Keresés

Részletes keresés

erikafot66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 212

Amit láttál az szerintem szilikon lap volt, az annyiban jobb, hogy odatapad a műanyaghoz, így tényleg rá lehet önteni a szappant. Nem rossz ötlet. Körbeérdeklődök hol lehet hozzájutni.

Előzmény: tildi36 (211)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 211

Majd megmérem a pH-ját, érdekes, amit felvetettél, mert a dió tényleg elég csersavas, és az olívaolajban is áztattam a leveleit, a folyadék pedig, amit hozzáadtam, tömény diólevél-főzet volt...a beleturmixolt kis levélkékről nem is beszélve.

 

Ez a dekorgumi nagyon jó ötlet! :)) Pár nappal ezelőtt szappanbélyegző vagy nyomda után kajtattam, de szépeket csak arnyárban lehet rendelni külföldről. Vettem égethető gyurmát, abból póbáltam valami sajátot összehozni, eddig nem sok sikerrel, viszont talán ilyesmit láttam egy szappanos oldalon  a minap, amiről beszélsz, de azt , ha jól emlékszem, öntés előtt tették a szappanforma aljába, és úgy öntötték rá a szappant. Színtelen, nagyon hajlékony, átlátszó, vékony, egy-két mm-es  gumilapkák voltak azt hiszem. Majd megpróbálom előkeríteni, hol láttam, nem tudom, elmentettem-e azt a linket.

Előzmény: erikafot66 (210)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 210

Jól néz ki, olyan mint a habos torta. Szerintem a savassága miatt jó is lesz a bőrnek. Én csak holnap vágom fel a szappanokat. A teafás szine érdekesen alakul, látszik benne a szantál fa is. Egyszerre piros és barna. Érdekes, hogy később készült fél nappal mint az ekcémás, mégis keményebb.

 

Közben kitaláltam, hogy kéne díszateni a szappant, legalábbis azokat, amik a kicsi formában vannak. Igaz a mostani adagról már lekéstem, de majd a következénél. Arra gondoltam veszek dekorgumit, és a kivágó formával (egyenlőre még csak levél van nekem) vágok ki mintákat és pálcika segítségével lenyomom a szappan aljára közvetlenül a formába öntés otán. Szerintem akkor már nem fog tudni a felszinre jönni, ahhoz már elég sűrű a massza. Meglátjuk.

Előzmény: tildi36 (209)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 209

Na előkerült a képolvasóm, elég volt egy OFF-ON.

 

Lehet, Erika, nem tudom, de az biztos, hogy van valami a melegedéssel is, mert kívül olyan szép krémszínű, csak a belseje barna. :(

 

A légkeveréses sütővel nekem is ez a tapasztalatom, alacsonyabbra kell állítsam a hőfokot, ha azzal sütök.

 

Kíváncsi vagyok, mennyire lesz világos a cink oxidos része a mai szappannak, a teteje ennek is világosodik, de már félek, mi lehet belül...

 

Ilyen lett a diószappan belseje, elég rossz a megvilágítás, de talán látszik. Mögöttük a dobozban a mákos kétrétegű.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: erikafot66 (208)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 208

Szerintem a dió szappanod azért lett fúrcsa, mert a dió alapból savas, és a lúggal semlegesítetted.

 

Sütimüti: a kész szappant a formákba kitöltve teszed a sütőbe? Mennyi időre? Kibírja a műanyag forma? Bár a 60 fokot bítnia kell, a mosogatógép is 65 fokon mosogat. Ez tetszik, nekem is jó lenne, ha hamarabb juthatnék a szappanokhoz. Az én sütőm leírása alapján a légkeveréses jobban felmelegít először, talán a Tiéd is azért megy fel 70 helyett 100-ra. Ez már én is megfigíyeltem. A sima sütés csak 5 fokot csal és az is egyenletes a mai modern sütőkben. A főzéshez is jobban szeretem, nem szárítja ki a husokat.

Előzmény: tildi36 (207)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 207

A mikrótól pont ezért tartok kicsit, a múltkor így szárítottam szivacsosra két tábla fehér csokit (az kivételesen nem szappanba ment volna), pedig csak egy picit néztem félre, és  csak 350W-on volt... Lehet, hogy a szappanok amúgy sem kedvelik a mikrohullámot?

