Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45954
basszus,teljesen,mintha az enyemrol irnal:)  Mondjuk az enyem a falat nem bantja,de az ajtok nalunk is katasztrofalisan neznek ki.
Előzmény: Zsike1983 (45949)
molera Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45953

jaj de szépek vagytok:-)))nagyon jó képek, és ahogy koncentrálnak , figyelnek, egyem az okos fejüket:-)))

 

Előzmény: Eni79 (45943)
molera Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45952
szuper képek, a repülősek bejönnek:-)))
Előzmény: s3girl (45939)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45951

Mi is jártunk kutyasuliba tavaly, amíg be nem jött a rossz idő. Plusz voltak még gondok az oktatóval is. Konkrétan a németjuhászok voltak a kedvencei, és csak velük foglalkozott. Ráadásul ígérte,hogy mindenkinek fog szólni, ha előbb kezdődik az óra, vagy elmarad, ezért is kérte el a telószámunkat. Aztán egyszer mentünk, és már jöttek ki a többiek. Mi köszöntünk, és gondoltuk az az alap,hogy visszaköszön, vagy mond valamit. És semmi. És ott fordultunk is vissza. Elegünk lett. Úgyhogy most várjuk a márciust, és megyünk egy másik kutyasuliba, ahol egyénenként is foglalkoznak a kutyával. De azt azért megjegyezném,hogy a kutyasuliban nagyon okos volt, és megcsinált mindent. Aztán este kivittük sétálni, futni, és már el is felejtett mindent. ... Ennyit erről. :) )) De ez a másik oktató csak 8 hónapos kor felett  vállalja, úgyhogy lehet benne valami,hogy addig még kajla, bolond, mivel fiatal.

A régi kutyasuliban egy németjuhász nagyon agresszív volt. Rá akart támadni másokra. Aztán az utolsó pillanatban elkapta az oktató, és földhöz vágta. Durván nézett ki,de ezután teljesen máshogy viselkedett. És kb. egy hete a párom megcsinálta ugyanezt a kutyánkkal. Mert már tiszta hülye volt. Ha hívtuk nem jött vissza, elment kutyák után, (múltkor ezért tépte meg egy másik..) és hiába ordítunk, hiába rohanunk utána , akkor még azt hiszi,hogy játék van, és elszalad előlünk. És ez nagyon mérgesítő. Plusz amikor már az út felé futott, akkor bedühödött a párom, és bumm, földhöz vágta. Utána nem ment el. Jött kutya, leült, és onnan figyelte, és nem ment oda.. Nem futkosott el. Csak ezt is elfelejtette kb. 3 nap alatt. ... Agyonverni meg ki akarja szerencsétlen kutyát? Senki. Sőt megütni sem szeretnénk,de néha kell neki egy segges. :( (közben ott a legducibb, és meg sem érzi....:) )

Előzmény: barvivien (45947)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45950
A ketrecet nem is merném megcsinálni, mert tuti sokkot kapna tőle.
Előzmény: Tapi&Maya (45938)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45949

Szinte megnyugtató,hogy nem csak nekünk van ilyen gyagyóca kutyánk:)))

Mi is vettünk neki kongot, de szerintem miután elmegyünk kb. fél óráig foglalja le, és ennyi. Fifikás, mert addig dobálja, amíg ki nem esik belőle a kaja. És ezután már nincs is elfoglaltsága. Bár ott a sok játék, volt,hogy el sem voltak mozdítva, de rombolás volt a lakásban. Mi is mindent beviszünk a szobába reggelente (oda nem tud bemenni), és már kész káosz van  bent. Kint meg lassan már semmi. De, ha nem találna semmi szétrágni valót, akkor meg a falat nézné ki magának. Már van egy óriási lyuk rajta, plusz két másik helyen kaparás. Az ajtókról nem is beszélve. Pedig direkt "nagyobb" helyet hagytunk neki. Övé a konyha, előszoba, fürdő. Tehát nem egy kis szobában van egész nap.

