked legalább nincs ien gondod, mer bekened 2-3x azt csá (per nap vagy nemtom);
Oké lehet hogy nekem is ilyen lesz ha végre rászánom magam, de legalább MŰKÖDNI fog ahogy kell... probáld meg bátoritani a betegeket és ne elkeseriteni...

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 504
Szerintem ideje lenne befejezned ezt a rémisztgetést mert már kicsit kezd unalmassá válni. Sztem a te eseted nem volt megfelelően kezelve. Nem kell itt senkinek kavarni. Én nem "okos tanácsokat" adok hanem a tapasztalataimat írom le. Sztem aki át esett egy ilyen műtéten legkevésbé a Te beszámolóidat meg rémtörténeteidet van kedve meg lelki ereje olvasni.
Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 502
Éjszakára hagyd szabadon kell neki annyi szabadság:D. Sztem bármilyen aloe verás krém jó rá...nevet nem tudok mondani. Am nem aggódj mihelyst abba hagyod a kamillázást és bekened el fog múlni a szárazság.
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 501
Sziasztok!
A kamillás "belelógatás" és borogatás tényleg jót tesz neki, kezdem érezni a javulást, csak nagyon szárítja a makkomat. Tudnátok esetleg ajánlani 1 krémet amivel bekenhetem kamillázás után?
És még valami. Szerintetek az jó ötlet, ha éjjelre 1 kamillás fásliba csavarom a szerszámot és úgy alszom? Vagy talán jobb ha éjszaka levegőzik?
Kösz a válaszokat!
dr. Azsé Creative Commons License 2010.05.26 0 0 499
Idáig minden beszámolóban az volt, hogy felszívódó cérnával varrtak, konkrétan én sem emlékszem, hogy kiszedték volna...
Adtak időpontot varratszedésre? Vagy csak elfelejtették közölni, hogy fel fog szívódni?
Előzmény: Johnlenin33 (493)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 498
Köszönöm a válaszokat, remélem a legjobbakat... :)
Előzmény: Törölt nick (497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 497
Én is nagyon türelmetlen voltam hogy mikor megy már le a duzzanat mert szörnyen idegesített. De türelem! Minden rendben lesz.
Előzmény: Törölt nick (496)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 496
Hát figyelj nekem annyi idő kellet hogy a duzzanat lemenjen. De ez egyéntől függő amúgy. Szorított nekem is nagyon mindig arra keltem reggelente. Arra nem emlékszem hogy a varratnál fájt e. Az utolsó varrat nekem szintén a második hét után esett ki. Én rengeteget zuhanyoztam(napi2-3)minden kamillázás előtt és szerintem ezzel is segítettem a varratok kiesését és persze nem is árt neki ha mindig tiszta.
Előzmény: Törölt nick (495)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 495
Hát igen, a kamillázás tényleg nagyon szárít, de hatékony. Mikor az alsónadrágom a száraz makkomhoz tapad és lehúzom róla, nos... az külön élvezet. :)
Szóval a duzzanat csökkenéséhez kb. 2 hét kell? Holnap lesz 1 hete, hogy műtöttek, szóval még időben vagyok. Csak kellemetlen, nagyjából úgy néz ki a szerszámom, mintha 2 makkom lenne. És emiatt a fitymám nagyon szorít, főleg a hajnali merevedéseknél tud fájni.
És 1 kérdés: szerintetek az még normálisnak mondható, hogy a varratoknál elkezdett jobban fájni mint eddig? Ez jelentheti azt, hogy kiesnek? Vagy ez is az ödéma miatt lehet? Tegnap kicsit vérzett is (csak pár csöpp).
Köszi a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 494
Nekem maguktól estek ki a varratok és 2 hét volt míg lement a duzzanat
Előzmény: Johnlenin33 (493)
Johnlenin33 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 493
Kösz a tanácsokat, lógatok :D
Nektek a duzzanat mennyi idő múlva múlt el? Tudom, ez egyénenként változhat,
de úgy kb. A varratszedés megviseli nagyon?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 492
Hidd el én nagyon sajnálom de szerintem neked nem a kamilla miatt van hanem valami más probléma lehet ott. Voltál már bőrgyógyásznál?
Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 490
Ja és amit még kihagytam, hogy már jó volt két hét után is úgy értve hogy nem volt duzzanat nem volt vér de én még lógattam napi 1-2 alkalommal még legalább egy hétig.
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 489
Hát én elég sokáig csináltam biztosra mentem. Nekem a duzzanat megvolt 2 hétig de nem kell aggódni majd szépen magától el fog múlni. Amúgy egy olyan jó 5 percig minimum lógattam napi 3-4 alkalommal. Ha a makkod kiszáradna vagy ilyen cserepes lenne ne aggódj az csak a kamilla szárító hatása miatt van. Kensz rá valami testápolót és nem lesz gond.
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 488
Szia!
Én is úgy csinálom, hogy belelógatom kamillateába. Te milyen hosszan csináltad, úgy értem alkalmanként mennyi ideig tartottad a teában? És mennyi idő után volt látható és/vagy érezhető javulás? Én eddig még semmi javulást nem érzek, nagy ödémám van. Bár még csak 5 napja műtöttek.
Válaszaidat előre is köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (486)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 486
Hello a fék kamillázásához mindenképpen fel kell húznod. Am én úgy csináltam hogy pohárba a kamilla tea és bele lógattam:D.
Előzmény: Johnlenin33 (485)
Johnlenin33 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 485
Sziasztok!