 

Fel is darabolhatod, és beteheted más szappanba reszelve vagy kockázva , ha eléggé visszakeményedik, biztosan láttál te is ilyet a szappanos oldalakon bóklászva.

Egyébként érdekes, hogy puha lett, hiszen pálmaolaj meg kókusz is viszonylag sok van benne...mikor készítetted? Nem lehet, hogy még állnia kellett volna kicsit?

Azt meghiszem, hogy jól habzik, ennyi kókuszzsírral, és még ricinus is van benne.. :))

 

A mai nap kétszer volt izgalmas: felvágtam a diószappant, aztán délután megcsináltam a  fahéjas- mákosat.

 

A diószappan kis csalódás  volt, azaz tulajdonképpen mégsem, mert az volt a belsejében, amit vártam, egy nagy sötét, a külsejétől elütő folt. :(

Érdekes volt, hogy a diólevelek a szappan vágásakor vágáskor friss zöldek voltak a vágólapokon,  és csak pár perc múlva, a levegőn váltak meggypirossá. Egyébként homogén a szappan, olajos szemcsék nincsenek benne, és mintha kicsit világosodott is volna azóta...de olyan szép krémszínű biztosan nem lesz, mint a külseje.

 

Ma a párom, a drága♥ :)), csinált nekem egy szappanöntő fadobozkát. Szerencsére támogatja az új hóbortomat, és ma ebéd után, amíg kimértem a hozzávalókat, összeütötte maradék deszkából.

A fahéjas szappannál végül nem mertem kockáztatni, két külön masszát csináltam, külön kimérve 1/3 - 2/3 arányban a hozzávalókat. Super fat és méz végül nem került bele, mert arra gondolok, hogy a diószappan a kettő közül valamelyik miatt lett olyan fura...és a méz illata amúgy sem érződik rajta.

 

Az 1/3 masszába őrölt fahéjat kevertem, illatnak szerintem nem lesz elég...legközelebb majd szerzek be fahéj illót is. A színe viszont szép lett. Beleöntöttem a dobozkába, megszórtam a tetejét fahéjas kakaóporral, azután elkészítettem a másik réteget.

 

A cink -oxidtól szép fehérré vált a víz, a lúg hozzáadásakor víztiszta és átlátszó lett, a turmixolásnál viszont nem kaptam a várt fehér színt, vajszínnél  tovább nem világosodott, viszont gyorsan szilárdult, megint kapkodnom kellett, még jó, hogy a mákot nem felejtettem el belekeverni. Alig tudtam elsimítani a tetejét....hát majd meglátjuk. Illóolaj a felső rétegbe nem jutott, mert elfogyott a narancs illóm, virágos (abból van háromféle persze) meg nem ment volna hozzá, így megszórtam ezt is kis fahéjjal, hogy mégis legyen majd valami stichje.... most meg holnapig  izgulhatok, mert a fadoboz nem átlátszó, és nem látom, mit csinál a szappanom... :D

 

Valami lett a képolvasóval, déluután még másoltam át a fényképezőgépről képeket, most meg azt írja, hogy nem ismeri fel a fényképezőgépet vagy a képolvasót...a gépet biztosan érzékeli, mert a diavetítés működik, de mappába képeket nem másol. :((

Nem vagyok egy CP guru, mi a fene lehet a baj? :S

Előzmény: Sütimüti (206)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 206
Goz folott nem tortent semmi, betettem mikroba... eleg erdekes lett, mint a karamell, szivacsos allaggal, na mindegy, majd ez marad itthoni rusnya szappan...

kokusztej, kokuszreszelek, feher agyag... nem tudom, nagyon lagy lett. 30% kokusz, 25% palma, 30% oliva, 5% ricinus, 10% repce van benne, de amugy is 3 napig kellett volna a formaban tartani, lehet nem kellett volna sutozni vagy nem tudom. De marha jol habzik, a kokusztej miatt sztem. Mert volt 38%os kokuszos szappanom is, de az nem habzott ennyire, borotvalkozashoz jo lesz.
Kozbe franya net is elment itthon, mobilrol meg nem birja az ekezetet, bocsi erte.
Előzmény: tildi36 (205)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 205

Mitől maradt puha? Szerintem is inkább a gőz felett melegítést válaszd.