Előzmény: Gabiiiiii (45936)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45948

Köszönöm a sok-sok választ! Hogy éreztessem vele, hogy nem ő a falkavezér? Ha otthon vagyunk, azért szótfogad, meg normális. Csak akkor nem, ha egyedül van.

Ma reggel a sétája után még labdáztam is vele. Kíváncsi leszek,hogy ma mi vár ránk otthon. Tegnap amúgy jó kutya volt. Semmit nem szedett szét. Tehát egyik nap zizi, másik nap nem. Változó nagyon.

Előzmény: Bodzaakutya (45935)
barvivien Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45947

Szia!

szerintem a gond az hogy a lefárasztását nem csak mozgatással kéne elérni...

A kutya hozzászokik a sok futáshoz mozgatáshoz....

Kéne neki egy kis agymunka is.....

Ültetés, fektetés, helyben maradás....mindezt a lakásban vagy akár a szabadban pórázon vagy anélkül...

Bár a kutyátok teste elfárad, azt kipiheni egy óra alatt... az agyát kéne lekötni...

Pl a 101 kutyatrükk című könyvben nagyon jó dolgok vannak amivel le lehelt kötni a kutyát....vagy beszerezhető egy kong.... az is lefoglalja ideig óráig.....

Ssjnos csak a mozgatás nem terheli le úgy  a kutyát hogy ne keressen valami jó kis elfoglaltságot több óra egyedüllét után....

 

 

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Damienjoy Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45946
Szaffi a hoban...:)


Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45945
dehogynem,meg kutyaoviba is jartunk..Ott hibatlanul teljesit a kutya,es ma reggel is egy tunder volt....Mar egy ideje nem jarunk,amire nekem szuksegem van,azt tudja....ha akarja:)
Előzmény: cheereck (45944)
cheereck Creative Commons License 2010.02.10 0 0 45944
szia Gabi,
bocsi, nem emlékszem, de ti nem próbálkoztatok a kutyasulival?
Előzmény: Gabiiiiii (45942)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45943

 

 

 

Na itt van még néhány... ezek szinkronfekvés mellett szinkronnézni is tudnak, hogy a szinkronülésről és szinkronkunyerálásról ne is beszéljek...

 

 

 

 

 

Itt éppen fűrdetés után horpasztanak, hahaha

Előzmény: molera (45932)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45942
az enyem mar lassan masfel eves,es nem notte ki:) Enneljobban fizikai lehetetlenseg lefarasztani idohiany okan,mert vagyunk meg egy paran rajta kivul is a csaladban.
Előzmény: Tapi&Maya (45938)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45941

Szia!

 

Mi is átéltük a rombolós korszakot, és minden nap izgultunk, hogy mi várhat minket otthon. www.dondiego.hu oldalon ezen csodás napokról bővebben is tudsz olvasni.

Nálunk a megoldást a kutyaiskola jelentette, vagyis pontosan magántanárhoz jártunk heti 1-3 alkalommal, mikor hogy értünk rá. Onnantól kezdve, mintha egy másik kutyánk lenne. Alaposan lefáradt az órákon, meg ugye erőteljesen lett fegyelmezve, hogy babám nem az van, amit Ő akar, hanem, amit mi szeretnénk. Első alkalommal elég durva volt, mrt tényleg nagyon idétlen volt a kutya, fojtónyakörv volt rajta leginkább, de legkeményebb pillanatokban rátettük a szögest is. 2x kellett megráncigálni, onnantól kezdve mint egy bárány. Mindent tudott, mindent megcsinált. Lehet elítélendő a szöges nyakörv, de sérülést nem okoztunk, hisz azért a vastag és sok szőre. Viszont nagyon hatásos volt. Próbáljátok meg a kutyasulit talán Ti is...

