Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51761

 

 Félelmetes ! Ez bizony a Vándor...( Falco peregnius :((

Előzmény: Neon Licht (51758)
Brevduva Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51760

" Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségével "

itt nem megyünk semmire! Esetleg, ha a

" Vakok és gyengénlátók Országos Szövetségére " hivatkoztál volna

ugyanis a látásom már nem tökéletes és itt a fórumon bizony elég olvasni

tudni, de ez megkívánja a látás bizonyos fokú meglétét!

 

Akár egy szponzori ajándék is lehetne! Mi? :-)))

Vagy már lehet, hogy neked ilyen van?

 

Előzmény: ez-Ben (51755)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51759

Köszi! Próbálkozom.
Előzmény: Neon Licht (51757)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51758
Egy tréning, két ragadozó, két támadás. Még nem láttam ilyet, kb 10x rárepült, ha kitért a galamb, nem utána ment, hanem fölfele, marha gyorsan emelkedett, és újra rácsapott. Végül a galambot egészen a földig leszorította.
Előzmény: ez-Ben (51752)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51757
hello, többet is próbáltam, néha jó is, ha többféle nyersfordítást látok, akkor jobban összeáll a zagyvaság. Újabban beérem a google fordítójával.
Előzmény: Törölt nick (51756)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51756

Kedves Neon!

Régebben említetted , hogy fordítóprogramot használsz.
Melyiket? Előre is köszi.
Előzmény: Neon Licht (51733)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51755

 

 :) Gondoltam, hogy a szponzorálás szót megint nem veszi a füled. Már előbbre felvettem a kapcsolatot a " Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségével " ( Bp. Benczúr.u.21. ) Rövidesen már jelekkel is tudom mondani ! :)

Előzmény: Brevduva (51754)
Brevduva Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51754

Kössz az ünnepi jókívánságokat!

A cikkel kapcsolatban; még mindíg várok!

Ugyanis egyszer "figyelmeztetsz", egyszer meg "biztatsz".

Várom, hogy "kikristályosodjon" ebbôl valami! :-)))

Persze én mindíg abból indulok ki, hogy nekem Te jót akarsz!

 

Előzmény: ez-Ben (51748)
Brevduva Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51753
Szerinted lesz ebbôl valami? :-))) De komolyan!
Előzmény: Tubibá (51749)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51752

 

Hogyan kell érteni, egy támadásban két galambod, vagy ismételt tréning alkalmával?

Előzmény: Neon Licht (51750)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51751
Ja helyezéstől függetlenül természetesen.
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51750
Zámoly határában él egy sólyom pár. Ha mégse sólyom, akkor kurva gyors héja.
Két egyéves hím árán szereztem a tapasztalatot.
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51749

Sanci bevallom férfiasan nem tom.((((())))))

Ha nem veszitek sértésnek, én felajánlok 1 serleget a netes fiatalokra, mégpedig amelyik tubi a legtöbb pontot gyüjti össze annak.

Előzmény: Brevduva (51745)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51748

 

                                 A  Puszta - Söndör ! 

 

                   "  Hej, mostan puszta ám igazán a puszta !

                    Mert az az ősz olyan gondatlan rossz gazda,

                                      Amit a kikelet

                                   És a nyár gyűjtőget

                           Ez nagy könnyelműen mind elfecséreli

                          A sok kincsnek a tél csak hűlt helyét leli. "

 

 Sancika, már régen a szakkcikkeden kéne munkálkodnod a végén már csak egy apróhírdetésre futja . Miből akarod szponzorálni az index Loft kupát ha már "ráültél"  a buszbérletedre  ?  ( A külhonba is kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok ! :)

 

Előzmény: Brevduva (51745)
Hajas63 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51747
Ma volt az 5.tréning 35-40km ,,egy, kicsit késett de megjött,, még nincs hiány,,sajnos most kell mennem dolgozni,((
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51746

 

 :) A Kellemes Húsvéti beszélgetés közben, azért szögezzük le. Sz.Pista akkori nevezetes bajnoksága olyan, mint a Noszty fiú esete Tóth Marival. Egyszeri és soha többé senki által meg nem ismételhető. Így érdekességként lehet róla beszélni, de semmilyen példában nem mérvadó !:)

 Az életben már sokat mondták : A pénz nem boldogit ! ( A kórus meg mindjárt rávágta, de jó ha van ! ) A mi spotunk sem kivétel...Iti-Atival holnap megyünk locsolni és "összeverselünk " egy serlegre valót, tartsatok velünk !:)

Előzmény: Tubibá (51744)
Brevduva Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51745

Természetesen így van ahogy mondod.