Előzmény: Sütimüti (203)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 204

Megnéztem illatosszappannál a CPOP-t, nem tűnik annyira vészesnek...azért nem mindegy, hogy két hét, vagy négy hét, legalábbis nekem, aki legszívesebben azonnal használná a szappanokat :))

 

Én is így szoktam tenni, a lepotyogó reszeléket kipróbálom :D , és annyira tényleg nem szárít, mint amennyire tiltják a friss szappan próbáját..

A levendulásom  egyhetes korában szárított, azóta viszont használható, kellemes, krémesen habzó (ma két hetes) . A körömvirágos kecsketejeset nem próbáltam még ki, az   egyhetes.

 

Ez a rozmaringos illat nagyon finom lehet. Férfias illatnak tudom elképzelni, ez a szénporos színezés is pont megy hozzá :)

 

Én is affelé hajlok, hogy trace-nél keverem bele a cink- oxidot, talán kevés vízben oldva, mint a mézet. Terveztem ebbe is kevés (nagyon kevés, csak 5 g / 1000 zsír) méhviaszt, de lehet, hogy kihagyom belőle, hogy könnyebb legyen vele dolgozni.

 

 

 

 

 

Előzmény: Sütimüti (202)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 203

Na a nyuszis formámba túl puha lett a kókuszos, így azt kénytelen leszek újra olvasztani, nagyon izgulok, szerintem gőz fölött próbálkozom, nem merem betenni a mikróba..

Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 202

Így 2 hét kell az átlag szappannak, illatosszappan szerint az olíva szappannak azért több kell, hideggel kb. 6 hét, de lehet akkor így elég neki a 4 hét.

2 hétet vártam a mákosnál, teljesen jó lett addigra.

Mondjuk valami miatt egyik szappanom se szárította a bőrömet (pedig extra érzékeny) közvetlenül darabolás után sem - a reszelékkel, ami esetleg a késen marad szoktam kezet mosni. (Sima vízzel viszont sose készítettem szappant)

 

80 fokon 1 órát, utána hagyni kell másnapig a sütőben, hogy szép lassan tudjon kihűlni.

Kevesebb lehet, több inkább ne. Én úgy szoktam, h kistálkába beteszem a húshőmérőt, és rá-rá nézek, mert hiába állítom a sütőmet 70 fokra, elején felmegy majdnem 100ra, utána meg vissza 60-ra, pedig nem rossz sütőm van, de mégse olyan egyenletes... jah és légkeverésen.

 

Szerintem azért nem maradt fekete a szappanomban a szén, mert az olajhoz adtam a fehér agyagot, és miután formába töltöttem, utána a folyékony sheával keverve mintáztam vele, és így szürke lett. Vagy nagyon elkevertem. Inkább trace-nél add hozzá szerintem, nehogy elcsessze a fahéj szép barnáját.

 

Illóolajokat szoktam használni, a sörsbe ment 10g citrom, de van levendulásom, narancsos szappanom is, ezek 28-án lesznek készen, még sima módszerrel készültek.

 

Mostaniba meg kb. 6-8g rozmaring olajat tettem, mivel enyhén mentolos beütésű, elég intenzív az illata.

A citrusok hamar elillannak és nem olyan intenzívek, több kell belőlük. Ezeket is patikában vettem, jóval olcsóbb, mint a hagyományos bolti...

Előzmény: tildi36 (199)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 201

Szia Erika!

