Keresés

Részletes keresés

.psp Creative Commons License 2014.04.11 0 0 2363

Pontositsunk. Kirohanásod neked volt.  Berágtál egy szakáruház linkje miatt.

 

Hidd el kevés a szakmailag korrekt honlap,ugyanezeket a termékeket láttam pontosan 1,5X ös áron is sokhelyen.

 

. Konkrét termékek nélkül meg nincs miről beszélni, a vastalanitó szükséges  mint te is irtad, de megveheted drágábban is máshol ugyanezt.

 

Szakmai kérdésekben szerintem szakboltot kell megkérdezni, de előtte ahogy a kolléga irta   kell egy ÁNTSZ szakvélemény.

Szakboltnál nem mindegy hogy egy 19 éves ámde bögyös kiscsaj 0 tudással ad el bármit ,(betanult rizsa alapján)  vagy a szakmával foglalkozó urambocsá mérnök végzettségű ember 23 év tapasztalattal.

Ugyanis ez drága sport, ha megvetted beüzemelted utána nem viheted vissza hogy valahogy mégse ez kéne ide....

 

Természetesen nyugodtan fussál köröket, vegyél termékeket ahonnét szeretnél.

 

Én nem boltos vagyok hanem vásárlója a boltnak  ezért ajánlottam, .neten pedig ezt linkeléssel lehet megtenni.

Ingyen kiszállitanak a világ végére is komolyabb összegnél.

 

Persze lehet utánfutón 50 kilómétereket is hurcibálni ha az szinpatikusabb.

 

Ha megsértettelek elnézést.

 

Ui. : Ha itt valaki ajánl valamit azon érdemes elgondolkodni mert itt is nagyon utálják  a túlárazott szarkategóriás berendezéseket, amikkel tele van a net meg MLMes ügynökhadsereg tukmálja 5Xös áron.

 

 

Előzmény: Kovalic 76 (2361)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.04.11 0 0 2362

Első körben kell egy teljes kútvíz analitika, addig nem lehet semmi pontosat mondani. Aztán kell hogy hol és milyen minőségű vizet szeretnél, illetve annak is a mennyisége. Ezek alapján lehet már valami konkrétat mondani. Mi kivitelezők vagyunk (jelzem előre), így tudok rendszert ajánlani, ha érdekel, viszont kellenek azok az adatok, amiket mondtam. Ha érdekel, írj nekem emailt ide: sz_marton(kukac)q-c.hu 

 

Vagy itt is megoszthatod a dolgot és mondok rá neked egy általános javaslatot, de az csak félsiker lesz. :)

Előzmény: Kovalic 76 (2361)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2361
Ha ilyen a stilusod, akkor nem hiszem hogy szuksegem van a tanacsodra.
Gondolom lesz itt olyan is, aki tud segiteni ilyen kirohas nelkul is. Egyebkent igen, reklam fobiam van. Es ne haragudj hogy felreertettem a hozzaszolasod.
Es mint a temaban laikus, varom az epito jellegu hozzaszolasokat ...
Előzmény: .psp (2360)
.psp Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2360

Mert honnét akarsz venni??? vasboltból???

Reklám fóbiád van?

 

Az nem tapasztalat hogy 12 éve  aqufilter termékeket használunk ( és Tény hogy a linken a legolcsóbb) és tökéletes vizet állitanak elő. az a Vastalanitó meg a legjobb ár-érték arányu vastalanitó.

 

Sok szerencsét.

 

Ha máskor reagálsz előtte gondolkozz mert nem mi szorulunk a tanácsodra hanem forditva.

 

Konkrét berendezés megmutatása nélkül miről akarsz beszélgetni? 

 

Én 12 éve használom a kertben természetesen további szűrőkkel és az ÁNTSZ által is fogyasztható vizet csinálok a prérin is :-)))))

Előzmény: Kovalic 76 (2358)
.psp Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2359

Volna mégegy kérdésem . Haverom vett egy viztisztitót 5 mic mechanikai aktivszén KDF van 1db 10" os szürő házban. Elege lett az ásványviz flakoin cipelésből a 4. emeletre.

 

Kollégák mindjárt huhogtak hogy a KDF káros  a réz meg mittom én mi miatt valami ion cserét mondtak még.

 

.

Sztem semmi baj nincs vele.

 

 

 

http://www.vitalnet.hu/webaruhaz/asztali-viztisztitok/fh-ctf-asztali-viztisztito-kdf-szurovel-verhetetlen-aron/

 

Ez az a tipus.

