Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rígel Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10197
Pontosan így csináltam, de mivel nem tudtam simára csiszolni a felületet, ugyanolyan feltűnő, mintha nem csináltam volna semmit. Sőt! lehet hogy még feltűnőbb.
Előzmény: Grandeferi (10196)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10196
Gyíknak is van a motorháztetején (legalábbis úgy emlékszem) de sztem még mindig úgy van neki!:) Próbáltad már feltölteni? A javitó készletet ráöntöt és szét játszod rajta! :D Az én "tudományom" ezennel véget ért!
Előzmény: rígel (10195)
rígel Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10195
Elég mély:(
a fém ugyan nem látszott, de szerintem csak pár atom vastagságú festék takarta már :)
Előzmény: Grandeferi (10194)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10194
Abból 2 féle van (amit én/mi használtunk) 1 fekete és 1 kék dobozos mind a kettő más-mást "csinál" ... polirgéppel ügyesebben lehet javitani, de ennyire mély lenne? Akkor az nem kavics volt hanem kőtábla! :) Jobban nem tudok segíteni, ha a "házi" polir nem segít akkor nem marad más hátra mint megcsináltatni pénzért...

Jut eszembe! Boldog Nőnapot! :)

A szőke nő kocsiját jól elveri a jég. Kétségbe esve elmegy a karosszériáshoz aki egy vicces figura. A pali azt tanácsolja neki, hogy otthon a garázsba álljon be, kezdje el erősen fújni a kipufogót, és akkor a horpadások kinyomódnak. A szösz megfogadja a "jótanácsot", és hazaérve fújja a kipufogót mint állat. Ekkor beállít a szintén szőke barátnője, és kérdezi, hogy mit csinál. A csaj előadja neki, hogy mit mondott a karosszériás pali, mire a barátnője leordítja a fejét: Ezt nem hiszem el!!! Te szerencsétlen hülye!!! Hát hogy lehetsz ennyire béna?! Nem húztad fel az ablakot!!
Előzmény: rígel (10193)
rígel Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10193
dörzsölgettem polírpasztával, de semmit sem ért.
Előzmény: Grandeferi (10192)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10192
Lehet h hülyeséget mondok de polírgéppel és polír pasztával némi javatást el kellene érned... de csak csinjával a polírral mert nagyobb kárt is tudsz vele csinálni! És ha ez sem segít akkor alkoholos filc! :)
Előzmény: rígel (10191)
rígel Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10191
Már irtam régebben, hogy kaptam egy kavicsot a motorháztetőmre, ami egy dupla krátert vájt rá, a mi mosás után szemmel láthatóan nagyobb lett. Próbáltam javítófestékkel kijavítani, ami max annyit segített, hogy meggátolja a lyuk növekedését, ill. lefedi a hibát. optikailag, azonban nem túl sokat segített, nagyon bántja a szememet. Ha elviszem fényezőhöz biztos jól lehúz, házilag a stift körömlakkecsetével meg nem lehet normálisan megcsinálni. Kellene hozzá valami, amivel el lehet polírozni a megszáradt javítófestéket és lakkot. Nem értek a fényezéshez, azért kérdezem, hogy mik azok az eszközök, amivel én is ki tudnám javítani a hibát? Hátha tudok valahonnan szerezni egy órára.
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10190
Nem rossz, nem rossz, de nekem ő a szívem válaszottja! :) (csak feketében) amugy már kapható csomó spoiler meg tuning cuccok (készen).... kezd olyan lenni mint a régi puntok h számtalan variáció közül lehet (majd) választani tuning szempontból és mind szép!
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10189
punto
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10188
De egy átkozott ez, nem tesz hozzá képet...
Előzmény: Szeptik (10187)
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10187
hm,hm..
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10186
hm..
Előzmény: Szeptik (10185)
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10185
Biztos dögösebb?:)
Előzmény: Grandeferi (10184)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10184
Hoppáré.... Néha úgy érzem magammal beszélgetek! :)
További Képek
Előzmény: Grandeferi (10183)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10183
Itt az új Lada! :) Vagy elkapott a "punto láz", vagy ez nagyon hasonlít rá.... csk kicsit "spoileresebb" meg merem kockáztatni h még dögösebb is... na persze a Gp jobb! :)
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10182
Fogalmam sincs honnan lehet, én is most hallottam róla először. Gondolom a szalonok adják ki, hogy vevőt csalogassanak, mert vélhetően azok a típusok régóta vannak rajta, nem annyira piacképes. Ez a marketinghalmozás:)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10181
Utalvány? :) :) Vatera.hu is szoktak ilyenek lenni.... vagy a www.kuponnet.hu... nekem is volt 1 Renault az istenért sem tudtam tőle megszabadulni, Én is úgy kaptam...(ingyé) ...de honnan és ki küldi az ilyet? És mi neki benne a haszna amikor csak bizonyos tipus/felszereltségnél jók (általában)?!

"Csavart a csavarbóltból!" vagy kőtőelemboltból... talán ott hamarabb van mint mondjuk 1 tescoban, de nem biztos, én idáig nem találkoztam ilyen csavarral igaz, nem is kerestem! :)
De elvileg 1 kőtőelemboltban lennie kell mindefélenek, anno Mini Moris Cooper-hez(1967-es) ott kaptunk "angol" csavart máshol meg kiröhögtek, mert nem láttak még ilyen csavart...

www.hamosita.hu sok/ jó dolog van, autos felszerelések mindenféle és sztem nagyon olcsón!