 

A szappanőrület miatt én is elmaradtam  ezzel-azzal, de itthon leszek szabadságon, úgyhogy nem igazgatom most emiatt magam.. :))

 

Az a műanyag dobozkáim 13x10x7 cmes-ek kb., a szappant úgy 5.5 cm magasra öntöm bele. Lehet, hogy kevesebbet kéne, , vagy nagyobb, hosszabb  őzgerinformát használjak? (a tömbszappanok egyelőre a kedvenceim, a kicsikkel nálam sincs gond)

 

Majd mutasd meg, ha lesz kis  időd a szappanjaidat, ez a teafás is nagyon jól nézhet ki :)

 

Képzeljétek, a tegnapi szappanba turmixolt friss zöld diólevél darabkák mára szép meggyszínűek lettek :))

 

Biomaci jó tipp, eddig csak olvasgattam nála, de akkor szétnézek a boltjában is :))

Előzmény: erikafot66 (197)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 200

Ezt én is láttam Biomacinál, de nem mertem bele ennyit tenni. Két evőkanálig merészkedtem az 1000 g zsíradékhoz (végül többet csináltam az eredeti tervnél), kb. 3 ek. vízre volt szükség a higításhoz. Az illatát viszont még ma sem érzem..

Előzmény: Sütimüti (196)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 199

Nagyon szép lett az örvényes szappanod! :)

 

Pont tegnap nézegettem videókat, képeket a swirling-ről, nagyon tetszik, majd én is kipróbálom, ha lesz hozzá valami nagyobb edényzetem. Ez egy tepsi, amiben te készítetted?

 

Finomítatlan shea ennyiért?? Az majdnem ingyen van akkor.. :)) Az enyém nem gyurmaszerű, inkább viszonylag  kemény, rigid, "törik",  viaszos állagú. Kakaóvajat még nem vettem, hamarosan az is felkerül az alapanyagok közé.

 

Utánanézek már ennek a szappansütésnek...így korábban  tudod használni a szappanokat? Mennyi ideig és hány fokon sütöd?

 

Én ma egy kétrétegűvel próbálkozom, zink-oxiddal és fahéjjal szeretnék fehéríteni ill. színezni.

Még nem tudtam eldönteni, hogy a zink-oxidot az egész masszába tegyem-e bele (a vízben oldva a lúg előtt), vagy  a massza szétválasztása után trace-nél. Egy helyen olvastam, hogy akkor is bele lehet turmixolni (igaz ott  TiO2-ről volt szó, de talán nagy különbség az  ebbéli tulajdonságaikat tekintve nincs), de félek, nehogy különálló szemcsékként maradjon benne. Szerinted?

 

Illóolajokat használsz? 

Előzmény: Sütimüti (195)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 198

Nagyon jól néz ki a szappanod Sütimüti. Tetszik.

Előzmény: Sütimüti (195)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 197

Elnézést, kicsit eltüntem a hétvégén, de folyton a gép előtt ülök a munkám miatt, néha takarítani is kell :(

 

Én Creativikytől vettem a shea vajat, nem organikusat, valahol azt olvastam, hogy az csak a tisztaságában különbözik a másiktól, amiatt nem érdemes szappanba a drágábbat tenni. Az organikusat inkább krémekbe használják. Azóta viszont én is a biomacit találtam, ott sokkal olcsóbb a sheavaj.

 

Megcsináltam tegnap este az ekcémás bőrre készülő szappant, olyan gyorsan pudingosodott, hogy nem volt időm szinezni, úgy hogy szép fehéres lesz, elvileg. Még a dunsztban van. Ma reggel meg elkészítettem a teafa szappant, na annál kicsit meglepődtem, mert amikor beletettem a kávézaccot (koffein mentes és alaposan kifőztem) bebarnította az egész szappant, elnyomta a szantálfa színét. Így viszont teljesen úgy néz ki, mint az üzletekben kapható teafaszappan :)

 

Tildi, nem lehet, hogy azért melegszik túl a szappanod, mert túl nagy formába öntöd, vastagon? Én vajas dobozba öntöm, most meg ropis dobozba tettem, talán még ez a legjobb, mert szép szögletes lesz még az első is, és könnyű kinyomni belőle.

 

Ha elkészül és sikerült (bízom benne) akkor teszek fel képet róluk a jövő héten.

