Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2005.02.08 0 0 317
Hali

Ellenállásokból, tranzistorokból stb, csinálj magadnak egyett.
Vagy valamelyik haveroddal egyutt, aki jártas az ilyen cuccokban.
Nem mondom, azt, hogy én őssze tudnam hozni, de hogyha náam kocsivételre kerul asor, akkor az egyik haverommal osszehozzuk.

Balazs
Előzmény: Balageaxe (314)
Balageaxe Creative Commons License 2005.02.08 0 0 316
Köszi!

Most már egyre inkább én is úgy látom nem lesz Piranha...

Kapcsolatban vagyok egy Caesaros sráccal,ha az a fajta riasztó lesz, ő szereli be. Korrektnek tűnik.

Megkérdeztem a VWnél is mi mennyi, Meta van nekik 70körül indul...pfff! :/


Balage
Előzmény: ZEMA (315)
ZEMA Creative Commons License 2005.02.08 0 0 315
Piranha-t felejtsd el...10évig szereltem riasztót...10esével álltak a polcon a besz..rt javithatatlan piranhák.... Egyébként a Caesaros Linken lévő emberkéket merem ajánlani minden egyedi elképzelést megtudnak valositani, akár egy elektronikát is legyártanak ha egyedi  az elképzelésed és jó áron....Garanciával!
Előzmény: Balageaxe (314)
Balageaxe Creative Commons License 2005.02.08 0 0 314
Honnan szerezzek a kereskedelemben nem kapható riasztót?? :-)))
Azért köszi a tippet, az a gáz csak,hogy a kocsi elég bonyolult szerkezet, és nem tudnám otthon megmókolni szvsz...

Balage
Előzmény: fodorb (311)
ZEMA Creative Commons License 2005.02.08 0 0 313

Itt van róla egy s más: CAESAR

 

Ha egyátalán nem akarta kinyitni akkor lehet hogy csak egy ujra kodolást kellett volna nyomni...néha előfordul ha kocsiban nagy a fesz esés...gyengébb akkunál, sodort vezetékeknél (forrasztás nélküli beszer)...egyébként elég megbízható db korrekt beszerelés esetén.

 

 

Előzmény: togaa318i (310)
fodorb Creative Commons License 2005.02.08 0 0 312
Hali

Nincsen neki egy kiskulcsa, amivel ki lhet iktatni ?
Előzmény: thegabesz (301)
fodorb Creative Commons License 2005.02.08 0 0 311
hali

Szerintem fabrikálj bele egy olyan gyujtasmegszakítót, benzinest feltételezve, ami mondjuk 1,5 - 2 perc mulva megszakitja a gyujtast, még élesített állapotában is, ez szerintem azért jó, mert a tolvaj azt hiszi, hogy beszart a kocsi, esetleg meg lehet spékelni még azzal, hogy valamien modon az uzemanyagszint jelzőt a nullára állítja.
Az előnye annak, hogyha nem a kereskedelemben kaphatót teszel bele, hogy nem tudnak rákészulni.
Mindezek mellett elöny az is, hogy
ha van benne a szokásos riasztó, hatha amikor megszólal összeszarja magat.

Balazs
Előzmény: Balageaxe (309)
togaa318i Creative Commons License 2005.02.07 0 0 310

Sziasztok,

 

Caesar 205U riasztóm van és összefosta magát, egyszer csak nem akarta kinyitni a kocsit, a mák a dologban, hogy én szereltem bele igy 5 perc alatt elindíthattam a saját kocsimat, de jó lenne használnom újra a riasztót. Valakinek nincsen tapasztalata ezzel a tipussal, vagy kapcsolási rajz?

 

köszi

Balageaxe Creative Commons License 2005.02.07 0 0 309
Hey!

Pont most néztem ki a kártyás Piranha-t... Mi volt a gáz a Tieddel? :)

Hamar el kellene döntenem milyen riasztót tetessek a kocsimba. Ha esetleg valakinek lenne valamilyen jó ötlete/ajánlata, azt megköszönném!
Ami szóba jött idáig:

KÁRTYÁS PIRANHA 802SA Riasztó és Rablásgátló (ÚJ!!!) Beszerelve: 29900 Ft. 2 db kártyával

Caesar CT-210U Beszerelt ár: 23900 Ft. ( ÚJ rablásgátlós!!!)