 

A Másik hogy  Czeizel doki nyilatkozott a Tvben hogy a hormonok miatt  ami a csapvizben van konkrét összefüggést lát a terméketlen párok számának megnövekedésével kapcsolatban.

Namost Czeizel nem egy Viztisztító ügynök tipus, nem kizárt hogy igaza van.

 A kerámia szürő 0,3 mikronos az kiszüri a hormonokat?

 

 

 

7. vagy 8. percnél lesz a kisöreg.

Kovalic 76 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2358
Koszonom, de leginkabb szemelyes tapasztalatok, valamint gyakorlati tanacsok erdekelnenek.
Nem pedig egyenes linkek uzletekhez ....
.psp Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2357

Én erről a honlapról rendelek dolgokat amit lejjebb beirtam, van ingyenes telefonos tanácsadás is és nagyon korrektek az áraik.

Előzmény: Kovalic 76 (2356)
Kovalic 76 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2356
Sziasztok!

Segitsegeteket szeretem kerni.
Van egy kb. 19 meteres furt kutam, mely hidroforral latja el kulteruleti hazam vizzel.
Amit latok: nagyon vasas a viz, durvan barnul a szaniter.
Miilyen lehetosegeim vannak, ha tisztitani szeretnem a kut vizet? Furdes, fozes, babafurdetes, medencetoltes, esetleg ivas. Megoldhatoak ezek a dolgok?
Leginkabb a vas okozta esztetikai dolgok zavarnak...

Koszonom
.psp Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2355
Előzmény: Törölt nick (2352)
Spezial Creative Commons License 2014.03.25 0 0 2354

Lehet hogy így van. Lehet ha nincs elég nyomás a légtérben akkor nyúlik ki annyira a gumi, hogy szivárog. Most kissé jobban megfújtam mint szereti, mert elég szépen jön a víz. Ha nagy a légnyomás talán nem tud úgy domborodni hogy átszivárogjon.

Előzmény: Törölt nick (2350)
Spezial Creative Commons License 2014.03.25 0 0 2353

Víz jön belőle. Furcsa ez. Pedig elég egyszerű szerkezet. De valszeg az van amit Misland ír.

Előzmény: Szabó Márton (2349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2352

Nem tudom, milyen magas, de én például valamikor ittam sok Parádi-vizet, semmi bajom nem volt tőle:

 

http://medaqua.hu/hu/gyogyviz/paradi-kenes

 

A mezőkövesdi Zsóry-fürdő gyógyvize is iható, ami olyan erősen kénes, hogy gyakorlatilag bűzlik tőle. (Nem mintha én finnyás lennék rá, csak tény.) Ugyanakkor minden ásványvízre (500 mg/l felett) vonatkozik, hogy kúraszerűen javasolják fogyasztani.

Előzmény: Törölt nick (2351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2350

Nem leszakad, szerintem kis repedés keletkezik a gumin, mondjuk a szélén valahol, ahol hajlító igénybevételnek van kitéve.

 

Mint ahogy a fürdőszobai gázos-átfolyós vízmelegítővel is jártam egyszer. Van benne egy gumimembrán, észleltem is egy kis rendellenességet a nyomásszabályzásban, gondoltam, megint átszakadt a membrán. (Ez csak a vizes körben játszik szerepet, gáztól teljesen független téma.)

 

Tehát szétkaptam ezt a vizes egységet, de a membránon nem láttam a régebben már tapasztalt hibát, illetve más gondot sem találtam. A hibajelenség persze nem szűnt meg. Később ismét kiszereltem, akkor találtam egy olyan mikrorepedést a gumi pereménél, ami csak akkor látható, ha kézzel jól széthúzom.

 

Bármilyen apró lyuk már tökéletesen elég ahhoz, hogy lassan, de biztosan átszivárogjon rajta a víz.

Előzmény: Spezial (2348)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2349

Egy egyszerű megoldással tesztelhetnéd, hogy van-e még rendes szigetelés a víz és a levegőréteg között. Ha megnyitod a tartály tetején a víz szelepét, majd lentről pumpálod bele a levegőt, akkor elvileg ha hibás a tartály, akkor felül fog kisüvíteni a bepumpált levegő. Amúgy nem normális, hogy a lenti szelepen víz folyik.