Előzmény: Gabiiiiii (45936)
s3girl Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45940
Öhm, azért van zacsiban a kezem, mert különben lefagyna a nyáltól fagyos lasztitól..:D
Előzmény: s3girl (45939)
s3girl Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45939
Sziasztok!

koszacica: Nagyon széééép a kis Border!!:))

Hozok pár havas képet.;):)

- Suzy ül;)





- Célra állva.:D

- szlalom;)

- ülve piti:) kis tündérke;)

- kis engedelmes kezdete

- repülő kutty;)
Tapi&Maya Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45938

Szia!

 

Szerintem 8 hónaposan még nagyon kölyök majd kinövi. Most még érdeklődésből is csinálja olyan mint egy kisgyerek , meg kell ismerkedni mindennel:) Sok- sok foglalkozás kell neki és nem csak testileg de agyilag is le kell fárasztani. Sztem minden reggel séta előtt legyen egy kis fegyelmező gyakorlat is. Tanítsatok neki apró trükköket. Ha tanulással kezdetek talán lefárad annyira agyilag, hogy alszik egész délelőtt. És legyetek tényleg vezérek. A ketrec is kipróbálható de azt is csak fokozatosan lehet bevezetni szerintem, mert ha nem ismeri bepánikolhat tőle és akár magában is kárt tehet.

Előzmény: Zsike1983 (45934)
gb. Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45937

ketrecbe kell zarni amikor nem vagytok otthon. Sajnos nemelyik a kutyak nem szeretnek maguk lenni es mindent kitalalnak ,hogy szorakoztassak magukat.

 

volt egy nemetjuhaszom evekkel ezelott ,mindent felforditott ,meg a fuggonyoket is lerangatta ,a viragcserepeket szetzuzta a szobak kozepen. 

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45936

na basszus,nalad van a kutyam:)

mi a lanyommal egesz nyaron strandpapucsban jartunk,mert azert nem volt kar,minden mast szettepett a kutya.Kinyitja a ciposszekrenyt,felora a kutyatlanitas a lakasban,mielott elmegyunk itthonrol.De neki sokkal nagyobb a fantaziaja,mint nekunk,mindig kitalal valami olyat,amire nem keszultunk.

Probalom benne tudatositani,hoyg mashol ezert mar megnyuztak volna.Mar vettem neki kongot,elvan vele egy darabig,aztan jobb jatek utan nez....

 

en is varok minden hasznalhato tanacsot

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45935

szia!

Én egyáltalán nem vagyok tapasztalt kutyatartó, de ezzel kapcsolatban két dolog van, amit hallottam / olvastam:

1. muszáj, hogy érezze, hogy nem ő a falkavezér, így nyugodtan ráhagyhatja a falkavezérre az aggodalmaskodást. Mert ha azt hiszi, hogy ő az alfa a családban, akkor napközben nagyon rosszul érzi magát, mert nincs vele a családja, akiket pedig neki kellene megvédenie. Szóval azt írják a könyvek, hogy azért rombol napközben, mert ideges emiatt. (emellett szerintem az unatkozás miatt is)

2. reggel jól ki kell fárasztani, és akkor átalussza a délelőttöt.

 

Előzmény: Zsike1983 (45934)
Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45934

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni, mert kétségbe vagyok esve. Biztos,hogy mi csinálunk valami rosszat, vagy nem tudom. Labink 8 hónapos, és mostanában nagyon rájött,hogy rombol a lakásban. Reggel leviszi a párom sétálni, aztán elmegyünk dolgozni. Általában 3/4 5-kor már otthon vagyunk,de sajnos van, hogy később. A kutyusnak van egy csomó játéka, póló, minden amit téphet, húzkodhat, stb.. Még újítunk is mindig,hogy ne unjon rá. Aztán este 2 órát futtatjuk, bírkózik, rohangál, játszik más kutyákkal, meg sem áll. Foglalkozunk vele rengeteget. Mégis, rombol a lakásban. Ez takarja azt,hogy amit elér akár felágaskodva is, azt szétrágja. Már mindent elpakolunk előle,de mindig talál valamit. És sajnos ennek anyagi vonzata is van.:( (hajszárító, hajvágó gép, a fal (ez majd később lesz anyagi dolog, amikor festetünk), szóval nagyon rossz. És nem tudom mit lehetne tenni. :( Ha van ötletetek légyszi segítsetek. Elsősorban olyan kutyigazdiktól várom a választ, akiknél lakásban van, és napközben nincs otthon a kutyival senki. Előre is köszi!

snepf Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45933
Üdv Minden Retrieveresnek!