Tehát ez a 2 az autoriasztok.hu oldalról.

kösz!
Balage.
Előzmény: bandikaR5 (302)
mynameisBond Creative Commons License 2005.02.06 0 0 308
Köszönöm, kőrözöm!
Előzmény: hqp (307)
hqp Creative Commons License 2005.02.06 0 0 307
Ajánlom Neked a BMW-s topikokban nyüzsgő HAASZ1 kollégát. BMW-s ügyekben érdemes meghallgatni a véleményét.
Előzmény: mynameisBond (306)
mynameisBond Creative Commons License 2005.02.06 0 0 306

Sziasztok!

Gondolkodom egy 2000 évjáratú, 3-as BMW megvételén. Az autóban most csak a gyári védelem van.

Szeretnék bele egy rablásgátlót, egy áramtalanítót (ha ezekbe lehet) és egy +riasztót, ami nálam jelez is, ha baj van.

Ha valakinek van tapasztalata, szívesen fogadom, illetve az itt jelen lévő profi beszerelőkkel, be is rakatnám.

Köszi

thegabesz Creative Commons License 2005.01.26 0 0 305

Kössz!

A service állás az sikerült, úgy sikerült elcsöndesíteni, de elindítani sehogy. Akkor majd kell hívni szakit. Nem ismer vki egy jó szakembert Zuglóba? :)

Előzmény: ZEMA (303)
zsolee Creative Commons License 2005.01.26 0 0 304

Galaxy riasztókról információk.

 

http://autoriaszto.uw.hu
ZEMA Creative Commons License 2005.01.26 0 0 303

Szervíz állásba probáltad már tenni?....gyujtást rakd rá..majd tartsd folyamatosan nyomva a ki ill bekapcsolo gombot eccere..és akkor lednek égve kell maradni....ha ez nem megy akkor vszeg komolyabb a hiba...

 

Ahhoz hogy elindits megkeresni a tilto relét(mert ez a riasztó nem az egységen  belül tilt)..és ott kell összezárni a blokkolt 2 vezetéket....( ha hagyományos relét használtak akkor   a 30-as  jelölési pontot a vmelyik 87-es jelölésüvel attól függöen melyik van használva a 2db  87 esböl...csak egyiket használják..nah azzal...de sztem azt bizd szakemberre....

Előzmény: thegabesz (301)
bandikaR5 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 302

Sziasztok!

Csak szólni szeretnék, hogyha valaki esetleg riasztóvásárláson gondolkodik, kártyás Piranha riasztót (802SA) még véletlenül se válasszon! Nekem 2 hétig volt a kocsimban, ezalatt mindent tönkre vágott, amihez hozzá volt kötve. Aztán beraktak egy másikat - az ugyanolyan szar volt...

Most végül Caesarom van, ez viszont príma nagyon. Szóval vigyázzatok, h mit vesztek!

thegabesz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 301

Sziasztok!

Meghülyült a riasztó a kocsiban. SPAL AS-80, az a probléma hogy letiltotta a motort is, nem lehet beindítani. hiába kihúztam mindent a kis dobozból.. nem tudja valaki hogy lehet kikapcsolni? vagy van valami dokumentáció?  

Ollah Creative Commons License 2005.01.24 0 0 300
Köszi!
Előzmény: Kispofi (299)
Kispofi Creative Commons License 2005.01.16 0 0 299
Próbáld a forgalmazónál www.setech.hu
Előzmény: Ollah (298)
Ollah Creative Commons License 2005.01.15 0 0 298
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hol találok használati útmutatót Metamax 2000 riasztóhoz? Keresőben nem találok semmit. A típusa M751A.
Előre is köszi!
ZEMA Creative Commons License 2005.01.12 0 0 297
Én mindig Lőrincen vettem.....A Caesar-osoktól(Egressy u.)......most kiköltöztek a Nagykörösi út 201 -be(még nem voltam ott..remélem uaz a gárda)...volt amikor nem volt raktáron de 1-2 nap alatt keritettek...hogy ki a közvetlen importőr azt nem tom.....
Előzmény: RS_Krisse (295)
zosza Creative Commons License 2005.01.10 0 0 296

Halihó mindenkinek !!

 

Új fiú vagyok köztetek, bár már egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat. Megbízható beszerelőműhelyt keresek Érd, Diósd, Budaörs, Ercsi, Százhalombatta környezetében. Ha viszonylag olcsó (kb 30000Ft), de jó riasztót is ajánlanátok, nagyon megköszönném.

A VI-SEC Bt.-ről  Érden hallott már valaki?

Segítségeteket köszönöm!!

RS_Krisse Creative Commons License 2005.01.10 0 0 295

ZEMA, ki forgalmazza ezeket a Vision modulokat ?

Mi a hejzet hömérséklet változás ügyben?