Én abból indultam ki, ami a "választékból" nekem szimpatikus!

 

B.II.

 

Nálatok a négy hosszú, mert látok benne logikát, hogy két egymást követô hétre nem tettetek be két hosszú utat. Tehát, ha nincs sok galambom tudom pihentetni azt a keveset, ami van!

A másik dolog, ami nagyon pozitív benne, hogy itt nem kell "csapatosdiba" gondolkodni, az élgalambok a lényeg! (négy út, négy élgalamb és lehet, hogy lesz olyan dúc, ahol ezt nem csak egyszer tudja megcsinálni egy dúc!

(ez lenne, ami tulajdonképpen kimeríti a "Champion" szó valós jelentését! pl. a

boxban is az a Champion, aki, azáltal marad versenyben, hogy mindíg Ô gyôz!

Többször is a ringbe száll és mindíg legyôzi a másikat - tehát ô az elsô minden meccsben és a végén a nyert meccsek száma alapján magasztalják. Figyelem itt most nem a tenyésztôkröl van szó! Itt most a galambról, mint egyedi résztvevôröl!)

 

B.I.

 

Itt meg a sprint tettszik, mert ellentétben a többi kerületekkel - annak a tudatában, hogy a sprintben nem kell a galambokat pihentetgetni - nincsenek beiktatva a kényszer pihenôk! Én úgy gondolom, hogy "csak a sprint" nem követeli meg a nagy galamb létszám tartását, tehát ez itt is pozitív jelenség!

Itt is érdekes lenne egy olyan hasonló kiírás, hogy ki a "Champion" a sprinten?

Tehát melyik galamb kerül ki legtöbbször "gyôztesként" a sprintes meccseken?

 

Szilánkok;

Fakéz! Nálatok ott van fehéren feketén, hogy 1 tenyésztô 1 csapat. Ugyan ezt nem találtam meg a Szilas honlapján. Ott hogy van? Van csak én bénáztam? :-)))

Előzmény: Tubibá (51734)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51744

1 picit nem értek veled 1-et. Nagyon szomorú lennék ha minden csak pénz kérdés lenne a galambászatban.Mint aszt már az élet is bizonyította, nem minden az ,hogy valaki tele van lé-vel.(hál istennek, mert akkor elég nagy szaharában lennénk sokan ).Ja és hozzá teszem ,hogy régebben sem ez volt a per döntő. ( utalnák itt Sz. Pistára, mikor nem küldött az első utakra és mégis megtudta nyerni a bajnokságot). Erröl is .és még sok minden másrol 1 egész este beszélgettünk Pistával kb úgy 7-8 évvel ezelőtt. Úgy búcsúztunk ,hogy nagyon kellemes este volt, és az eszme csere nem hozott számunkra új dolgokat, ( ugyanis ált. megeggyeztek a dolgokrol a véleményünk.

A költségekről  pedig szerintem leht elgondolásunk, a következő képpen. Versenyzők:kb 3000ft/db  / év

Tenyész:          2500

Fiatal               2500

Szerintem kb ennyi lehet, de nem számoltam ki, csak saccoltam. Persze ebben nincs benne ha valaki kezdő, és a beszerzések, ( úgy mint óra galamb, galambház stb,). Eszt az összeget a fenttartásra értem , mikor már van 1 beált állomány. Lehet hogy tévedek, de szerintem nem túl sokat.            