 

Tegnap az MLRK vezetőségi ülésén ismét felvetődött annak a lehetősége, hogy szervezzünk egy kifejezetten és célzottan képességvizsgálatra, munkavizsgára történő feladatátismételést, gyakorlást, lényegében egy olyan lehetőséget, ahol mindenki meggyőződhet arról, hogy Ő és Kutyája egy vizsga közeli hangulatban képesek-e teljesíteni a szabályzatban előírt feladatokat, a szabályzatban előírt követelményeknek megfelelően. Ezzel kapcsolatban tavaly év közben is sok érdeklődő volt, de az egyéb elfoglaltságok miatt ennek nem tudtunk eleget tenni.

 

De majd most!

A helyszínt Babatra tervezzük, úgy, mint tavaly. Most sem lesz semmiféle megkülönböztetés, nem nézünk sem Klubtagságot, sem fajtát, jöhet bárki, aki ki szeretné próbálni a dolgot. Mint ahogyan akkor volt, most is az az igényünk, hogy legalább nullára kifusson a dolog, a felmerült költségekre meglegyen a fedezet. (cca. 3000 Ft/kutya lőttük be a dolgot).

Mik is ezek?

Tavaly ugye ellövöldöztünk mintegy 100 sörétes lőszert, minden kérésnek igyekeztük kezdő kutyák esetében is eleget tenni, hogy halljon elég fegyverdörejt. Mindenkivel személyesen foglalkoztunk, többszer végigcsinálhatott egy-egy feladatot, ha tudtunk adtunk tanácsot.

Ki kell fizetni a területbérletet.

Szükség lesz elegendő (nem jut mindenkinek frissen lőtt!) vadra, nyúlra, leamortizálódó dummyra (ilyen biztos nem lesz).

Ami nem kerül pénzbe, de szintén tudni kell, hogy hány segítőre, fegyverforgatóra lesz szükség.

 

Tehát a tervezés és a sikeres lebonyolításhoz szükség lenne egy igényfelmérésre, mert a tavalyi becslések alapján 20 kutya alatt nincs értelme megszervezni a dolgokat.

 

Figyelembe vettük, hogy az MLRK március 20-án, a HRK március 27-én tart vizsgákat, ezért célszerűnek tartjuk a gyakorlást március 13-ára tenni. (Igen sajnos akkor lesz a soproni HRK-RMSE WT, de reméljük, hogy ezzel nem okozunk nagy dilemmát, hogy ki mit válasszon.)

Kérek szépen mindenkit, hogy a info@labradorklub.hu címen jelentkezzen, illetve jelezze szándékát, hogy munkavizsgás, vagy képességvizsgás csoportba szeretne gyakorolni, hogy a megfelelő előkészületeket időben megtehessük.

Előre is köszönöm Mindenki érdeklődését!

molera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45932

:-))de jó ez a kép, nagyon szép buksija van:-))

majd megoldjuk Bella emelgetését:-))ezen nem fog múlni:-)) az a vicc, hogy ő szeret ölben lenni, ha elővesszük a mérleget már jön oda, hogy vegyük fel és méreckedjünk:-)ha leülsz mellé, vagy legugolsz már pattan is ölbe:-))szerencséje, hogy most már kényelmesebb elfér az új méreteivel:-))

 

szupi hírek, akkor mozgalmas tavaszotok lesz, bár ahogy olvasom mindig, ti sosem unatkoztok:-)) biztos jó lesz ebben is:-)), bár konkrétan nem ismerem a terápiás kutyaképzés elemeit, mindjárt utána is olvasok, fel keltette az érdeklődésemet.

Előzmény: Eni79 (45931)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45931

 

:-)))) Íme egy fekafej.