HA sikerül a leirt módon akkor még Alázogyík is kap 1 üveg sört! :) Én nem értek hozzá(de azért Mekk Elek), nekem a "zárakat" tünt a legkönnyebnek finomítani... Köszönöm Én is a tanácsot!
Előzmény: Szeptik (10180)
Szeptik Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10180
Ha valakit érdekel, és szándékozik mostanában új fiatot venni, a kollégám szívesen megválna 200.000 ft értékü utalványától némi kp fejében. Gondolom úgy a felét kéne kifizetni. Vagy a felére alkudni:)
rígel Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10179
Hol lehet ilyen csavarokat venni?
Az én ajtóimat a szervízben állították, de most, hogy nézegettem a csavarok fejei teljesen szét vannak forgácsolva. Jó lesz, ha ki lehet őket csavarni még 1x.
Előzmény: Törölt nick (10177)
kspacey Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10178
Koszi, bar nem sorozok, de egy ice tea-t megiszom ha sikerul. Holnap majd nekiesek.
Előzmény: Törölt nick (10177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10177
     Gyíknak igaza van, a zárat ne bántsd, mivel azon nem lehet állítani. Lehet erölködni, de minek. Az oszlopon levő kengyelt kell tutira helyretenni. Nem kunszt.  Megfelelő szerszámmal lazítsd meg, de csak annyira, hogy enyhe ütögetéssel módosítani lehessen az állásán, de ne lötyögjön. Először a szintet állítsd be, ami azt jelenti, hogy az ajtót ha óvatosan hajtod be, akkor a zárnyílás közepével essen egy vonalba. Lehet látni minden trükk nélkül, mivel akkor még van annyi hézag. Ez le-fel kocogtatással simán összejön. Ezután a csukódási feszességet ki-be pofozgatással tudod szépen belőni. Én először a kaszni síkjával hoznám össze és bróba. A bróba előtt húzd feszesre a rögzítő csavarokat, de ésszel, mert elég répa anyagok. Ha már úgy érzed, hogy megfelelően csukódik, akkor ismét lazítsd meg a csavarokat, de a felsőt hagyd feszesebben és most kis koppintásokkal kb. 1 mm-t vidd a kengyel külső felét a küszöb irányába. Ezt azért csináld, hogy sz.. úton ne legyen kopogós a bejárat. Befejezésül húzd véglegesre a csavarokat. Ezt mire leírtam, cirka 4 ajtót simán belőtem volna. Ahogy Gyík is írta, max.  1-2 perc, de legyen elsőre tíz, még az sem tragédia. Ha segítettem, igyál az egészségemre egy sört.
Előzmény: Grandeferi (10172)
VDaNi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10176
Sárga dob vááá :O
Előzmény: Grandeferi (10136)
VDaNi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10175
Furcsa, hogy pont a kis fogyasztást emelik ki, ahogy itt pont nem ezt mondjátok! ??
Előzmény: VChris (10150)
VDaNi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10174
Nekünk nagyon rég van fóliás autónk, a Stilo nagyon sötét, az Alfa is, a Scenic is, most a Toyotam is sötét, s soha senki sem szólt még ezért...
Ha csak hátul fóliázod, akkor meglesz az első Grande Punto Van. (legalábbis az én szememben :D)
Előzmény: Grandeferi (10132)
alázógyík Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10173
Francokat, 1-2 perc alatt meg lehet csinálni. Komolyan mondom. Nem nagy ügy.
Előzmény: Grandeferi (10172)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10172
De nekem meg a többi ajtónál a kampok fixek Í(mindegyik ott van ahol a többi) és az ajtón lévő záraknál vannak a különbségek... onnan gondolom h azt kéne... na ezért nem akartam hétköznap csinálni, mert tudom ha egyszer hozzá nyulok az nem lesz meg 1-2 óra alattt! :)
Előzmény: alázógyík (10171)
alázógyík Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10171
Szerintem meg pont nem a zárat szabadna, hanem a kampót kell 1-2mm-t állítani. Szervízben is azokat szokták.
Előzmény: Grandeferi (10170)
Grandeferi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 10170
Elmondom olyan laikusan mint ahogy Én csinálom majd magamnak ha Gyík kolégától megkapom a kulcsot pár órára! :) Aztán majd veszek magamnak is egyet... (vagy nem adom visssza :P )

NOs a multkor körbe nyitottam az összes ajtót és azt vettem észre h az ajtón lévő zár 3 ponton van rögzitve.... mindegyik ajtómnál egyik másik bentebb/kintebb/fentebb/lentebb van (tehát egyik se középen a foglalatában) és azok (majdnem mind) tökéletesen csukodnak, igy arra következtetésre jutottam h a vezető oldali ajtonak az a baja h mind 3 csavar teljesen középen van és nem tud zárni rendesen.... igy kilazitom mind a 3-at megprobálom "lemásolni" az egyik ajtó "konfigurációját" és addig játszok vele míg jó nem lesz! :)

Sztem elég csak zárat... a kampo fixen van rögzitve, ezek meg erre szolgálnak... de kiváncsi vagyok mennyi időmet veszi el, illetve szarabb lesz-e azzal h hozzá nyulok...

Igaz a mondás: Fiatot, az vesz aki szereti az autóját...bütykölni.
Én nem tom h mivan a belső világításommal de tegnap este megint nem világított! :( Addig kötözködik míg fenyítést nem kap!
Előzmény: kspacey (10169)
kspacey Creative Commons License 2007.03.06 0 0 10169
Nekem van megfelelo keszletem, de en meg nem tudom, hogy kell finomhangolni az ajtot, valaki felvilagositana? Mert ugye az ajton levo zarat is lehet, meg a karosszerian levo kampot is allitgatni. Elore is koszonom!
bazsC20NE Creative Commons License 2007.03.06 0 0 10168
akkor nem javaslom, hogy megnézd a kipufogódat ;)
az max felületi rozsda és tök normális
csiszol és fest, ha nem tetszik ;)
Előzmény: Grandeferi (10167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!