Előzmény: ZEMA (289)
RS_Krisse Creative Commons License 2005.01.09 0 0 294
Ugylátszik, az esö/hó problémát meg tudták oldani, az én radarom egy noname orosz cucc, és magán a modulon van egy "dozsgy" kapcsolo, ezt bekapcsolva, ha a külsö tér fojamatos mozgást érzékel, nem ad jelzés. Persze ezzel jár, hogy ha az auto mellé lépsz, pár mp késéssel ad csak jelzést, teljesen jol müködik, soha nem pittyeg akár esik, akár a ho csuszik le a szélvédön. (meglehet, van benne valami ojasmi is , hogy "esö" üzemmodban csak nagyobb kiterjedésü tárgyakat érzékel, nekem fojamatosan ott van, és ha beállitom egy adott hömérsékleten akkor hibátlanul müködik, csak aztán jön  a tél ! A hömérséklet kompenzálást nem voltak képesek megoldani. Gondolom csak azért, hogy semmi ne legyen már, ami tökéletes. Vakriasztást nekem az elmult 4 év alatt még nem produkált.
Előzmény: ZEMA (289)
Malden Creative Commons License 2005.01.09 0 0 293

Sziasztok!

 

Nekem olyan risztóm van, ami (elméletileg) Cobra koppintmány, és a Nye-Sy -ék gyártották 10-15 évvel ezelőtt. Tökéletes az ultrahangos belső tér védelme, vakriasztásom még sosem volt.

 

Van még rajtam kívül itt valakinek ilyenje?

(Olyan gondom van, hogy nem tudom, hol kell átállítani szaggatottról folymatosra a riasztás jelzést.)

 

Aki tud, segítsen lécci!

 

 

Szabyka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 292
Köszi szépen!!!
Előzmény: ZEMA (288)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.06 0 0 291

Több mint 10 éve ezek a radarok vannak/voltak a kocsimban..és ha hiszed hanem..egyetlen egy vakriasztás sem volt a radar  miatt( ütés érzékelő okozott a kipuffogok miatt vak riasztást ).... évi 1x 2x amikor megszólalt akkor sajna télleg hiányzott valamelyik ablakom:(....... ami a lehutolsonál viszont észre vettem ami teljesen csökkenthati másiknál a vakriasztást ha van..... körbe fóliáztattam a kocsit(elötte lévő kocsijaim mindegyike foliázott volt).... de  ezen a fólián nem szol át a radar..tehát csak lehuzott ablaknál jelzi a kocsi környékét.....

 

biztos lehetne tökéletesiteni....azt nem mondom hogy nem.:)

Előzmény: hqp (290)
hqp Creative Commons License 2005.01.05 0 0 290

Hát igen, az esőben füttyögést el is felejtettem megemlíteni.. :)

Az biztos, hogy egyik megoldást sem szabad a gyári t..ig feltekert állapotban berakni, illik kicsit csavargatni. Tulajdonképpen lehet, hogy inkább a központokon kéne kicsit okosítani, pl. ha mondjuk 15mp-en belül csak egy jelzés van, akkor nem riaszt. Ez a lakásriasztóknál egész jól bevált módszer.

Ennek ellenére én egy olyan rádiófrekvencián működő eszközzel, ami tucatnyi másik rádiós alkalmazással osztja meg a sávot, nem vagyok igazán kibékülve...

 

Előzmény: ZEMA (289)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.05 0 0 289

Vision 2 zónás radarok nagyon megbízhatoak ha jól vannak beállitva...egy negativumuk ha coupe(ferde hátso szélvédö miatt)  autokba van berakva erős esözéskor a külsö tér figyelő rész miatt csipoghat folyamatosan, ennek megoldására vagy egy kis billenő kapcsoloval tilthatod a 2. szintet..vagy eleve olyan riasztohoz kötöd(pl. SPAL) aminél a távkapcsolorol tiltható.....

 

Nekem az ultrahangokkal volt negativ tapasztalatom az elmult 10 év alatt beszereltekkel.... hőmérséklet ingadozásnál vak riasztást okoz az összes piacon lévő sajna..ha kicsit érzéketlenebbre rakod akkor ez elkerülhető, bár akkor van amikor valos riasztásnál később funkcionál v. a fejtámla miatt kitakart rész növekszik.....

Előzmény: hqp (284)
ZEMA Creative Commons License 2005.01.05 0 0 288
Szabyka:..igen korlátlanul bővitheted....a negatív szintes kimenet simán elbír több opcionális cuccot..hiszen azoknak elhanyagolhato az áram felvétele....
Előzmény: Szabyka (286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!