Á, amúgy a kutya emelése pusztán tehnikai dolog, nem feltétlenül fizikai. Én a Carlost sokat emelgettem mikor műtötték, meg kontrollokra vittem, a végére már nagyon belejöttem hogyan kell megfogni :DDDDD

Kyrát is egyedül tettem be a csomagtartóba mikor hoztam haza ivartalanításról, szal menni fog az!

 

Gazdikereső kutya én ios remélem hogy hamar begazdásodik... Állítólag nagyon jópofa! És nagyon hamar tanul.

 

Nekem meg ma válaszoltak a terápiás kutyások, májusban lesz náluk vizsgalehetőség. Ha a Carlos letette a munkavizsgát márciusban, utána rágyúrunk Kyrával a terápiás munkaizsgára. Ő úgysem fog menni munkavizsgázni, vadászni meg a VAV-val is tud, hátha ebben is jó lesz.! :)

Előzmény: molera (45930)
molera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45930

:-))igen, abszolút relatív:-))láttam én már 35kg-os szuka kiállítási labit, mégis csúcsformában volt:-)) érdekes dolgok ezek:-) ahogy nálad is, hogy két különböző felépítésű kutya egyforma súlyban:))

és kg-ok kicsit másképp: múlt pénteken volt Dalma kutya röntgene és hiába csak 20kg, nem volt könnyű altatás után kézben hozni-vinni, kocsiba berakni.

egyből az pergett le bennünk, hogy vajon Bellával hogy fogunk majd boldogulni ivartalanítási műtét után:-))) ő fogy még picit, mi meg gyúrunk addig:-))))

igen, hasonlít Bella a gazdit kereső kutyára, épp én is azt néztem:-))remélem talál gazdit, nagyon bájos:-))

Előzmény: Eni79 (45929)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45929

Helyes. Amúgy a 31 kg nem rossz. Meg minden relatív. Gondolnád, hogy az én labim, Carlos, aki lassan 2 éves lesz és kan, csak 29 kg? Mondjuk Ő nem is egy nagy típus, inkább amolyan tömör rövis kutya, izommal. Kyra tök más felépítés (Golden szukám) és Ő is 29 kg... :DDDDD

 

Amúgy a Bella picit hasonlít testfelépítésre a gazdikereső szukához sztem. Nem rossz alapanyag. Amolyan kedves kinézetű labi.

Előzmény: molera (45928)
molera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45928

köszi szépen, nagyon örülünk az eredménynek:-))) ez bizony az a kutya, mindjárt teszek fel előtte (de rossz visszanézni) meg utána képeket és ez nem photo shop lesz:-))

bízunk benne, hogy sikerült neki ezzel még 2-3 évvel többet adnunk,bár tudjuk, hogy az a 3 év, amíg nem velünk élt nem pótolható.

igen, én is úgy látom, hogy még van pár kg, de igazából csalóka a dolog, mert ha simitod az oldalát, csak a bordáit érzed, semmi mást. fura:-) szépen izmosodik a combija, meg kell zabálni:-)) a fogyi rá van bízva, eddig is övé volt a nehezebb meló, ha ennyi kg marad örökre, azzal is elégedettek leszünk:-)) élőben aztán végképp más a hatás:-))

van két hancúr vidim is:

http://www.youtube.com/watch?v=K0omD8boyss 

http://www.youtube.com/watch?v=oP-QusalAH0

 

tavaly március 44kg

 

most 31kg
Előzmény: Eni79 (45927)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45927

Molera, elcserélted a kutyádat? :DDDD Ez tuti nem az akit pár hónapja mutattál nekünk képeken!! Nagyon kis csinos lett. Ügyes vagy. Pár kg felesleg van még rajta, de az bőven ráér majd lemenni róla... Hatalmas eredmény! Gratulálok!!!

 

Diego-Peti! Csak nem társkeresőben nyomod, kedves goldenes barátom? :DDDDDD Csak nehogy rád is golyótlanítás várjon az asszonytól mint Diegóra! :DDDDDDDD

 

 

Előzmény: molera (45919)
Eni79 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 45926

Tüneményes labradorlány álomgazdit keres!