Előzmény: Spezial (2348)
Spezial Creative Commons License 2014.03.23 0 0 2348

Igen, ez kicsit fura, hogy a tartályba alul kék vizet rajzoltak. Akkor valszeg tönkre ment a gumi. Leengedtem a vizet, de maradt benne egy pici amit pumpával se tudok kitessékelni, majd felpumpáltam és bekötöttem. Látszólag jól működik. Elvileg ha leszakadt a gumi akkor a víz nem tudna kijönni felül ugye?

Előzmény: Törölt nick (2347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 2347

Nem volt még ilyen tartályom, de szerintem sem egy normális jelenség, vagyis hibás. Alábbi linken látható egyébként egy animáció is, az érdekesség kedvéért:

 

http://www.permeate-pump.eu/PP100ben.htm

 

A színezés ne tévesszen meg, a tartály aljában van a levegő, felette a víz.

Előzmény: Spezial (2346)
Spezial Creative Commons License 2014.03.23 0 0 2346

Van egy ilyesmi alap RO víztisztítóm:

 

 

Az lenne a kérdésem, hogy kevés víz jön ki a tartályból, hamar lemegy a nyomás benne. Gondoltam felpumpálom, rátettem egy autós nyomásmérőt de rögtön tapasztaltam, hogy víz spriccel ki a szelepen. Szabad ott víznek lennie? Mert e szerint a kép szerint túlnyomásos levegőnek kéne lennie:

 

 

Tönkre ment a gumi membrán?

 

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2345

A Peltier elem közismert, mint félvezetős hűtés. Lehet, hogy víztartályban nem, de máshol igen

Szóval van egy kocka, bemegy jó sok áram, ettől az egyik oldala melegszik, másik fele lehűl. vagy egyik oldalát melegíted, másikat hűtöd, és áramot fejleszt. Proci hűtés, 12V mobil hűtőtáska, stb

 

a meleg oldal annyival melegebb, amennyivel a hideg hidegebb, ergo 25 fokon ha 15 fokkal hűl a hideg, akkor 15 fokkal + veszteséggel melegszik a másik, a különbség nem lehet több mint 65fok, ritkán 80fok. ha a meleg oldal elégtelen hűtésű, a hideg oldal is túlmelegszik ennyi a titka. (és lehet rétegezni is, egyik elemmel hűtöd a másikat, így a 100fok különbség is kijöhet)

 

Egyébként ha azt vesszük, a víztől 4,2kj/kg fokonkénti energiát el kell venni, ez 10fok 1kg esetén 1h alatt 10Wh, 10perc alatt 60-70Wh energiát kell elvonni. A kompresszornál csalóka, a 100W kompresszor teljesítmény lehet 200-250W hűtőteljesítmény is, mint klímánál akár 4-5x hűtő teljesítmény is, tehát nyilván bőven jobb...

 

Köszi az infót amit kaptam, meglátom, belefér-e a keretbe.

Előzmény: Szabó Márton (2344)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2344

Nem ismerem azt a hűtési technológiát vízadagolókban, amit írtál. Az biztos, hogy maga a 70W alapvetően nem kevés, bár írom ezt egy jól szigetelt kompresszoros rendszerre. A vízadagolók többsége 100 W körüli teljesítményt tud. Ilyen teljesítménnyel viszont már tudtunk Tesco-ban standolni és mondjuk 15 liter hűtött vizet kipréselni egy gépből óránként. Sőt, ha megtoldják egy jégbank rendszerrel, akkor akár a 100W lehűt 20-25 litert is. Tehát ez a teljesítmény része nem lenne rossz elvileg.

 

Amúgy víz hőfok ezeknél a gépeknél állítható egy potival. Igazából nem a hőfokot lehet állítani, hanem a leadott teljesítményt. 

Előzmény: GeriSoft07 (2343)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2343

Szia!

Ezeket a reviewkat végigolvastam a kérdéseim előtt :)

Igen, kinek jó, kinek nem. Nekem is a hűtős 4 fokos víz túl hideg, nyáron 35 fokban főleg... és ismerve, hogy peltier elemmel megy, és annak a 70W teljesítményét, nem is hűthet többet 2 pohár víznél.

A 70W a készülékre van írva, ha kézben szeretnél fogni egyet, Auchanban kapható, megforgatod, de hátul ebben is csak egy hűtőborda meg a venti látszik.