Előzmény: tildi36 (191)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 196

Biomaci blogján azt írja, kg olajonként ne legyen több a méz mint 1dl, és ebben benne van, hogy vízzel kell higítani... szerintem min. 1-2 egység víz legyen, de valszeg függ a méz minőségétől is. Nekem sajna tavalyi mézem van, hiába termelőtől, akit ismerek, nem nagyon volt mit enniük a méheknek, és így etetni kellett őket cukros vízzel, ez a mézen is meglátszik.

Előzmény: tildi36 (193)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.24 0 0 195

Én sheám is finomítatlan, nyers, gyurma szerű. :) Kakaóvajam is, azt patikában kaptam.

 

Tegnap kedvet kaptam a sheához, és 60g superfat (6%) ment a szappanba, meg kipróbáltam a szenet színezésre, de azon még kicsit alakítani kell.

 

Én mostanában mindent beteszek a sütőbe, ott szoktam figyelni, de igazából semmit sem láttam még, se mikor gélesedett, se semmit... előtte meg konyharuhába csomagoltam, és csak 24 óra után vágtam fel, addigra sem volt már semmi látnivaló.

 

A fehér agyag = kaolin is nagyon hamar dermeszt. De ha a superfat olajat trace-nél kevered, akkor az higít egy kicsit.

 

Tegnapi szenes:

 

 

Előzmény: tildi36 (193)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 194

Elnézést az elütésekért, még nem szívódott fel a reggeli kávé :))

Előzmény: tildi36 (193)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 193

Az én shea vajam több, mint a duplájába kerül a tiédnek, igaz, ez nem finomított. :S

100 g-ot vettem bioboltban 1300-ért.  Igaz, hogy mindössze  10 g-ot tettem a szappanba super-fat-ként (15 hidegen sajtolt kukorica csíra olaj és 15 g avokádóolaj mellett), de erre a célra inkább én is veszek majd finomítottat, ezt inkább én is magamra kenem. 

 

A te lelőhelyed web-es? Jó árnak tűnik az 5000 Ft/kg.

 

Tegnap elkészült a diólevél szappan, most vettem ki a dobozból, estig még nem vágom fel. Puha, krémes, sima, nagyon kellemes tapintású. A színe viszont nem rózsaszín, ahogy vártam, (akitől a recept való, neki az lett) úgyhogy ha legközelebb rózsaszínű szappan szeretnék, veszek hozzá szantálfát vagy rózsaszínű agyagot. Nem csúnya egyébként, olyan kicsit barackvirágszínbe hajló tejeskávénak mondanám, de gondolom ez még változhat keveset az érés során.

 

Nálatok fel szokott lépni az a jelenség, hogy öntés után úgy egy órával a tömbszappan belsejében egy "gombóc" elkezd  csúnyán sötétedni, gélesedni,  forrósodni? (erről már írtam korábban). Normális ez ilyen mértékben? Most nem takartam le, és megint hűtőbe raktam, ez megállítja a folyamatot.

 

Mára néhány helyen ott, ahol tegnap még   géles-barna volt, kicsit sötétebb színe lett, nem olyan szép krémszínű, mint a szappan más részei, ahol nem volt így felmelegedve.. (kép)

 

Normális jelenség ez? Ha ne tenném hűtőbe, az egész bebarnulna, és "megolvadna?"

 

A kicsi szappanokkal terméyzetesen nincs ilyen gond, ők szép lazán nyugodtan mindne faxni nélkül hűlnek ki, a kicsiket már tegnap ki is tudtam venni a formákból.

 

A méhviasz, pedig csak 2%-ot tettem hozzá, megnehezítette a munkát, elég gyorsan kellett a végén cselekednem, sokal gyorsaban dermedt, mint az eddigi szappanjaim.

 

A két evőkanál méznek viszont nem érzem egyáltalán az illatát (pudingosodáskor  kevertem hozzá). Merjek a mai mézes-mákos-fahéjasba többet tenni, hogy méz illata legyen?

 

Előzmény: Sütimüti (192)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.23 0 0 192

Sheában nem tudok segíteni, nekem shea vajból és kakaóvajból is a nyers van itthon, mondjuk sheát még nem tettem szappanba, csak kenem magam, minden esetre, superfatként annyira nem drágítja meg a szappant a nyers sem. Bár függ attól, mennyiért veszed. :) Én 5000ft/kg szoktam venni.