           

Előzmény: Törölt nick (51740)
Hongaars Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51743

Ha már te is vetted a fáradtságot, hogy leírtad, akkor megemlítem én is, hogy 2 nappal ezelőtti cikkükben a belga elnökségi ülésről volt szó, ahol szintén az elöregedés problémáját vetették fel, valamit a drasztikus költség - és kiadáscsökkentés szükségességét, mert már a szövetség működése van veszélyben. Tehát ez már mindenhol probléma!!! Ezenkívül újra fel akarják osztani az országot zónákra és szektorokra az eddigi provinciák helyett - amik ugye nem a postagalmbsport által lettek kialakítva, - mert úgy találja az elnök, hogy így egyenlőtlen a küzdelem!

 

Kellemes Nyúlnapokat!

Előzmény: Neon Licht (51733)
Krétás Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51742

Köszönjük a fordítást! Érdekes és tanulságos. Eddig is az volt a véleményem, hogy a mi rendszerünk sem annyira kutyaütő (és mi magunk sem vagyunk azok) mint ahogy azt többen hangoztatják. Biztos vannak olyan tagszövetségek ahol jogos a kritika, de a többségben szerintem elég széles a választék különböző értékelésekhez. Ebben sokan megtalálhatnák a maguk sikerélményét. Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér. Ne azokban a kategóriákban akarjon elöl lenni ami az ő lehetőségeit meghaladja. A teljes egyenlősdi utópia! Mint ahogy az élet egyéb területein is. Ezt tudomásul kell venni.

 

Még annyit jegyeznék meg hogy az írásban szereplő bajnok állománylétszáma szinte azonos egy átlagos magyar állománnyal. A többségnek nálunk is 30-40 versenygalambja van. Ezzel a létszámmal nagyon szép eredményeket lehet elérni Magyarországon is.  

Előzmény: Neon Licht (51733)
A kezd Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51741

Sziasztok!

 

Benzing Atis órákat(2db)keresünk.Ha tudtok valakit,ezen a számon hivjon:

06308384029!

Köszi mindenkinek

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51740
Ezt az anyagi dolog részét, Puskás Öcsibá, már régen megfogalmazta :
- Kis pénz kis foci, Nagy pénz nagy foci !
Ez így is volt, így van, és így is lesz !!!
Ha őszintén leírná mindenki, hogy éves szinten mennyi lóvét tol bele a galambászatába ,
azt hiszem, megdöbbentő összegek is jönnének ki.
Nos az "egyenlőség" azt hiszem, már itt elszállt.
Az más kérdés, hogy valaki hogyan használja fel a "keretet " :) , ésszerűen használja-e
fel, vagy csak úgy górja, mint bolond tehén a csalamádét !
Ahogy Szappanos Mester mondta : - A galambász nyaktól felfelé ...........
De ez már egy másik fejezet.
Előzmény: Tubibá (51737)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51739

 

 :) Szép húsvéti Ajándék !

    Egyszer írhatnál egy hasonlót pl. Bmalagról ! ( ha mész a Monori börzére :)

Előzmény: Neon Licht (51733)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51738
Gratula jó cikket választottál, és fordítottál, köszönjük a munkádat!!!!
Előzmény: Neon Licht (51736)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51737
Nekem ez nagyon tetszik, szinte minden benne van amikröl itt folyt a vita mostanába. Szerintem a legfőbb probléma a gazdasági helyzet, és a többit csak bele magyarázzuk.
Előzmény: Neon Licht (51733)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51736
20 pernél tovább sosem maradhat előttük AZ ETETŐ. Ez kimaradt, bár van szóismétlés és más hiba is, elnézést.
Előzmény: Neon Licht (51733)
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51735
No átmék vecsésre megnézem a frizbiző kutyákat. )))))
Tubibá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51734
Sziasztok! Mért, az általános nem tetszik? Ha akarsz akár 17 uton is részt vehetc, de nem esel ki akkor sem,ha csak mondjuk 8 utat tudtál csinálni, mivel 3-3-3út számít be.Mondhatjuk aszt, hogyépíthetc bármej távra állományt? (evvel a programmal), én aszt gondolom igen. Az 5 hosszún meg a sok rövid, közép- távokon szintén benne van a lehetőség szerintem.
Előzmény: Brevduva (51713)
Neon Licht Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51733
Kellemes Húsvétot!