 

Ha publikusan nem hirdetnél, emailben is jöhet a gerisoft kukac gerisoft pont hu címre

 

Előzmény: Szabó Márton (2342)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2342

Amúgy megtaláltam a tökéletes helyet neked, ahol lehet erről a termékről infót gyűjteni:

http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B009A76DLO/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

Van 50 review. Az ottani írások közül lehet jobban mazsolázni. 

 

Van aki azt írta, hogy tökéletes a hűtött víz hőmérséklete és megfelel az egész családnak, míg egy másik azt írja, hogy 5dl kiengedése után már nem jó és több óra, mire visszahűl, így inkább teszi be a vizet a hűtőbe. Persze lehet az egyikük 20 fokban, télen próbálta ki, míg másikuk a 35 fokos nyári melegben. Ez ugye nem mindegy, hiszen akinek sima víztisztítója van, az egy kis víz kiengedése után "élvezheti" a csövekben lévő vízhőmérsékletet. Amíg egy ilyen asztali gépben álló víz átveszi a szobahőmérsékletet.

Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2341

Fogalmam sincs. Volt már a kezemben ilyen gép, de azon kívül, hogy hővezető csövek voltak benne, hűtőborda és ventilátor, mást nem láttam. Szerintem ennyit tudott.

 

Nem szeretnék fórumon "hirdetni", így nem jelölném meg a termékünket, mert rontja az általam írtak megítélését.

 

Amúgy érdekes, hogy amit linkeltél terméket, sehol nem láttam róla infót, hogy hogyan és milyen mértékben tud hűteni, ezért feltételeztem, hogy elírás maga a hűtés is. Nem is értem miért nem jelölik rendesen, ha van benne ilyen funkció.

 

A véleményemet ettől függetlenül fenntartom. Mi fő profil szerint üzemekben és irodákban szolgáltatunk védőitalt, így nyilván nagyobbak az elvárásaim egy ilyen géppel kapcsolatban. Van rá példa, hogy nagy cégek próbálkoznak be pl. ilyen Metro féle gyerekjátékokkal és aztán döbbennek rá, hogy kidobták a pénzüket. Szerintem háztartási szinten is gyenge eresztés, de ez van.

 

Egy jó gép 10 év után is jól fog működni. Hozzáteszem konténeres megrendeléseink vannak és az importált gépeknek a meghibásodása egy 5 éves időt tekintve 100-ból 1-3db-ra tehető, melyből mondjuk 1 kompresszor, 2 pedig filléres hiba (mondjuk 100Ft-os bimetal). Ergo 5 év alatt 100-ból 1 gép dől ki úgy, hogy a javítás nagyobb összegre rúghat. Szerintem nagyon jó arány. Mivel mi üzemeltetünk, azaz többségben nem eladjuk a gépeket, hanem béreltetjük, így nálunk igen nagy ennek a jelentősége.

 

A javítás is hosszú távon megoldott. Viszont ezek javarészt egyszerű szerkezetek. A víz gyakorlatilag csak inox részekkel találkozik (kivéve a kiömlő csap) és külső cserepanelek is elérhetőek, így kívül-belül újjá varázsolható még egy több éves, kemény körülmények között szenvedő gép is.

 

Ráadásul olyan szűrőt akaszthatsz rá, ami csak jólesik. Mi pl. a hálózati gépeinkbe egy aktívszenes és UF szűrős inline rendszert használunk. De akár már egy egyszerű inline carbon block megfelelő lehet. Ilyenből márkás kivitelt  (pl. Pentek) gyorscsatlakozóval szerelve lehet kapni 4eFt körüli bruttó áron 6-12 hónapos irőszakra, vagy mondjuk 10.000 liter körüli kapacitással.

 

Én ezzel csak azt akarom javasolni, hogy inkább egy jobb, minőségibb gépet vegyél, mint valami műanyag ákombákomot gravitációs kivitelű, gyakran cserélős szűrővel. 

 

Előzmény: GeriSoft07 (2340)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2340

"Persze olcsóbb van, mint pl. ballonos és talán már hálózati gépet lehet venni Metro-ban, csak azokba elfelejtettek kompresszort tenni. A hideg vizet egy ventilátor készíti. :) Ilyen is van..."

 

Nem lehet, hogy abban is Peltier van (kívülről csak ventillátort látsz....)??