Én is átestem a műtéten pénteken. Féket vágtak és a fitymából egy centit. A tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy mi a kamillázás technikája? A bőrt hátrahúzni nem nagyon akaródzik, mert kikandikálnak még a varratok és félek, hogy felszakad. Ha csak simán belelógatom tövig az elég? Előre is köszi.
AllySzat Creative Commons License 2010.05.22 0 0 484
Hali

hát jó neked hogy siekresen rászántad magad a dologra. Nekem ez sajna még odébb van :D Rohattul szar belegondolni h ha megműtik utána sokáig szopok a érzékenység miatt:S és nagyon nem fülik hozzá fogam...
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 483

Igen, duzzanatra gondoltam. Az orvos is azt mondta normális, de nagyon ramatyul néz ki a dákó, és csaknem akar javulni. Jó, nem panaszkodhatok, csak 3 napja hogy megműtöttek. Tudom, a gyógyulási időt tekintve ez a pár nap szinte még semmi. Csak elég rossz érzés, nagyon szorít a fitymám az ödéma miatt. A makkom is érzékeny még, de az csak kis kellemetlen fájdalom, nem vészes. Csak lesz még jobb is...

A jegelés jó ötlet volt, átmenetileg enyhíti a szorító érzést, kösz a tanácsot!

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 482
Szerintem a duzzanatra gondolt ami teljesen normális ennyi idővel a műtét után. Nekem még két hét után is volt duzzanat de elmúlt. Ja és visszatérve erre az érzékenység témára, sztem nincs olyan ember akinek ne lenne érzékeny akinek ez a baja. Ők is kibírták munka mellet. A nemi egészséged sztem megér ennyi kellemetlenséget....de hát te tudod
Előzmény: AllySzat (481)
AllySzat Creative Commons License 2010.05.22 0 0 481
Namost, ez egy elég amatőr kérdés de...mi is aza ödéma ?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 480
Köszönöm válaszodat! Hát igen, kellemetlen érzés, érzem hogy szorít, főleg éjszaka. Különösen ha hajnalban merevedésem van... az nagyon nem kellemes. Szóval csak idő kérdése, remélem nem tart sokáig. Két hét múlva lesz 1 sportnap ahol én is szeretnék játszani. Remélem addigra már menni fog az aktív mozgás...
Előzmény: bandi.no.24 (478)
bandi.no.24 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 479
Nekem is túlérzékeny/volt. Két hét után a makkom felső része már nem érzékeny, a hegy még egy picit az, a fék alatti rész pedig még elég érzékeny, de valamelyest az is tompult. A gyógyulásomat nehezítette egy kellemetlen vérzés, mely jó pár napig éreztette hatását. Ha nálad nem lesznek komplikációk (és remélhetőleg nem lesznek) akkor elég lehet egy hét betegszabi is. A biztonság kedvéért azonban két hetet vennék ki a helyedben, ha rászánod magad. Nem kellemes, de lelkileg megkönnyebbülsz, legalábbis én ezt tapasztaltam.
Előzmény: AllySzat (476)
bandi.no.24 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 478
Két hete műtöttek, és nekem a jobb fele volt ödémás, de nagyon (volt egy komolyabb vérzés is azon a helyen), kb. 3 napja kezdett visszahúzódni a duzzanat. Tehát csak azt tudom javasolni, hogy türelem. Ha nagyon feszít, jegeld! Nekem segített.
Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 477

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: 2 napja estem túl a műtéten, és a makkom alsó része körül ödéma képződött. Másnap (azaz tegnap) vette le az orvos a kötést, és az ödémára azt mondta, hogy majd elmúlik, csak kenegessem betadinnal és kamillás vízzel. Azóta eltelt egy nap, és én úgy látom az ödéma nemhogy csökkent volna, inkább nőtt.

A vérzés szinte teljesen megszűnt, a fájdalom is minimális (inkább viszket), de az ödéma egyre nagyobbnak látszik. Arra lennék kíváncsi ez normális-e, hogy így pár nappal a műtét után még belefér-e?

Már arra gondoltam ha holnapig sem csökken vagy még tovább nő bemegyek az ügyeletre, az orvosomhoz nem mehetek, mert hosszú hétvége jön.   

Ha tudtok segíteni légyszi írjatok, előre is köszönöm!

AllySzat Creative Commons License 2010.05.21 0 0 476
Hali

Ezzel mindössze annyi a bibi, hogy a makkom túlérzékeny, és ha körül is metéltetem magam akkor nem lenne tul kellemes ha bármi is hozzáér (aki átélte vagy épp átéli tudja mien); És én igy nem fogok 12 órázni az tuti :D
Bajusz82 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 475
Bocsánat, nem neked, AllySat-nak...
Előzmény: Bajusz82 (474)
Bajusz82 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 474
Próbálkozz a SOTE klinikán, az TB-alapon megy, de ott vannak az ország legjobb orvosai, én Bánfi Gergely doktornál voltam.
Előzmény: kristo_f (473)
kristo_f Creative Commons License 2010.05.18 0 0 473

a korházba kérek időpontot akkor azt 2 évre adják

 

Ha nem is azonnal,mert nem életmentő, de nem 2év

Ismerem az időhúzás és a mindenre , munkára, hivatkozás fogalmát, de az egészség mégiscsak fontosabb

Max 2 nap otthon, azt lehet ütemezni hétvégére is, utána kissé óvatosbban lépkedsz

Márha nem bányász a melód :)

 

Milyen anyagiak?? E.ü. ingyenes, nem érdemes maszek alapon, maszek is az e.ü. műtőjében csinálja

Csak szarabb lehet a szitu, ne habozz, jobb lesz utána

Előzmény: AllySzat (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!