A pipa hoz egy cikket a holland Barelds Nijboer-ről aki Frízland tartomány bajnoka lett. Pontosabban egy 16 klubot egyesítő szervezeté.
ÁLTALÁNOS bajnok. 17 pár, totál özvegységben röptetett galambbal. Nyer 6 első díjat, de ezek a hátsó sorokban vannak megemlítve, pedig önmagukban is érdekesek, van benne sprint (Boxtel 181km) és hosszútáv (Blois 708km). Cheatudun-ból országos első lett, a táv 658 km volt. Nagyon büszke a Pelikán klubban nyert bajnoki címére, mert olyan ott ellenfelei vannak, mint Pieter Veenstra, vagy Jan Forest.
Csak azért említem a dolgot, mert kicsit belefagytunk a 40 éve tartó reformtörekvésbe, és állandóan a nyugathoz akarunk felzárkózni, ahol a bajnokság állítólag nem számít. Dehogynem.

nj1 Emellett a galambászattal kapcsolatos problémaként a tagság fogyását említi. Az ok szerinte a túlzott drágaság, illetve kereskedelmi szellem. Egy átlagos gyerekes család alig engedheti meg magának, hogy elkezdje ezt a hobbit, ezért lassan elit sporttá válik. Valami módon elérhetővé kell tenni a rajongók számára, az amatőr mezőnynek.
/Nálunk első helyen a „korszerűtlen” csapatbajnoki rendszert szokták első helyen emlegetni, de ez szerintem -bár a rendszer javítandó- inkább csak elfedi a problémákat és mentségeket ad a valós folyamatok elkendőzésére./

Na, ha már felemlegettem Nijboer-t, pár kivonatolt mondat a cikkből, hátha érdekes:
Tenyésztés:
Több vonalat tart fenn, ezek:
- A 901-es, egy régi van Loon x Janssen eredetű vonal.
- Luyckx vonal (Zwagerbeck x Bosua)
- Jan van Ekeren vonala
- Egy Janssen vonal bátyjától, Gjalt Nijboer-től.
A vonalakat a legdrasztikusabb apa x lánya párosításokkal tartja fenn, a versenyzőket ezek keresztezésével nyeri (figyelsz Cromme?).
A szelekcióról:
50 fiatalt hagy meg magának. Teljesítmény alapján szelektálja őket, de néhány fiatal gyengébb teljesítménnyel is bizalmat kap. A megmaradáshoz aztán egyéves korukban szükségük lesz élhelyezésre, és legalább 50%-os helyezési arányra. Ami megmarad, az 4-5 évig is versenyez. Megfigyelése szerint azok a galambok, amik sprinten nem jók, középtávra sem valók.




nj3
Dúca egyszerű, a plafon megynitásától nem félt a szellőztetés miatt.

nj2

Versenyzés:
Januárban tenyészt. 18 napos fiatalnál a nemeket szétválasztja, és nem kerül sor második párosításra, hanem özvegyen kezdik a szezont. A hímek naponta kétszer, a tojók egyszer repülnek a ház körül. A versenyzők minden útra mennek. Nijboer szerint nem gond, ha a pár egyik tagja előbb jön, és nem várja a párja. Verseny után együtt lehetnek, akár másnap reggelig is.
Több kereskedelemben kapható versenykeveréket vegyít, azzal etet. 20 percnél tovább sosem maradhat. Tricho-ra 4 hetente kezel.
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.04 0 0 51732

 

 :) A jókivánságokhoz csatlakozva, a Kellemes lerészegedés az megy magától csak a kijózanodáshoz kell a "Mágia"... A Szomszédasszonyt el ne felejtsd ...itt a lehetőség, mindent a Postagalamb-ászatért ! :))

Előzmény: Potencsik József (51731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!