Előzmény: Szabó Márton (2337)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2339

Köszi a sok jó infót ebben és a másik szólásodban, de pont ez amivel az egészet lehúztad:

"Látom hogy a gép neve chiller, de semmi jelet nem látok ami arra utalna, hogy valóban hűteni is tud. Ránézésre egy kompresszor és hűtőborda nem igen férne el benne rendesen, arról nem is beszélve, hogy energiapazarlás lenne a fenti műanyag szigeteletlen tartályt hűteni."

 

Pont azt kértem, hogy a feltételezéseket, bárminemű alapot mellőző "úgyse jó"-kat hagyjuk.

 

Peltier elemes hűtés van benne, víz-levegő modul, a gyári adattábla szerint 70W-os, a meleg oldali hűtőborda (aktív hűtés) mérete alapján tényleg el tud disszipálni 60-70W hőt

És nem az egész tartályt hűti, ezt meg is említik tesztben negatívumként, hanem a peltier elembe szerelt hőcserélőben lévő kb fél liter vizet, így sajna ki tud fogyni a hideg víz

És nem tud 4-5 fokos vizet, mert max 12 fokkal tud a környezet alá hűteni ami szintén a peltier elem korláta

 

ÉS igen, abban biztos vagyok, hogy nem tud annyit, mint egy 90ezres gép, hülye aki ezt gondolja, így van. Ha esetleg mutatnál gépet, amit ti árultok, tudnék gondolkozni benne. szénsav nem kell, van 2 palack a sodaco tartályhoz :)

Előzmény: Szabó Márton (2337)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2338

Anno poénból megkínáltuk néhány szűrőnket kólával, egyéb üdítőkkel, borral, hogy megnézzük mi jön ki a túloldalon. Konkrétan egy H300-as EVERPURE szűrővel próbáltuk ezt meg amíg be nem dugult. Ami kijött a túloldalon az többnyire cukros víz. A CO2 természetesen kiment az üdítőkből, ahogy a színük is csökkent, valahova a víztiszta és az eredeti állapot közé. ízre viszont főképp a cukor maradt meg, ugyanis a cukor mikronos mérete jóval kisebb, mint amit egy szénszűrő, vagy akár egy UF tud. Majdnem az RO szintjén van, de annál viszont nagyobb, tehát 0,0001 és 0,01 mikron között van valahol.

 

Azt érdemes tudni, hogy a vízből az anyagokat két fő módon szűrhetjük. Az egyik esetén kémiailag kötjük valamihez, mint pl. a szén megköti a klórt. A másik esetben fizikailag az útját álljuk egy nála kisebb résmérettel. Ilyen módon tudja mondjuk az UF szűrni a vírusokat, vagy az RO akár a cukrot. Egy bonyolult, sokmindent tartalmazó üdítőből biztosan nem fog mindent megszűrni a szén, mivel a résmérete jóval nagyobb, mint sok anyagnak. Illetve valószínűleg nem fog tudni sokféle anyagot kémiai úton sem megkötni. Ez viszont egy hálózati víz esetén nem nagy gond, mivel a főbb anyagokat jó minőségű szénnel szépen lehet szűrni kémiai úton főképp. Ilyen a klór és klórszármazékok is. Cukor meg amúgy sem lesz a vízben.

 

Amúgy két féle szén is igen különböző lehet. Nem csak abban különbözhetnek, hogy mennyi anyagot tudnak megkötni, hanem hogy ha mondjuk azt írja rá a gyártó, hogy 1 mikron, akkor az pontosan mit is jelent. Ez vonatkozik szinte minden féle szűrőre. Gondolok itt arra, hogy a résméret nem fix, azaz nem minden lyuk a szerkezetben azonos méretű. 1 mikronos szűrőn épp úgy átmehet a 10 mikron is, a kérdés csak az, milyen mértékben. Jobb gyártók, főleg ipari területen grafikonozzák ezt. Van hogy egy papíron 1 mikronos szűrő 1 mikronon 60% hatékonysággal szűrő, 10 mikronon 90%, 20 mikronon 99%. Viszont egy másik papíron 1 mikronos szűrő már 99,7% hatásfokot mutat, míg 5 mikronon 99,9%. Ezzel együtt nyilván 0,5 mikronon is tud még produkálni mondjuk 70%-ot és így tovább. Tehát a történet nem olyan egyszerű, hogy ha valami 1 mikron, valami pedig 5 mikron, akkor az 1 mikron jobb. Lehet akár ugyan olyan is a grafikonjuk.