Előzmény: tildi36 (191)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 191

Köszi, dereng már akkor ez a super fat dolog. Az zavart meg, hogy azt gondoltam, annak is van jelentősége, mikor kerül a szappanba a zsírfelesleg, vagyis azt, hogy attól is super fat a super fat, hogy a pudingosodáskor kerül bele, de ezek szerint az mindegy.

 

Jól nézhet ki az álnarancsos sörös szappan :)) 

 

Mákosat már én is terveztem bőrradírozó szappannak. Nem szúrnak kellemetlenül a mákszemek?

 

Igen, olvastam, hogy környzetvédelmi szempontok miatt nem használnak sokan pálmaolajat, de pont ez fordult meg nekem is a fejemben, hogy a nagyüzemi felasználókat kéne szemléletváltozásra bírni elsősorban. Persze ezzel is lehet vitatkozni, hiszen sok kicsi is sokra mehet. Az biztos, hogy a meglévőt  már  elhasználom, aztán majd meglátom. Én is szeretem keménység-szabályozóként, egyelőre mindkét szappanomban "alapolaj" volt, és a diósba is beleterveztem.

 

Erika, láttam, mindkét receptedben van shea vaj. Finomítottat, vagy organikus tettél bele? Szerintetek van értelme szappanba is keverni a drágábbat, ad annyi pluszt?

Előzmény: Sütimüti (190)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.23 0 0 190

A super fat zsírfelesleg. Ha 5%-ra állítod a kalkulátort, az összes olajnak veszi az 5%-át. Ha 0%-ra állítod, és az olajak mennyiségéből számolsz 5%-ot (pl. 1000g olajad van, 50g) akkor megválaszhatod, hogy melyik olajból mérsz még hozzá 50g-t. Ennyi a különbség.

 

Van nekem 7%-os is, elbírta azt is, mondjuk abba tettem mákot, bőrradírozáshoz, nem használja az ember sűrűn, de kell a plusz a vakargatás miatt... :)

 

Nagyon klassz lett a sörös, tettem bele citromdarabokat is, sajna narancssárga lett a lúgtól... :( Mondjuk így olyan, mintha narancs darabkás lenne... :D

 

Kaptam kaolint (fehér agyag) most kókuszosba próbáltam, kíváncsi leszek.

 

Pálma olaj: csupán környezetvédelmi szempontok miatt nem szeretik sokan, mert kiírtják az erdőket, hogy pálma ültetvényeket telepíthessenek. Viszont emberek kaphatnak munkát... na ebbe ne menjünk bele, én szeretem, mert keményebb lesz a szappan... és tudom, mi is számítunk, de a (gyors) éttermek használják a pálmaolaj 95%-át, szappanra szerintem még az egy százalékot sem éri el...

De ez mindenki lelkiismereti kérdése. Már egy csomó szappanomba tettem, és még megvan a fele a 2L-es vagy mekkora doboznak...

Előzmény: tildi36 (188)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 189

Sütimüti, tetszik, hogy ilyen lazán kezeled a dolgokat... :))

 

Milyen lett a sörös szappanod?

Előzmény: Sütimüti (187)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 188

Egyszer biztosan rászánom magam, és kipróbálom a mosógélt, biztosan nem annyira bonyoult elkészíteni, mint amennyire leírva tűnt. Kerítettem már két jó bioboltot is a környéken, a szantálfát majd megkérdezem.

 

Köszönöm a két receptet, elmentem őket, az ekcémás bőrre valót hamarosan ki is próbálom!

 

A super fat-tel kapcsolatosan még nem tiszta egészen nekem, hogy ha a kalkulátorral eleve 5%-os super fat-tel számoltatom a receptet, akkor a meglévő olajokból kell egy kicsit félretenni és trace-nél hozzákeverni, vagy pluszban kell majd 5%-ot kimérni?