 

Érdemes megnézni... Hátha ezen a csatornán sikerrel fog járni!

 

Ismertetője: (Egy kedves barátom tollából, aki Sophie-t befogadta és menedzseli)

 

"

SOPHIE ÁLOMGAZDIT KERES!

 

Sophie néhány nappal ezelőtt került hozzám, egy vidéki menhelyről. Amennyiben útja nem ide vezet, nemsokára altatás várt volna Rá. Ez az 5 év körüli Labrador Retriever fekete szuka az első pillanattól kezdve beilleszkedett a csapatba, bájosságával és kedvességével rögtön megmutatta, hogy az elmúlt néhány nehéz és boldogtalan évek ellenére nagyon szeretne valakihez tartozni, ahol szeretik és megbecsülik, amit Ő hűségével és odaadásával hálál meg és édes hunyorgással nyugtáz minden simogatós érintést…J

Ideérkezése előtt átesett az ivartalanításon, van már oltási könyve, tehát oltva és féregtelenítve, Spot-on-ozva is van.

Ittléte során kiderült, hogy igazi Labis jellemét a durva menhelyi élet sem tudta teljesen megtörni. Bár eddig minden egyes falatért, alvásért meg kellett küzdenie, az itt töltött napok alatt normálisan viselkedik, semmi olyan megnyilvánulása nincs , ami ne tenné Őt alkalmassá arra, hogy immáron egy végleges, szerető gazdi mellett élhessen, boldogan, megbecsülve. Imádja a hasát, gyerekekre jól reagál, tökéletesen elvan szukákkal és kanokkal egyaránt. Pórázon szépen közlekedik, szobatiszta, lakásban is jól viselkedik, nyugodt kutya, órákat alszik, pihen persze a legszívesebben a gazdi közelében. Igényli a társaságot, de rövid időre nyugodt szívvel egyedül hagyható. Kizárólag olyan helyre adjuk, ahol ha van kert bejárása lehet a házba egy nyugodt külön bejáratú fekhellyel. Tökéletes társa lehet olyan személynek, vagy családnak, aki értékeli az Ő hányatott sorsát és bizalmával kihozza mindazt, ami ebben a kedves kutyában rejlik.

 

Amennyiben úgy érzed, hogy szívesen lennél társa egy életen át egy ilyen tüneményes középkorú Labrador hölgynek, kérlek írj a következő email címen: info@hunorg-team.com, vagy hívj a +36/20 418-1076-os mobilszámon. Sophie-t csakis jó helyre, örökbefogadási szerződéssel adjuk oda, ha mi is úgy ítéljük meg, hogy mind a gazdi, mind pedig az Ő részéről is kölcsönös a szimpátia.

Kérésre szívesen küldünk még képeket Róla, de aki komoly szándékú annak a személyes találkozás minimum „követelmény” ahhoz, hogy egyáltalán a későbbieket megbeszéljük. Azt hiszem ez a kutya (mint oly sok társa sajnos…Neki sikerült) szenvedett már eleget, Ő is éppúgy megérdemli a tiszteletet, szeretetet, amire vágyik és rohanó világunkban arra a békére, rajongásra, hűségre amit Ő sugároz jónéhányunknak szüksége van…valljuk be."

 

Néhány kép róla...

 

 

 

 Sophie ül...

 

Sophie jó retrieverhez méltóan kunyerál a barátunk egyik kutyájával karöltve...

 

Sophie fexik...

 

Remélem sikerrel járunk, és ez a tüneményes labihölgy egy méltó gazdához kerülhet, aki mellett kinyílhat, és élheti a még hátralévő életét boldogságban és szeretetben!

 

 

cheereck Creative Commons License 2010.02.08 0 0 45925
nem hittem volna, hogy igazam lesz :))))

jobbulást!
Előzmény: Tapi&Maya (45920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!