 

Aztán ott van még a szén mennyisége, ami egyértelmű miért nem mindegy. Aztán lehet granulált formában, vagy tömb szénblokk. Sőt létezik olyan formában, mikor előszűrőt "itatnak" át szénnel. Tehát sok minden befolyásolhatja hogy a termék éppen jó, vagy elmegy kategória.

 

Előzmény: GeriSoft07 (2330)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2337

Látom hogy a gép neve chiller, de semmi jelet nem látok ami arra utalna, hogy valóban hűteni is tud. Ránézésre egy kompresszor és hűtőbérda nem igen férne el benne rendesen, arról nem is beszélve, hogy energiapazarlás lenne a fenti műanyag szigeteletlen tartályt hűteni.

 

Amúgy a gravitációs elven működő szűrőktől nem lehet csodát várni. Egy normális szűrőnek nyomás kell, hogy átpréselődjön rajta a víz. Ami ilyen nyitott rendszerű csöpögős megoldás az sosem lesz szerintem az igazi.

 

Amúgy ha olyat akarsz, ami hűt is, akkor asztali, vagy álló hálózati vízadagolót kell venni. Ha a vízadagoló nem rendelkezik gyári szűrővel, akkor elvileg bármilyen elé köthető, ami csak tetszik. Ergo a vízadagolás/hűtés/fűtés/szóda, illetve a szűrés két külön dolog, két külön termék.

 

Szerintem az országban mi kínálunk legjobb árban hálózati vízadagolót és így is 89900 Ft a legolcsóbb, bár szűrőszettel együtt ebben az esetben. Ha szóda is szükséges az ár minimum a duplája viszont, úgy hogy magunk gyártjuk az egységeket. Ennyiből lehet normális gépet építeni, beszerezni, eladni.

 

Persze olcsóbb van, mint pl. ballonos és talán már hálózati gépet lehet venni Metro-ban, csak azokba elfelejtettek kompresszort tenni. A hideg vizet egy ventilátor készíti. :) Ilyen is van...

Előzmény: GeriSoft07 (2329)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2336

fajlagosan drágára céloztam. Ft/liter

Előzmény: Szabó Márton (2335)
Szabó Márton Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2335

Drága? Gyakorlatilag a legolcsóbb berendezések, tömegtermékek. Normális rendszer ilyen árban nem jön ki. Én inkább azt mondanám félmegoldások olcsón.

Normális rendszer 25-30eFt körül kezdődik!

Előzmény: GeriSoft07 (2327)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2334

Rakerestem, tenyleg pletyka a katrany :)

Előzmény: Törölt nick (2333)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2333

Nincs kátrány a kólában, legfeljebb kátrányból kivont aromaanyag lehet ma már csak. Valamikor a 70-es években a Sztár-narancs, Bambi üdítőkről mondták, hogy kátrányos, de az nem a színét befolyásolta (nem volt fekete), hanem az ízét, aromáját.

 

A kólát sem színezték soha kátránnyal szerintem (ihatatlan lenne), hanem karamellel, esetleg még növényi kivonatokkal is.

 

Amit a cukorról írtam, az mondjuk nem jött be, mert úgy látom, aktívszenet a cukorgyártásban is alkalmaznak, a cukros lé tisztítására. De ha a cukros víz átmegy az aktívszenes szűrőn, akkor a karamell is átmehet. De mint utaltam rá, nem vagyok vegyész, hogy ezt pontosan átlássam.

 

A víztisztító betéteket viszont gyakorlatból nagyon jól ismerem, így bátran merem állítani, hogy a klóros, zavaros csapvízzel csodát tesz egy szenes víztisztító, forrásvizet varázsolva a konyhába. Még a Brita is, csak nekem az nem tetszik benne, hogy a víz összetétele az ioncserélő miatt természetellenes arányban módosul, illetve savas hatásúvá válik.

 

Ez egyébként nem mond ellent annak, hogy az RO-tisztítást viszont pártolom, mert az legalább egyformán kivesz mindent (gyakorlatilag). Ráadásul, ha akarom, közönséges mészkövet tartalmazó utánsózó patronnal természetes módon állíthatom vissza. Esővíz --> mészkő, ugyanez játszódik le természetben is.

 

Az ioncserélő viszont csak a Ca, Mg ionokat cseréli le, ami nem egy "normális" eljárás. (Most itt mellékes, hogy létezik például ólmot is megkötő ioncserélő, főleg amerikai piacra.)

Előzmény: GeriSoft07 (2332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!