Talán  úgy tűnne logikusabbnak, hogy 0%-al számoltatok, és az olajmennyiségből félreteszek 5%-nyit, de nem vagyok benne biztos...segítsetek ...köszönöm! :)

 

Nálam ma vagy holnap diófőzetes-mézes szappan készül, ez a receptem terve, hogy milyen lesz, később derül majd ki, először csinálom ezt a fajtát (0 % a super fat) :

 

140 g kókusz olaj

360 g pálmaolaj

320 g olíva olaj

50 g kukorica csíra olaj (super fat-nek pluszban tegyek hozzá?)

20 g méhviasz

135 g NaOH

330 g diólevél tea

méz

illóolajok, kevés diólevél aprítva esetleg, ezen még gondolkozom

 

Sok helyen olvastam, hogy ne használjunk pálmaolajat, nektek mi a véleményetek? A kezdetekkor   megvettem egy nagy doboz fritőzolajat, amikor elkezdtem a hozzávalókat gyűjteni, úgyhogy most már elhasználom, de lehet, hogy többször nem veszek.

 

 

Előzmény: erikafot66 (185)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.20 0 0 187

Sima csapvízzel kevertem, nem szórakoztam vele. Sör ment a lúghoz, kíváncsi leszek.

Előzmény: tildi36 (184)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.20 0 0 186

Már megijedtem, mert sehol sem írták a sima szappannál. :)

Előzmény: erikafot66 (185)
erikafot66 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 185

Sütimüti:

A semlegesítést a vegyészek mondták, de csak a folyékony szappant kell semlegesíteni. Lehet citromsavval és sóval is. Én a mosógélemet citromsavval semlegesítettem, később gondoltam csak rá, hogy ha sóval semlegesítem talán jobb lett volna, mert akkor a vizet is lágyítja. Igazából kéne hozzá PH csík, az nekem nincs, így a neten talált recept alapján mértem ki a mennyiséget.

 

Tildi:

A szantálfát neten rendeltem, de a bio boltban is hoznak rendelésre.

 

Leírom az ekcémás bőrre készülő szappan receptemet:

 

 200 g kókusz olaj

 100 g napraforgó olaj

 50 g jojoba olaj

 400 g oliva olaj (nem kell hogy extraszűz legyen)

 50 g kakaóvaj

 100 g szezámolaj (ebből teszek félre fatnak)

 100 g sheavaj

 143 g NaOH

 350 g víz

 illó olajok

 

Ez összesen 1000 g zsiradék

 

Az én teafa szappanom:

 

 400 g oliva olaj

 100 g kókuszolaj

 50 g avokádó olaj

 50 g sheavaj

 50 g ricinus olaj (ebből teszek félre fatnak)

 92 g NaOH

 208 g víz

 illó olajok (teafa olaj1 ek, levendulaolaj és citrom olaj pár csepp)

 hogy egy kicsit dörzsikés legyen koffeinmentes kávézaccot fogok belekeverni

 szinezéshez a szantált fogom használni

 

Ezeket szeretném elkészíteni a hétvégén, már meg van hozzá minden.

 

Tildi, nekem nagyon bejött a kókusz olajból készített mosógél, próbáld ki, megéri.

 

Előzmény: tildi36 (182)
tildi36 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 184

Ioncserélt vízzel keverted el, ugye? Megmarad a méz illata a szappanban? Úgy 80-90 dkg olajbázisra álltam be az edényeim miatt, ehhez nagyjából jó is lesz a 2 ek. méz.

 

De ügyes vagy...én még nem vettem  bátorságot a szappan"sütés"hez, így viszont a türelmemet teszik próbára a szappankák..

 

Sok meglepetést okoznak a lúg hatására változó színek, mindenhol ezt olvasom...például az imént azt, hogy a barna diólevél főzet rózsaszínű szappant eredményez :)) Azt hiszem a hétvégén mézes - dióleveles szappan készül nálam. :)

Előzmény: Sütimüti (183)
Sütimüti Creative Commons License 2011.07.19 0 0 183

Most csináltam mézeset épp, 2ek mézet írt, majdnem 1kg olajhoz. Vízzel kell higítani, én 2ek vízzel kevertem el, és tettem a szappanhoz trace-nél.

Most "sül", remélem jó lesz. :) Kár, hogy a citrom héj narancssárga színű lesz a lúg hatására.

Előzmény: tildi36 (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!